Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★ (1547. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.393
Cevap
229
Favori
1.710.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15451546154715481549
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar bende bu cihazi almayi dusunuyorum fakat iki tane sorum var

1) heryerde karsima gm5 plus 'dual' cikiyor acaba ayni telefonmu yoksa farkli bir versiyonmu

2) sizce hala degermi almaya yoksa huawei vb. cihazlarami yonelmeliyim

900-1399 bandini gecmeyi dusunmuyorum ve suan Lg g2 kullaniyorum g2 den daha kotu olmayacak telefon onerilerine acigim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nubermer -- 2 Kasım 2016; 18:45:26 >
  • Nubermer kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de lg g2 den geçtim. Yazılım olarak ve kamera hariç donanım olarak lg'den çok üstün bir cihaz. Çeşitli ufak tefek sorunlar çıkarması muhtemel, bunları bilerek alırsanız sorun olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaramnahya Z kullanıcısına yanıt
    Garantiye falan yollasam kalıcı bir çözümü var mı yani

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1- yakınlık sensörünün sürekli acık kalması bataryayı olumsuzetkiler ve bu tarz sensörle uyandırma uygulamalarından kullanıcılar genel itibari ile menun değildir istemediğin andada acılıyor çünkü...

2- Şİmdi ha tusla ekranı acmıs saate bakmıssın ha sensörleacıp bakmıssın anlatamadıgım da bu sanırım... Amoled ekranda sadece aydınlanan yedeki pikseller çalışırken bizi ekranlarda ekranın isterse %100 siyah olsun yine ekran bütünüyle çalışıyor. saate bakmak için sadece ekran bataryayı harcayacakken + birde sensör ekleniyor amoled ekran olsa tasarruf olur...

3- Çifttıkla kapatma koymayan launcher ı zaten dövüyorlar elzem birolay değil sırçift tık kapanacak diye + birde sensörsafiyatı ...

4- Çİft tıkla açma diye birşey yok sen sensörleaçıyorsun sadece ekran koruyucu tarzındaolan çakma amoled ekran modunuçift tıkladıgında normale döndürüyorsun...

5 - Amoled harici binlercekullanıcısı var dediğiniz uygulamahepiyopu 10bin kişi atrafından indirilmiş kacının amoled kacının değil , kacının halen kullanıp kullanmadıgına nasıl akrar verdiniz enteresan :)

6- telefonda yerleşik alarm var evet bu farklı bir alarm uygulaması mesela telefona foto yüklüyorsunuzörneğin banyo kalkıp banyonun fotosunu cekmeden telefon susmuyor ... Orda belirtmişimzaten kalkmaktazorluk cekenleriçin diye... telefonda aktif çalışmadıgı sürece batarya harcamıyor herhangi batarya ya zararını gösterin yadaşu şu yüzden şukadar batarya harcardeyin burdaki hesabımı sileyim:) 48saat acık kalan telefonumda dahilisteye giremeyen biruygulama...

7 - Bildirimışıgı kafasına göre falan değil işte telefonu satıp samsung ticaretine başlayınca böyle oluyor sanırımha ben eleştirdim ya sizdeeleştirin :) Ama birazcık mantıkolsun... BU uygulamayı zaten cogu kullanıcı kullanıyor tabi bildirimışıgınızolmadıgı için size bir anlamifade etmiyor :) Aynen alarm gibi 4 aydır 1 kezpil listesindeadını görmedim ... Gören varsa buyursun paylaşsın...

8 - Telefonda bu özellik yok isteyenler için şarja takıp cıkardıgınız da ve belirlediğiniz bir yüzdeye ulaştıgında sizin belirlediğiniz şekilde bildirim sesicıkartıyor.... Aynı zamanda şarj tamdolmadan pil grafiği sıfırlanmıyor ama bu uygulamail şarjataktıgınız anda grafik sıfırlanıyor ve o andan itibren olan durumu gösteriyor...

9- Sen airdroid kullanırsın ben bunu kullanırımtercih meselesi ayrıca telefonda böylebir uygulamayok varken neden yüklüyorsun demişssin :) aynı şekilde kullanmadıgın haldepillistesi asla giremeyen bir uygulama...

10- Evet duvar kagıdı ve zil sesi için uygulamaya gerekyok amabu uygulamada binlerce değişikzil ssi ve duvar kagıdı var. İstediğinizi seçiyorsunuz ve telefona direk indiriyor zaten ve direk yine ordan zil sesi ya duvar kagıdı yap diyor sun yapıyor. yani bahsettiğiniztüm işlevleri içinde barındıran bir uygulama zil sesi ve duvar kagıdı katagorilere ayrılmışşekilde birkütüphane diyebilirz....

Bunlarıda sizin içindeğil konuyu okuyanların bilgilenmesi için yazdım cevap vermek için zorlamayın yani...

10-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oskurrr -- 2 Kasım 2016; 18:58:13 >

• etkinus kullanıcısına yanıt
    hocam kamerasi dusuk isikta g2 gibi takilmaya baslamiyorsa sorun olmaz heralde

bide ben g2 de butun animasyonlari falan kapatiyordum zaten sadeligi daha cok sevdigim icin

benim g2 bozulmaya basladi hergun problem cikariyor kendi kendine 30 kere kulaklik moduna girip cikiyor alarmi otmuyor sanirim bunada alisirim
  • ben net bişey söyleyemem hocam, bu konudan ötürü garantiye giden olmadı sanırım.. ne desem boş, şebeke entegresini değiştirmeyeceklerine göre muhtemelen bi yazılım atıp gönderirler. belki bizzat gidip orda gösterirseniz değişim alabilirsiniz..
  • merhabalar samsung gear s olupta gm5plusa baglayan varmı ben bir türlü baglayamadım yardımcı olabilirmisiniz?
  • oskurrr kullanıcısına yanıt
    kardeşim;
    1- zaten sensörler hareket halinde, konuşurken bilmem ne sürekli çalışıyor yani değişen bişey olmayacak +- belki %1 etkiler
    2- sadece saate baktıgınızda ekranı aydınlatan ledler çalışmıyor denerseniz fark edeceksiniz, artı araştırırsanız ekranda en az şarj yiyen her türlü panelde siyah renktir, dolayısı ile saate bildirimlere vs.. duvar kagıtlı menülü ekranda bakmak ile sırf siyah ekranda bakmak arasında fark olur, öyle kayde değer bişey olmaz elbetteama şöyle diyelim, sensördeki +- %1 lik kaybınızı burdan telefi edersiniz..
    3- çift tıkla kapatma isterseniz dedim zaten.. ben çift tıkla uyandırmayı tavsiye ediyorum dedim, buna ek olarak sallayarak, cepten çıkarırken de uyanabiliyor ayarları mevcut
    4- yazılımsal olarak çift tıkla açmak mümkün değildir bunu biliyorum. o özelliğin telifi LG nin elinde olduğundan resmi yollardan kimse kullanamıyor. ancak elite gibi cihazlarda kullanıldı ama tam bir faciaydı (elite kullandığım dönem cihaz cebimde açılıyordu kullanan bilir) burda amaç ekranı uyandırdığınızda iki kere tıklayarak ana ekrana geçiş yapmaktır, adınada çift tıkla uyandırma demişler. netice son kullanıcı işleve bakar naısl olduğuna değil
    5- 10 bin kişi değil 100.000-500.000 arası indirme diyor play..
    6- o alarm uygulamasını biliyorum hocam, aynı zamanda matematik problemleri vs soruyor, ben uygulamaya bişey demedim. cihazda yerleşik varken foto çek problem çöz sonucta hep batarya yiyecek :) tasarruf için diye belirttim dikkatinizi çekerim..
    7- pil listesinde %1 altı uygulamaların listesini pek göstermiyor zaten.. siz bu uygulamayıda yükleyin bunuda görmezsiniz :) cevapsız çagrılarda vs hala bildirim adam gibi çalışmıyor, he derseniz bu uygulama sonrası düzeldi bende yükleyeyim çünki gm5+ ı aktif dükkkan cihazı olarak kullanıyorum müşterilerle.. patrondan aldım el koydum :) yani şu cihazı sattın lafını bıraksan diyorum :)
    8- valla kimse şarja takınca yüzde kaç falan bakmıyor acelesi varsa on dakika şarj edip alıyor, zamanı varsa fulleyince alıyor.. ben hiç şuraya kadar dolunca ötsün diyen görmedim, gören varsa buyursun :)
    9- airdroidi alternatif söylerken diğerine lüzumsuz demedim, çok daha kapsamlı, ve daha bilindik. aynı zamanda mesela 10. maddedeki zil sesi atamyı airdroid üzerinden pc den yapabiliyorsunuz..
    10- altını çizerek söylüyorum, bunları söylerken batarya tasarrufu için dedim hocam.. yani yüklemek gereksiz değil seven yüklesin. ama bataryadan tasarruf edeyim diyene, senkronu kapatmaktansa bunları kaldırması daha elzem..
    10- bunu boş bırakmışsın yazayım dedim :) ben direk size dedim sıkıntı yok, okuyanlar burdan da bilgi edinebilir.. kızım sana söylüyorum gelinim sen anla hesabı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaramnahya -- 2 Kasım 2016; 19:32:10 >

Hocam şarj olduktan sonra niye kapatıp açıyoruz? bilmiyorum, gerçekten iyi bir etkisi var mı?
  • 1- Öncelikle sensörlersürekli çalışmıyor uygulamalarile birlikte çalışıyor. Meselatelefon uygulaması sırasında yakınlık sensörü devreye giriyor, mesela otomatik parlaklıgı yada oto flash ile kamerayı açınca ışık sensörü devreye giriyor gibi ...

2- anlamadıgınız bir nokta şu ki Bizim ekranlarda ayrı ayrı aydınlatma yok. yani o gördüğünüz siyahı da piksellerden siyah renk vererek olusturuyor. YAni sadece saati aydınlatayımdediğinizde saat siyah haricibirrenk diğertümpanel siyah şekilde acılıyor sizin bahsettiiniz durum amoled ekranlar için geçerli... Amoled ekranlarda siyah için pikselleri kapatır bizdesiyah renk veriyor...

3- siyah renk az yeryeşil daha fazla mavi biraz vs bunların arasında ne kadar fark var hangisi hangisinden çok şarj yiyor bu tartışılır. Siyah az yer diyor da + sensör ve bu sensörekran acık kapalı sürekli çalışıyor...

4- Bahsettiğiniz alarm uygulaması günde 1 kere çalışır hadi 2 kere olsun ha kimsede keyiften alarmkurmaz kalkması gerekiyordur uyanması lazımdır orda sence harcayacagı 0,01 lik bataryayı mı düşünsün....

5- Evet pilyüzdesi %1 altında göstermiyor lakin uygulamadeğil zaten ekran ve sensör şarjı yiyor... Oyun oynadıgımızda da örnek 30 dakikaoyunda %1 oyun ya götürüyor ya götürmüyor diğer giden kısım tamamen ekrana yazılıyor diğer uygulamalarlaarasındaki fark bu. ki bu telefonun en çok şarj harcayan yeri ekranı...

6- Bildirimışığına gelince kafasına göreçalışmıyor diye bir şey yok. sadece Cevapsız aramalarda çalışmıyr oda android 7 ile gitti... Diğer tümuygulamlarda çalışıyor ve uygulamaya göre ayrı ayrı bildirim rengi atıyor bildirim face ten mi gelmiş maildenmiyada başkabir uygulamadan mı telefonu açmadan anlayabiliyorsun. Mesela şarjda yüzdelik dilimlere göre ayarlıyorsun 0-25 kırmıız 25-50 turuncu 50-75sarı 75-100 yeşil dolu mavi... Gibi böylelikle telefonum acaba yüzde kaçta diye düşünmüyorun dışardan bakınca hangi dilimde oldugunu anlayabiliyorsun.

7- FAce te ve burda birçok kişi şarja takıncases neden gelmiyor diye soruyordu... Diğer yandan herkes telefonunu %100 yapmak istemiyor dediğim gibi tercih meselesi bu illaha yükleyin diye bir kaide yok tavsiye arayıpta bulamaynlar için.. bu uygulamada sadece şarjdaalıştıgı için batarya problemiyok...

8- MEsela ben airdroid kullanmak istemiyorum beğenmiyorum küçük sade işimigören biruygulam... aynı işi asusdosya yöneticiside yapıyor mesela kablosuz baglanabiliyorsunuz üzerinden yada zil sesi durumu...Ama farklı işlevleri var mesela asus kablosuz baglantı her tarayıcıdaçalışmıyor küçükresim olarak göstermiyor vs vs ...

9- Zil sesi atamayı yaparsın hatta direk ringstoneklasörü içine atarsan müziği hiç programada gerek yok direk zil seslerinde cıkıyor. Bahsettiğim gibi bu uygulama katagorilere ayrılmış birzil sesi ve duvar kagıdı kütüphanesi aynı zamanda yani atamaktan öte istediğin zil sesinin simini yazıp buldugun tek dokunusla zil sesi yaptıgın yada caba duvarkagıdı ne var deyip katagorilerarası gezdiğin bir uygulama:::

Şİmdi bataryamevzuna gelincetasarruf konusuna... BU uygulamların hiç biri çalışmaz iken bataryayı harcamıyor. Bildirim ışıgı acık olan adamzaten o enerjiyi harcıyor sadece program bir kodla rengini değiştiriyor...
    Yukardada söylediğim gibi bunlar kullanılmadıgı sürece zaten batarya ile etkileşimde değil. Senkron larla karsılastırmanız çok enteresan senkronlar yüzünden% 10 kadar farkeden şarj bu uygulamalar varken veya yokken hiç farketmiyor yanlış yerden giriyorsunuz yani...

Herneyse baya uzun çoğu insanda okumayacak uzun oldugu için biliyorum ama okuyanada birşeyler katacagını düşünüyorum

• Öncelikle bu cihaz özellikleilk cıktıgında çok etkili biryöntemdi. Cihazı uykuya geçmeme gibi sorunlar oluşuyorsa halen etkili. Bir uygulama çakışıyor sistemle sonlandırılamayan bir işlemler dizisi sürekli kendini tekrarlıyor diyelim acıp kapattıgınızda bunu bitirniş oluyorsunuz...

Dİğer yandan Li-po pillerde özellikle tlefonun şarjının bitip kapanması bataryanın ömrününden götürüyor. YAnibu pillerde en çokdikkat edilmesi gerekn şey bitmeden şarja takmak. Şİmdi şarjı bitip kapanmıyor çoğu insan telefonunu kapama gereği de hissetmiyor. Açıp kapatmak iyidir pcleriçinde telefonlar içinde sistemi rahatlatır yorgunlugunu alır akıcılıgı arttırır... HA siz hiç kapatmasanız bile o bir süre sonra kendi kendine bir şekilde reset atıyor onun yerine bir kapat aç çok daha faydalı isterseniz deneyin...
  • Nubermer kullanıcısına yanıt
    Yok hocam takılma yaşamıyor, ama gece daha karanlık çekiyor fotoğrafları.
    %90ihtimalle ışık sızması ile karşılaşacaksınız. Ben öyle kullanıyorum, bence takılmayın ışık sızmasına. Orjinal kulaklık hariç Diğer kulaklıklar sorunlu çalışıyor, gerçi ben çalışan buldum bitene. Kasası biraz narin. Tüm bunlara rağmen alınmayacak bir cihaz değil. Ama "aman ha kaçırma" durumu da yok. Son karar gene sizin

• gm5 plus dual iki sim slotuda nano-sim mi?yoksa biri micro biri nano mu?
  • predator93 kullanıcısına yanıt
    ikiside nano
  • ★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi   ★★

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi   ★★

Stock 6 romdur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Selim_09 -- 2 Kasım 2016; 20:56:10 >

• Öyle kısır tartismalar donuyorki su başlık altında telefon hakkında bilgi almak isteyen kullanıcılar bilgi alamıyor sırf vu yüzden insanların merak ettikleri kullanıcı deniyimleri fakat maalesef su ortamda mümkün değil

• Haşin_ErKeK kullanıcısına yanıt
    İnsanların sordukları sorularada gereken cevaplar veriliyor meraketmeyin
    Oskurrcum bu lanet telefonda hangi kamera programi kullanirsam kullanayim tum sesler kisik oldugu halde fotograf cekerken veya video baslatirken ses cikiyor.Bir yol gosterde kapatalim şu illeti

• Leo Messi kullanıcısına yanıt
    Camera mx ayarlarından kapatırsan cıkmaz
  • Haşin_ErKeK kullanıcısına yanıt
    Sorup da cevap alamadığınız ne var, cevaplayalım. Cevapsız soru kalmıyor bu baslık altında..

• 
Sayfa: önceki 15451546154715481549
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.