Şimdi Ara

General Mobile Discovery için Sıcak Fırsatlar (169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.153
Cevap
52
Favori
222.634
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar , 19/12/2013 gece YNS'den verdiğim sipariş , bugün gelmiş. Arkadaşım teslim almış telpa ürünü olduğunu söyledi ve bana çok teşekkür etti. Orhan Bey'e yardımlarından dolayı teşekkür ederim dolandırıcı muamelesi gördü ama yine de sabırla ilgi gösterdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yns de hangi kartlara taksit var birliyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanERYVZ

@eye.Q

Yanlış düşünüyorsun. Telefonda ROM olarak gelen 16GB ile 4GB arasında çok fark var. Telefona aşırı yüklenmelerde 16GB sürümü daha performanslı olacaktır. 32GB sürümü var bazı telpalarda tabi orjinal değil, içini açıp nand belleği değiştiriyorlar. Bulsam ondan alacaktım ama yapan çok az. Ben uygulamalarımı yüklerim hepsini hafıza kartına taşırım sorunsuz çalıştırırım diye düşünmenden dolayı bunları söylüyorsun ama yaptığın taşımaların herbiri performans kaybına neden olur ve uygulamaların APK dosyalarının her zaman root\system\app altında olması en verimlisidir, birçok etken var daha sıralayabileceğim ama kısacası bu. Telefona maliyeti 10 dolar civarı artıran bir şey 4GB ile 16GB arası modellerin. Telpa'da dahil bunu ek bir gelir gibi görüp 50-75 TL arası fark koyuyorlar fakat YNS'de olması gerektiği gibi 30 TL civarı bir fark var. 4GB için 8GB kart veriyorlar ama onunda fiyatı 5-10 TL arası bişey. Hâl böyle olunca YNS ve 16GB model en iyi tercih.

İyi günler..

Sans eseri gordum mesajinizi. Birisine cevap yazarken alintila veya cevapla sekmelerini kullanirsaniz daha saglikli olur.

Ayrica telefonu sanki performans acisindan ucuracakmis gibi bahsetmissiniz ama o kadar degil. Tabiki fark var ben yok demiyorum.

İnsanlar buyuk hafizaliyi almak icin uzun sure firsat bekliyorlar. Ben sadece bu kadar gerekli birsey degil diyorum. Eminim ki arkadaslarin cogu ilk aldigi 2 ay boyunca full kapasite kullanacak. Oyunlar programlar yukleyecek. Sonra siradan kullanima gecilecek. En cok kullandiklarimiz kalacak.

Siz ne yapmak icin aliyorsunuz bilmiyorum ama ortalam bir kullanici icin cok hayati bir ozellik olmadigini belirtmek istedim.

Ayrica evet yns yns en iyisi yns

• quote:

@eye.Q

Yanlış düşünüyorsun. Telefonda ROM olarak gelen 16GB ile 4GB arasında çok fark var. Telefona aşırı yüklenmelerde 16GB sürümü daha performanslı olacaktır. 32GB sürümü var bazı telpalarda tabi orjinal değil, içini açıp nand belleği değiştiriyorlar. Bulsam ondan alacaktım ama yapan çok az. Ben uygulamalarımı yüklerim hepsini hafıza kartına taşırım sorunsuz çalıştırırım diye düşünmenden dolayı bunları söylüyorsun ama yaptığın taşımaların herbiri performans kaybına neden olur ve uygulamaların APK dosyalarının her zaman root\system\app altında olması en verimlisidir, birçok etken var daha sıralayabileceğim ama kısacası bu. Telefona maliyeti 10 dolar civarı artıran bir şey 4GB ile 16GB arası modellerin. Telpa'da dahil bunu ek bir gelir gibi görüp 50-75 TL arası fark koyuyorlar fakat YNS'de olması gerektiği gibi 30 TL civarı bir fark var. 4GB için 8GB kart veriyorlar ama onunda fiyatı 5-10 TL arası bişey. Hâl böyle olunca YNS ve 16GB model en iyi tercih.

İyi günler..

4gb+32 sd olarak kullaniyorum, performansta aman aman bir fark goremedim. Zaten dahili bellegi de 2009 imali samsung mmc kart. yeni sd ler cok hizli, sadece acilis 1-2 s farkediyor, o da onemli degil

• aralığın son haftası Encard ile sipariş verip, para iadesini almış olan var mı aranızda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: what_tha

aralığın son haftası Encard ile sipariş verip, para iadesini almış olan var mı aranızda?

İadeler için daha erken, pazartesi günü başlar en erken.

• eye.Q kullanıcısına yanıt
    Bu cihazlar fabrika çıkışı 4.2 sürümü ile geldiği için şuan en güncel sürüm 4.4 olduğundan performans farkı veya kaybı yaşamamanız çok normal. Android sürekli gelişen bir platform cihazların buna ayak uydurması çok zor. 5, 6.. sürekli yeni sürüm çıkacak ve 4 sürümü için optimize edilmiş programlar artık yeni sürümler için optimize edilecek ve sizde custom rom yükleyeceksiniz. Genel olarak konuşuyorum sadece sizin için değil. Bu sefer 2 GB yer kaplayan 4 sürümü 2.5-3 GB yer kaplamaya başlayacak. Ben Motorola ATRIX 4G kullanıcısıyım 16 GB hafızanın yararlarını o telefonda tattım ve custom romlar ile çok fazla ilgilendiğim için biliyorum. Cihaz android 4 sürümüne bir türlü ayak uyduramadı ve performans sorunları yaşıyor. O cihaz bu cihaz farketmez hepsi aynı sorunları üretici firma desteği kesince yaşayacak. Gionee şu an E7 modelini sundu ve 3-4 ay sonra yeni bir model sunacak E3 populerliğini yitirecek ve destek kesilecek. Bu dediklerim 8-12 ay içerisinde gerçekleşecek. O zaman daha iyi anlarsınız demek istediklerimi. Zaten 1 yıllık aldım ben bu cihazı benim için sorun yok diyenlere lafım yok :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhretireduser -- 4 Ocak 2014; 20:07:19 >

• Merhabalar
    Kulaklıkla müzik dinlerken ses kalitesi ne düzeyde, samsung un herhangi bir modeli ile ses kalitesini karşılaştırabilecek bir arkadaş var mı?
  • 20.12.2013 tarihinde verdiğim siparişim bugün elime ulaştı kapalı kutu faturasıyla beraber 16 gb gm discovery.herhangi bir sıkıntısı yok ama 2. sim imei kaydı yok onun için ne yapmam gerekiyor bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim.bu arada gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı orhanncl arkadaşımada teşekkür ediyorum.
  • x4ero X kullanıcısına yanıt
    telpa'yla görüş.. sanırım telefon üzerinde yazan kayıtlı olmayan imei numarasını verdiğin zaman kaydettiriyolar...
  • getz2009 G kullanıcısına yanıt
    ekran koruyucu telefona yapışık halde mi geldi yoksa siz mi yapıştırdınız ekran koruyucuyu
  • benm cihazımda bugun kargolanmış ynsden mesaj geldi inş pazartesi ulaşır
  • quote:

Orijinalden alıntı: x4ero

20.12.2013 tarihinde verdiğim siparişim bugün elime ulaştı kapalı kutu faturasıyla beraber 16 gb gm discovery.herhangi bir sıkıntısı yok ama 2. sim imei kaydı yok onun için ne yapmam gerekiyor bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim.bu arada gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı orhanncl arkadaşımada teşekkür ediyorum.

Öncelikle ben tesekkur ederim hocam 2. Simin kaydi telpada yoksa sikinti yok ama MCKS da yoksa telpaya bildirin dediğim gibi cihazların garanti sorgulamasında telpada sadece 1. IMEI kayitlidir bu da garanti icin yeterli ama hattin kullanima kapanmamasi için MCKS ya iki IMEI nin kayitli olması lazim
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

Merhaba arkadaşlar , 19/12/2013 gece YNS'den verdiğim sipariş , bugün gelmiş. Arkadaşım teslim almış telpa ürünü olduğunu söyledi ve bana çok teşekkür etti. Orhan Bey'e yardımlarından dolayı teşekkür ederim dolandırıcı muamelesi gördü ama yine de sabırla ilgi gösterdi.

Tesekkur ederim hocam
  • yns den discovery alan eski veya referanslı üyeler yokmu cihazlarını teslim alan yorumlara bakıyorumda msj sayısı 2 3 olan üyeler yazmış hep aldık urun geldı diye
  • quote:

Bu cihazlar fabrika çıkışı 4.2 sürümü ile geldiği için şuan en güncel sürüm 4.4 olduğundan performans farkı veya kaybı yaşamamanız çok normal. Android sürekli gelişen bir platform cihazların buna ayak uydurması çok zor. 5, 6.. sürekli yeni sürüm çıkacak ve 4 sürümü için optimize edilmiş programlar artık yeni sürümler için optimize edilecek ve sizde custom rom yükleyeceksiniz. Genel olarak konuşuyorum sadece sizin için değil. Bu sefer 2 GB yer kaplayan 4 sürümü 2.5-3 GB yer kaplamaya başlayacak. Ben Motorola ATRIX 4G kullanıcısıyım 16 GB hafızanın yararlarını o telefonda tattım ve custom romlar ile çok fazla ilgilendiğim için biliyorum. Cihaz android 4 sürümüne bir türlü ayak uyduramadı ve performans sorunları yaşıyor. O cihaz bu cihaz farketmez hepsi aynı sorunları üretici firma desteği kesince yaşayacak. Gionee şu an E7 modelini sundu ve 3-4 ay sonra yeni bir model sunacak E3 populerliğini yitirecek ve destek kesilecek. Bu dediklerim 8-12 ay içerisinde gerçekleşecek. O zaman daha iyi anlarsınız demek istediklerimi. Zaten 1 yıllık aldım ben bu cihazı benim için sorun yok diyenlere lafım yok :D

bu tür yaklaşımlar yanılmıyorsam Kasım veya daha öncesinden beri devam ediyor ,yani bekle dur :)

hatta çoğu kişi biraz bekleyip 16 gb. olanlardan mı alsam diyordu şimdi biraz daha bekleyip yeni çıkacaklardan mı alsam soruları kafa karıştırmaya başladı

mutlaka ki gelişen teknolojiler her zaman eski cihazlarla tam uyumlu olmuyor (hatta bazen hiç uyumlu olmuyor)

şimdi de E7 gelecek diye beklerlerse bu defa da E8 söylentileri çıkarsa ne olacak ,ömürleri beklemekle mi geçsin :)

birde E3 için destek diyelim ki 1 yıl içinde kesti ,eee o zaman E7 içinde 1 yıl sonra kesecek demektir

bu kısır döngüye giren ömrü boyunca telefon alamaz :))

• kemal1414 kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten tüm android cihazların maksimum destek süresi 18 aydır google açıkça belirtti bunu. Yani ben şunu alayım senelerce kullanırım diye bişey zaten yok. Eğer aldığın telefonun chip üreticisi destek vermek isterse anında kitkat çıkarır ve sunar ama pazarlama diye bir unsur var. Her telefona kitkat sunsa hem developer parasına yetişemez hemde yeni ürün satamaz :)

Yeni bir ürün sunulacak, GM bunu doğruladı hatta üretim yapıyorlar fakat 500-600 gibi düşük rakamlar imkansız. Cihazın üretim fiyatı bu civarlarda olacak ve ülkemize 800-900 arası bir fiyatla girer tahminim yani bu cihazın hem segmentinde değil hem de fiyat olarak yanına yaklaşamaz.

Ben önceden söylediklerimin arkasındayım 16GB modeli alınmalı, bu hangi cihaz olursa olsun 4GB sürümü varsa bu daha fazla cihaz satmak için yapılan bir aldatmacadır. Adamlar şimdi hem 4GB hem de 16GB sürümünden binlerce satmış bulunmakta, biz burda çenemizi yoraduralım onlar kazansın.

kemal1414 hocam dediklerinize katılıyorum, yazdıklarımı saygısızlık veya çok bilmişlik olarak algılamayın. Bende aynı şeyi söylemeye çalışıyorum sizinle bu cihazı olabildiğince çabuk alın ama 16GB olanı alın ve biran önce keyfini sürmeye başlayın. Teknoloji uçsuz bucaksız bir dünya yetişmek diye birşey mümkün değil. Bugün aldığınız yarın eski oluyor usta Cem Yılmaz'ın dediği gibi "Bunutut dediler, tuttuk. Seneye ne tuttururlarsa artık."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhretireduser -- 5 Ocak 2014; 4:27:21 >

• yns'ye kayit olurken Distribütör ID'ye ne yaziyoruz acaba?
  • 885146 yazabilirsin. orhanncl nin id sidir.http://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memid=1685819
  • Tesekkurler, kesin 10 is gunu icinde geliyor mu? 8. 9. Gunde gelme ihtimali var mi yoksa sonuna kadar kullaniyorlar mi :)
  • 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.