Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★ (1543. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.393
Cevap
229
Favori
1.710.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15411542154315441545
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nereye yok ? Google bizi beta test kullanıcısı niyetine kullanıyor işte. Her ay güvenlik güncelleştirmesi geliyor. Güncelleme denilende o.

Android sürüm güncellemesi çokta önemli bi şey değil. Android 6'dan 7'ye geçince gelen tek önemli özellik ekranı ikiye bölme. Kaldı ki oda Samsung telefonlarda yıllardır var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pulstar kullanıcısına yanıt
    ozelden yazar dostim detayli anlatayim burayi mesgul etmeyelim

• iilkeerr kullanıcısına yanıt
    Arkası plastik ve dokulu nasıl eldn kaydıgını anlayamadım dogrusu@iilkeerr

herkeste varhatta ben burdakimlerde var deyip listeyapmıstım herkeste vardı hatta başka marka telefonlardada geliyor @477ugur

Android 7.0 "Nougat" ısadeceekranı 2 ye bölmeden ibaret sananlar için ...

Android 7.0 "Nougat" ile gelen yenilikler ....

1- Acil durum bilgileri kısmı benim gerçekten hoşuma giti.işe yarayacak mantıklı bir uygulama. Ad -Adres - KAngurubu -Alerjileri - İlaçlar -Organ Bağışı - Tıbbi Notlar ve Kişiler bölümü olmak üzere iki kısım. Bunlar tuşkilidni açmadan da görüntülene biliyor. Kişilere acil durumlarda ulaşılabilecekleri rehberden ekliyorsunuz.
    -Telefonun tus kilidini açtıktan sonra desen ekranında alt taraftaki Acil durum Çağrısını tıklayın- Ekranın üstünde Acil durumbildileri var onu tıklayın - Sağ üst tarattaki kalemişaretinitıklayarak bu bilgileri düzenleyebilirisiniz

2- Kilit Ekranına Ve ana ekrana farklı duvar kagıdı koyma özelliği,
    - Ana ekrana basılı tutun Duvar Kagıtlarını seçin , Seçtiğiniz resmi tıklayınca bu resmi nerde kullanmak istediğinizi soracak,
    Farklı bir launcher kullanıyorsanız : Ana ekranda ekrana basılı tutun - Duvarkağıtlarını seçin - Uygulamalar& Temalar ı tıklayın - Google NowLuncher ı tıklayın - resmi seçtiğinizde resmi nerde kullanmak istediğinizi soracak,

3-Aynı ekranda2 farklı uygulama çalıştırma Mesela youtube ve facebook.Ekranı ikiye bölmeolarak da adlandırılır.
    - Ekran nasılikiye bölünür : 1- Sanal tuslardan kare tusuna basılı tutun. 2- uygulamanın üzerine basılı tutun 3- ayarlar -sistem arayüzü ayarlayıcısı- Diğer - Hızlıca kaydırma hareketiyle ekran bölmeyi aktif hale getirin. Bundan snrakare tusu üzerinden yukarı dogru bir kaydırma yaptıgınızda bölünmüş ekrana geçer bence başarılı ) Kare tusu diğerismi Genel bakış düğmesi...

3- Görüntü Boyutunu ve Yazı Tipi Boyutunu ayarlaya bilme
    - Ayarlar / Ekran / Yazıtipi Boyutu
    Ayarlar / Ekran / Görüntü Boyutu

4- Açık uygulamaların tek tuşla kapatılması " tümünü temizle özelliği"
    - Genel Bakış düğmesine basın (karetuşu) / Aşağı dogru çekin sağ üstköşede Tümünü Temizle deyinceaçık uygulamaları kapatır.

5- Bildirim panelinde daha fazla özellik

6- Çit PArmakla bildirim panelini açma.
    - Daha öncedurum çubugunu 2defa aşağıya cekmek gerekirken çift parmagınızla yukardan aşağıya kaydırma hareketi ile Bildirim paneline ulaşabiliyorsunuz.

7- Pilyüzdesi nasılgösterilir
    - Ayarlar/ sistemarayüzü ayarlayıcısı / durum çubuğu / pil / herzaman gösteri seçin.

NOT: Pil yüzdesini acıyorsunuz sistem arayüzüzü ayarlayıcısına yeniden tıkladıgınız anda kapanıyor yeniden aktif leştirmeniz lazım

7- Sisten Arayüzü Ayarlayıcısı Ayarlara nasıl eklenir
    - Bildirim paneliniaçın - sağ üstteki çark simgesine 10 saniye kadar basılı tutun.

8- Saati dakikayı yanında saniye yi de göstere bilmesi
    -Ayarlar/ sistemarayüzü ayarlayıcısı / durum çubuğu / saat / saati, dakikayı ve saniyeyi göster.
    NOT: Saniyeyi acıyorsunuz sistem arayüzüzü ayarlayıcısına yeniden tıkladıgınız anda kapanıyor yeniden aktif leştirmeniz lazım

9- Whatsap da bildirimlerde sadece son msj görünüyor diğerlerini göremiyorum diyorsanız
    - ayarlar- bildirim- whatsap - sağ üst çark - açılır pencere bildirimi - açılır pecreleri her zmaan gösteri tıklayın. MSj lar geldiğinde ekran birpencere açılır bu küçük pencerenin sağ üst köşesinde kaç msj geldiyse sayılarvardır. o sayıları sağ veya sol a ilerleterek önceki msjları görebilirisiniz ...

10- Mobil veri kapalı oldugunda Şebeke simgesinin üzerinde bir X ibaresi cıkıyor .

- Bunu kaldırmak için herhangi bir ayar henüz bulamadık :)

11- Veri tasarrufu.
    Veri kullanımını azaltmaya yardımcı olması için Veri tasarrufu, bazı uygulamaların arkaplanda veri göndermesini veya almasını engeller. Şuandakullandıgınız biruygulama veri bağlantısına erişebilir, ancak bunu daha seyrek yapabilir. Bu durumdaörneğin siz resimlere dokunmadan resimler görüntülenmez.

Bu ayarda birde Sınırsız veri Kullanımı seçeneği var. YAni verikısıtlması olmamasını istediğiniz uygulamayı bu seçeneğe ekleyebilrisiniz.

12-Hücresel veri kullanımı kısmındaki ayarlar değişmiş bence daha güzel olmus

13-Acil durum yayınlarındaki bu hücre msj ı gelmesine neden olan kanal 50 ve kanal 60 yayınları seçenekleri kaldırılmıs

14- Ayarlardaki pil kullanımı grafiğini değiştirmişler daha şeffaf olmus bence eskisi daha iyidi:)

15- Pil optimasyonu kısmında eskiden sadece google play hizmetleri varken şimdi İndirme yöneticisi de optimize olmayan 2. uygulama olarak gelmiş ...

16- Bellek kullanımı bana azalmış gibi geldi

17- Ayarlar - Erişilebilirlik kısmında MONO Ses diye birayar daha eklenmiş işitme sorunu olanlar için stereo sesleri mono yapıp iki kulaklığa birden aynı sesi vermek olabilir Stereo'da bir kulaklıktan gelen ses diğerinden gelmeye biliyor, tek kulağı duymayanlar o sesi hiç duymamış olacak. Bunu engellemek için yapılmış olabilir emin değilim ....

18- Gece modu Beta sürümünde vardı ama bu sürümde gizlenmiş.

- Google Playden .nightmodeenabler
    https://play.google.com/store/apps/details?id=org.michaelevans.nightmodeenabler uygulamasını indirip çalıştırdıgınızda bildirimpanelini acınca ordagörüp eleye bilrisiniz sonrasında uygulamayı silsenizde aktif kalıyor.

19- Güç bildirimleri kontrolü var yeni ama çok uğraşmadım kullanan deneyen ayrıntıya sahip olan yazabilir

20- Batarya süresinde ciddi iyileştirme var ben memnun kaldım.

21- Şarj olurken hızlı şarj oluyor yazısı kaldırılmış

22- Tüm bildirimleri uygulamaya girmeden görüntüleme

- Gelen bildirimlerin kimlerden geldiğini ve ne yazdığı konusunda detayı uygulama içerisine girmeden bildirim panelinde görüntüleyebilirsiniz.

23- Aynı şekilde gelen bilridirimin yanındaki çark işaretini tıklarsanız

Bildirim panelinde görünmesini istemediğiniz uygulamaların ayarını hızlıca yapabilirsiniz.

Bildirimleri sessizce göster: Bildirim geldiğinde bildirim sesi çıkartmaz.

Tüm bildirimleri engelle: Bildirimleri asla bildirim panelinde göstermez.

Sessiz moda alma veya engelleme: Bildirimleri gösterir ve bildirim Sesi çıkartır.

24- hızlı Cevap

- Kulllandığınız uygulamadan çıkmadan gelen iletilere anında cevap verebilirsiniz.

25- Yeni ayarlar menüsü
    - Ayarlar menüsündeyken farklı bir ayar menüsüne geçiş yapmak için geri dönmeye gerek kalmadan, ekranın solundan sağa dogru birkaydırma yaparak sol menüden ilgili ayara geçiş yapabilirsiniz.

26- Tv ye görüntü aktarma

- Google miracast'i iptal edip yerine chromecast getirdi. Video ve resim aktarmak için iMediaShare veya AllConnect programını kullanabilirsin.
    Ekran aktarmak için ise 100 küsür tl verip chromecast aparatı almak gerekiyor sanırım. Başka türlü oluyorsa da henüz bulamadık.

27- Bir de şu meşhur kedi yakalama oyunumuz var Empty Dish

- Ayarlar - telefon hakkında - android 7 yazısının üzerine hızlıca bir kaç kez tıklayın N simgesi cıkıcak onada birka kez basın sonra basılı tutun hemen altında küçük bir kedikafası cıkıyor bildirimpanelinden oyunu ekleyip oynaya bilirsiniz. aynı şekilde de kapatılıyor :) Oyunun mantıgı tabaga 4 yemekten birini bırakıyorsunuz o yemege kedi geliyor. Farklıkediler yakalayıp biriktiriyorsunuz :)

• Arkadaşlar kamera sesini nasıl kapatabilirim her foto çekişte telefon sessizde olsa bile ses çıkarıyo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tusilencio T kullanıcısına yanıt
    farklı kamera apksı indirmen lazım. google kamerada kapanmıyor ses..
  • İyi forumlar herkese. Android 7 yüklendikten sonra cihazı formatlamak gerekir mi ? Gerekirse neden ? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  • KuntaKinte1907 K kullanıcısına yanıt
    Gerekmez, oyle bir zorunluluk olsaydı otomatik yapılırdı merak etmeyin.

Gerekir, daha akıcı ve sorunsuz bir deneyim sunuyor.

• Ekimde güncelleme gelmişti, kasımdada olacakmı. Yani her ay güncelleme alacakmı cihaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Orijinalden alıntı: jemalizm1

Sadece internet mi?,
    ben hiç bir şey kapatmıyorum,
    ne mobil veri, ne senk, ne wifi nede telefonu.
    telefonun tüm özelliklerini aktif kullanırım. neden kapatayım ki?
    mesela bende kapatanları anlamıyorum :)

Benim ki tamamen gece bildirimler nedeniyle rahatsız olmamak için...

Belirli saatler arasında sessize ayarlamak istedim ancak sessiz modu simgesi Android'te 7/24 durum çubuğunda görünüyor.

Mesela iPad de kullanıyorum; gece 10'dan sabah 10'a kadar sessiz moduna ayarlı...

O simge sadece saati gelince çıkıyor, saati geçti mi gidiyor.

Rahatsiz Etmeyin ayarlarında Otomatik Kurallar seçeneğinden telefonun haftaiçi ve haftasonu istediğiniz saatlerde otomatik olarak Rahatsız Etme moduna geçecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

• DAIMLER-BENZ kullanıcısına yanıt
    evet hocam her ay düzenli güncelleme alıyor

• Android 7.1 bu hafta geliyor işte kanıtı gm asistan betaya katıldım ve 7.1 desteği eklendi

• quote:

facebook bildirimlerinden bende çok rahatsız olduğumdan o konuyu şu şekilde zamana yayarak çözdüm.
    Facebook'a tarayıcı üzerinden girdiğimde sağ üstteki bildirim paneli kırmızı yanıyor ya, o yanan şey mühim değilse o sayfaya yada o bildirime gidip " artık buradan bildirim alma" diyorum

facebook artık çok gerekli olmayan hiç bir bildirimi göstermiyor, işte sadece birisi benim adımı etiketleyince vb.

twitter'ı kurduğumda zaten bildirimlere izin verme diyorum. Whatsapp da bildirim almak istemediğim bir kaç grup var onlar 1 yıl süreyle manuel susturdum. yani ses çıkartmamasını istemediğim şeyleri zamanla keşfederek tek tek ayarlarını yaptım.
    başka bir telefona da geçsem onlar bildirim göndermeyecek. sanki daha kalıcı bir yöntem(bana göre)

Ben de öyle yapıyorum hocam.

Tek fark ben Facebook'u tamamen susturdum. Facebook'u açınca bildirimlere bakıyorum.

Bir de gereksiz uygulamalar ve oyunlar bildirim gönderiyor; seni özledik, enerjin doldu falan diye.

Onlar da çıkınca üzerine uzun basıp gelen ekrandan tamamen kapatıyorum.

Mesajlaşma uygulamalarına bazı Whatsapp grupları haricinde dokunmuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: recep288

ozelden yazar dostim detayli anlatayim burayi mesgul etmeyelim

Bekliyorum hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

Nereye yok ? Google bizi beta test kullanıcısı niyetine kullanıyor işte. Her ay güvenlik güncelleştirmesi geliyor. Güncelleme denilende o.

Android sürüm güncellemesi çokta önemli bi şey değil. Android 6'dan 7'ye geçince gelen tek önemli özellik ekranı ikiye bölme. Kaldı ki oda Samsung telefonlarda yıllardır var.

Demek ki sizin için o kadarı önem arz ediyor. Halbuki oldukça fazla yenilik geldi. Bunlar liste olarak bir çok sitede ve bu başlıkta yayınlandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jamiryov

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Sadece internet mi?,
    ben hiç bir şey kapatmıyorum,
    ne mobil veri, ne senk, ne wifi nede telefonu.
    telefonun tüm özelliklerini aktif kullanırım. neden kapatayım ki?
    mesela bende kapatanları anlamıyorum :)

Benim ki tamamen gece bildirimler nedeniyle rahatsız olmamak için...

Belirli saatler arasında sessize ayarlamak istedim ancak sessiz modu simgesi Android'te 7/24 durum çubuğunda görünüyor.

Mesela iPad de kullanıyorum; gece 10'dan sabah 10'a kadar sessiz moduna ayarlı...

O simge sadece saati gelince çıkıyor, saati geçti mi gidiyor.

Rahatsiz Etmeyin ayarlarında Otomatik Kurallar seçeneğinden telefonun haftaiçi ve haftasonu istediğiniz saatlerde otomatik olarak Rahatsız Etme moduna geçecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Hocam o ayarı biliyorum.

Ben sadece durum çubuğunda eklediğiniz görselde gorülen ikonun sürekli görünmesinden rahatsız oluyorum.

Sadece ayarlı zaman aralığında görünse iyi olurdu.

• Technomaniac Gm 4G T kullanıcısına yanıt
    Betaya nasıl katıldınız acaba

• En alta geldim im in beta dedim ve oldu

• Ben betaya falan katilmadim GM Asistan 7.1 guncellemesi banada geldi, oglen saatlerinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: oskurrr

Bu telefon mu çabuk kayıyor ?

Evet?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 15411542154315441545
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.