Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★ (1542. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.393
Cevap
229
Favori
1.710.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15401541154215431544
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok geçmiş olsun hocam.. daha nelere gebe bu telefon..
  • hocam cuma günü a7 telefonumla s6 takas ettim. Telefon sürekli reset atıp duruyordu. Defalarca hard reset attım, sonrasında sıfırdan rom yükledim ama düzelmedi. Sonradan öğrendim ki problem bu durumlarda donannımsal oluyormus. (takas ettiğim kişi saolsun aldı cihazını geri)
    Anakartla alakalı sıkıntı oluşmuş olabilir. sorun hard reset atmanıza rağmen devam ediyorsa beklemeyin servise gidin..sonrasında tamamen yakabilirsiniz anakartı..
  • Bende bu telefonu 1 hafta once alarak araniza katildim benim bir sorum vardi telefonun muzik sesi kisikken uygulama veya muzik actigim zaman hoperlorden cizirti geliyor servise goturdum bana bu telefonlarin hepsinde oldugunu soyledi tabii bir de tuketici hakem heyetine basvurbilirsin dedi sizce ne yapmaliyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrGrey

quote:

Orijinalden alıntı: oskurrr

Şİmdi 2 cihaz aldım 2 cihazıda aynı gün aynı yerden aldım... birinin ekranı biraz daha parlak benim kullandıgımın biraz daha az parlak senin bahsettin gibi... ikisidesiyah yazısına orasına burasına dikkat etmedim acıkcası çerçevesine osuna busuna...

iki cihazda ısınmada farklılıklar yok normalseviyede... Ekran süresiolayına gelirsek.... Hiçbir telefon bir diğeri ile aynı ekran süresini vermez... senin yüklediğin uygulamalar farklıdır yaptıgın ayarlar farklıdır onun ki farklıdır.

Cihazlarınızın beklemesüreleri de farklı olabilir.... adamşarj eder aralıksız kullanır 6 saat ekran süresi alır 8saat sonunda şarjı biter ben gerekince kullanırım oyun oynamam vs 2-3 saat ekran süresi alırım 24- 48 saat süresince telefon acık kalmıstır... Benim batarya ondan kötümü demektir .... HAyır...

Tek başına ekran süresihiç birşey ifade etmez. sen hemen ordan ilk pil garafiğini - tıklayıncacıkan detaylı grafiği ve ekran sürenişuandaanlık olarak paylaş bakalım yorum yapalım sıkıntı varmı yokmu ....

Diğer yandan telefon ısınıyor her telefon ısınıyor meselasizdeki kaç derece bi bakın yazılımla ka derecelerde burdaki lerde cihazlarını biliyor kıyaslarızonun içinde yorum yaparız... ortaya koy verilerini ozaman çok daha rahat hemyorumyapılır hemakıl verilir

Dediginiz gibi yaptım ve ekran surelerini pil detaylarını koyuyorum.
    ★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi   ★★★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi   ★★★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi   ★★

Telefonu direkli uyandıran bir program var,onu bulup şilin düzelir,pil detaylarında uyanık gorunuyo telefon surekli

• quote:

Orijinalden alıntı: dhretireduser

quote:

Orijinalden alıntı: Lotus Expeditor

Zorlama! Bu tartışmayı kaybettin bence.

Sorunda burda işte.. Ben burada tartışmıyordum, bu forumdaki çoğu kişi foruma tartışmak için giriyor bu sebeple iki insan arasındaki normal konuşma bile o kişilere tartışma olarak görünüyor.. Bu cevap bile sizin için tartışma niteliğinde..

http://sozluk.bilgiportal.com/nedir/tart%C4%B1%C5%9Fma

Karşıt iki düşünce ve savunucuları var. Savunuculardan biri sensin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: zaramnahya

hocam cuma günü a7 telefonumla s6 takas ettim. Telefon sürekli reset atıp duruyordu. Defalarca hard reset attım, sonrasında sıfırdan rom yükledim ama düzelmedi. Sonradan öğrendim ki problem bu durumlarda donannımsal oluyormus. (takas ettiğim kişi saolsun aldı cihazını geri)
    Anakartla alakalı sıkıntı oluşmuş olabilir. sorun hard reset atmanıza rağmen devam ediyorsa beklemeyin servise gidin..sonrasında tamamen yakabilirsiniz anakartı..

Bence senin A7'den S6'ya geçmen baştan doğru bir seçim değildi. Neyse ki iyi atlatmışsın.

Burada GM5 Plus'ın 4 saat ekran süresine laf edilirken 3,5 saati zor gören bir telefon (hem de o segmentte) bence doğru bir seçim değildir.

Note 5 veya S7 olsa lafım yok.

GM5 Plus'a kıyasla kameradan, performanstan bahsetme lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 1 Kasım 2016; 11:15:56 >

• bozkan23 kullanıcısına yanıt
    Bence de yüklü uygulamalar çok önemli.

Mesela bu gece Diggy's Adventure adında bir oyun yükledim. Oyundan çıkmama rağmen ben kapatmadıkça ekran kendiliğinden kapanmıyor. Son uygulamalar listesinden (en sağdaki kare butonu) oyunu kaldırınca normale dönüyor.

Benzer bir sorunu LG G2'yi ilk aldığımda Real Racing 3 oyununda yaşamıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 477ugur

Bende bu telefonu 1 hafta once alarak araniza katildim benim bir sorum vardi telefonun muzik sesi kisikken uygulama veya muzik actigim zaman hoperlorden cizirti geliyor servise goturdum bana bu telefonlarin hepsinde oldugunu soyledi tabii bir de tuketici hakem heyetine basvurbilirsin dedi sizce ne yapmaliyim ?

Bu herkeste olan bir şey.

Ancak ben kulağımı hoparlöre yapıştırmadığım sürece cızırtı duymuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: recep288

ben htc sense arayuzu kullaniyorum cok memnunum.

Nasıl yaptınız hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Orijinalden alıntı: 477ugur

Bende bu telefonu 1 hafta once alarak araniza katildim benim bir sorum vardi telefonun muzik sesi kisikken uygulama veya muzik actigim zaman hoperlorden cizirti geliyor servise goturdum bana bu telefonlarin hepsinde oldugunu soyledi tabii bir de tuketici hakem heyetine basvurbilirsin dedi sizce ne yapmaliyim ?

Bu herkeste olan bir şey.

Ancak ben kulağımı hoparlöre yapıştırmadığım sürece cızırtı duymuyorum.

Bazen disardan da net duyuluyor gerci cok sıkınti etmiyorum ama ben bir tek bende var saniyordum

• Pulstar kullanıcısına yanıt
    hocam a7 den geçmemdeki tek neden zaten gm5 tede sıkıtnı oluyordu, 5,5" ekran istemiyorum artık. bide bildirim ışığı olmaması pek hoşuma gitmiyor açıkcası.. yoksa a7 den üstün bi tarafı yok, batarya gerçekten kötüydü :) hele a7 ye alıştıktan sonra
  • quote:

hocam a7 den geçmemdeki tek neden zaten gm5 tede sıkıtnı oluyordu, 5,5" ekran istemiyorum artık. bide bildirim ışığı olmaması pek hoşuma gitmiyor açıkcası.. yoksa a7 den üstün bi tarafı yok, batarya gerçekten kötüydü :) hele a7 ye alıştıktan sonra

Bildirim ışığı S ve Note serisi haricinde yok. GM5 Plus'ta da düzgün çalışmıyor.

Büyük ekran istemiyorsan neden Xiaomi Mi5 düşünmüyorsun? Dün mesela Redmi Note 3 tavsiye ediyordun. Gerçi onun ekranı büyük; ancak Mi5 gayet ideal büyüklükte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 1 Kasım 2016; 12:9:10 >
    redmi dediğin gibi ekran büyük geliyor elime..
    mi5 i kovalıyorum deli gibi ama telefonu alan satmıyor ki:)
    yeni c serisinde bildirim ışığı var diye biliyorum.. ama oda 5,5 inch..
  • quote:

redmi dediğin gibi ekran büyük geliyor elime..
    mi5 i kovalıyorum deli gibi ama telefonu alan satmıyor ki:)
    yeni c serisinde bildirim ışığı var diye biliyorum.. ama oda 5,5 inch..

Hocam sıfırının da fiyatı oldukça düştü.

Ben de bazen geçmeyi düşünüyorum ancak tek kafama takılan neden siyah rengi yok.
    facede çin pazarında bulunuyor hocam.. ama delta falan garantili istersen bilemem.. ben teleofn satmadan almam. elimdekini satarsam alırım, ama takas edersem ne düşer şansıma biilmyorum :) aklıma yatan cihazları değerlendiriyorum.. dediğiniz gibi fiyatları gayet uygun 1050 liraya sıfırını almak mümkün.. bakalım artık ya takastan alacağım yada a7 yi satıp bi şekilde alacağım ama ne zamn bilemem.. sırf telefon almak için almıyorum ben, 3-5 te sigara parası çıkıyor :)
  • Bence Google kalitesinde bir cihaz. Bu fiyata bu telefondan aldığınız haz ve uzun ömürlü destek diğerlerinde yok. Taki amiral gemisi denen cihazlardan almadıkça
  • quote:

facede çin pazarında bulunuyor hocam.. ama delta falan garantili istersen bilemem.. ben teleofn satmadan almam. elimdekini satarsam alırım, ama takas edersem ne düşer şansıma biilmyorum :) aklıma yatan cihazları değerlendiriyorum.. dediğiniz gibi fiyatları gayet uygun 1050 liraya sıfırını almak mümkün.. bakalım artık ya takastan alacağım yada a7 yi satıp bi şekilde alacağım ama ne zamn bilemem.. sırf telefon almak için almıyorum ben, 3-5 te sigara parası çıkıyor :)

Hocam benim telefondan çok da bir şikayetim yok.

Biliyorsun ilk gün aldım ve burada yazan şikayetlerin bir çoğu bende çıkmadı.

Bu nedenle değişiklik konusunu çok da önemsemiyorum.

Yandaki düğmelerin yeri ve hassasiyeti biraz daha iyi olsaydı ve kamerası bir tık daha iyi olsaydı hiç düşünmezdim.

Telefonu 25 saat önce şarjdan aldım. 2,5 saat ekran süresi var. Kalan pil %37 görünüyor. Sadece gece 7-8 saat kadar internet kapalıydı.

facebook bildirimlerinden bende çok rahatsız olduğumdan o konuyu şu şekilde zamana yayarak çözdüm.
    Facebook'a tarayıcı üzerinden girdiğimde sağ üstteki bildirim paneli kırmızı yanıyor ya, o yanan şey mühim değilse o sayfaya yada o bildirime gidip " artık buradan bildirim alma" diyorum

facebook artık çok gerekli olmayan hiç bir bildirimi göstermiyor, işte sadece birisi benim adımı etiketleyince vb.

twitter'ı kurduğumda zaten bildirimlere izin verme diyorum. Whatsapp da bildirim almak istemediğim bir kaç grup var onlar 1 yıl süreyle manuel susturdum. yani ses çıkartmamasını istemediğim şeyleri zamanla keşfederek tek tek ayarlarını yaptım.
    başka bir telefona da geçsem onlar bildirim göndermeyecek. sanki daha kalıcı bir yöntem(bana göre)
    hocam konunun başından beri burda olan bi sen varsın bi ben, gerçi sen bi ara kayboldun ama :)
    seneler sonra ilk defa sıfır olarak aldığım telefondu gm5+. sıkıntıları olmasaydı kesinlikle değiştirmek aklımın ucundan geçmezdi ama bi yere kadar.. sonraki sürümde çıkan cihazların tuşları iyidi hiç tuştan şikayet etmedim. keşke tuştan şikayet etseydim de şarj+ses sorunu yaşamasaydım.. A7/2016 ile net 72 saat kullandım ve şarja taktıgımda hala %10 du cihaz.. gm5 ten sonra kendimi tuhaf hissettim açıkcası.. tabiki yok mu sıkıntısı her cihazda olduğu gibi var, 1700 liralık cihaza bildirim ışığı koymamışlar, düşünsenize parmak izi var bildrim ledi yok :)
  • jemalizm1 kullanıcısına yanıt
    en güzeli geceleri neti açmamak:) acil bişey olursa telefon ederler internetten yazacak değiller ya :)
  • 
Sayfa: önceki 15401541154215431544
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.