Şimdi Ara

General HT500 Set akıllı oda termostatı kullanıcı yorumları ve önerileri (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
599
Cevap
20
Favori
69.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 ay süre ile ozan beyin verdiği program modunu uyguladım haftanın 7/24 ü oda sıcaklığı 23 sabit olarak kullanıldı fatura az önce geldi aşağıdaki gibi yorumları alalım sizce nasıl ve daha düşürülebilirmi bana biraz fazla geldi
    evim çatalcada 2 katlı ben 2. kattayım ısı yalıtımı gayet iyi
    -ev 150 m2 alanı mevcut
    -kombi demirdöküm nitromix p24
    -kazan sıcaklığı 45 derece sabit
    1 aylık fatura görseli ve 1 aylık ht500 çalışma raporu ektedir

General HT500 Set akıllı oda termostatı kullanıcı yorumları ve önerileri

• quote:

Orijinalden alıntı: djilkeruslu

merhaba arkadaşlar
    1 ay süre ile ozan beyin verdiği program modunu uyguladım haftanın 7/24 ü oda sıcaklığı 23 sabit olarak kullanıldı fatura az önce geldi aşağıdaki gibi yorumları alalım sizce nasıl ve daha düşürülebilirmi bana biraz fazla geldi
    evim çatalcada 2 katlı ben 2. kattayım ısı yalıtımı gayet iyi
    -ev 150 m2 alanı mevcut
    -kombi demirdöküm nitromix p24
    -kazan sıcaklığı 45 derece sabit
    1 aylık fatura görseli ve 1 aylık ht500 çalışma raporu ektedir

Selam. Bizim bina 2 katlı 250 metrekare günlük ısı tüketimi 110kwh aylık 3300 kwh yapar. Ama farkımız şu
    1-)güneydeyiz ve sıcaklık ortalamamız daha yüksek
    2-) günde 9-10 saat çalıştırıyoruz.
    3-) petek uzunluğumuz fazla olduğu için 38 derece ile bile gayet güzel ısınıyoruz.

Bu sebeple sizin tüketiminizin normal olduğunu düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ozan Artun O kullanıcısına yanıt
    Benim toplam petek uzunluğu 11.7 mt
    aktif kullanımda olan 7.3 mt dir
    Bugünden itibaren kazan sıcaklığını 50 derece yaptım termostat yine program modunda doğrumu yaptım acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar, benim sorum termostat ile modemin senkron sorunu, bu sorunu baska yasayan varmidir acaba? Hem youtube da hem de kullanma klavuzundakileri adim adim yaptim, en son adimda termostattan baglan sinyali gonderiyorum, termostat ana ekranina geliyor dereceleri fln gosteriyor ama modemin isigi sabit yesile donmuyor :/ kirmiziya donuyor , ne kadar sinyal gondersem de pek ise yaramiyor. 3-4 kez kurulumu tekrarladim ama nafile, modem eninde sonunda kirmiziya donuyor.. fikri olan var mi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: djilkeruslu

Benim toplam petek uzunluğu 11.7 mt
    aktif kullanımda olan 7.3 mt dir
    Bugünden itibaren kazan sıcaklığını 50 derece yaptım termostat yine program modunda doğrumu yaptım acaba
    Oda sıcaklığınız oldukça yüksek . Sıcaklık artışları 2-3 dereceden fazla yapılmamalı bence..

Oda sıcaklığı 23 derece ile 22.9 arasına programlı

• djilkeruslu D kullanıcısına yanıt
    Hocam 23 derece full gün için biraz fazla. Çatalca soğuk bir yer. Güneş görüyor mu ev? Çatı kat izalasyonlu mu? Günlük 9-9.5 m3 yakmış. Aslında çok değil evinizde büyükmüş.
    Benim program şu şekilde. 00.00 16.00 arası 21.5, 16.00 00.00 arası 22.5 derece ayarlı. Geceyi bilmiyorum ama sabah 10.00-16.00 a kadar kombi hiç çalışmıyor nerdeyse. Oda güneş gördüğü için Beleşe ısınıyoruz 😁.,Hatta 21.5 ayarlı olmasına rağmen gündüz 22-22.3 derecelerde geziyor ev sıcaklığı. Normalde termostatsız günlük 40 derecede 9m3 falan yakıyordum şimdi ortalamam 5.5-6m3 kazan sıcaklığı 55 e ayarlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 26 Ocak 2020; 0:40:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tugbays

Merhabalar, benim sorum termostat ile modemin senkron sorunu, bu sorunu baska yasayan varmidir acaba? Hem youtube da hem de kullanma klavuzundakileri adim adim yaptim, en son adimda termostattan baglan sinyali gonderiyorum, termostat ana ekranina geliyor dereceleri fln gosteriyor ama modemin isigi sabit yesile donmuyor :/ kirmiziya donuyor , ne kadar sinyal gondersem de pek ise yaramiyor. 3-4 kez kurulumu tekrarladim ama nafile, modem eninde sonunda kirmiziya donuyor.. fikri olan var mi acaba?
    https://www.youtube.com/watch?v=uN__UuIZxMc&feature=youtu.be

Buraya göre yaparmısınız?

• Ozan bey merhabalar, youtube dan kastim orasiydi , malesef en son eslestirme adiminda sabit yesili goremiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugbays -- 26 Ocak 2020; 9:4:16 >
  • Tugbays T kullanıcısına yanıt
    Modem ,manuel modda kalmış olabilir mi?
    Yeşil yanması için auto moduna almalısınız. Auto moduna almak için modemin üstündeki okla işaretlediğim tuşa 2 saniye süreyle basılı tutmalısınız. Denermisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozan Artun -- 26 Ocak 2020; 11:11:14 >
  • ayhand28 kullanıcısına yanıt
    7/24 30 dakikalık periyotlar halinde 23.0-22.9 derecede kurulu program
    -Ev güneş görüyor 4 cepheside güneş görmekte
    -2. Kat olduğu için üzerim çatı fakat çatı tabanında izole yok sadece bina dış cephesinde 5cm kaplama mevcut
    -Ayrıca bina 1.5 yıllık yeni bina bunun ısınmada sorun teşkil edermi

Malesef Ozan bey, benim evde birden fazla network var farkli frekanslarda ,onlari bile kapattim.. sanirim hardware kaynakli bir sorunum var, pairing de problem var belkide.. tesekkurler yinede..

• Tugbays T kullanıcısına yanıt
    Bu da bizden bir eleştiri olsun firmaya. Modemle termostatın eşleştirme aşamaları hiç iyi anlatılmamış. Ben de kurarken oldukça zorlandım.

Şimdi son olarak şunu yapmanızı öneririm. Öncelikle termostat pilsiz şekilde adaptöre bağlı hale getirin.sonra şunları uygulayın

1-) termostat üstündeki menü tuşuna uzun süre basarak tuş kilidini açın.
    2-)stand by tuşuyla termostatı kapalı duruma getirin.
    3-)termostat üstündeki yukarı tuşuna 4-5 saniye basılı tutun.
    4-) bundan sonra ht 500 modemdeki eşleştirme tuşuna basın.

Bu şekilde olmazsa.
    -önce ht500modem üstündeki eşleştirme tuşuna basın
    Sonra 1 2 3 nolu adımları uygulayın. Bu şekilde olacağını umuyorum.

Bundan sonra da bağlanılamazsa firmayla iletişime geçin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozan Artun -- 26 Ocak 2020; 15:31:19 >

• Uygulamadaki ayarlar bölümünde bulunan kalibrasyon ayarı ne işe yarıyor bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: franker03

Uygulamadaki ayarlar bölümünde bulunan kalibrasyon ayarı ne işe yarıyor bilen var mı?
    Eğer termostatın hatalı ölçüm yaptığını düşünüyorsanız başka bir termometreyle oda sıcaklığını ölçerek termostatı kalibre etmenize yarıyor.

Bu arada uygulama güncellenmiş ve rapor grafikleri biraz daha net ve anlaşılır. Uygulama tasarımı da biraz daha sade ve güzel olmuş. Sadece ana ekrana dönerken biraz daha yavaş geldi bana ve sıcaklığı ayarladıktan sonra modeme komut biraz daha geç gidiyor gibi geldi. Bip sesi eskisine göre daha geç geliyor gibi geldi bana, yanılıyor olabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozan Artun

Modemde sabit yeşil ışık yanması da eşleştirme yapıldığını gösteriyor aslında. Oda termostatının vericisi ya da modemin alıcısı arızalı olabilir . Bu durumda eşleştirme nasıl başarılı oldu? Keşke modemi de gönderseydiniz. Bu iş karışık .
    Herkese iyi günler, benim sorunum ben daha önce kombi kullanmadım, oda termostatı konusunuda araştırdıkça öğreniyorum. Kombim buderus gb072. Ben kombimi termostatsız kullanıyorum şu an. Fakat kombi ateşlemeyi kesse bile pompa sürekli çalışıyor. Buderus servisiyle görüştüm bu durumun normal olduğunu, oda termostatı olmadan pompanın sürekli çalışacağını söyledi. Daha sonra eski tip kablolu General HT 250 oda termostatı bağladım, termostat komut vermedi, kardeşimde general ht 500 vardı onu taktık yine komut vermedi. Takarken yeşil swici denedik olmadı, kahverengi swic modülasyonlu için onuda denedik yine komut vermedi, modem sabit yeşil yanıyordu, termostatta alev simgesi var ama kombi ateşlemiyor, bu termostatı İnternet üzerinden kullanabilmek için istemiştim fakat olmadı, ne yapmam lazım tanıtabilmek için başka bir ayarı varmıdır, yada kombi den bir ayarmı yapmak gerekir bilemedim, bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

• Arkadaşlar termostadı hassas bir termometre ile karşılaştıran var mı? Doğru ölçüyor mu? Isı algılama hızı bana biraz yavaş geldi sanki? Hassas termometre tavsiyesi alabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 10 Şubat 2020; 18:35:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

Arkadaşlar termostadı hassas bir termometre ile karşılaştıran var mı? Doğru ölçüyor mu? Isı algılama hızı bana biraz yavaş geldi sanki? Hassas termometre tavsiyesi alabilir miyim?
    Bilgisi olan var mı?

• Bugün sabah 7.00 de cihazı kapatması gerekirdi kapatmadı. Cepten programı açayım dedim program açılmadı iyi mi? Kaldırdım tekrar yükledim işe yaramadı cepte program açılmıyor !!! Ben de manuel olarak modemden cihazı kapattım. Bu sorunu başka yaşayan oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozan Artun -- 22 Şubat 2020; 7:38:57 >
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.