Şimdi Ara

General Mobile Discovery

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
4
Favori
20.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

General Mobile ın yeni ürünü olan Discovery nin teknik bilgileri görselleri ve videolarını sizlere paylaşacağım.

İşletim Sistemi : Android
    Android Versiyonu : Android 4.2 Jelly Bean
    OTA (Over the Air) Desteği

Ekran Tipi : 4.7” HD - IPS Geniş Görüntü (178o), Kapasitif Dokunmatik Ekran
    Ekran Çözünürlüğü : 1280 x 720 – 312 PPI
    Renk Sayısı : 16,7 Milyon Renk

İşlemci: 1.2 GHz Quad Core
    Dahili Hafıza: 4 GB
    RAM: 1 GB
    Harici Kart Desteği : Micro SD ile 32GB'a kadar

Kamera : 8 MP Arka Kamera – Oto Fokus ve Flash ile , 2 MP Ön Kamera
    Geo-Tagging, Dokun-Odakla, Görüntü Sabitleme, Yüz ve Gülücük Yakalama, HDR

Standart Özellikler : Titreşim, Eller Serbest
    270 Saat Bekleme
    12 – 14 Saat Konuşma
    40 Saat Müzik Çalma
    4.5 Saat Video Oynatma
    5.5 Saat Webde Gezinme

Pil : 1800 mAh/Lityum-ion
    Şarj Girişi : Micro USB
    Sensörler : Yakınlık Sensörü, G Sensör, Işık Sensörü, Gyroscope, A-GPS, Dijital Pusula

Bağlantılar : EDGE, GPRS, 3G, HSPA+, Bluetooth, WiFi, SMS, MMS, GPS
    Frekanslar : 2G network : GSM 850/900/1800/1900 MHz – SIM1 & SIM2 3G network : WCDMA 900/2100 MHz – SIM1
    Wifi Desteği : 802.11 b/g/n
    E-Posta Desteği : Pop3, IMAP4, SMTP, Exchange Sync, Gmail
    Bluetooth Desteği : v4.0

Multi Media Desteği : Video Formatı: MP4,3GP,AVI
    Video Çözünürlük: Oynatma – 1920×1080 / Kayıt – 1280x720
    Ses Formatı: Oynatma – MP3,WAV,WMA,AMR / Kayıt – OGG,3GP,AMR
    Kulaklık Jakı : 3,5mm
    DTS Sound Desteği

Uygulama Marketi : Android Market, Storeoid
    Standart Uygulamalar : Ofis, WeChat, Youtube, Gmail, Takvim, Hesap Makinası, Alarm, Google Harita, Latitude, Navigasyon, Facebook & Twitter Entegrasyonu
    Telefon Defteri Kapasitesi : Sınırsız
    --------------------------------------------------------------------------------------

Çektiğim ürün inceleme videorları;
    http://www.youtube.com/watch?v=ASll_94wGlI
    http://www.youtube.com/watch?v=0x5UfzN3vbA
    http://www.youtube.com/watch?v=lhuSADL5sog
    http://www.youtube.com/watch?v=5nU_83GVACY
    http://www.youtube.com/watch?v=nEj-WK8lVro
    http://www.youtube.com/watch?v=Qtt7Y9YfAr8
    http://www.youtube.com/watch?v=-5AaN8RFMtA

General Mobile Discovery General Mobile Discovery General Mobile Discovery General Mobile Discovery General Mobile Discovery General Mobile Discovery General Mobile Discovery General Mobile Discovery General Mobile Discovery General Mobile Discovery

• Videolar güzel hoş ama keşke bir kerede çok detaylı bir inceleme çekseydiniz. Çift sim olayına değinmemişsiniz mesela.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiyatı nedir bu aletin?

konuyu da tesadüfen gördüm. hiç araştırmadım cihazı. kopyala / yapıştır donanım bilgilerinin yanısıra deneyimlerinizi de yazılı olarak paylaşsaydınız eminim, çok daha yardımcı olurdunuz.

hayırlı günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

fiyatı nedir bu aletin?

konuyu da tesadüfen gördüm. hiç araştırmadım cihazı. kopyala / yapıştır donanım bilgilerinin yanısıra deneyimlerinizi de yazılı olarak paylaşsaydınız eminim, çok daha yardımcı olurdunuz.

hayırlı günler

Merhabalar,

Ürünün tavsiye edilen satış fiyatı 599 TL detaylı bilgiler için;

http://www.telpa.com/GeneralMobile/Cep-Telefonu/Discovery
    http://tr.generalmobile.com/pr/tr/discovery/GmDiscovery.htm

Ürünün daha detaylı videolarını kısa sürede paylaşıyor olacağım.

Saygılarımla

• Öncelikle herkese selamlar , telefonu alanlara hayırlı olsun. Bekleyenlere ise umarım en kısa sürede ulaşır. Ben telefonu Gölcük'ten bir mağazadan , Pazar günü aldım. Mağazaya girdiğimde s3mini sordum ve görevli direk bana "yeni gelen bir telefon var onu sana verelim,çok iyi" demişti. Markası General Mobile olunca içime sinmedi , ama özelliklere falan bakınca almaya karar verdim.Dün kargoya verdiler yarın elime ulaşır büyük ihtimal. Yaşım 15 ve önceki telefonum Galaxy Ace'dı. Telefondan pek anlamam ama yaptırmak istediğiniz testleri , nasıl yapacağımla ilgili bilgi vererek bana aktarırsanız yapacağımdan emin olabilirsiniz Mağlum öğrenciyim , ve okul tatil :D Baya bir boş zamanım var , bütün incelemeleri yapabileceğimden emin olabilirsiniz.

• SAR değerini merak ettim

S3-4 ve iphone4-5 gibi telefonlara göre yüksek mi acaba ?

GM kullandım daha önce, ağzım yandı diycem ama iki yıl kullandım telefonu, sonra çöp oldu
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Sar değeri: 0,832 W/kg.
    (Bilgi: Avrupanın kabul ettiği Sar değeri üst sınırı 10,00 W/kg. dır.) S3-4 veya İphone4-5'in sar değerini bilmiyorum.
    Edit: Sar değerini kendim araştırmadım , daha önce bir çok defa araştırılmıştı , oradan kopyala-yapıştır yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CloriaGet

Öncelikle herkese selamlar , telefonu alanlara hayırlı olsun. Bekleyenlere ise umarım en kısa sürede ulaşır. Ben telefonu Gölcük'ten bir mağazadan , Pazar günü aldım. Mağazaya girdiğimde s3mini sordum ve görevli direk bana "yeni gelen bir telefon var onu sana verelim,çok iyi" demişti. Markası General Mobile olunca içime sinmedi , ama özelliklere falan bakınca almaya karar verdim.Dün kargoya verdiler yarın elime ulaşır büyük ihtimal. Yaşım 15 ve önceki telefonum Galaxy Ace'dı. Telefondan pek anlamam ama yaptırmak istediğiniz testleri , nasıl yapacağımla ilgili bilgi vererek bana aktarırsanız yapacağımdan emin olabilirsiniz Mağlum öğrenciyim , ve okul tatil :D Baya bir boş zamanım var , bütün incelemeleri yapabileceğimden emin olabilirsiniz.

güzel telefon almışsın güle güle kullan.. telefon 4" boyunda olsa hiç düşünmeden alırdım. büyüklüğü hoşuma gitmiyor. bu sebeple s3 ü mü sattım :( s3 almayı düşünen varsa bu cihazı incelesin s3 ten vazgeçer.. Telpa garantisi de pastanın üstünde ki çilek :P

• quote:

Orijinalden alıntı: Subat

quote:

Orijinalden alıntı: CloriaGet

Öncelikle herkese selamlar , telefonu alanlara hayırlı olsun. Bekleyenlere ise umarım en kısa sürede ulaşır. Ben telefonu Gölcük'ten bir mağazadan , Pazar günü aldım. Mağazaya girdiğimde s3mini sordum ve görevli direk bana "yeni gelen bir telefon var onu sana verelim,çok iyi" demişti. Markası General Mobile olunca içime sinmedi , ama özelliklere falan bakınca almaya karar verdim.Dün kargoya verdiler yarın elime ulaşır büyük ihtimal. Yaşım 15 ve önceki telefonum Galaxy Ace'dı. Telefondan pek anlamam ama yaptırmak istediğiniz testleri , nasıl yapacağımla ilgili bilgi vererek bana aktarırsanız yapacağımdan emin olabilirsiniz Mağlum öğrenciyim , ve okul tatil :D Baya bir boş zamanım var , bütün incelemeleri yapabileceğimden emin olabilirsiniz.

güzel telefon almışsın güle güle kullan.. telefon 4" boyunda olsa hiç düşünmeden alırdım. büyüklüğü hoşuma gitmiyor. bu sebeple s3 ü mü sattım :( s3 almayı düşünen varsa bu cihazı incelesin s3 ten vazgeçer.. Telpa garantisi de pastanın üstünde ki çilek :P

Ekrna büyüklüğü benim hoşuma gidiyor aslında :D Ama zevkler ve renkler tartışılmaz , umarım hayırlısı olur , yeni telefonun hoşuna gider :D

• kullanan var mı? nasıl telefon?
  • Forumda onlarca sayfa yazıyı okuyup binbir hevesle H.B da dan aldığım Discovery telefonum elime ulaştıktan 20dk sonra çöktü. Ne şarj alıyor ne de açılıyor. Hiçbir tepki yok. Geri gönderdim. Süreç nasıl işler tahmini?
  • eligible kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Büyük şanssızlık olmuş
    ürün teknik servise ulaştıktan sonra değişim işlemlerini sağlıyorlar.

Saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzselimyilmaz

Merhaba,

Büyük şanssızlık olmuş
    ürün teknik servise ulaştıktan sonra değişim işlemlerini sağlıyorlar.

Saygılarımla

Teşekkürler. Koca forumda okuduğum kadarıyla bir bana denk geldi de ona yanarım.
  • dahili hafıza 4 gb.....çöp..
  • quote:

Orijinalden alıntı: stevejones

dahili hafıza 4 gb.....çöp..

Bence çöp değil bir hafıza kartı takıp bu sorun çözülebilir ayrıca uygulamalarıda hafıza kartına kaydedilebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Last Legend

Bu mesaj silindi.
    @The Last Legend
    Profiliniz kapalı mesajınızı nasıl göreceğiz acaba?

@stevejones
    Nedenini belirteseniz daha hoş olur. Neden belirtmeden böyle yorumlar atmak, telefonu alma fikrinde olanları gereksiz yere düşündürecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soul741 -- 21 Haziran 2013; 20:58:52 >
  • Telefonu almak ısteyenlerı gereksız yere dusundurmek degıl amacım,dırekt olarak vazgecırmek cunku hıcbır markanın temsılcısı calısanı prım alanı satısından para kazanını degılım o yuzdenburda amac sorulan ya da belırtılen modeller hakkında en dogruya arkadasları yonlendırmek,kolay kazanılmayana prayı yanlıs terıhle zıyan etmesını onlemek,esas boyle bı telefonu ovenlerden tedırgın olmak gerek bence.bu telefon benım gozumde 599 degıl turk parasıyla 5 lıra etmez,alan varsa tabı kendı bılır kendı zevkıdır ama derler ya son pısmanlık fayda etmez onu onlemek amacım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soul741 kullanıcısına yanıt
    Daha önce ürün ile ilgili değerlendirmemi ve ürünün artı eksi yönlerini yazdığım yorumuma şurdan ulaşabilirsin: http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=76584346
  • quote:

Orijinalden alıntı: stevejones

Telefonu almak ısteyenlerı gereksız yere dusundurmek degıl amacım,dırekt olarak vazgecırmek cunku hıcbır markanın temsılcısı calısanı prım alanı satısından para kazanını degılım o yuzdenburda amac sorulan ya da belırtılen modeller hakkında en dogruya arkadasları yonlendırmek,kolay kazanılmayana prayı yanlıs terıhle zıyan etmesını onlemek,esas boyle bı telefonu ovenlerden tedırgın olmak gerek bence.bu telefon benım gozumde 599 degıl turk parasıyla 5 lıra etmez,alan varsa tabı kendı bılır kendı zevkıdır ama derler ya son pısmanlık fayda etmez onu onlemek amacım.

Hala neden telefonun alınmaması gerektiğini yazmamışsınız. Ben buna itiraz ettim.
  • General mobile olması yeterli alınmaması için.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.