Şimdi Ara

GENERAL MOBILE 4G KULLANICILARI KULÜBÜ - (ANDROID ONE) (166. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.116
Cevap
204
Favori
895.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaz yaz benide yaz :) selamlar arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: crzy81

quote:

Orijinalden alıntı: DhAk

İnsan google tarafindan iki yil guncelleme garantili ve saf android deneyimi sunan bir cihazi alip neden root eder ki? Rootlu cihaza guncelleme gelmemesi normal degil mi?

Bunu yanlis anlamayin ama meraktan soruyorum, ne fark edicek biz de root edersek ne artisi olur?

Mesela reklamları sevmeyenler engelleyebilir,uygulamaları SD karta atmak isteyenler atabilir,gereksizsistem uygulamalarini silmek isteyenler sile ilir ve cogu rom işlerine sevdali arkadaşlar için root olmazsa olmazdir tek suçumjz stkck romu olmayan telecofona root atmaktır :) harici sanada tavsiye ederim rootu

Tamamdir hocam tesekkur ederim, valla silecek pek gereksiz uygulama yok ki zaten :) ama reklam konusu vs dogru.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• darkest earth kullanıcısına yanıt
    Biliyoylrum ben güncellemesi görmediği için yaptım wipedata, bir şekilde güncelleme yı yüklemeye çalışacağım buradan haber ederim olup olup olmadığını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İbrahimEsad -- 11 Temmuz 2015; 16:01:26 >
  • Doğrudan google veya gm ile yazilsabilecegimiz bir yer varsa bana iletirseniz konu hakkinda bilgi almaya calisirim. Neden stock rom yok olayini.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UğuR-

Evet Arkadaşlar Güncellemenin Getirdiği Yenilikleri Kendimce Anlatıyorum;
    1- Youtube Sorunu Tamamen Düzeldi
    2- Dokunmatik Hassasiyeti Çok İyi Seviyeye Getirildi
    3- Telefon Zaten Hızlıydı ama Dahada Hızlandı
    4- Telefon Görüşmelerinde Hiç Bir Problem Yok. Bizzat Bir Çok Operatörü Aradım ve Denedim. (Vodafone Kullanıyorum)
    5- Pil Ömrü Daha İyi Seviyeye Geldi
    6- Otomatik Ekran Parlaklığı Düzeldi. Uygun Işığa Göre Ayarlıyor Kendini, Artık Otomatik Parlaklık Kullanılabilir
    7- Kulaklık Sesi Daha İyi Seviyeye Getirildi
    8- Uyku Sorunu Giderildi
    Gördüğüm Diğer Yenilikler Olursa Tekrar Sizi Haberdar Ederim

Ben de bunların hiçbiri sorun değildi.SMS göndermesi problemdi,hala gönderemiyor.Arkadaşın biri burdan yazmıştıda chomps sms kur diye.onun sayesinde hallediyorum...

• http://pdadb.net/index.php?m=cpu&id=a8916&c=qualcomm_snapdragon_410_msm8916

Bizim telefon islemci hizi dusurulmus tavsiye edilen hiz 1400 iken biizmki 1200 ... Sanirim pil tuketimi performans artisina yeglemisler .

General Mobile tam kapasiteyle calismiyor ... 64 bit donanima ragmen 32 bitlik kalmasi gibi ..

http://www.arm.com/products/processors/cortex-a/cortex-a53-processor.php

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

http://pdadb.net/index.php?m=cpu&id=a8916&c=qualcomm_snapdragon_410_msm8916

Bizim telefon islemci hizi dusurulmus tavsiye edilen hiz 1400 iken biizmki 1200 ... Sanirim pil tuketimi performans artisina yeglemisler .

General Mobile tam kapasiteyle calismiyor ... 64 bit donanima ragmen 32 bitlik kalmasi gibi ..

İki varyantı var. 32 ve 64bit.

• @serkançelik,arkadaşın söylediği yöntemle denedim 2.seferde güncellemeyi aldım çok şükür teşekkürler.Bu arada uyku problemi giderilmiş nihayet.

• darkest earth kullanıcısına yanıt
    Nexus cihazlarindan bilirsin Google underclock eder ilk baslarda amac pilden tasarruf edip yazilimsal optimizasyonlarla farki kapama mantelitesi var .

Snapdragon donanimsal varyanti 3 cesit :

http://pdadb.net/index.php?m=cpu&id=a8916

http://pdadb.net/index.php?m=cpu&id=a8216

http://pdadb.net/index.php?m=cpu&id=a8016

Bizimki 8916 olani telefondaki bilgilere gore ...

• İbrahimEsad kullanıcısına yanıt
    Rootlu cihazı güncellemek için ancak tekrardan fabrika imaj dosyasının yüklemek gerekli zaten.

• verileri temizlemek gncelleme getrdi umarim video vekerken ısinip kapanma olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimtezz

quote:

Orijinalden alıntı: UğuR-

Evet Arkadaşlar Güncellemenin Getirdiği Yenilikleri Kendimce Anlatıyorum;
    1- Youtube Sorunu Tamamen Düzeldi
    2- Dokunmatik Hassasiyeti Çok İyi Seviyeye Getirildi
    3- Telefon Zaten Hızlıydı ama Dahada Hızlandı
    4- Telefon Görüşmelerinde Hiç Bir Problem Yok. Bizzat Bir Çok Operatörü Aradım ve Denedim. (Vodafone Kullanıyorum)
    5- Pil Ömrü Daha İyi Seviyeye Geldi
    6- Otomatik Ekran Parlaklığı Düzeldi. Uygun Işığa Göre Ayarlıyor Kendini, Artık Otomatik Parlaklık Kullanılabilir
    7- Kulaklık Sesi Daha İyi Seviyeye Getirildi
    8- Uyku Sorunu Giderildi
    Gördüğüm Diğer Yenilikler Olursa Tekrar Sizi Haberdar Ederim

Ben de bunların hiçbiri sorun değildi.SMS göndermesi problemdi,hala gönderemiyor.Arkadaşın biri burdan yazmıştıda chomps sms kur diye.onun sayesinde hallediyorum...

sms sorununu google hangout u default sms uygulaması olarak belirleyebilirsiniz.
    gayet güzel çalışıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

http://pdadb.net/index.php?m=cpu&id=a8916&c=qualcomm_snapdragon_410_msm8916

onu öyle düsünmeyin bence.
    pilin günü çıkarması performans dan çok daha öte bir durum bence.
    zenfone 5 kullanan biri olarak söylüyorum bunu.
    sizin telefondaki işlemci de güncel oyunları oynayabilecek kapasitede performans eksiği yok.
    ayrıca şunu 'da söylemek lazım işlemci 64 bit mimariye sahip evet ama aynı zamanda da 32 bit mimariye de destek veriyor.
    üst altı içerir.
    android sistem olarak dalvik den kurtuldu ve art mimarisine geçti ama sistem çekirdek olarak hala 32bit mimaride çalışıyor yani android hala 32bit.
    işlemciler 64 bite uzun zamandır hazır sadece işletim sistemlerinin ve programların 64bit mimariye geçmeleri gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hgurbuz50 -- 11 Temmuz 2015; 16:44:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• bazı şehirlederdei teknik servislerinde stock rom atarlarmı ki yok sadece merkez istanbuldamı
  • Hâlâ bekliyoruz değil mi güncellemeyi?

• quote:

Orijinalden alıntı: cnyt5052

bazı şehirlederdei teknik servislerinde stock rom atarlarmı ki yok sadece merkez istanbuldamı

Bende bu sorunun cevabını merak ediyorum illa istanbul a mı göndermemiz gerekiyor, ankara da stock rom attıran arkadaş var mıdır acaba ? yada bilginiz
  • Güncelleme için denileni yaptım ve güncelleme geldi konum kapalıydı bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kudu_89

Hâlâ bekliyoruz değil mi güncellemeyi?

Arkadaşlar güncelleme gelmeyen arkadaşlar dikkatlice okusunlar.

Wi-Fi, 3G bağlantınız varsa bu bağlantıları kapatın ve telefonu yeniden başlatın.
    Ardından Ayarlar > Uygulamalar > Tümü kısmına gelip, Ayarlar' ı bulun ve verileri temizleyin.
    Bu işlemden sonra yine aynı yerde "Google Hizmetleri Çerçevesi" ' ni bulup hemen durdurun ve verileri temizleyin. Uygulama tekrar tekrar yeniden başlayacak sizde tekrar tekrar durdurup veri temizleme işlemini 3-4 kez yapın.
    Ardından Ayarlar > Telefon Hakkında > Sistem Güncellemeleri kısmına gelip Wi-Fi veya 3G bağlantınızı açıp kontrol et demeniz yeterlidir.

Bu işlemleri sıradan yaparsanız 6-7. deneme de gelecektir. Nereden baksanız 10-15 cihazda denedik ve güncellemeyi aldı. Tüm işlemleri harfi harfine yapıyor ve hala gelmiyorsa internet bağlantınızın kesinlikle olduğunu kontrol edin, Play Storeye felan girin. Bazen anlamsız olarak bağlanmıyor ve telefonu yeniden başlatınca geliyor. Sabırlı olun ve deneyin arkadaşlar. Stock rom' a da az kaldı. Biraz incelemelerime göre cihazda NFC sensörü de var. Build.prop inceleyin. Radyo ve NFC hakkında girdiler var. Üstelik kütüphane dizininde ise NFC driverleri var. General Mobile Elite' de NFC var ve nfc açıkken GM 4G değdirince titriyor.

Bu telefondan çok şey çıkar, asıl önemli olan sabır. Bootloader unlock edilirse Türkiye' de ki en güzel yazılımı oynanabilen cihaz haline getirebiliriz. (Nexus gibi)

Dediğim gibi sabır ve stock rom, stock rom, stock rom.

• Arkadaslar telpa da tanidigi olan yok mu ? Biri isteyiverse stock rom'u Problem oldugundan degil sikintisi olan arkadaslarin isi gorulur.

Bu arada guncelleme cogu sorunu halletmis. Benim dokunmatik zaten iyiydi su an ucuyor Youtube duzelmis. Kapali halde sarj olurken ekran kapaniyor artik. Uyuma problemi kalkmis. Telefon gorusmelerinde de su ana kadar bir problem yasamadim. 10 numara bug fix yayinlamislar. Kulaklik ses seviyesi hala ayni ama stellio ile hallediyorum. Bu muzik konusunda tum nexuslar ayni kaderi paylasiyor. Onlarda da durum boyle nexus 6 basta olmak uzere.

Simdilik bu kadar ilerleyen saatlerde farkina vardigim seyler olursa yazacagim

• Şarjın 100 den 95 e ani düşme problemi sanırım kalkmamış bu güncellemeyle ona da el atsalardı on numara olurdu

• 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.