Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★ (1668. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.393
Cevap
229
Favori
1.710.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16661667166816691670
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    k5-note var bende 5 ve 2.4 ghz bandlarını görebiliyorum, arkadaşın telefonda sadece 2.4 gz bandı görünüyor
  • DOKUNMATİK HASSASİYETİ SORUNU YAŞAYAN ARKADAŞLARIN DİKKATİNE

Arkadaşlar dünden beri biraz taktım bu dokunmatikteki hassasiyetlik olayına, hani bu tırnak yada parmak ucunu bile algılamama olsayına ve yaptıklarımı sizlerle paylaşmak istedim. Şu an sanki parmak ucu ile bile tıklasam klavyede sıkıntı yaşamıyor gibiyim.

1-AYARLAR -ERİŞİLEBİLİRLİK - İŞARETÇİNİN HAREKETİ DURDUKTAN SONRA TIKLA - AÇIK KONUMA GETİRİP TIKLAMADAN SONRA GECİKME KAYDIRMA ÇUBUĞUNU EN SOLA ÇEKİN
    2- AYARLAR - ERİŞİLEBİLİRLİK - DOKUNMA VE BASILI TUTMA SÜRESİ - KISA SEÇİLECEK( DEFAULT OLARAK BU MODDA DURUYOR AMA DÜN BEN ORTA VE UZUN DENEMESİ YAPTIĞIMDA DA BİR MİKTAR İYİLEŞME OLMUŞTU)
    3-AYARLAR - DİLLER VE GİRİŞ - İŞARETÇİ HIZI - AÇILAN KAYDIRMA ÇUBUĞUNU EN SAĞA GETİRİN.

yaptıklarım bu kadar, şu anda klavyede sanki sıkıntı yaşamıyorum. Sizlerde tecrübe edip paylaşırsanız en azından olayın donanımsal değil yazılımsal olduğunu anlayıp GENERAL MOBİLE bir sonraki güncellemede bu işe el atabilir.

• Deneme şansım olsa denerdim hocam ama gönderdiğim wifi sertifikasyonuna göre 2,5 ve 5ghz desteği var görünüyor.
  • Dokunmatik sorunu yaşayanlar aynı sorundan servise gönderdim değişim yaptık dediler telefon bugün geldi durum: hiç bibfarkvyok aynı telefonu değişim yaptık diye göndermişler sanki hatta daha kötü bile sayilir

• Ve sorun donanımsal yazılım güncellemesi ile olacak iş değil ya düzgün bi cihaz yada iade başka yolu yok
  • Destekliyor ve görüyor
  • Beyler uzatmadan yazicam dokunmatik sorunu yasiyan arkadaslara

Benim telefon tirnak algilamiyodu ve dokunmatik alt kisimda sorunluydu gittim telpadakiler yeni seri bu sekilde diyip beni sepetledi

Bugun tekrar gittim teknik servis muduruyle gorustum saolsun telpadaki tek kibar insan oymus dinledi beni argeye sorup geldi bu seriler bu sekilde ama isterseniz degiselim dedi zaten oda ayni cikicak dedi bende degisimi yapin ayniysa sesimi cikarmam alir pasa pasa kullanirim dedim degisimi onayladi

Benim tel siyahti beyaz istedim tel geldi actim baktim bide ne goriim telefonun dokunmatigi tirnagi taniyo dokunmatik sorunsuz

Tabi uzatmadim aldim teli geldim neymis telpanin dedigi gibi bu seri bu sekilde degilmis piyasada birsuru bozuk gm5 var hic durmayin beyler gidin arayin hakkinizi

Tesekkurler telpa bize bozuk telefonlari satip degistirme zahmetinde bulundugun icin
  • BACKROCK34 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, bu tırnak olayını biraz açarmısın? Direk parmağını ters çevirip tırnağın üstüyle vurunca mı algılıyor yani hiç et teması olmadan mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

Teşekkürler hocam, bu tırnak olayını biraz açarmısın? Direk parmağını ters çevirip tırnağın üstüyle vurunca mı algılıyor yani hiç et teması olmadan mı?

Ben de merak ettim bu tırnak mevzusunu...
  • https://play.google.com/store/apps/details?id=com.taypo.android.trskb
    bunu kullanırken bir sorun olmaz... MaxiPLUS 5 ki tek çekirdekli işlemci ve 512mb ram ile bile sorunsuzdu... 4GB rom ile her şeyi kurdurtan bir efsane...
  • quote:

benimki algılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.taypo.android.trskb
    bunu kullanırken bir sorun olmaz... MaxiPLUS 5 ki tek çekirdekli işlemci ve 512mb ram ile bile sorunsuzdu... 4GB rom ile her şeyi kurdurtan bir efsane...

Bu ne hocam internet kısıtlı giremiyorum

• x-calibur kullanıcısına yanıt
    UZun kadınlardaki gibi tırnak yani parmagı geçecek şekilde ise algılamıyor yoksa tırnagın tersi ile algılamada sıkıntı yok...
  • Türkçe klavye... daha kullanışlı ve Google klavye gibi kullanışsız tasarıma zorlamıyor...
  • tutankenshta kullanıcısına yanıt
    Swiftkey... gayet memnunum
  • tutankenshta kullanıcısına yanıt
    kesinlikle SwiftKey.. Google klavyeyi son güncelleme geldikten sonra pulstar önermişti 4-5 gün denedim ama Swiftkeyin yanına yaklaşamaz..
    SwiftKey varken alternatif klavye aramak bence boş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: oskurrr

Destekliyor ve görüyor

beyler kulaklıkla konuşurkan karşı tarafa sesim neredeyse hiç gitmiyor çok az gidiyor kulaklıkta mı bir problem var? kulaklığın mikrofonu tam nerede?

kulaklık daha hiç kullanmadım yeni .
  • BACKROCK34 kullanıcısına yanıt
    Uzun boylu hafif sarışın hafif kel olan cem bey mi ilgilendi sizinle de :)
    İlk iki cihazı değiştirirken banko görevlileri kanser etmişti beni, sağolsun cem bey geldi aynı şekilde bana da aslında bütün cihazlarda var bu sorun kem küm dedikten sonra değişim yapmıştı..

Telpa'nın stratejisi bu şekilde, o bankodan aynı zamanda satışta yaptıkları için için, servis için gelen müşterinin gösterdiği olumsuz tavır cihaz alacakları etkilemesin diye o tarz müşterileri tabiri caizse arka tarafa çekip, sonra kibar bir dille kılıfına uygun değişim yapıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaramnahya -- 29 Aralık 2016; 16:35:53 >
  • quote:

Hocam benim tele tirnagin hicbiyerini tanimiyodu arkasini ucunu suan elimdeki ise her yerini taniyo ekranin alt kisminda parmak ucunuda algilamiyodu sabahtan beri kullaniyorum suana kadar hicbi problem gormedim algilama problemi olanlar telpayla gorussun butun cihazlarda olan bi problem degil bu benim cihaz siyahti beyazini aldim bilmiyorum belki sansima geldi ama dokunmatik problemi olan cihazlar siyah olanlar olabilir

Birde bu yeni cihazin ekrani eskisine gore biraz soluk dokunmatigi algilamayan cihazin ekranindaki renkler daha canli ve guzeldi belkide dedikleri gibi bazi cihazlarda farkli ekran kullaniyo olabilirler cunku renkler bariz farkli

• Dostum sorunu çözdüm. Anlatıyorum:

Sırasıyla> Ayarlar / Diller ve Giriş / İşaretçi Hızı / "son seviyeye" daya. Atladığı yerler şu anda sorunsuz.
  • 
Sayfa: önceki 16661667166816691670
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.