Şimdi Ara

GENERAL MOBİLE 4G KULLANICI YORUMLARI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
19.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alalı bir hafta oldu çok memnunum fiyat performans ürünü bence bir iki eksik bırakılan noktaları tamam olsaydı inanın iki katı satardı.
    1- kendi hafızası 16 yerine 32 GB olsaydı. 2- Kamerası 13 yerine 16 ve iyi kalite olsaydı. 3- 2GB ram yerine 3GB olsaydı. çok çok iyi olurdu.
  • General mobile 4g kullanicisiyim ekranda sarı leke olmaya basladi napmam gerekir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • General mobile 4g mi? iPhone 5s mi?
    Oyun performansı
    Kamera önemli

• arkadaşlar hani fiyat performans diyoruz sonuç itibari ile telefon dayanıklımı evet dayanıklı ben general mobilein tabletini aldım 7 aydır kullanıyorum sıkıntım yok markadan yana şikayetim yok sadece güncelleme sıkıntısı yaşasamda onlarda o önemli değil ben de general mobile 4g alcam telpadan getirtcem bu ekran sorununu duymadım bir iki arkadaşım kullanıyor sıkıntı yok diyorlar ama bilmiyorum yorumları okuyunca belki seride bir hata vardır
  • Şu an 3. 4g'mi kullanıyorum.İlk aldığım beyaz modeli arka kapak sararması nedeniyle satmıştım.2. telefon şuan eşimde ve sorunsuz çalışıyor.Bendekini de 3 ay önce almıştım.Yaşadığım 2 tane sorun var.İlki bazen gelen çağrı sırasında telefonun dokunmatiği çalışmaz oluyor.İkincisi ve asıl can sıkan kilitli olan telefonu güç tuşuna basıp açtığımda telefon titreşip kamera kendiliğinden açılıyor.Servise gönderdim ve 'yazılım güncellendi ayrıca kamera özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz' gibi insanı geri zekalı yerine koyan bir açıklamayla geri gönderildi.Hemen tekrar servise gönderdim.Bu kez ekran ve dokunmatik komple değiştirilip ve tekrar yazılım güncellenip (şubat güvenlik güncellemesinden ocak güncellemesine dönülerek) gönderdiler.Aynı sorunlar devam ediyor.Ne kadar kullanmak istesem de sorunlarım bitmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • recebim59 kullanıcısına yanıt
    Ayarlar/Ekran/Kamera için güç tuşuna iki kere bas seçeneğini kapatın.

Bu güncelleme ile gelen bir özellikti. Benimde canımı sıkmıştı direk kapadim o yüzden.

• Merhaba, öncelikle şunu belirtmek istiyorum, ben de telefon alırken öncelikle buradaki kullanıcı yorumlarına bakıp alacağım telefon hakkında karar veriyorum. Bu nedenle bu mesajı da GM 4g almayı düşünen arkadaslar için yazıyorum.

2 yıldır GM 4g kullanıcısıyım. Cihazı ilk çıktığında büyük bir hevesle aldım.

2 yıllık kullanımın sonuçlarına gelince;

Artıları:

-Telefon görüntü olarak hoş. Hatta ilk görenler genellikle "iPhone mu o?" Diye soruyor.

- Güncelleme alma olayı ise muhteşem. Bu telefonun fiyat olarak 5 katı olan telefonlar bile bu kadar hızlı güncelleme almıyor. Her zaman android in en son sürümünü kullanıyorsunuz.

- Yedek parçası diğer telefonlara göre ucuz.

Eksileri:

- Kamerası özellikle gece çekimlerinde berbat. Öyle tanıtımlarındaki gibi 13 mp nin hakkını vermiyor.

- Gündüz cekimlerinde bile bazen ekran bulanık gösteriyor. Bakın dikkatinizi çekerim fotoğraf bulanık çıkıyor demiyorum ekran bulanık gösteriyor, kapatıp açınca ancak düzeltiyor kendini. Bunun için servise bile gittim yine de değişen birşey olmadı.

- bu telefonu alırsanız kesinlikle en geç 1 yıl içinde şarj soketi bozulacak. Zaten GM nin herhalde en büyük sıkıntısı bu. Benim gördüğüm tüm telefonlarında adi şarj soketi kullanıyor. Sarj soketi ve mikrofon bütünleşik o yüzden gidip hemen değiştirmek zorunda kalacaksınız. Garanti kapsamında değil ama Fiyatı pahalı değil 60 TL idi en son ama yine de sizi 1 hafta telefonsuz bırakacak.

- ısınma telefonun kesinlikle en büyük problemlerinden biri. Çok ısınıyor ama oyun oynayan biri olmadığım için yüksek performans gerektiren oyunlarda bu sorun yapar mı bilemem.

- erkanda zamanla sararma oluyor. Ben de yaklaşık 1.5 yıl sonra sağ köşeden başladı. Kimilerinde alınca hemen oluyor.

-hafızası 16 gb,bence yeterli değil, büyük boyutlu hafıza kartlarını da kabul etmiyor.

- pili 2500 amp, bir günü çıkarmıyor. Powerbank şart.

- malzeme kalitesi yetersiz. Benim telefon 2 yılın sonunda şuanda kullanılamaz halde. Yeni bir telefon almak zorunda kaldım.

Sonuç olarak, ben bir daha General mobile almam. Karar sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umitkk -- 10 Şubat 2017; 16:25:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: umitkk

Merhaba, öncelikle şunu belirtmek istiyorum, ben de telefon alırken öncelikle buradaki kullanıcı yorumlarına bakıp alacağım telefon hakkında karar veriyorum. Bu nedenle bu mesajı da GM 4g almayı düşünen arkadaslar için yazıyorum.

Artıları:

-Telefon görüntü olarak hoş. Hatta ilk görenler genellikle "iPhone mu o?" Diye soruyor.

- Güncelleme alma olayı ise muhteşem. Bu telefonun fiyat olarak 5 katı olan telefonlar bile bu kadar hızlı güncelleme almıyor. Her zaman android in en son sürümünü kullanıyorsunuz.

Eksileri:

- Kamerası özellikle gece çekimlerinde berbat. Öyle tanıtımlarındaki gibi 13 mp nin hakkını vermiyor.

- Gündüz cekimlerinde bile bazen ekran bulanık gösteriyor. Bakın dikkatinizi çekerim fotoğraf bulanık çıkıyor demiyorum ekran bulanık gösteriyor, kapatıp açınca ancak düzeltiyor kendini. Bunun için servise bile gittim yine de değişen birşey olmadı.

- bu telefonu alırsanız kesinlikle en geç 1 yıl içinde şarj soketi bozulacak. Zaten GM nin herhalde en büyük sıkıntısı bu. Benim gördüğüm tüm telefonlarında adi şarj soketi kullanıyor. Sarj soketi ve mikrofon bütünleşik o yüzden gidip hemen değiştirmek zorunda kalacaksınız. Garanti kapsamında değil ama Fiyatı pahalı değil 60 TL idi en son ama yine de sizi 1 hafta telefonsuz bırakacak.

- ısınma telefonun kesinlikle en büyük problemlerinden biri. Çok ısınıyor ama oyun oynayan biri olmadığım için yüksek performans gerektiren oyunlarda bu sorun yapar mı bilemem.

- erkanda zamanla sararma oluyor. Ben de yaklaşık 1.5 yıl sonra sağ köşeden başladı. Kimilerinde alınca hemen oluyor.

-hafızası 16 gb,bence yeterli değil, büyük boyutlu hafıza kartlarını da kabul etmiyor.

- malzeme kalitesi yetersiz. Benim telefon 2 yılın sonunda şuanda kullanılamaz halde. Yeni bir telefon almak zorunda kaldım.

Bazı eklemeler yapmak istiyorum.

-Bu telefonu 14 aydır kullanıyorum. Şarj soketi problemi yaşamadım. (Nazar değdirmeyeyim)

-Isınma sorunu yaşamıyorum. (Yaşasam iyiydi, malum kış)

-Telefonda 64 GB hafıza kartını kullanılabilir. Ve 64 GB küçük değil. (Ben 32GB ile güzel idare ediyorum.)

-Sararma bende de mevcut. (Çoğu kullanıcıda oldu)

-Malzeme kalitesi gerçekten kötü

-Bu haliyle bu telefon bir 14 ay daha rahat götürür beni yeni sorunlar çıkarmazsa.

• Arkadaslar 10 ocakta hepsiburada.com dan aldığım General Mobile Android One 4G cihazım aldıktan 3 gün sonra "şebeke yok" hatası vermeye başladı. Bunun üzerine Telpa servisi ile iletişime geçtim ve cihazı servise gönderdim ve 30 gün içinde sorun yaşadığım için cihazın DOA kapsamında iade ve değişiminin yapılmasını talep ettim. Ancak servis "donanımsal hata yoktur, software güncellemesi yapıldı" yazarak cihazı tarafima tekrar gönderdi. Cihaz servisten geldiği ilk gün yine "şebeke yok" hatası verdi. Şimdi tekrar servise göndereceğim. Yaklaşık 650 TL verdim ve telefonu hiç kullanmadım. Siz siz olun General Mobile almayın ben mağdur oldum sizler olmayın. Asgari ücretle çalışıp maaşımın yarısını vererek aldığım telefonu 10 gün bile kullanmak kısmet olmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: BilgeceYaşam

quote:

Merhaba, öncelikle şunu belirtmek istiyorum, ben de telefon alırken öncelikle buradaki kullanıcı yorumlarına bakıp alacağım telefon hakkında karar veriyorum. Bu nedenle bu mesajı da GM 4g almayı düşünen arkadaslar için yazıyorum.

Artıları:

Eksileri:

Bazı eklemeler yapmak istiyorum.

-Bu telefonu 14 aydır kullanıyorum. Şarj soketi problemi yaşamadım. (Nazar değdirmeyeyim)

-Isınma sorunu yaşamıyorum. (Yaşasam iyiydi, malum kış)

-Telefonda 64 GB hafıza kartını kullanılabilir. Ve 64 GB küçük değil. (Ben 32GB ile güzel idare ediyorum.)

-Sararma bende de mevcut. (Çoğu kullanıcıda oldu)

-Malzeme kalitesi gerçekten kötü

-Bu haliyle bu telefon bir 14 ay daha rahat götürür beni yeni sorunlar çıkarmazsa.

Bir hafta once bana sorsaydiniz ben de derdim ki bu telefonu iki yildir kullaniyorum daha en az bir yil daha kullanirim.

Ama oyle olmadi iste.

Telefon 1 gunde cop oldu.

Kendi kendine kapandi acilmadi. Bir sure sonra acildi. Bu sefer sarj edemedim. Ben sadece sarj soketi gitti diye goturdum tamire ama ana kart da gitmis.

İste Bu yuzden malzeme kalitesinin yetersiz oldugunu soylemistim ki siz de kabul etmissiniz zaten.

Su anda mesaji seneler once aldigim samsung la yaziyorum. Android 2.3, ekrani darbe almis ama hala calisiyor. Samsung u sevdigim icin mi bunu yaziyorum? hayir, aksine sevmem.

Ama Benim demek istedigim su General mobile in bir kalite sorunu var. Telefon ne zaman elinde kalir belli degil.

Benim derdim GM yi kotulemek degil. Keske iyi yapsaydi urunlerini de ovseydim. Bir Turk sirketi guzel urun yapmis diye mutlu olurdum. Ama malesef daha GM in daha cok yol katetmesi gerekiyor bence.

Ben almayi dusunenlere nacizane tecrubemi yazdim. Hepsi budur.

İyi forumlar.

• quote:

Artıları:

Eksileri:

bende ilk çıktığında aldım ve telefon hala ilk gün gibi temiz.önüne aldığımda kırılmaz cam koydum ve silikon kılıfta kullanıyorum. cihazda hiç bir sorun yok.

• Arkadaşlar general mobile 4g nin şarj soketi ve ara film flex ini değiştirdim full şarj ettim cihazı açtım ama ekran dokunmatiği çalışmıyor tık yok sanki betona parmak basıyormuşum gibi.chrome dan telefonumu bul ile sildim belki fabrika ayarına döndürürsem düzelir diye de düzelmedi.bu sorunumu çözen yada bilen varmı yeni ekran alınca sorunum hallolur mu acaba
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.