Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★ (1075. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.393
Cevap
229
Favori
1.710.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10731074107510761077
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonu 2. şarj edişimden sonra bu kadar gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ranni34 -- 4 Ağustos 2016; 16:47:00 >
  • Hocam nasıl kullanıyorsunuz anlamış değilim, varsa ipuçları bizimle paylaşır mısınız?

6 saat nedir ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan_4234

quote:

Orijinalden alıntı: mirzahi

Pil sorunu bende hala çözülmüş değil düzelmesini ben çok umuyorum, 4-5 saat ekran süresi alanları kıskanmıyor değilim hani .

messenger içinde -- 3 nokta -- ayarlar -- varsayılan SMS uygulaması, ordan istediğinizi secebilirsiniz.

Seçenek olarak hangoust var messenger harici. Normal mesaj menüsü yokmu bu telefonda :) saf android olunca böyle mi oluyor . Anlaşılması biraz güç menünün .
    Ben p70 kullanıyorum bana bile çok değişik geldi :)
    Cevap için tesekkurler.
    Samsung galaksi a7 ile gm 5plus çok yakın özellik olarak. A7 nin ekran suresi de gm 5 plusla aynimi acaba? Yani ekran full hd ve biraz büyük olduğu icinmi pil performansı düsük oluyor. P70 i değiştirmeye korkmaya başladım açıkçası. Gm yi kullanamazsan ben kullanırım sana p70 i veririm demiştim hanıma . İnşallah degiselim demez.

Öncelikle gm 5 plus kaliteli duruyor. Özellikler fiyatına göre iyi. Fakat stabilize sorunları mevcut anladığım kadarıyla. Ben telefoncu arkadaşımdan 925 e aldım gm yi. Aynı özellikteki Samsung a7 1500 tl. Gm nin gerekli yazılımla pil ömrüne care bulunması şart. Ne kadar ekmek o kadar köfte :) olayı galiba. Gerçi iPhone kullanan arkadaşlar da habire sarjim yok diye geziyolar ortalarda .

Birde bu ısınma olayı ilerde başımıza dert olmaz inşallah. Sıkıntı yaşayanlar var galiba.

Merhaba Arkadaşım,

Ben GM 5 Plus ile Samsung A7 2016 arasında kalmış idim.
    Yaklaşık 3 aydır Samsung A7 2016 telefonu kullanan biri olarak artılarını eksilerini sana aktarayım.

Artıları;
    Dizayn kaliteli - Metal + Cam ve daha ince görünümlü oluşu hoş gösteriyor
    Pil Performansı harika - Sistem normal harici iki ayrı güç tasarrufu bulunuyor - Güç Tasarrufu + Ultra güç tasarrufu - 8-9 saat ekran alanlar var.
    Hızlı şarj özelliği var ve 30 dk. da nerdeyse %60 doluyor.
    1,5 gün internet, face, messenger, wahatsaap kullan yinede Ertesi gün %30 pil oranını buluyorsun.

Eksileri;
    Ekran 5,5 inç ama bana göre enden daha geniş olabilirdi.
    Biraz ağır telefon Sanırım 172 gr.
    Lollipop sonrası gelen Marshmallow güncellemesi bazı hatalara neden oluyor. Geri tuşu takılması uygulama arası geçişlerde kasma vs. (Fabrika ayarlarına geri dönüp tekrar açtığınızda düzeliyor)
    En büyük eksisi bence bildirim ışığının olmaması. ekranı ya sürekli açıp kontrol edeceksin. yada sesli uyarıyı 5 dk da bir ayarlayacaksın. Tabi buda gece yarısı gelen tanıtım amaçlı mesajlar için tam bir baş belası. Sürekli uyandırıyor.
    Bazı oyunlarda grafik işlemcisi yeterli gelmediğini fark ettim.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mirzahi

Hocam nasıl kullanıyorsunuz anlamış değilim, varsa ipuçları bizimle paylaşır mısınız?

6 saat nedir ya

Valla hocam bu 6 saatte full wifi açık 4 saati okey plus 45 dk periscope geri kalanı face instagram chrome özellikle bişey yapmıyorum :)
  • CaLdeRoNTR C kullanıcısına yanıt
    Ben Hızlı Resim sitesine yüklüyorum önce resimleri sonra da mesaj yazarken "S image" ile oradan aldığım linki yapıştırıyorum. Donanım Haber'in kendisine resim yüklemeyi beceremiyorum bir türlü.
  • [simage][/simage]
  • ilk resim yükleme denemem biraz tuhaf oldu ama neye dayanarak güncelleme geldi diyor arkadaş diye benı garipseyen arkadaşlarım
    size neden yalan söyleyeyim sabah geldı ağustos güncellemesi buyrun
  • Aktepe kullanıcısına yanıt
    Sayenizde öğrendim bende teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • google destekli arayan kimliği seçeneği var gm 4 te
    Ve bu özellik sayesinde arayan yabancı numaraları ülkelerini ve firma isimlerini gösteriyor, 4 te olan bu özellik 5 te yokmu bulamadım ben?

• CapsLockTR kullanıcısına yanıt
    bataryadanda yapar... pek güvenilir bir görünümü yok... markasını bile anlamak imkansız...
    özür dilerim hocam, araştırmam sonucunda oyle demiştim yanılmışım.
  • Güncelleme bana dün geldi, bir farklılık göremedim. Zaten güvenlik güncellemesi.

• tutankenshta kullanıcısına yanıt
    Tabi olabilir o da. Servise göndermeden başka yapabileceği bir şey yok gibi.
  • Sürekli 4-5 saat ekran süresi alan biriydim, fakat telefona recovery mode kısmından reset attıktan sonra batarya performansım hissedilir bir derecede düştü. Şu anda maksimum 4 saat alabiliyorum o da şarjım %1'lerdeyken. 3 - 3.5 saat alıyorum diyeyim. Format atınca ne oldu da böyle oldu anlamadım, daha öncesi çok memnundum, keşke atmasaydım. Kullanım şeklim aynı fakat performans farklı, ilginç.
  • Bu batarya mevzunda stabilizasyon vs diye birşey yok açıkcası. Burda herkesin kullanımı birbirinden farklı. Hatta kendiniz bile iki farklı günde farklı şekillerde kullanarak teefonun batarya değerlerini kontrol edebilirsiniz.

Mesela %100 parlaklıkta kullanan il %50 parlaklıkta kullanım arasında 2 kat batarya performans farkı oluyor. Oyun oynamak veya oynamamak, mobil veri kullanımı veya wifi kullanımı telefonu 3g demi kullanıyorsun 4g demi vs vs vs... Bunları çoğatmak mümkün.

Örnek vereyim şuan telefonumumşarjı %16 da ve en son şarjın üzerinden 2 gün 3 saat 46 dakika geçti... Ekran süresi şuanda 3saat 25 dakika... bu süre içerisinde wifi hiçkapatılmadı, sosyal medya senkronlarının tamamı ve gmail açık. parlaklık genelde otomatikti, zaman zaman full arlaklıga aldımzaman zaman tamamen kıstım.
    Bu süre zarfında zaman zaman mobil internette kullandım mobil internet kullanırken wifi yi kapatmayıda unuttuum :) 2 gün boyunca hiç oyun oynamadım. 20 dakkika kadar navigasyon kullandım, full parlaklıkta, 20dakika kadar telefonla görüştüm, msj sosyal medya vs onları zaten bildirim geldikçe veya bakmam gerektiği zamanlarda kullandım...

Şİmdi telefonum 2 gün 4 saat kadar bir süredir (yuvarlak hesap) açık, ihtiyacımoldugu gibi kullandım aman kullanmıyımşarjım bitmesin vs hiç demedim. 3,25 ekran sürem var ve bundan gayet memnunum.

Daha önce burda 4:30 saat 5:30 saat 6:20 gibi ekran süreleride paylaştım şimdi bu telefonun stabil olmadıgından değil. birgn oluyor oturuyorum 1saat oyun oynuyorumsürekli mobil veri kullanıyorum , bir gün oluyor 4-5 saat telefon görüşmesi yapıyorum, birgün oluyor navigasyonu sık kullanmam gerekiyor... tabi hepsinde ayrı ekran süreleri alıyorum ama birinde 24 saatin sonunda şarja takıyorum şimdiki kullanımım da da görüldüğü gibi 2 gün sonra şarja takmış oalcagım...

biri cıkar mobil veriyi acar oyun oynamaya başlar 3 saat ekran süresiyle kapatır günü diğeri cıkar wifi ile kullanır 6 saati bulur biri full parlaklıkta kullanır gibi... Şİmdi diğer telefonlarda güç tasarruf modları ile bilmemne ile şukadar saat ekran süresi aldık vs diyorlar ben daha baştan sona tasarruf modunu kullanıp ekran süresini yazan arkadaş görmedim bu forumda ki 2 farklı tasarrufmodu var telefonun. biri gm asistan üzerinden diğeri ayarlar-pil - kısmından giriliyor... Bir seferde onlarla deneriz bakalım telefona katkısı oluyormu...

Diyeceğim o ki çok takılmayın bu sürelere... telefonun özelliklerine ve gücüne göre pil performansı süper değil evet ama kötü de değil.

• Ekran sararmasından servise götürdüm ertesi gün aldım değişim istemiştim yapmadılar ilk 1 ay içinde değişim oluyormuş aslında yasaya göre 6 ay ama neyse dedim Ekran yan çerçeve değişmiş kulalığından birinden az ses geliyordu onu aldılar yerine yenisini verdiler sonuç olarak servis kalitesi fena değil :)
  • Merhabalar.

Akrabam 1000 TL civarinda telefon istedi benden. Bende foruma baktim sitelere baktim en f/p bu cihaz geldi.

Konuyuda uzun zamandir takipteyim.

Ilk sayfadaki kronik sorunlarin uzerine baska sorun yasayan oldu mu?

Birde su son sayfalarda tartisilan ikinci/yeni seri cihazlar konusu netlesti mi? Dual olan modeller ve arkadaki yazilar varsa ikinci/yeni seri mi?

Birde cumartesi gunu alacagiz. Son zamanlarda sicak firsat yakalayan oldu mu?

Cumartesi gunu aldigimiz zaman buraya donus yapacagim.

Simdiden tesekkurler.

• Ağustos güncellemesi yavaş yavaş gelmeye başlamış herkese bu ay erken başladılar nedense dağıtıma

bende güncelleme olmadı

• MoRTaLSouL kullanıcısına yanıt
    1000 tl bandında alternatifsiz f/p cihazı gm5...
    Diğeryandan piyasda 1. seri cihazyok rahatolun.
    @MoRTaLSouL
  • 
Sayfa: önceki 10731074107510761077
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.