Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★ (1059. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.393
Cevap
229
Favori
1.710.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10571058105910601061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba ben İzmir'de bir Telpa bayisinden aldım silver renk tek hatlı ama ce yazısı var telefonda haziran güncellemesi yüklüydü telefonda
  • Arkadaşlar hatırlarsınız telefonu ilk alanlardan biriyim. Cihazım birinci seri idi. Dün yarım saat kadar hay day oynadıktan sonra telefonu şarja takıp duşa girdim. Çıktığımda arayan soran var mı diye odaya bir gittim elime alamadım telefon ateş gibiydi ve hafif dumanla birlikte yoğun yanık kokusu vardı. Hemen şarjdan çıkardım ve yüzde 30 gibi taktığım tel yüzde 12 deydi. Telefon soğur soğumaz tüm yedeklerimi almaha başladım önemli olan. Daha sonra kablo eridiğinden ve ucu kömürleştiğinden dolayı yedek kabloyu kutudan çıkardım denedim şarj etmedi ve o kablonunda ucu kömürleşti. O an ipadimde şarjdaydı onda bir sorun yok yani evde voltaj düştü yükseldi konusu olsa o da zarar görürdü. Her neyse telefon bildiğimiz patlama pozisyonuna gelmişti ve şarjı vs bittiğinden ve olmadığından şuan kullanılamaz halde. Koklayınca da yanık kokusu geliyor. Bana yaşattığı bu olumsuzluk ve mağduriyet sonucu profiloya götüreceğim telefonu.. gm nin bu servisi ile alakalı tecrübeli olanlardan neler olabileceğine dair fikri olan var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• DagustuN kullanıcısına yanıt
    havadsn kaynaklanıyor diye düşünüyorum
    çünkü tableti şarja taktığımda da şarj aleti acayip ısınıyor ve tedirgin olup çekiyorum
    sabah serinlikte veya akşam takıyorum daha çok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: condorn

havadsn kaynaklanıyor diye düşünüyorum
    çünkü tableti şarja taktığımda da şarj aleti acayip ısınıyor ve tedirgin olup çekiyorum
    sabah serinlikte veya akşam takıyorum daha çok

Herşey olabilir.. Ancak bana çıkıp terbiyesizce kullanıcı hatası vs derlerse eğer orada muhtemelen büyük problem çıkartırım. Ben farketmesem Allah korusun yangın çıksa ne olacaktı ? Bundan dolayı GM'yi yarın servise gitmeden önce avukat arkadaşlarım vasıtası ve danışmanlığı eşliğinde mahkemeye vereceğim. Servise direk elimde şikayet dilekçesi ile birlikte gideceğim zaten. Bakalım neler olacak.

• mustafa346 M kullanıcısına yanıt
    Dostum anten sorunu olabilir.servise yolla derim. formatla falan düzeleceğini sanmam.

• Oskurr ve dranas hocam telefonu 3g ye aldim paso ful cekmeye basladi ne yapayim 4.5 g de ?

geçmiş olsun, yangın bile çıkabilirdi dediğiniz gibi. umarım zararınız karşılanır ve eğer sorun telefondaysa neden kaynaklandığı anlaşılır.
    bu telefonu eşimize dostumuza öneriyoruz, bi sakatlık varsa düzeltilir en azından.
  • Beyler şöyle bir sorunum var.

-Telefonun sesi tamamen kapalıyken veya az açıkken müzik/ses'li bir uygulama(Örnek:Clash of clans vb.) açıkken(uygulamanın sesi açık veya kapalı olsun) hoparlörden cızırtı geliyor ve uygulamayı kapatana kadar cızırtı hiç kesilmiyor.

-Aynı cızırtı telefonu güç tuşuna basıp kapattigimda ve kilit ekranında sifremi girdikten sonra da oluyor.(1-2 saniye sürüyor)

Bir ümitle donanımdan kaynaklı olabileceğini düşünerek bu gece hard reset atıcam veya ayarlardan sıfırlayacağım.

Ama yinede sorun devam ederse yarın servise yollayacağim.

Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa346

Oskurr ve dranas hocam telefonu 3g ye aldim paso ful cekmeye basladi ne yapayim 4.5 g de ?

Hangi operatörü kullaniyorsun bilmiyorum ama turkcell 4.5g de ,3g ye gore %50 çekiyor.ben 1 ay sirf bunu denedim.istanbulda merkezi yerlerde olanlar fark etmemistir muhtemelen ama ben istanbulun ve disinin tum bolgelerine ciktigim icin gozlemlerim doğrultusunda sunu söyleyebilirim; 3g daha iyi cekiyor,konusma sirasinda ses daha iyi geliyor-gidiyor ,cekmeme ve hattan dusme olmuyor.ben 3g de kullaniyorum teli aldigimdan beri (mecburen).

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkUser81

Beyler şöyle bir sorunum var.

-Telefonun sesi tamamen kapalıyken veya az açıkken müzik/ses'li bir uygulama(Örnek:Clash of clans vb.) açıkken(uygulamanın sesi açık veya kapalı olsun) hoparlörden cızırtı geliyor ve uygulamayı kapatana kadar cızırtı hiç kesilmiyor.

-Aynı cızırtı telefonu güç tuşuna basıp kapattigimda ve kilit ekranında sifremi girdikten sonra da oluyor.(1-2 saniye sürüyor)

Bir ümitle donanımdan kaynaklı olabileceğini düşünerek bu gece hard reset atıcam veya ayarlardan sıfırlayacağım.

Ama yinede sorun devam ederse yarın servise yollayacağim.

Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Bu sorunla ilgili telpa m.koy degisim vermisti forumdan bir arkadasa,onceki sayfalarda okumustum.

• quote:

Orijinalden alıntı: TUFF GONG

Ağustos güncellemesi ayın kaçında çıkar?

Genel yazilimi google 5 inde veriyor.bazen 6-7 si oluyor.markalar 15 i gibi yayinliyor.

mustafa346 M kullanıcısına yanıt
    BEnce önce servisegidin ve konu ileilgili tmirolsun olmasın servis raporu isteyin. Sonraşikayet etmeyi düşünüyorsanız bu raporda size yardımcı olur. @DagustuN

4,5 g de cekmiyor 3 g demi full cekiyor telefon ? hattınız neydi ? @mustafa346
    kullanıcı hatası diyemezler... sorun üründen kaynaklanıyor...
  • DarkUser81 D kullanıcısına yanıt
    Aynı bu sorundan ve ısınma sorunu, ışık sızması sorunundan telpa m.köy ana bayiye götürdüm bende. Onların yaptıkları ise yazılım atıp verdiler. Yapılan işlemler kısmında da 'Yazılım güncellendi. Cızırtı test edildi. Oyundan kaynaklı bir sorun olabilir' yazıyordu.

• Dostum benim telefon geç şarj oluyor saat 18:34 te taktım %17 de saat 20:25 te %100 oldu benim için fazla problem değil ama ileride telefona bataryaya falan zarar verirmi? Büyük ihtimal sorun adaptörde ama teknik servise göndersem yanında telefonuda isterler heralde telefonsuzda kalamam kaç günde gelir belli değil

• CapsLockTR kullanıcısına yanıt
    Cevabın için teşekkür ederim.

Bu sorunu farkettiken sonra bir cok cihazda denedim(Discovery dahil).Onlarda sorun yoktu.Ben yinede servise göndermeyi düşünüyorum.

• oskurrr kullanıcısına yanıt
    benim de 4g de sorun var tuşu kitlediğim an 3g ye düşüyor bidaha da 4 olmuyor
  • clash of clans ta sesi acık veya tammamen kapalı herhangi bir cızırtı yok bende kulagıma bile dayadım amahiçbir ses yok. serviseyollayın bencede. @DarkUser81

Evet geç şarj olmus bir sıkıntı var belliki. diğer kablo ilede denediniz mi ? Telefonu pazatesi yollarsanız cuma elinizde olur. BEnim en uzun servis sürem onda da parça beklemişlerdi gidiş geliş hafta sonu dahil 11 gün sürdü@rapperman93

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oskurrr -- 31 Temmuz 2016; 21:38:00 >
  • bende öyle birsorun yok hocam bi canlı destekten iletişime geçin bakalım ne diyecekelr
  • yazıldıysa göremedim şimdiden kusura bakmayın :)
    telefonu resetleyeceğim de, apk'larımı bilgisayara yedeklemek için bir program önerir misiniz acaba? teşekkürler o/

• 
Sayfa: önceki 10571058105910601061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.