Şimdi Ara

GENERAL MOBİLE DİSCOVERY ELİTE EKSİKLERİ ve GÜNCELLEME BEKLENTİLERİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
5
Favori
29.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: safaktasoyar

quote:

Orijinalden alıntı: hazin44

Ön kamera ters gösteriyor.
    Arka kamera sol yanlarda flu görüntü oluşuyor ve kamera da performans artişi gerekli.
    Menu geçişler kasiyor en öncelikli olan sorun.
    Ana menüye atilan ikon renkleri soluk
    wifi çekimi biraz daha artirilmali.
    Türkçe olmayan kisimlar var
    Ekran güneş altında zayif kaliyor.
    Tema uygulaması cihaz içinde var fakat aktif degil gelse iyi olur.
    Kilit ekraninda tuş takimi cikiyor bazen .
    Facebook rehber senkonzesini desteklemiyor.
    PC baglayinca kilit ekrani bildirimi İngilizce oluyor.
    İkon larin büyük olması çok iyi küçültme yin :)
    Wep browserde ileri geri sekmesi eklenmesi lazim
    Rehberde eklediğimiz kişi resimleri arayinca çok ufak cikiyor büyültülse daha hoş olur.
    Yeni bir acilis demosu lazim GM,e kasmayan ve daha Guzel bir demo HTC den esinlenebilir.
    Ekrandaki google arama çubuğu kalksin.
    Maillerde akilli push verimli calismiyor.
    Galeride düzenlenme gerekli kullanımı zor.

Bunlar benim tespit ettiklerim ,kullanima engel değiller fakat düzeltilince daha iyi performans sunacaktir.Sizlerde tespit ettiklerinizi yazarsaniz iyi olur.

arakadşın tespitleri çok yerinde.bende elite aldım cihazdan donanımsal olarak memnunum ama yazılımlar gelmeli acilen.ben ilave olarak şunları eklemek isterim:

ön kamera 8 mp ama full hd video çekemiyoruz bence olmalı.
    ekran büyük ama kullanımı kolaylaştıran özellikler olmalı klavyenin ufalarak sağa sola yaklaşması gibi .
    multi window olsa süper olur face gezerken haberleri ekranın alt yarısından okuyabilsek süper olurdu.
    kamera arayüzüne acil eğilmeleri gerek ben çok karmaşık ve gereksiz buldum sihirbaz uygulama sankii ana kamera uygulaması gibi olmuş ana kamera uygulamasında sadeliğe gidilmeli discovery nin kamera uygulaması bile daha güzel.
    o tuşu gereksiz bence daha yaratıcı olmalı yan çubuk olabili.
    launcher sıkıntılı ben golauncher e geçtim.
    ekran simsiyah kapalıyken c yapınca kamera açılıyor ama hareket komutları arttırılmalı farklı şekiller çizince farklı uygulamalar atayabilsek süper olur.
    telefonun donanımı kasmıyor luncher yükle bir yığın uygulama aç kasmıyor ama kendi launcheri geberik.kasan şey o bence.
    bendeki versiyonda google weather widget ve analog saatten başka bişey yoktu ayrıca muzik dinlemek için bi program da yok google play music le nereye kadar.
    hızlandırıcı var widgetide var ama kullanınca whatsapp kapanıyor ben açana kadar gelen mesajları alamıyorum.
    casio gshock akıllı saatim var ama programı en az 4.3 sürüm istiyor kullanamıyorum.
    birde son olarak ekran parlaklığı otomatikteyken ekran çok kötü kararıp açılıyor ışığı kısarken dalgalanıyor ekran ve elim sensore biraz yaplaşsa yazı yazarken falan hemen kararıyo bu çok kötü

güncellemeler ile giderilmeyecek sorun değil aslında hepsi ama firmanın acil eğilmesi lazım bu konulara.
    bunların dışında ekran renkleri parlaklığı falan iyi oyun yada uygulama performansları güzel 2500 mah pil gayet yeterli ve hızlı şarj oluyor gerçekten.
    kamerada yazılımsal özellik geliştirmeleri çok gerekli bence hdr panorama tamm ama daha fazlası lazım.
    birde şu kulağına götürünce arama falan var ya onlarda çalışmıyor.
    ekrana baktığımız sürece ekranı kapanmasın lg samsung benzeri bir çözüm bulunabilir.
    çoklu pencere bence çok gerekli birdençok uygulama açabilmemiz lazım ekranda

ayrıca elitenin orjini gionee e7 kullananlar da gione nin face sayfasına aynen bizim tesbitlerimizi ve dahasını yazmışlar general mobile yazılımcılarının çözümlerini en kısa zamanda bekliyoruzzz

1) Android 4.4 kitkat.
    2)Please request you change overall look amigo UI and add app drawer and widget support.
    3)There is a slight lag in camera which can be eliminated.
    4)There is sometime audio distortion half a second while playing music through speaker and earphones.
    5)Some new themes.
    6)UI failure error message problem should be solved.
    7)improved sound quality.
    8)A Excellent video editor.
    9)voice control,air gesture features,sky gesture,look away feature.
    10)All format codec support in Video Player.
    11)please add some latest feature in camera UI like-Slow-motion, Time-lapse, Dual-shot,Super Zoom function, 4K video recording and more new things.
    12)Floating apps and Multi-Window
    13)smooth UI interface.
    14)Better memory management and battery optimization (Whatsapp and other apps processes get killed in background eliminating live notifications.)
    15)Too much noise in images when using flash.Please fix the bugs.
    16)Battery Rapid charge function.
    17)Live multitasking
    18)Hello amigo feature.(voice control features)
    19)Change lock screen pattern.
    20)Calling function little bit lag please solved this problem (incoming and outgoing)
    21)please provide UI transition/animation effects options(eg.simple effect,None)
    22)please change mobile starting animation.
    23)Notification panel little bit lag please solved this problem.Change overall look
    24)Smart answer feature not work properly please solved this problem.
    25)Add new things.
    25)Last and most important request please provide regular basis OTA update.

Arayüz ayni sadece bizde ikonlar falan farklı kit kat louncher kullaniliyor,uygulamalara bakarsaniz amigo ibaresini görürsünüz zaten, tahminine gionee bunları dikkate aliyor anket yapmisti, beklentileri ele alarak tan duzelteceklerdir.GMDE bize sunacaktir. Bu arada GMDE iyi oldu :) ben buldum :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1-whatsapp ve line de otomatik mesaj düşmüyor, programları açınca düşüyor.
    2-konuşurken hoparlörden ses kısık geliyor.karşı tarafa da kısık gidiyor.
    Beni rahatsız eden şimdilik bunlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_y_z_

1-whatsapp ve line de otomatik mesaj düşmüyor, programları açınca düşüyor.
    2-konuşurken hoparlörden ses kısık geliyor.karşı tarafa da kısık gidiyor.
    Beni rahatsız eden şimdilik bunlar.

O olay galiba güç koruma modunu aktif edince oluyor senk etmediği iccin olabilirim,maillerdede ayni şeyi yasiyorum.

• burada güncelleme bekleyenler.

buradaki açıklamalarınızı general mobile türkiye ile veya ana üreticisiyle paylaştınız mı.

çıktığı günden itibaren kaç güncelleme çıktı.

haziran başına kadar telefondaki sorunlar güncelleme iyi iyileşir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

burada güncelleme bekleyenler.

buradaki açıklamalarınızı general mobile türkiye ile veya ana üreticisiyle paylaştınız mı.

çıktığı günden itibaren kaç güncelleme çıktı.

haziran başına kadar telefondaki sorunlar güncelleme iyi iyileşir mi ?

Muhtemelen biliyorlardır hem donanımhaberi takipteler hemde gionee e7 dede aynı sıkıntılar var kullanılan arayüz aynı tahminime bizde launcher farklı sadece galiba,güncelleme gelmedi henüz.
  • selam discovery elite i bugun aldım ama cıhazda internet çok yavaş ve hiç vidyo açamadım ne youtubeta ne facebookta nede tarayıcıdan yuklenıyor dıyor acılmıyor vıdyolar.sebebi ne olabilir bir ayar yapmam mı gerekiyor acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psyagami

selam discovery elite i bugun aldım ama cıhazda internet çok yavaş ve hiç vidyo açamadım ne youtubeta ne facebookta nede tarayıcıdan yuklenıyor dıyor acılmıyor vıdyolar.sebebi ne olabilir bir ayar yapmam mı gerekiyor acaba ?

internet hızında veya şebekedendir.
  • quote:

quote:

selam discovery elite i bugun aldım ama cıhazda internet çok yavaş ve hiç vidyo açamadım ne youtubeta ne facebookta nede tarayıcıdan yuklenıyor dıyor acılmıyor vıdyolar.sebebi ne olabilir bir ayar yapmam mı gerekiyor acaba ?

ne yapmam gerekiyor peki pek bilgim yok bu konuda ? cihazdan kaynaklı değil midir yani ?
  • quote:

quote:

quote:

ne yapmam gerekiyor peki pek bilgim yok bu konuda ? cihazdan kaynaklı değil midir yani ?

1- telefonu kapat- 1 kaç dakika sonra aç.

2. adsl / fiber wifi bul .. oradan bir dene.

• quote:

quote:

quote:

quote:

yarın evin dışında bi deniyim bakalım değişiklik olmazsa tekrar buraya yazarım. 3g yi açınca H değil E harfi çıkıyo bide vidyo açmaya çalışınca '' ağla ilgili bir sorun oluştu '' diyor.

• Birde şu sorun var . Bildirim çubuğunda sessize alinca geri dönüşte sesli duruma gelmiyor. Ve ya ben yapamadim birde arka kameraya ciddi şekilde guncelleme lazım. On kamera ondan daha iyi nerdeyse. Zoom yapinca netlik ve kalite gidiyor 16 MP lik bir telefona yakismiyor hiç.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yarın evin dışında bi deniyim bakalım değişiklik olmazsa tekrar buraya yazarım. 3g yi açınca H değil E harfi çıkıyo bide vidyo açmaya çalışınca '' ağla ilgili bir sorun oluştu '' diyor.

E de ise 2 g şebekeyi kullaniyorsun ondan dolayı sikinti yasiyorsun onunda sebebi bulunduğun yerde telefonun iyi çekmemesi,acik alanda dene sorun kalmayacak,YouTube kapali zaten farklı ayarlarla girebilirsin,bence fotoyu normal çek sonra resmi zum yap kes düzenle ,resim üzerinde zum yaparsan kameranin ne kadar performansli olduğunu anlarsin.Arka kamerada Guzel fakat bir güncelleme gerekli evet birde tavsiyem arka kamera ile resim çekerken daha profosyenel çekim yapmaya dene güneşi arkana alarak gibi işık yönünü falan ayarlarsan daha kaliteli resimler alabilirsiniz,mercek cami cabuk leke tutuyor ve resmi bozuyor silmeni öneririm farki hissetceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hazin44 -- 13 Nisan 2014; 6:44:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ensar20

Birde şu sorun var . Bildirim çubuğunda sessize alinca geri dönüşte sesli duruma gelmiyor. Ve ya ben yapamadim birde arka kameraya ciddi şekilde guncelleme lazım. On kamera ondan daha iyi nerdeyse. Zoom yapinca netlik ve kalite gidiyor 16 MP lik bir telefona yakismiyor hiç.

Ses açma kapama ile aktif oluyor.

• hazin44 H kullanıcısına yanıt
    Kapat tusuna uzun basinca cikan ekran mi ?

• arkadaşlar sim kartı nasıl senkronize edebilirim.rehberimde 60 kişi varken whatsapp'ta 10 kişi var.babam dahil 50 kişi whatsapp kullanıyo.ama gözükmuyorlar whatsapp'ta.
    bu konuda yardımcı olur musunuz.pm yada alıntı ile cevaplayın lütfen.

birde güç koruma modu açıkken twitter,facebook,whatsapp gibi programların bildirimleri gelmiyor.bunu düzeltirlerse iyi olur.
    son olarak kamera ve pil için ciddi bir optimizasyon gelmesi lazım.güç koruma modu açıkken ekran %60 kısık vaziyette internette dolaşırken 5 dakıkada %1 azalma oluyo.

ön kameranın yazıları falan ters göstermesi çok kötü gerçekten.bu telefona yakışmıyor.oyun konusunda sıkıntısı yok.maşallah yağ gibi akıyor mübarek.
    bu sorunlar düzeltildiği taktirde çok sağlam güel bir telefon olacak. kitkat 4.4 ile havalanır zaten..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hukukcu Polis

arkadaşlar sim kartı nasıl senkronize edebilirim.rehberimde 60 kişi varken whatsapp'ta 10 kişi var.babam dahil 50 kişi whatsapp kullanıyo.ama gözükmuyorlar whatsapp'ta.

birde güç koruma modu açıkken twitter,facebook,whatsapp gibi programların bildirimleri gelmiyor.bunu düzeltirlerse iyi olur.
    son olarak kamera ve pil için ciddi bir optimizasyon gelmesi lazım.güç koruma modu açıkken ekran %60 kısık vaziyette internette dolaşırken 5 dakıkada %1 azalma oluyo.

ön kameranın yazıları falan ters göstermesi çok kötü gerçekten.bu telefona yakışmıyor.oyun konusunda sıkıntısı yok.maşallah yağ gibi akıyor mübarek.
    bu sorunlar düzeltildiği taktirde çok sağlam güel bir telefon olacak. kitkat 4.4 ile havalanır zaten..

Güç koruma modu açıkken bildirim gelirse güç nasıl korunacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: burakgon

quote:

arkadaşlar sim kartı nasıl senkronize edebilirim.rehberimde 60 kişi varken whatsapp'ta 10 kişi var.babam dahil 50 kişi whatsapp kullanıyo.ama gözükmuyorlar whatsapp'ta.

Güç koruma modu açıkken bildirim gelirse güç nasıl korunacak?

Burak hocam bu konuda sizi anliyorum fakat mailler falanda alinmiyor ,mesela HTC ve Samsung kullandim güç koruma kodunda iken hic bir gecikme olmuyordu.buna akilli bir ayar yapilmasi lazim.Bazen whatsapp mesajlari gelirken bazende gelmiyor.Mailleride guc korumayi kapatinca aliyorum aslinda akilli push devreden cikartiyor galiba.Birde şu sorunu yasamaya basladim ana sayfada olusturdugum klasör donuyor..

• quote:

Rehbere girdiğin zaman + işareti var oradan neyi kullanacagini seçmen gerekli,sim,telefon yada google hesabin, aktarim yapmak istersen de alttaki dokunmatik tuşlardan sol taraftaki menü tuşu na basarak aktarim seçeneklerini yapabilirsin.
    5 dakikada %1 gitmesi normal saatte %12 giderki gayet iyi,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hazin44 -- 14 Nisan 2014; 3:53:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ensar20

Kapat tusuna uzun basinca cikan ekran mi ?

Telefonun sağ tarafındaki tuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: hazin44

quote:

Rehbere girdiğin zaman + işareti var oradan neyi kullanacagini seçmen gerekli,sim,telefon yada google hesabin, aktarim yapmak istersen de alttaki dokunmatik tuşlardan sol taraftaki menü tuşu na basarak aktarim seçeneklerini yapabilirsin.
    5 dakikada %1 gitmesi normal saatte %12 giderki gayet iyi,

saol kardeş.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.