Şimdi Ara

General mobile DSTL1 satışı başlıyor.. !!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.536
Cevap
4
Favori
139.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar az evvel general mobiledan bi mesaj geldi..önsipariş vermiştim birkaç hafta önce..detayları yazıyorum.. bilgi geldikçe güncelleyeceğim..

DEĞERLİ MÜŞTERİMİZ.

DÜNYANIN İLK ÇİFT KARTLI ANDROİD İŞLETİM SİSTEMİNE SAHİP GENERAL MOBİLE DSTL1 MODELİMİZ
    GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ..DSTL1 MODEL CİHAZLARIMIZ ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BAŞINDAN İTİBAREN ÖN TALEPTE BULUNAN MÜŞTERİLERİMİZE SATIŞ İŞLEMLERİ BAŞLANACAKTIR..SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİMİZ (BEN) ÖN TALEPTE BULUNMANIZDAN DOLAYI ,PİYASA ÇIKIŞ FİYATI KDV DAHİL 799 TL OLARAK BELİRLENEN DSTL1 CİHAZINI ALMAYI TALEP ETMENİZ DURUMUNDA AŞAĞIDAKİ AYRICALIKLARLA ALMAYA HAK KAZANACAKSINIZ...

1-- PEŞİN ALIMLARDA %10 İNDİRİM (719.1 TL BANKA HAVALESİ İLE..)

BANKA HESAP BİLGİLERİ

AKBANK BAYRAMPAŞA TİCARİ ŞUBESİ
    ŞUBE KODU :874
    HESAP NO : 63826
    AÇIKLAMA.. : DSTL1 ÖN TALEP

2-- HERHANGİ BİR KREDİ KARTINA TEK ÇEKİMDE %5 İNDİRİM(759.05 TL)
    3--AKBANK KREDİ KARTINA PEŞİN FİYATINA 3 AY TAKSİT (239.6*3 TL)

NOT: ÖN TALEPTE BULUNUP MAİL YADA TELEFON BİLGİLERİNİ BİZE BIRAKAN MÜŞTERİLERİMİZE ÖNÜMÜZDEKİ HAFTADAN İTİBAREN GEREKLİ İŞLEMLERİ BAŞLATMAK ÜZERE İRTİBATA GEÇİLECEKTİR..

ÖN TALEPLE İLGİLİ HERHANGİ BİR SORUNUZ OLURSA AŞAĞIDAKİ NUMARALARDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ..

02126921211
    02126921200

SAYGILARIMIZLA GENERAL MOBİLE...

SANIRIM AÇIKLAMA YETERLİ OLMUŞTUR..
    ÜRÜNÜ ELİME ALDIĞIMDA BURADAN İNCELEMESİNİ SUNACAĞIM..
    SAYGILAR..

• oldukça dikkatimi çeken bir tel umarım beklentileri karşılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluENight

oldukça dikkatimi çeken bir tel umarım beklentileri karşılar

HOCAM BU ÜRÜN İÇİN OMNİA 16GB'IMI SATTIM.. VALA BEN TASARIMINA BİTTİM.. BÖYLE EFENDİ BİŞİ OLAMAZ.. VE DE ÇİFT HAT..
    NVİDİA TEGRA TABANLI CEP TELEFONLARI ÇIKINCAYA KADAR BUNUNLA DEVAM EDERİM UMARIM..

ÇIKSA DA Bİ İNCELEME YAPSAK BURAYA..:))
  • quote:

Orijinalden alıntı: excalibur21

quote:

HOCAM BU ÜRÜN İÇİN OMNİA 16GB'IMI SATTIM.. VALA BEN TASARIMINA BİTTİM.. BÖYLE EFENDİ BİŞİ OLAMAZ.. VE DE ÇİFT HAT..
    NVİDİA TEGRA TABANLI CEP TELEFONLARI ÇIKINCAYA KADAR BUNUNLA DEVAM EDERİM UMARIM..

Şimdiden güle güle kullan diyelim. İncelemeyi bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akay635

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Güzel ürüne benziyor. Alan arkadaşa hayırlı olsun. İncelemeyi bekliyoruz

• quote:

quote:

quote:

eyvallah arkadaşım vala çıktığı gibi alacam daha bekelyemem gari.. aldığım gibi de videolu ve fotolu geniş bir inceleme yapacağım..;)

• quote:

quote:

quote:

quote:

eyvallah arkadaşım vala çıktığı gibi alacam daha bekelyemem gari.. aldığım gibi de videolu ve fotolu geniş bir inceleme yapacağım..;)

Alıntıları Göster
    arkadaşlar az evvel genccelli aradım ve önsipariş verenlere dstl1 satışı başlamış.. ilgilenenler 02126921200 dan müşteri hizmetlisiyle görüşsün ona da ben dstl1 ile ilgili başak hanımla görüşmek istiyorum desin.. oradan alımlar yapılıyor.. ben aradım şimdi yemekte dediler..yarım saate yine arayacam bakalım nolcak.. nakitt te yok ama kredi kartı kasacaz artıkın..:))

gelişmeleri bildiririm..

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Evet excalibur21 senin cevabını ve yorumlarını bekliyoruz.
    Telefonu alabildin mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobra060

Telefonu alabildin mi?

hocam bugün itibariylen 720 tl peşin havale ile almış bulunuyorum..
    ürün cuma ya da p.tesi elimde olur.. diyarbakırda yaşadığım için p.tesiyi bulabilir gelmesi...cihaz şimdilik sadece önsipariş verenlere satılıyor ve dağıtıcı olan genccellin eline de bu gün geldi.. arayıp kimlik noyu verdim ve onlar da yurtiçi kargoyla gönderdiler..
    merakla bekliyorum...geldiği zaman geniş bir açıklama yapacağım inşallah.. merak etmeyin.. artık bi gelsin yaw..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cobra060

Telefonu alabildin mi?

hocam bugün itibariylen 720 tl peşin havale ile almış bulunuyorum..
    ürün cuma ya da p.tesi elimde olur.. diyarbakırda yaşadığım için p.tesiyi bulabilir gelmesi...cihaz şimdilik sadece önsipariş verenlere satılıyor ve dağıtıcı olan genccellin eline de bu gün geldi.. arayıp kimlik noyu verdim ve onlar da yurtiçi kargoyla gönderdiler..
    merakla bekliyorum...geldiği zaman geniş bir açıklama yapacağım inşallah.. merak etmeyin.. artık bi gelsin yaw..

Alıntıları Göster
    Hadi bakalım hayırlı olsun arkadaşım. Detaylı bir inceleme bekliyoruz.

HTC'nin akranları garantisiz 1500 lira üzeri satılırken, bakalım hem de çift hatlı bu canavar nasıl olacak???

• quote:

Orijinalden alıntı: thedeparted

Hadi bakalım hayırlı olsun arkadaşım. Detaylı bir inceleme bekliyoruz.

HTC'nin akranları garantisiz 1500 lira üzeri satılırken, bakalım hem de çift hatlı bu canavar nasıl olacak???

Alıntıları Göster
    arkadaşlar cihaz elime geçti... az evvel yurtiçi kargoyla geldi... cihazla ilgili geniş bir önizleme unboxing ve videolu bir inceleme yapacam.. ama kardeşimi bekliyorum.. gelsin de onun telefonundan çekeyim fotoları ve videoları.. bu arada bende telefonu inceleyebileyim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi excalibur21 -- 6 Ağustos 2009; 14:20:01 >

• quote:

arkadaşlar cihaz elime geçti... az evvel yurtiçi kargoyla geldi... cihazla ilgili geniş bir önizleme unboxing ve videolu bir inceleme yapacam.. ama kardeşimi bekliyorum.. gelsin de onun telefonundan çekeyim fotoları ve videoları.. bu arada bende telefonu inceleyebileyim..

Alıntıları Göster
    amannn bee anca mı cıktı bu telefon.valla 1 yıl önce gelcek dendii.ama cok geç benim için 3g siz telefon almayı düşünmüyom.biraz bekleyin bakın görün şimdi dstl1 in 3g lisi cıkarrr.ve nerelerde satılıyomuşş.haberi olan varmı...

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar şu işletim sistemi android konusunda biraz cahilim de nasıl bişey mesela java veya .sis uzantılı dosyaları çalıştırımı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Makina Soğuk

arkadaşlar şu işletim sistemi android konusunda biraz cahilim de nasıl bişey mesela java veya .sis uzantılı dosyaları çalıştırımı?

Alıntıları Göster
    Telefon şu an ereyon'da satışta.Fiyatı KDV Dahil 799,00 TL

http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=216685

• quote:

Orijinalden alıntı: artin!

Telefon şu an ereyon'da satışta.Fiyatı KDV Dahil 799,00 TL

http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=216685

Alıntıları Göster
    Telefon güzele benziyor, en kısa zaman detaylı inceleme gelir insallah....

• quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

Telefon güzele benziyor, en kısa zaman detaylı inceleme gelir insallah....

Alıntıları Göster
    cihazı temin eden arkadaşlardan en kısa zaman da inceleme bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: gaskiney

cihazı temin eden arkadaşlardan en kısa zaman da inceleme bekliyoruz

Alıntıları Göster
    EVET ARKADAŞLAR İLK İNCELEMEYİ YAPIYORUM..

ÖNCELİKLE BELLİ BAŞLI BAŞLIKALR ALTINA ALARAK YAPACAM..ve karşılaştırmaları omnia i900 ve ipod touch üzerinden yapacağım..

1--EKRAN (10 üzzerinden 9) ve arka tasarım..(10 üzerinden 8)

ekran kesinlikle çok kaliteli.. enteresan bir madde ile ana ekran döşenmiş ışık altında çok karizmatik görünüyor.. çizilmelere karşı da dayanıklı geldi bana.. ekranı omniadan daha kaliteli..ipod touch ile de yaşırır.. özellikle navigasyon tuşları çok çok kaliteli.. sanki elmasla döşenmiş gibi..orta kısmı ise aynalı.

arka kısım ise farklı bir madde ama çizilmeyen kadifemsi bişi.. ön ve arka taraf çok güzel bir metal şerit ile ayrılmış..o da bana göre iyi en azından omnianın arka kısmından iyi.. ama ipod touch ile yarışamaz çünkü metal..
    tek negatif özelliği ise biraz kalın.. omniadan da ipodtan da..

ve cihaz çok hafif.. 8mmlik ipod touch 2g den daha hafif..

BU ARADA ÖN TARAFTA KAMERA YOK..BUNUNLA İLGİLİ YARIN GÖRÜŞ BİLDİRECEĞİM GENERAL MOBİLEA BAKALIM NE DİYECEKLER..

2--DOKUNMATİK EKRAN..(10 ÜZERİNDEN--Kİ 10U İPODA VERİYORUM VE ONA GÖRE KARŞILAŞTIRIYORUM--8 ALIR.. OMNİA BANA GÖRE EN FAZLA 6YDI..)

kaliteli bir dokunmatik ekranı var.. resesif özellikte ama capasitif gibi yani neredeyse basmadan tepki veriyor..iyi yani hatta beklediğimden iyi.. omnia kullanıcısıydım bundan önce.. ona resmen abanmak gerekiyordu..
    240*400 çözünürlükte.. 262bin renk..ve iyi gösteriyor resimleri falan donuk göstermiyor.. ama omnia kadar da iyi göstermiyor..omniada daha canlıydı.

3--KULLANICI ARABİRİMİ..(İLK DEFA ANDROİD KULLANMAMA RAĞMEN 10 ÜZERİNDEN 9 VERİYORUM.. WM DAN DAHA İYİ..)

android işletim sistemini ilk kes kullanmama rağmen omniada kullandığım wmdan daha iyi ve kullanışlı bulum.. en azından parmağınızı orasına burasına koyabilmek için can vermiyorsunuz.. arkadaşlarınızın önünde rahatlıkla hava atabileceğiniz geniş düğmeleri var..:))
    ana ekran 3 kısma ayrılmış.. iterek diğer kısımlara geçebiliyorsunuz. bu da süper bir özellik.. yani 3 masaüstü var..ve geçişler de kolay oluyor.. 3 ekran bir resmi tamamlıyor..hepsine tek arkaplan..

4--KAMERA.. (10 ÜZERİNDEN 5 BİLE OLMAZ.. OMNİADAN ÇOK ÇOK KÖTÜ..OMNİA YA 5MPX KULVARINDA 10 VEREREK DEĞERLENDİRDİM..)

Beni bu telefonda en büyük hayalkırıklığına uğratan kısım.. hiç beklediğim gibi çıkmadı.. gündüz çfoto ekimleri iyi ama gece çekimleri flaş olmasına rağmen berbat...kamerada birçok özellik var ayar falan bayaa var o kısmı iyi ama görüntüyü beenmedim.. hele o video kaydı kökten berbat.. omniada da kötüydü gerçi ama bu daha kötü çıktı.. yani bu telefonu kamera için almayın..ama gündüz iyi sonuç verir bunu da diyim..o kadar da berbat değil..:))

5--MÜZİK.. (10 ÜZERİNDEN --İPODA GÖRE-- 8.. YANİ OMNİADAN BAŞARILI BULDUM.. )

ANA EKRANA ATABİLDİĞİNİZ WİDGET SAYESİNDE KISA YOLLA ULAŞABİLİYOSUNUZ.. açık bir arayüzle geliyor.. artistler sanatçılar falan.. sanatçılar kısmında sağ tarafta bişi var onu aşağı ittirdiğinizde harflere göre geliyo liste.. ipodtaki gibi ki bu özelliği çok severim..
    bi parça çaldığınızda ise farklı bir ekran geliyor o da çok kullanışlı belki tasarım olarak daha iyi olabilrdi ama kötü değil.. en sevdiğim özelliği mesela sanatçının üzerine basılı tutunca direk googledan sanatçıyı taratıyor.. yani çok yaratıcı bi özellik bence.
    dış sesi ve kulaklık sesi hakkında ise şöyle diecem dış sesi az değil ama çok da değil.. ama kesinlikle tatmin eder herhalde.. cızırtı falan yok.. ner yani.. kulaklık sesi ise bana az geldi ama şunu da söyliyim ben 116 db ile müzik dinleyen biriyim 3 blok öteden duyarlar ne dinlediğimi yani bana az gelmiş olabilir ama size çok bile gelebilir.. hem az derken de öle çok az değil yani yine tatmin edici seviyede..ama ipod olduu için bu özelliği pek kullanmam herhalde....:))

ammaaaaa en sevdiğim yönü ise kulaklıklar oldu.. çok çok çok kaliteli.. başka kulaklık takabileceğimiz 3.5 jack girişi var.. ama beraberinde verdikleri kulaklık orijinal ipod kulaklığını dövdü resmen.. ve o iğrenç omnia kulaklığından 10bin kat daha iyi.. yani bu konuda 10 üzerinden 10...
    bi de telefonda jack girişi olsaydı tadından yenmezdi..:))

6--WİFİ-- İNTERNET BROWSER--(10 ÜZERİNDEN 10-- İPODA GÖRE.. OMNİAYA 5 VERİYOM ONA GÖRE..:))

arkadaşlar dehşet bir web browseri var cihazın.. tek kelimeyle süper ötesi.. safariden bile daha çok beğendim.. henüz tam hakim olamadım ama sırf bunun için bile alınır.. edge ile bile dehşet hızlı..ve sayfalar bil. göründüğü gibi hiçbir fark yok...
    wifiyi de iyi buluyor.. gerçi evde denedim başka yerde forsatım olmadı ama çevre yerlerdeki wifi ağlarını da gördü..

7--oyunlar ve android market..( oyunlar yok şimdilik adroid market te yüklü gelmiyor..:))

8--RADYO.. ( 10 ÜZERİNDEN 9 GİBİ BİŞİ.. ÇOK ÇOK ÇOK BAŞARILI.. AMA KULAKLIK TAKILI OLMADAN DİNLENİLMİYOR..:((

9--ÇİFT HAT KULLANIMI..( 10 ÜZERİNDEN 10 DAHA İYİSİ OLAMAZ..ÇİFT HAT KONUSUNDA DÜNYADA EN İYİSİ..:)) ŞU AN KULLANIYORUM AVEA VE TÜRKCELL VE BİR SORUN YOK.. DENEDİM BİRİ AÇIKKEN DİĞERİ DE ÇAĞRI ALIYOR VE SORUN YOK..
    ZATEN BU YÜZDEN ALMIŞTIM..:))

10--TÜRKÇE MENÜ.. EVET ARKADAŞLAR HERŞEY TAMAMIYLA TÜRKÇE.. VE ÇOK AÇIK BİR DİLLE ANLATILMIŞ.. HEMEN SÖKÜLÜYOR TELEFON.. Bİ GÜNDE ALIŞIRSINIZ..

11--- MESAJLAR VE EMAİLLER..(10 ÜZERİNDEN 8.. MESAJ YAZMAYA ALIŞMANIZ GEREKİYOR.. BEN OMNİADAN ALIŞKINIM O YÜZDEN ZORLANMIYORUM FAZLA.. AMA İPOD DAKİ KADAR DA İYİ OLMUYOR.. MALUM RESESİF ONDAN.. AMA BUNA DA BİR ÇÖZÜM BULDUM.. TUŞA BASINCA TİTREŞİM VERİYO VE VASTIĞINI BİLİYON BÖYLECE..
    VE MESAJ ARAYÜZÜ DE ÇOK GÜZEL.. YAZILMA YERİ FALAN.. BİLGİLENDİRMELER FALAN İYİ BAYAA...
    EMAİL DE ÇOK GÜZEL.. PUSH EMAİL YOK AMA 5 DAKİKADA BİR KENDİLİĞİNDEN TARAYABİLİYOR..VE İÇERİĞİ DE ORİĞİNAL İÇERİK GİBİ GÖREBİLİYORSUNUZ..

12--TELEFON ÖZELLİĞİ.. (10 ÜZERİNDEN 9 GİBİ BİŞİ.. ÇÜNKÜ ÇOK KULLANIŞLI VE TASARIMI GÜZEL BİR ARAYÜZ.. AÇIK VE GÜZEL..
    TUŞLAR FALAN DA GÜZEL.. NUMARAYI GİRİYORSUNUZ VE HANGİ KARTTAN ARAMAK İSTİYORSANZ ONA GÖRE 1 VEYA 2 NOLU ARAMA TUŞUNA BASIYORSUNUZ BU KADAR BASİT.. MESAJLARDA DA BU BÖYLE..

13--ZİL SESLERİ TİTREŞİM FALAN BUNLARDA DA SORUN YOK.. İSTEDİĞİMİZ KARTIN ZİL SESİNİ VE MESAJ SESİNİ HEPSİNİ FARKLI YAPABİLİYORUZ.. YANİ İKİ ZİL SESİ 2 MESAJ SESİ DE FARKLI OLABİLİYOR.. AYNI ZAMANDA KİŞİYE ÖZEL ZİL SESİ DE ATAYABİLİYORSUNUZ VE KİŞİ KARTVİZİTLERİNİ DE BAYAA GENİŞ ANLAMDA DÜZENLEYEBİLİYORUZ....

14--SESLİ ARAMA TAKVİM HESAP MAK.. VS.. DİĞER ŞEYLER DE VAR VE İYİ DÜZENLENMİŞ.. ALARMLAR DA GÜZEL GENİŞ SEÇENEKLER VAR..

15-- BLUETOOTH DAHA DENEMEDİM.. AMA VAR..

GELELİM KUTU İÇERİĞİNE...

1- TELEFON..:))
    2- 2 ADET 1200 MAH PİL..
    3- EKRAN TEMİZLEME BEZİ..
    4- FARKLI BİR BEZ DAHA..BAKTERİLERİ Mİ NE TEMİZLİYOMUŞ..
    5- USB KABLO
    6- ŞARJ CİHAZI..
    7- ARAÇ KİTİ..
    9- KULAKLIK.
    10- VEEEE BOOMBA.. ARKADAŞLAR ÖYLE BİR KILIF GELİYOR Kİ AKILLARA ZARAR.. TELEFON İÇİN ÖZEL TASARIM.. DERİ VE İÇİ KADİFE.. DIŞARIDAN ALSANI Z EN AZ 40 TL EDER O DERECE.. VE TELEFON KILIF İÇİNDEYKEN HERŞEYİ EKSİKSİZ YAPABİLİYORSUNUZ..FOTO ÇEKME FALAN DA DAHİL.. YANİ BÜYÜK BİR ARTI..

EVET ARKADAŞLAR KUSURA BAKMAYIN RESİN ATAMADIM AMA YARIN SABAH KARDEŞİMİN TELEFONUNDAN FOTO ÇEKİP EKLEMEYE ÇALIŞIRIM BAŞLIKLARA GÖRE.. Bİ DE Bİ VİDEO ÇEKTİM UNBOXİNG YAPARKEN ÇEKTİĞİM ONU DA ATARIM YARIN..

ALACAK OLAN ARKADAŞLARA HAYIRLI OLSUN..

SAYGILARIMLA...

• quote:

EVET ARKADAŞLAR İLK İNCELEMEYİ YAPIYORUM..

ÖNCELİKLE BELLİ BAŞLI BAŞLIKALR ALTINA ALARAK YAPACAM..ve karşılaştırmaları omnia i900 ve ipod touch üzerinden yapacağım..

1--EKRAN (10 üzzerinden 9) ve arka tasarım..(10 üzerinden 8)

ekran kesinlikle çok kaliteli.. enteresan bir madde ile ana ekran döşenmiş ışık altında çok karizmatik görünüyor.. çizilmelere karşı da dayanıklı geldi bana.. ekranı omniadan daha kaliteli..ipod touch ile de yaşırır.. özellikle navigasyon tuşları çok çok kaliteli.. sanki elmasla döşenmiş gibi..orta kısmı ise aynalı.

arka kısım ise farklı bir madde ama çizilmeyen kadifemsi bişi.. ön ve arka taraf çok güzel bir metal şerit ile ayrılmış..o da bana göre iyi en azından omnianın arka kısmından iyi.. ama ipod touch ile yarışamaz çünkü metal..
    tek negatif özelliği ise biraz kalın.. omniadan da ipodtan da..

ve cihaz çok hafif.. 8mmlik ipod touch 2g den daha hafif..

BU ARADA ÖN TARAFTA KAMERA YOK..BUNUNLA İLGİLİ YARIN GÖRÜŞ BİLDİRECEĞİM GENERAL MOBİLEA BAKALIM NE DİYECEKLER..

2--DOKUNMATİK EKRAN..(10 ÜZERİNDEN--Kİ 10U İPODA VERİYORUM VE ONA GÖRE KARŞILAŞTIRIYORUM--8 ALIR.. OMNİA BANA GÖRE EN FAZLA 6YDI..)

kaliteli bir dokunmatik ekranı var.. resesif özellikte ama capasitif gibi yani neredeyse basmadan tepki veriyor..iyi yani hatta beklediğimden iyi.. omnia kullanıcısıydım bundan önce.. ona resmen abanmak gerekiyordu..
    240*400 çözünürlükte.. 262bin renk..ve iyi gösteriyor resimleri falan donuk göstermiyor.. ama omnia kadar da iyi göstermiyor..omniada daha canlıydı.

3--KULLANICI ARABİRİMİ..(İLK DEFA ANDROİD KULLANMAMA RAĞMEN 10 ÜZERİNDEN 9 VERİYORUM.. WM DAN DAHA İYİ..)

android işletim sistemini ilk kes kullanmama rağmen omniada kullandığım wmdan daha iyi ve kullanışlı bulum.. en azından parmağınızı orasına burasına koyabilmek için can vermiyorsunuz.. arkadaşlarınızın önünde rahatlıkla hava atabileceğiniz geniş düğmeleri var..:))
    ana ekran 3 kısma ayrılmış.. iterek diğer kısımlara geçebiliyorsunuz. bu da süper bir özellik.. yani 3 masaüstü var..ve geçişler de kolay oluyor.. 3 ekran bir resmi tamamlıyor..hepsine tek arkaplan..

4--KAMERA.. (10 ÜZERİNDEN 5 BİLE OLMAZ.. OMNİADAN ÇOK ÇOK KÖTÜ..OMNİA YA 5MPX KULVARINDA 10 VEREREK DEĞERLENDİRDİM..)

Beni bu telefonda en büyük hayalkırıklığına uğratan kısım.. hiç beklediğim gibi çıkmadı.. gündüz çfoto ekimleri iyi ama gece çekimleri flaş olmasına rağmen berbat...kamerada birçok özellik var ayar falan bayaa var o kısmı iyi ama görüntüyü beenmedim.. hele o video kaydı kökten berbat.. omniada da kötüydü gerçi ama bu daha kötü çıktı.. yani bu telefonu kamera için almayın..ama gündüz iyi sonuç verir bunu da diyim..o kadar da berbat değil..:))

5--MÜZİK.. (10 ÜZERİNDEN --İPODA GÖRE-- 8.. YANİ OMNİADAN BAŞARILI BULDUM.. )

ANA EKRANA ATABİLDİĞİNİZ WİDGET SAYESİNDE KISA YOLLA ULAŞABİLİYOSUNUZ.. açık bir arayüzle geliyor.. artistler sanatçılar falan.. sanatçılar kısmında sağ tarafta bişi var onu aşağı ittirdiğinizde harflere göre geliyo liste.. ipodtaki gibi ki bu özelliği çok severim..
    bi parça çaldığınızda ise farklı bir ekran geliyor o da çok kullanışlı belki tasarım olarak daha iyi olabilrdi ama kötü değil.. en sevdiğim özelliği mesela sanatçının üzerine basılı tutunca direk googledan sanatçıyı taratıyor.. yani çok yaratıcı bi özellik bence.
    dış sesi ve kulaklık sesi hakkında ise şöyle diecem dış sesi az değil ama çok da değil.. ama kesinlikle tatmin eder herhalde.. cızırtı falan yok.. ner yani.. kulaklık sesi ise bana az geldi ama şunu da söyliyim ben 116 db ile müzik dinleyen biriyim 3 blok öteden duyarlar ne dinlediğimi yani bana az gelmiş olabilir ama size çok bile gelebilir.. hem az derken de öle çok az değil yani yine tatmin edici seviyede..ama ipod olduu için bu özelliği pek kullanmam herhalde....:))

ammaaaaa en sevdiğim yönü ise kulaklıklar oldu.. çok çok çok kaliteli.. başka kulaklık takabileceğimiz 3.5 jack girişi var.. ama beraberinde verdikleri kulaklık orijinal ipod kulaklığını dövdü resmen.. ve o iğrenç omnia kulaklığından 10bin kat daha iyi.. yani bu konuda 10 üzerinden 10...
    bi de telefonda jack girişi olsaydı tadından yenmezdi..:))

6--WİFİ-- İNTERNET BROWSER--(10 ÜZERİNDEN 10-- İPODA GÖRE.. OMNİAYA 5 VERİYOM ONA GÖRE..:))

arkadaşlar dehşet bir web browseri var cihazın.. tek kelimeyle süper ötesi.. safariden bile daha çok beğendim.. henüz tam hakim olamadım ama sırf bunun için bile alınır.. edge ile bile dehşet hızlı..ve sayfalar bil. göründüğü gibi hiçbir fark yok...
    wifiyi de iyi buluyor.. gerçi evde denedim başka yerde forsatım olmadı ama çevre yerlerdeki wifi ağlarını da gördü..

7--oyunlar ve android market..( oyunlar yok şimdilik adroid market te yüklü gelmiyor..:))

8--RADYO.. ( 10 ÜZERİNDEN 9 GİBİ BİŞİ.. ÇOK ÇOK ÇOK BAŞARILI.. AMA KULAKLIK TAKILI OLMADAN DİNLENİLMİYOR..:((

9--ÇİFT HAT KULLANIMI..( 10 ÜZERİNDEN 10 DAHA İYİSİ OLAMAZ..ÇİFT HAT KONUSUNDA DÜNYADA EN İYİSİ..:)) ŞU AN KULLANIYORUM AVEA VE TÜRKCELL VE BİR SORUN YOK.. DENEDİM BİRİ AÇIKKEN DİĞERİ DE ÇAĞRI ALIYOR VE SORUN YOK..
    ZATEN BU YÜZDEN ALMIŞTIM..:))

10--TÜRKÇE MENÜ.. EVET ARKADAŞLAR HERŞEY TAMAMIYLA TÜRKÇE.. VE ÇOK AÇIK BİR DİLLE ANLATILMIŞ.. HEMEN SÖKÜLÜYOR TELEFON.. Bİ GÜNDE ALIŞIRSINIZ..

11--- MESAJLAR VE EMAİLLER..(10 ÜZERİNDEN 8.. MESAJ YAZMAYA ALIŞMANIZ GEREKİYOR.. BEN OMNİADAN ALIŞKINIM O YÜZDEN ZORLANMIYORUM FAZLA.. AMA İPOD DAKİ KADAR DA İYİ OLMUYOR.. MALUM RESESİF ONDAN.. AMA BUNA DA BİR ÇÖZÜM BULDUM.. TUŞA BASINCA TİTREŞİM VERİYO VE VASTIĞINI BİLİYON BÖYLECE..
    VE MESAJ ARAYÜZÜ DE ÇOK GÜZEL.. YAZILMA YERİ FALAN.. BİLGİLENDİRMELER FALAN İYİ BAYAA...
    EMAİL DE ÇOK GÜZEL.. PUSH EMAİL YOK AMA 5 DAKİKADA BİR KENDİLİĞİNDEN TARAYABİLİYOR..VE İÇERİĞİ DE ORİĞİNAL İÇERİK GİBİ GÖREBİLİYORSUNUZ..

12--TELEFON ÖZELLİĞİ.. (10 ÜZERİNDEN 9 GİBİ BİŞİ.. ÇÜNKÜ ÇOK KULLANIŞLI VE TASARIMI GÜZEL BİR ARAYÜZ.. AÇIK VE GÜZEL..
    TUŞLAR FALAN DA GÜZEL.. NUMARAYI GİRİYORSUNUZ VE HANGİ KARTTAN ARAMAK İSTİYORSANZ ONA GÖRE 1 VEYA 2 NOLU ARAMA TUŞUNA BASIYORSUNUZ BU KADAR BASİT.. MESAJLARDA DA BU BÖYLE..

13--ZİL SESLERİ TİTREŞİM FALAN BUNLARDA DA SORUN YOK.. İSTEDİĞİMİZ KARTIN ZİL SESİNİ VE MESAJ SESİNİ HEPSİNİ FARKLI YAPABİLİYORUZ.. YANİ İKİ ZİL SESİ 2 MESAJ SESİ DE FARKLI OLABİLİYOR.. AYNI ZAMANDA KİŞİYE ÖZEL ZİL SESİ DE ATAYABİLİYORSUNUZ VE KİŞİ KARTVİZİTLERİNİ DE BAYAA GENİŞ ANLAMDA DÜZENLEYEBİLİYORUZ....

14--SESLİ ARAMA TAKVİM HESAP MAK.. VS.. DİĞER ŞEYLER DE VAR VE İYİ DÜZENLENMİŞ.. ALARMLAR DA GÜZEL GENİŞ SEÇENEKLER VAR..

15-- BLUETOOTH DAHA DENEMEDİM.. AMA VAR..

GELELİM KUTU İÇERİĞİNE...

1- TELEFON..:))
    2- 2 ADET 1200 MAH PİL..
    3- EKRAN TEMİZLEME BEZİ..
    4- FARKLI BİR BEZ DAHA..BAKTERİLERİ Mİ NE TEMİZLİYOMUŞ..
    5- USB KABLO
    6- ŞARJ CİHAZI..
    7- ARAÇ KİTİ..
    9- KULAKLIK.
    10- VEEEE BOOMBA.. ARKADAŞLAR ÖYLE BİR KILIF GELİYOR Kİ AKILLARA ZARAR.. TELEFON İÇİN ÖZEL TASARIM.. DERİ VE İÇİ KADİFE.. DIŞARIDAN ALSANI Z EN AZ 40 TL EDER O DERECE.. VE TELEFON KILIF İÇİNDEYKEN HERŞEYİ EKSİKSİZ YAPABİLİYORSUNUZ..FOTO ÇEKME FALAN DA DAHİL.. YANİ BÜYÜK BİR ARTI..

EVET ARKADAŞLAR KUSURA BAKMAYIN RESİN ATAMADIM AMA YARIN SABAH KARDEŞİMİN TELEFONUNDAN FOTO ÇEKİP EKLEMEYE ÇALIŞIRIM BAŞLIKLARA GÖRE.. Bİ DE Bİ VİDEO ÇEKTİM UNBOXİNG YAPARKEN ÇEKTİĞİM ONU DA ATARIM YARIN..

ALACAK OLAN ARKADAŞLARA HAYIRLI OLSUN..

SAYGILARIMLA...

Alıntıları Göster
    Açıklamalar için teşekkürler. Tekrar güle güle kullan diyelim.

Telefon elde nasıl duruyor? Kaba mı yoksa, narin bir şey mi? Boyutu normal telefonlara göre haliyle biraz büyük galiba; bu durum telefonun kullanımını zorlaştırıyor mu? Yoksa kullanımı rahat mı? Boyut konusunda sıkıntı yaşanır mı?

Gündüz çektiğin fotoğraf varsa bir-iki tane paylaşabili misin?

Telefon bekleme konumuna geçtiğinde ekran boş mu kalıyor yoksa tarih-saat vb. bilgiler var mı ekranda?

Kaç tane alarm kurulabiliyor? Bir de alarmlarda tekrarlama özelliği var mı? Diyelim ki saat 7.00' a kurduk alarmı, alarm çaldıktan sonra beşer dakika arayla tekrar çalıyor mu?

Titreşimi kuvvetli mi? Cepteyken rahatlıkla hissedilebilir mi?

Pantolon cebinde rahatlıkla taşınabilir mi?

Bir de 5. maddede ''jack olsaydı demişsin'', 3.5 mm jackımı kasdettin?

Sorular biraz detaylı oldu. Cevaplayabildiğin kadarı ile cevaplarsan memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akay635 -- 7 Ağustos 2009; 0:59:10 >

• quote:

Açıklamalar için teşekkürler. Tekrar güle güle kullan diyelim.

Telefon elde nasıl duruyor? Kaba mı yoksa, narin bir şey mi? Boyutu normal telefonlara göre haliyle biraz büyük galiba; bu durum telefonun kullanımını zorlaştırıyor mu? Yoksa kullanımı rahat mı? Boyut konusunda sıkıntı yaşanır mı?

Gündüz çektiğin fotoğraf varsa bir-iki tane paylaşabili misin?

Telefon bekleme konumuna geçtiğinde ekran boş mu kalıyor yoksa tarih-saat vb. bilgiler var mı ekranda?

Kaç tane alarm kurulabiliyor? Bir de alarmlarda tekrarlama özelliği var mı? Diyelim ki saat 7.00' a kurduk alarmı, alarm çaldıktan sonra beşer dakika arayla tekrar çalıyor mu?

Bir de 5. maddede ''jack olsaydı demişsin'', 3.5 mm jackımı kasdettin?

HOCAM SAĞOL..

TELEFON BİRAZ BÜYÜK AMA KESİNLİKLE KÖTÜ DURMUYOR.. DEDİM YA O EKRAN PARLIYO GİBİ BİŞİ.. YANİ GÖREN BİRİNİN BEĞENMEMESİ İÇİN UZAYLI FALAN OLMASI GEREKİYOR GALİBA.. ŞİMDİ YİNE BAKITOM VALA GÜZELMİŞ YAW..:))

ALAMI DA SEN SÖYLEDİN DİE KURDUM ALARMI AYARLARKEN KAÇ DK SONRA ERTELEYECEĞİNİ YAZAMIYON AMA ALARM ÇALINCA ERTELE DİE Bİ UYARI ÇIKIYOR VE ERTELEYE BASINCA DA 10 DK SONRASINA ERTELİYOR.. VE GALİBA 3 FARKLI ALARM AYARLAYABİLİYON..GÜNLERİ FALAN DA AYARLAYABİLİYON..

GÜNDÜZ ÇEKİM FOTO YARIN EKLEYECEM..

BUGÜN SABAHA KADAR ŞARJ EDECEM Kİ PİL PERFORMANSINI ÖLÇEBİLEYİM..

BEKLEME KONUMU İKİ ŞEKİLDE EKRAN IŞIĞI KAPALIYKEN MENÜ TUŞUNA BASINCA IŞIK AÇILIYOR VE ORADA HATLARIN DURUMU SAAT VE ŞARJ DURUMUNU GÖREBİLİYON..Bİ HADA BASINCA KİLİT KALKIYO..

EVET 3.5 JACK.. TELEFONDA YOK.. KULAKLIKTA VAR..

UMARIM YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR..

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bu inceleme beni telefon konusunda çok umutlandırdı. Bu fiyata gerçekten çok iyi bir alternatif diye düşünüyorum. Hele de ülkemize yasal yoldan henüz Android'li telefon girmemişken...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.