Şimdi Ara

GENERAL MOBILE 4G KULLANICILARI KULÜBÜ - (ANDROID ONE)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
24.108
Cevap
238
Favori
831.704
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> General Mobile >> GENERAL MOBILE 4G KULLANICILARI KULÜBÜ - (ANDROID ONE)
Giriş
    349 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Blade3444

aynı sorun bendede vardı servise gönderdim düzeltiler
    quote:

Orijinalden alıntı: baris3444

aynı sorun bendede vardı servise gönderdim düzeltiler

Teşekkürler.Ben de pazartesi yollayacam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Eminmisin.bu linkde anlattığına ben göremedim

|
    |
    smart1978 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Nasil yapildigini bir kere ogrenirseniz bundan sonraki bircok Android telefonunda ortak olan islemleri de ogrenmis olursunuz . Birden fazla metodu vardir yazdigim ki cihaz acik degilken ki guncelleme metodudur .

Guncelleme dosyasi ( .zip ) o adresten herkese geliyor ama isin tuhafi bazilarina gunler sonra . Forumda bu konuda bilinc olusturdum ve nasil cekilecek anlattim eski mesajlarimda .

Burda OTA dosyasinin nasil cekilebilecegini bahsettim bu isi takip edenler ve guncellemeyi alanlar logcat ile bizim icin onemli olan guncelleme dosyasini nihayet internetten indirme linki paylasildi .

TELPA General Mobile in yapacagi islemi kendimiz elle manuel kurma diyebiliriz. Islem sonucunda diger otomatik guncelleme alanlarinki ile hicbir farki yoktur .

Guncelleme halen gelmemis kisilere siddetle oneririm .

Isin tuhafi cihazi bir gunluk olana guncelleme geliyor bizim gibi 45- 50 gunluk cihaz sahiplerine guncelleme gelmiyor ! Mantiksizlik yani ...

Guncelleme kademe kademe gelmesi de anlamsiz Turkiye de GM4G telefonlari milyonlarca satmamistir kuresel satilan bir cihaz da degil .

Android kullanacaklar bazi temel bilgilere vakif olmalidir .

Gerekli Driver / surucu basariyla yuklenmesi sonra da adb fastboot recovery mode alma nasildir temel seyler bilinmelidir .

Ilerde bu tur islemleri otomasyona sokan bir paket uygulama bir kullanici cikartabilir Asyali Android One lar icin bu yapildi . Androdi One Toolkit diye ... Tabiki bizim cihaz tam olarak uyumlu degildir .

Daha yazilacak cok sey var simdilik bu kadar .
    |
    |
    calypso-gk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    14555 Mesaj

Evet gorememissin kullandigin cihazdan midir bilemem ama sana alinti olarak o goremedigin linki alinti olarak paylasiyorum iste :

quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

http://forum.turkdevs.com/konu-rehber-gm-4g-recovery-mod-format.html

GM4G icin iyilestirme zip dosyasi da :

https://r5---sn-nv47enes.gvt1.com/packages/data/ota/google_gm4gssprout_gm4gs/53b210ea9680ec03234d716da12149a0a4d7ab7f.signed-seed_l8150-tel-s-LUZ59F-from-LUZ17E.53b210ea.zip

indirdigim dosyayi update.zip olarak kisalttim .

Araclar :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979

adb-setup ... exe dosyasini indirdim kurulum yapmadim winrar ile exe dosyasindakileri cikarttim .

adb klasoru icinde gerekli tum programlar var . acilan dosyalar klasor klasor acilacak driver olani yuklenmeli en basta .

Sonra adb klasorun icine update.zip dosyasini aticaksin . Bu klasorde hicbir seyin uzerine gelmeden bos bir yerde fare de sirayla sunu yap : Shift tusu ile sag tusa tikla cikan menuden " komut penceresini buradan ac" i tikla .

Cikan siyah pencerede sunu yap :

adb sideload update.zip

( Bunu yapmadan once cihaz recovery moda gecilmeli nasil yapildigi ilk bastaki baska bir forum sitesinde gorsel olarak iyi anlatilmaktadir . )

Islem bittikten sonra "reboot system now" seciliyor .

Cihaz acildiginda gerekli son basamagi da yaparak islem tamamlanacaktir .

Baska alternatif yolu da var burda bahsedildi gerci .
    |
    |
    ali osman çimşir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    215 Mesaj

Sagol

|
    |

Orijinalden alıntı: serenbay8

Cihazı sıfırlamayi denedin mi,bazen böyle sorunlar sifirlaninca ortadan kalkiyor, dene derim
    quote:

Orijinalden alıntı: serenbay8

Cihazı sıfırlamayi denedin mi,bazen böyle sorunlar sifirlaninca ortadan kalkiyor, dene derim

Fabrika ayarlarina doneyim. Fabrika ayarlarina dönünce tekrar guncelleme almasına gerek yok değil mi. Yani güncelleme de sifirlanmaz değil mi

|
    |

hocam doğru yazdıklarınız katılıyorum güncelleme geldi mi herkese gelmeli ve kolay yüklenmeli bence biz bu kadar uğraşmamalıyız,daha önce bende s2 ve discovery 16gb vardı bu şekilde yüklemek için uğraştığımı hatırlıyorum o telefonlarla da ama 1 hata yüzünden kilitlendiğini,donduğunu da hatırlıyorum korkum bundan.sizle alakalı değil belki ben ufak bir hata yapacağım yine kitlenecek ondan sonra servise yollama gelmesini bekleme falan 1 ayı bulacak
    |
    |

Denediğim zaman paylaşırım hocam bakalım genelde bu sorun var mı merak ettim
    |
    |
    baris3444 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yazdiklarim root gormemis telefonlarda sorunsuz guncelleme yapmaktadir . Hatali birsey olsa islem devam etmez. Dosyanin imzali olmasi filan tedbiri var .

Sebebini aciklamistim Google guncelleme dosyasini kucultmek icin DELTA update ile guncellemekte .

Rootlu ise kesin cozum servise goturulup imaj atilmasi sonra yazdiklarimla guncelleme kesin yapilir .
    |
    |
    calypso-gk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Guncelleme sistem dosyasina kalici oldugundan fabrika ayarlarina donuldugunde guncelleme oncesine donemez .

Ayrica fabrika ayarlarina dondum bugun sorun yok
    |
    |
    elestirmen28 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

World of tanks - bobmastic

. Yuruyen olu nickli uyeden caldim hakkini helal et hocam
  • Yarbay
    2283 Mesaj

Seçilebiliyor Hocam, zil sesi yapmak istediğiniz mp3ü, ringtones klasorunun icine atiyorsunuz o kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerÇel -- 11 Temmuz 2015; 22:59:33 >
    |
    |
    Zebercet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    SpecialOperations

Yorumların çoğunu okudum telefon hakkında genel olarak olumlu bir hava var.Benim en çok merak ettiğim müzik performansı kulaklıkla nasıl sizce ? S3 ve Iphone 4 kullandım bu güne kadar Androide yabancı değilim bu arada.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

World of tanks - bobmastic

. Yuruyen olu nickli uyeden caldim hakkini helal et hocam
  • Teğmen
    156 Mesaj

eğer istanbuldaysaniz Profilo alışveriş merkezine kendiniz goturun bir buçuk saate geri veriyorlar bekleme suresini ortadan kaldırmış olursunuz

|
    |
    NeverDies7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: emrebo

quote:

Orijinalden alıntı: buzulcag

Hocam yukardaki yöntemleri yaptınız mı?

Wifi ve 3g kapattim.google play hizmeti devre disi biraktim.kalintilari sildim.sonra telefonu kapatip actim.acinca google playi etkinlestirdim.3g yi actim fakat ne yazikki guncelleme gormedi.guncel diyor

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: emrebo

quote:

Orijinalden alıntı: buzulcag

Hocam yukardaki yöntemleri yaptınız mı?

Wifi ve 3g kapattim.google play hizmeti devre disi biraktim.kalintilari sildim.sonra telefonu kapatip actim.acinca google playi etkinlestirdim.3g yi actim fakat ne yazikki guncelleme gormedi.guncel diyor

Sürekli yapın hocam bende 5.de oldu 7.denemede olan bile var

|
    |

• Yarbay
    4677 Mesaj
    Ben bahsi geçen işlemi en az 10 kere yapmama rağmen yinede güncellemeyi alamamıştım. Daha sonra cihazın şarjının %38 olduğunu fark edip şarja takıp denedim ve güncelleme geldi.

Güncellemenin yüklenmesi için yeterli şarj olmadığında güncelleme gelmiyor olabilir!!!
    |
    |
    Arkadaşlar bana yardımcı olun bu telefonda nasıl 3gli görüntülü arama yapabilirim hiç göremedim
Orjinal Laptop Yedek Parça
SEO
Bey Azura
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,546
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.