DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
*** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ ***
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı
56.530
Cevap
409
Favori
3.263.258
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> General Mobile >> *** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ ***
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      7 Mesaj
      04 Temmuz 2013 21:30:58
      Kapakla alakalı değil. Sanırım üretim hatası. Tek hatası bu olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      352 Mesaj
      04 Temmuz 2013 21:35:23
      Arkadaşlar ısık sızması var ancak bu bir açıklıktan kaynaklanmıyor ayrıca ekranınıza o arkadaşınki gibi olmuyor. Onun resmindeki fena bir durum. Buyrun ekran resimleri az sonrada kasada o noktayı göstecegim en azından bilginiz olur.
      |
      |

• Er
      7 Mesaj
      04 Temmuz 2013 21:36:50
      quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

ben size ne olduğunu söyleyeyim.tam o bölgede bir ışıklı bir komponent var ve o kısım şeffaf plastikten.beyaz da ışığı geçiriyor.parlaklığı kısın göremeyeceksiniz parlaklığı artırın iyice belirginleşecek.yani toz püsür girecek biryer değil.
      amma meraklısınız arkadaş telefonunuzda bir problem çıksın diye dua mı ediyorsunuz oturduğunuz yerden?

Aynen, kapagı açıp baktım, her yer siyah orası seffaf pladtik, alttada 2 yerde şeffaflık var ama dışarıya uzak oldugu icin isik sizmiyor...

• Onbaşı
      19 Mesaj
      04 Temmuz 2013 21:37:32
      Heryer zifiri karanlik parlaklik sonda ekran yemyesil ama en ufak bi ışık sızması farkedemedim ben. Beyaz discovery :)

• 04 Temmuz 2013 21:40:42
      bende mavi discovery var çok dikkatli baktım ışık sızması yok :D
      |
      |

• Yarbay
      2606 Mesaj
      04 Temmuz 2013 21:40:50
      arkadaslar siz karanlıkda parlaklıgı full açacak kadar müsrüf gitmeceksinizdir tahminim karanlıkta genelde parlaklıgı en alt seviyeye alırız ve farkedilmez gündüz ise günesten göremeyince arttrrırsınız bu sefer güneş ışıgından ışık sızmazı gözükmez nasıl çözüm:)

sağlık olsun
    • Er
      7 Mesaj
      04 Temmuz 2013 21:41:41
      quote:

Orijinalden alıntı: msemerci

Heryer zifiri karanlik parlaklik sonda ekran yemyesil ama en ufak bi ışık sızması farkedemedim ben. Beyaz discovery :)

Seninki çakmadır. Gerçek discoverilerin hepsi ışığı sızdırır...

|
      |

• Yüzbaşı
      828 Mesaj

Android Beta Tester
      04 Temmuz 2013 21:43:24
      quote:

Orijinalden alıntı: wolferto

arkadaslar siz karanlıkda parlaklıgı full açacak kadar müsrüf gitmeceksinizdir tahminim karanlıkta genelde parlaklıgı en alt seviyeye alırız ve farkedilmez gündüz ise günesten göremeyince arttrrırsınız bu sefer güneş ışıgından ışık sızmazı gözükmez nasıl çözüm:)

10 NUMARA ÇÖZÜM OLMUŞ...
      |
      |

• Yarbay
      4082 Mesaj
      04 Temmuz 2013 21:43:54
      Mavisi hangi güvenilir sitelerde stokta her yerde stok bitmiş sipariş vereceğim. Alanlar nereden aldı. Önsipariş de almıyor hiçbir yer.
      |
      |

Ibanez Prestige RG1451 + Marshall Amfi

Lenovo Y500 SLI
    • Teğmen
      245 Mesaj
      04 Temmuz 2013 21:48:04
      Arkadaşlar 2 gündür kullandığım telefonumun altını üstüne getirdim her türlü testi zorlamayı yaptım ve incelememi sizlerle paylaşayım.

- Wifi ve tarayıcıya hayran kaldım. Wifi bağlantı gücü gayet iyi ve tarayıcı hızı inanılmaz.
      - Ekrana yorum yapmaya gerek yok. Gerek çözünürlük gerekse parlaklık çok tatmin edici.
      - Oyun performansı çok üst düzeyde. İlk defa açılan programların açılış süreleri ve geçişleri eh fena değil ama Ram'e birkere attıktan sonra uçuyor.
      - Telefonun kendi hafızasının okuma yazma hızları oldukça iyi.
      - Beyazın arka kağağını çok beğendim. Kir tutmayan bir yapıda ve kalitesiz durmuyor.
      - Hoparlör belli bir ses seviyesine kadar iyi ama çok yüksek seslerde bozulmalar başlıyor.
      - 3G, H, H+ performansı gayet iyi. Ben bugün 20 mbit download gördüm Vodafone ile. Ayrıca çekim gücü de gayet iyi tek sim kart ile hiç kopma yaşamadım.
      - Gelelim kameraya. Kamera gündüz çekimlerinde vasatın üstü bir performansa sahip fakat gece çekimlerinde çok yetersiz.
      - Benim bulduğum ve eksikliğini hissettiğim en büyük kusur GPS. GPS uydularına çok yavaş bağlanıyor. Bağlandığında da keskinliği çok yetersiz. 800 metre civarı hata ile alanı tarıyor ki benim eski telefonum Samsung Galaxy S3 mini'de çok hızlı bağlanıp sadece 5-10 metre civarı hata ile alan tarıyordu.
      - Bataryayı bugün test etme imkanı buldum ancak. Sabah 7'de %100'de şarjdan çektim telefonu. 1 saat oyun, 2 saat internet, 30 dk telefon konuşması, 1 saat GPS ile akşam 9'da %1'di. Bu ilk şarjıyla testimdi. Muhtemelen birkaç şarj yiyince daha da artar performansı.

Sonuç olarak 600 liraya oyun ve işlemci performansı, ekran parlaklığı ve çözünürlük, web'te gezinme konularında 1200 liralık rakiplerine kafa tutuyor. Ses kalitesi olarak ise 600 liranın hakkını veriyor. Fakat kamera ve GPS konusunda sınıfta kalıyor.
    • Yarbay
      4311 Mesaj
      04 Temmuz 2013 21:48:33
      Ne paranoyak bir konu ya.. Her gün farklı bir şey dilleniyor 2 gün sonra geride kalıyor o konuşulanlar.. 2 gün sonra yeni sorunlar..
      |
      |

• Çavuş
      56 Mesaj
      04 Temmuz 2013 21:48:57
      siyahını alan arkadaşa sesleniyorum resim koyacaktın ya yabırsızla seni bekliyoruzzzzzz

BEŞİKTAŞ
    • Binbaşı
      1506 Mesaj

iOS Beta Tester
      04 Temmuz 2013 21:50:43
      Belirgin bir ışık sızması değil. Aldığım ilk gün farkettim ama çok üstünde durmadım. Öyle rahatsızlık verecek kadar büyük değil.
      |
      |

• 04 Temmuz 2013 21:50:48
      quote:

Orijinalden alıntı: buğra68

siyahını alan arkadaşa sesleniyorum resim koyacaktın ya yabırsızla seni bekliyoruzzzzzz

+1
      |
      |

• Yarbay
      2606 Mesaj
      04 Temmuz 2013 21:53:50
      quote:

Orijinalden alıntı: canberki

Arkadaşlar 2 gündür kullandığım telefonumun altını üstüne getirdim her türlü testi zorlamayı yaptım ve incelememi sizlerle paylaşayım.

- Wifi ve tarayıcıya hayran kaldım. Wifi bağlantı gücü gayet iyi ve tarayıcı hızı inanılmaz.
      - Ekrana yorum yapmaya gerek yok. Gerek çözünürlük gerekse parlaklık çok tatmin edici.
      - Oyun performansı çok üst düzeyde. İlk defa açılan programların açılış süreleri ve geçişleri eh fena değil ama Ram'e birkere attıktan sonra uçuyor.
      - Beyazın arka kağağını çok beğendim. Kir tutmayan bir yapıda ve kalitesiz durmuyor.
      - Hoparlör belli bir ses seviyesine kadar iyi ama çok yüksek seslerde bozulmalar başlıyor.
      - 3G, H, H+ performansı gayet iyi. Ben bugün 20 mbit download gördüm Vodafone ile. Ayrıca çekim gücü de gayet iyi tek sim kart ile hiç kopma yaşamadım.
      - Gelelim kameraya. Kamera gündüz çekimlerinde vasatın üstü bir performansa sahip fakat gece çekimlerinde çok yetersiz.
      - Benim bulduğum ve eksikliğini hissettiğim en büyük kusur GPS. GPS uydularına çok yavaş bağlanıyor. Bağlandığında da keskinliği çok yetersiz. 800 metre civarı hata ile alanı tarıyor ki benim eski telefonum Samsung Galaxy S3 mini'de çok hızlı bağlanıp sadece 5-10 metre civarı hata ile alan tarıyordu.
      - Bataryayı bugün test etme imkanı buldum ancak. Sabah 7'de %100'de şarjdan çektim telefonu. 1 saat oyun, 2 saat internet, 30 dk telefon konuşması, 1 saat GPS ile akşam 9'da %1'di. Bu ilk şarjıyla testimdi. Muhtemelen birkaç şarj yiyince daha da artar performansı.

Sonuç olarak 600 liraya oyun ve işlemci performansı, ekran parlaklığı ve çözünürlük, web'te gezinme konularında 1200 liralık rakiplerine kafa tutuyor. Ses kalitesi olarak ise 600 liranın hakkını veriyor. Fakat kamera ve GPS konusunda sınıfta kalıyor.

+1

sağlık olsun
    • 04 Temmuz 2013 21:59:47
      Siyah modelde var mı bu ışık sızması?
      |
      |

Donanım Haber Bilgisayar Mühendisleri Odası
    • Teğmen
      145 Mesaj
      04 Temmuz 2013 21:59:56

bende yok hocam :S
      |
      |
      madmax50 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      245 Mesaj
      04 Temmuz 2013 22:01:44
      quote:

Orijinalden alıntı: aydin123ster

bende yok hocam :S

Bende de sızma yok.
      |
      |
    • Yarbay
      5792 Mesaj
      04 Temmuz 2013 22:03:26
      quote:

Orijinalden alıntı: canberki

Yok artık 3 saatte mi bitti şarj? Parlaklık sonda her şey açık falan mı bıraktın hocam?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Coolermaster HAF-912 / Asus HD7850 2 GB / Intel i5 3470 / Kingston 4GB 1333 Mhz Cl9 /
      Gigabyte GA-B75M-D3V / Seagate Barracuda 1 TB / Xigmatek Gaia
    • 04 Temmuz 2013 22:03:34
      gps sorunu muhtemelen cihazlar root edildikten sonra giderilebilir.

çünkü gps ayarlarını fabrika çıkışlı olarak türkiyeye uyarlamayabiliyorlar.

gps.conf dosyasına dosya yöneticisi ile ulaşılıp NTP_SERVER adresi tr.pool.ntp.org olarak değiştirilirse gps daha hızlı bağlanır diye düşünüyorum.

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
SEO
ses yalıtımı
modasor
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,318
1.2.156

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.