Şimdi Ara

General Mobile E - Tab [Ana Konu] [Güncel Root Yöntemi] [Garantiye Verme] (128. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.591
Cevap
52
Favori
300.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • E tab a kingo root ile root attım. Sonra bide fabrika verilerine sıfırlayın dedim başladı ama sıfırlaniyor da kaldı. Arada GM yazısı çıkıyor. Sonra siliniyor demeye devam ediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar mebin verdiği şu tableti belki 65465 kere wipe data factory reset yaptım başarılı bir şekilde siliyor ve yeniden açılınca hala aynı deli olacağım başka bir çözümü yok mu bunun?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yokyak kullanıcısına yanıt
    bulabildin mi?
  • e tab 4 ve 5 için en güncell stabil romlar ve yükleme yöntemi nedir bilen yada bulabilen varmı?
  • ilkerT06 kullanıcısına yanıt
    malesef etab 5 için var ama etab 4 için yok

• yokyak kullanıcısına yanıt
    bende ikisindende var ikiside eba lı 5 in sarj soketi arızalı
  • İstanbuldan olanlara rootlama,anakart tamiri,dokunmatik ve ekran tamirinde yardımcı olurum.
  • E- Tab 5 var elimde flash bellekten video nasıl izleriz . Kullanılacak yerde İnternet olmadığı için bu yöntem lazım
  • Arkadaşlar 100 den fazla sefer factory rest attım tab4 e bir türlü sıfırlayamadım yardımcı olun lütfen deli olacağım.
  • tavernac1 kullanıcısına yanıt
    Rootladınızmı

• wardsg1 W kullanıcısına yanıt
    5 yıldır rootlu şarja takayım bari tel ve pc ile artık işimi hallediyorum unuttum valla tab4ü

• dokucan kullanıcısına yanıt
    Ben ilk aldıfımda 4 yıl önce root atmadım şimdi bu yıl işim düşmüştü root yolları zorlaşmış root atamadım

• wardsg1 W kullanıcısına yanıt
    ne gibi zorlukları var. sizdeki 4 mü 5 mi
  • ftkrkmz F kullanıcısına yanıt
    4 işlemlere bakarsanız görürsünüz

• gm e tab 4 var cihaz usb tanınamadı hatası veriyor ama şarj vb olmuyor ?açılmıyorda
  • arkadaslar e tab 4 son eba güncellemesinden sonra usb devre dışı kalıyor ve hiçbir şekilde pc görmüyor klavye takınca çalışıyor ama yöntem işe yaramıyor recovery modda bile usb çalışmıyor
    uart dönüştürücü ile tabletin anakartına direk bağlantı pinleriyle bağlandım ama hangi komutlarla işlem yapılacak bitürlü beceremedim usb aktif olmuyor sadece uart modunda işlem yapıyorum oda çözemedim bilgisi olan varsa konuya yazarsa sevinirim
    artık meb baya bi engel koymuş cihazlara özellikle etab4
  • Arkadaşlar güncel bir root yontemi yok mı ayarlara kesinlikle giremiyorum. Pil uyarısı da çıkmıyor klavye ile esc de olmuyor e tab4

• Root atmadan uygulamaları çalıştırmanın bir yolu var mı? (E-Tab 4)
  • Tableti rootladım fakat bildirim ve zil sesleri geliyor fakat uygulamalarda hiç ses gelmiyor çözümü var mı ?
  • JTAG veya uart SOC cihazların da hata ayıklaması için kullanılır.
    Favorim JTAG; ancak öğrenmesi ve fiziksel/yazılımsal uygulaması zor, ayrıca ekipmanları görece pahalı yani adamı yorar. JTAG ile işlemciye, özellikle RAM ile emmc ye aracısız müdahale edilebiliyor. Bazı kaliteli üreticiler anakartlarına JTAG için özel soket koyarlar.
    Uart bağlantısı da burada iş görür ancak yetenekleri sınırlı.
    Anakart üzerinde genellikle işlemciye yakın alanlarda bulunan gnd tx rx ile işaret edilen pinlere bağlantı yapılabilir.
    Hata ayıklama pinlerinin tespit için bazı cihazlarda logic analyser gerekebilir.UART cihazınızın elinizde olduğunu, UART bağlantısının doğru yapıldığını, Voltajın 3.3 Volta ayarlandığını, iletişim portunun okunması için uygun bir konsol programınının elinizde olduğunu, ADB / sdk / platform-tools araçlarının bilgisayarınızda yüklü olduğunu, orjinal romun, uygun custom recovery imajı ile orjinal recovery imajının elinizde olduğunu, cihaz sürücülerinin eksiksiz bilgisayarınızda kurulu olduğunu... varsayıyorum. Artık bir tamirhane açabilirsiniz :-)
    Cihazın güç düğmesine basılınca, POR ardından, ROM Boot... ardından U-boot çalışır. U-boot linux çekirdiğini RAM'a yükler ve çalıştırır. U-boot, boot sürecinde bir İswiçre çakısına benzetilebilir.
    ENTER tuşu ile u-boot konsoluna düşebilirsiniz. Bazı U-boot derlemelerinde herhangi bir tuşa basarak sürecin kesilmesine izin verilmez.
    Konsola düştüğünüzde son satırda bu cihazlarda Willow # belirir, help komutu yardımıyla mevcut komut listesine erişebilirsiniz.
    U-boot komut satırında fastboot komutu verildiğinde cihaz fastboot moduna geçer. Fastboot komutu her u-boot derlemesinde bulunmayabilir.
    Artık UART bağlantısını kesebilir ve cihazı direkt olarak bilgisayarın usb portuna bağlayabilirsiniz.
    Aynı anda hem UART hem de doğrudan usb yoluyla cihazı bilgisayara bağlamayın.(Demedi demeyin!)
    Usb hata ayıklaması açıksa yukarıdakiler yerine ADB reboot fastboot komutu verilmelidir.
    Bilgisayar fastboot yoluyla bağlanmış android cihaz için ek sürücü isteyebilir.
    fastboot devices komutu yardımı ile cihazın bağlanıp bağlanmadığını kontrol edebilirsiniz.
    fastboot oem unlock willow_2013 komutu yardımıyla cihazı custom recovery yüklemeye hazırlayın (Yeniden başlattığınızda cihazın ekranında açık asma kilit resmi görünür)
    fastboot flash recovery custom.img komutu ile custom recovery yükleyebilirsiniz. (custom.img fastboot.exe dosyaları aynı dizinde düşünüldü. Custom temlisilidir ve gerçekte farklı bir dosya isminiz olabilir.)
    recovery imajı, root yetkileriyle çalışan cihaz ekranında konsol komutlarını destekleyen kendi derlediğiniz veya sadece sizin cihazınız modeli için derlenmiş olmalıdır.
    Custom recoveryinizin talimatlarını takip edin veya /sbin dizininde komut satırını çalıştırın.
    mkdir disk ile /sbin/disk dizini oluşturun.
    mount /dev/block/mmcblock0p9 /sbin/disk komutu ile sistem diskini buraya bağlayın.
    /sbin/disk/app/ dizininden dilediğiniz uygulamaları kaldırın veya diğer dizinlerdeki dosyaları düzenleyin. Burada hatalar yaparsanız, ses, wifi, ekran veya tüm sistem kararsız hale gelebilir.
    Bazı custom recovery ile sistem yedeği alınabiliyor.
    fastboot flash recovery orjinal.img komutu yardımıyla orjinal recovery geri yüklenmelidir. (orinal.img temsili bir isimdir.)
    fastboot oem lock komutuyla ekranda görünen açık asma kilit simgesini kaldırın.
    Birşeyler ters giderse öncesinde orjinal recovery yüklenmiş olmak kaydıyla adb sideload
    yeniorjinalrom.zip yoluyla orjinal rom yüklenebilir. (Bazen de yüklenemez)
    adb sideload komutu ile orjinal rom veya orjinal romun güncellemesi yüklenir. Özet ve bütünlük kontrolü otomatik olarak yapıldığından bu komut ile custom rom büyük ihtimalle yüklenemez.
    Uyarılarım
    Lithium-ion piller şenlik ateşine dönüşebilir.
    Custom rom veya custom recovery ve/veya rootlu cihaz kullanmayın.
    Bir cihazı aynı anda iki kanaldan birden bilgisayara bağlamayın.
    Buradakiler, soft brick olmuş cihazlar için faydalı olabilir.
    Ne yaptığınızı bilmiyorsanız burada yazılanları uygulamayın.
    Çok bilen çok yanılır...

• 
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.