Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★ (1662. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.393
Cevap
229
Favori
1.710.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16601661166216631664
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yanlış olmasın ama 4.2.1 ile geldi 4.2.2 yi aldı ve kaldı.Biz aldığımızda, 5 ya da 6 ay olmuştu piyasaya çıkalı.Benim için 4.4 miladdır.İondan 5 ya da 6 beklentim hiç olmadı.Ama insaf, 4.4'ü bile vermedi Sony.O yüzden bana Sony demeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinnitem1 -- 27 Aralık 2016; 9:33:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • metinnitem1 kullanıcısına yanıt
    yok ben sony demem, tövbe haşa :)
    Z1 kullandıktan sonra bir daha sony ye bulaşmadım bulaşmam da.. Hem tasarım olarak, hem yazılım olarak beklentilerin çok gerisinde bir telefon benim gözümde.. Sony telefon işini bırakmalı diyebilirim hatta..
    Muhtemelen alt segment cihazlar içinde olduğu için vermemiştir yazılım desteğini, cünki Z serisi cihazlar güncellemeri aldı sürekli, hatta yanılmıyorsam Z2 yada Z3 android7 beta cihazlar listesinde bile vardı.
    Bu konuda samsung da aynı politikayı izliyor, alt segment cihazlara yazılım desteğini kısıtlı tutuyor..

Benim soruyu sormamdaki amaç nexus ve Android One cihazlarında yazılım desteği iki sene ile kısıtlı, sonrasında custom romlara başvurmak gerekiyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaramnahya

ion ilk hangi sürümle geldi hocam? kaç güncelleme aldı ve güncelleme alması bittiğinde cihaz piyasaya çıkalı ne kadar olmuştu?
    bizim telefonlarda miadını dodurdugunda güncellemesi kesilecek biliyorsunuz değil mi? 24 ay sonra nereye geldiyse orda kalacak..

Bizim telefonlar zamanı dolduğunda muhtemelen GM4G'de olduğu gibi aynı fiyat segmentinde ve çok az makyajlı yeni modeli çıkar.

Bu telefon böyle giderse ve sorunlu yerlere düzenleme dokunuşları yaparlarsa zamanı geldiğinde yeni modelini düşünebilirim.

Yakınlık sensörü düzeldikten sonra (gerçi bunu düzelten GM olmadı) pil tüketimi ve yan tuşların konumu haricinde bir sorun kalmadı.
  • Tavsiye edermisiniz Arkadaşlar...Türktelekom evde internet tarifesinden almayı düşünüyorum..Aklıma yattı gibi nedersiniz..

J7 prime eledim ekran mat amoled değil

Sony xa eledim Ekran HD hemde pil düşük

General mobile 5 plus sanki hepsinden üstün gibi..baya karasız kaldım..Görüşlerinizi bekliyorum teşekkürler..
  • GM acaba MWC 2017'de geçen seneki GM5 Plus gibi yeni model tanıtacak mı?

İnternet sitesine göre katılımcılar arasında görünüyor.

https://www.mobileworldcongress.com/exhibitors/page/19/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lene

Tavsiye edermisiniz Arkadaşlar...Türktelekom evde internet tarifesinden almayı düşünüyorum..Aklıma yattı gibi nedersiniz..

J7 prime eledim ekran mat amoled değil

Sony xa eledim Ekran HD hemde pil düşük

General mobile 5 plus sanki hepsinden üstün gibi..baya karasız kaldım..Görüşlerinizi bekliyorum teşekkürler..

Seçeneklerin olduğu sayfa linkini verir misin?

Biz geçen sene annemle babama birer tane LG G4C almıştık.
  • Pulstar kullanıcısına yanıt
    https://bireysel.turktelekom.com.tr/cihazlar/kampanyalar/Sayfalar/akilli-telefon.aspx?Kampanya=58

• Beyler 2.40 - 3.00 saat ekran süresi, 2,30 saatde de şarj süresi alıyorum. Telefonu kullanıyorken dk başı şarj gidiyor gibi. Arkada çalışan ve yüklü gereksiz uygulama yok, çalışanları da greenify ile uyutuyorum. Ekran parlaklığımı ortaya aldığımı bile hatırlamıyorum hep en düşükte. Tahmini batarya ise 2.706 mAh gösteriyor (accu battery ile bu ayrıntılara ulaşabilirsiniz) , bataryanın aşındığından şüpheliyim sizce nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temp.542 -- 27 Aralık 2016; 11:51:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaramnahya

Forumda Dokunmatik şikayetinden ekran değişimi yaptıran 4-5 kişi var. Telefonu Servise götürün o şekilde kullanmanız gerekmiyor.
    5 tane gm5 kullandım, halen kullandığım da dahil hiç dokunmatik sorunu yaşamadım, bende kronik uykuya girmeme sorunu vardı..

Profilodaki telpaya goturdum teli personelinden mudurune herkesle kavga ettim cihaz tirnagi gormuyor dedim bu seride tirnak sensoru yok diyolar hepsinin elinde gm 5 plus var hepsininki tirnagi goruyo bunlar eski diyo o kadar kavga gurultuden sonra isterseniz birakin telefonu ar-ge calisanlarimiza goseterelim biz bisey yapamayiz diyolar lanet ettim bu markaya bulastigima telpaya iyi diyen kesin calisanidir adamlarin hepsi gozumun icine baka baka yalan soluyolar bu telefon tirnak gormez diyolar peki teshirdekiler niye goruyo diyorum kiviriyolar bu kadarmi serefsizlik olur ya adamlar telefon hakkinda islem bile yapmamaya calisiyolar verdigim para zehir zikkim olsun coluk cocuklarindan ciksin insallah

• quote:

https://bireysel.turktelekom.com.tr/cihazlar/kampanyalar/Sayfalar/akilli-telefon.aspx?Kampanya=58

Hocam bütçenizi ve ödeme şartlarınızı bilmiyorum. Ancak mümkünse biraz peşin verip taksit sayısını 12 ile sınırlandırmanızı tavsiye ederim.

24 ay taksitle telefon bedelleri çok yükseliyor.

Şuna bir bakın derim:https://bireysel.turktelekom.com.tr/cihazlar/Sayfalar/m_taksitplanlamasistemi.aspx

GM5 Plus'a alternatif olarak önerebileceğim modeller:

- Samsung Galaxy A8 (2016)
    - Samsung Galaxy A5 ve A7 (2016)
    - Huawei G8
    - Samsung Galaxy J7 (2016)

Sıralamayı rastgele yazdım.

Yalnız J7 Prime'ı ekran nedeniyle elemişsiniz; ancak o kadar da ciddi bir fark yok diye biliyorum. Geçen hafta Volkan Manav J7 ve J7 Prime ekran karşılaştırma videosu çekmişti, o da aynı görüşteydi. Hatta J7 Prime 3 GB Ram farkıyla video gösteriminde ciddi fark atmıştı.

Video linki:https://www.youtube.com/watch?v=qZJ5eFsQW68

Benim tavsiyem 3 GB Ram'in altını ve hatta mümkünse hafızada da 32 GB'ın altını tercih etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 27 Aralık 2016; 11:58:17 >

• en gereksiz uygulama orda zaten greenify , accu battery :) . BU ekran süresini ne yaparken aldıgın önemli mobil veri kullanıp oyun oynuyorsan yada 48 saat lik kullanımda alıyorsan normal. değil isesıkıntılı pil- detayşı pil ve ekran görüntülerini koyarsan yorum yapılır. Diğer yandan 2.706 orda da yazdıgı gibi TAHMİNİ... eğer sürekli olarak batarya yı bitirip şarja takıyorsanız bataryanız çabuk eskir. ama bu tarz programların ne kadarsağlıklı çalıştıgı ve kadar faydalı oldugu tartışılır...
    Yorum için teşekkürler..Taksit planlama sistemini bilmiyordum.Bu iyi oldu..(evde internet müşterilerine olursa bu şekilde yapabilirim..)
    Model olarak kafam çok karışık bakalım hayırlısı olsun..Yerinde gidip test edecem artık..

• quote:

Yorum için teşekkürler..Taksit planlama sistemini bilmiyordum.Bu iyi oldu..(evde internet müşterilerine olursa bu şekilde yapabilirim..)
    Model olarak kafam çok karışık bakalım hayırlısı olsun..Yerinde gidip test edecem artık..

Hocam satın aldığınız bayiinin taksit planlamadan haberi olmayabilir.

Yok falan derlerse internet sitesini gösterin, baktınız olmuyor başka bayiiye geçin.
  • zaramnahya Z kullanıcısına yanıt
    2 yıldan daha uzun süre güncelleme alan iphone dışında bir cihaz var mı?

Hocam kafa ağırttı mı G4C bir yakına aldık bizde de pişman aldığına.
  • Son 3 haftadır profilo gm servisi, gm5 plus için ellerinde ekran olmadığını söylüyor. Arkadaşımın ekranı kırıldı parasıyla yaptıracağız aynı şeyi söylüyorlar yine de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    aynen, muhtemelen dediğiniz şekilde olacaktır. Zaten donanım olarak iyi derecede bir cihaz, sadece bir makyajla yeni bir cihaz çıkabilir. Tabi google in o zamanki stratejisinin ne olacağıda önemli bir etken.. Ben şahsi telefon olarak bir daha Gm düşünmüyorum açıkcası..
  • zaramnahya Z kullanıcısına yanıt
    temaya kanıp yorum yazmışsın... esas önemli olan stabil olması...
  • BACKROCK34 kullanıcısına yanıt
    ben burda onalrca defa hep aynı şeyi söyledim, telpanın servis konusunda iyi oldugu tek nokta ekran değiştirmek gelen her telefona yazılım yüklemek.. çoluk çocuktan oluşan hiçbirşeyden anlamayan banko görevlileri çalışıyor müşteri kabulde.. insanı kanser etmekten öte gitmiyorlar. ben çingar çıkardım profilodaki serviste, en son müdür geldi de o halletti.. bende her değişim aldığım cihazda aynı yöntemi uyguladım.. özürlü telefon satıyorlar servise götürüyorsun sorununu anlamayan servis elemanları çalışıyor..

cihazın uyku sorununu anlattıgın bir bir servis elemanı çözüm olarak "telefonu uçak moduna alın" diyebilecek kadar cahilse bu servisten daha ne bekleyebilirsiniz ki..
  • Arkadaşlar merhaba. Bende telefonu alalı 2 ay oldu. Telefonu aldığımdan beri takip ediyorum ve bahsedilen sorunlardan hemen hiçbiri gelmemişti başıma. Ancak bu aralık ayı güncellemesi sonrası telefon kendi kendine yeniden başlıyor ve pin kodu aşamasında kalıyor haliyle. Bugün ikinci defa başıma geldi. Bilen/yaşayan var mıdır aynı sorunu?
  • 
Sayfa: önceki 16601661166216631664
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.