Şimdi Ara

General Mobile Discovery Brick Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herkese iyi günler. Hemen konuya gireceğim. Benim telefonumun kronik bir depolama sorunu vardı. Yani artık klasikleşmiş "GM Discovery yeterli depolama yok sorunu" vardı. Google Play Store'dan falan hiçbir uygulama yükleyemiyor veya yüklü olanı güncelleyemiyordum. O yüzden root yetkisi vererek bir program vasıtasıyla dahili depolamayı küçültüp datayı yükseltecektim. Fakat sorunsuz geçen root işleminden sonra o program ile yaptığım işlem yüzünden telefon brick oldu. Şarj alıyor gözüküyor (Ama % kaç olduğunu göremiyorum.) Açılış ekranında kalıyor. (görüntüler ekte) Velhasıl kelam bilgisayar yardımı ile stock rom'a dönmeyi deneyecektim. Ama aklıma telefonumun bilgisayar tarafından okunmadığı aklıma geldi. Telefon bağlanıyor. Şarj oluyor gözüküyor ama tool bir işe yaramıyor. PC'ye takınca ses vs. de gelmiyor. Aygıt Yöneticisinde'de gözükmüyor. Zaten bu soruna anlam veremiyordum. Her neyse telefondan denemeyi de denedim. Başka bir telefon yardımıyla SD kartıma internetten bulduğum 4 GB Stock Rom'u zip modunda attım ve Android Recovery 3 'de kurulum yapmayı denedim (görüntüler ekte) Fakat internette izlediğim görüntülerde ki bazı adımlar benim recovery menümde yok. (sanırsam benim kisi stock recovery) bazı adımları yapamadığımdan sanırsam yükleme "Installation aborted" diyerek son buluyor. (görüntüler ekte) izlediğim görüntüler de ki kişi CWM Recovery ile yaptığını görünce onu yüklemeyi denedim. Fakat yine aynı hata ile karşılaştım. Yani telefonumun sadece Recovery ekranı açılıyor. Oradan da sadece wipe data format ve wipe cache partition işlemlerini başarılı yapıyor. sdcard'dan yükleme yapmıyor. Ne bir başka recovery modu yükleyebildim. Ne de 4 GB KitKat - JB yükleyebildim açıkcası. Çok yardıma ihtiyacım var. Bilgili kişiler yorum yaparsa sevinirim.

Root attığım program : KingRoot
    Data işlemini yaptığım program : Discovery-4-16GB-Repartition_Tool

Not: SD kartı formatlayıp denesem makul müdür? Yani tamamen mi gider? [Hafıza sorunu dolayısıyla tüm programlarım SD kartındaydı. ]

General Mobile Discovery Brick SorunuGeneral Mobile Discovery Brick SorunuGeneral Mobile Discovery Brick SorunuGeneral Mobile Discovery Brick Sorunu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.