Şimdi Ara

General HT500 Set akıllı oda termostatı kullanıcı yorumları ve önerileri (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
599
Cevap
20
Favori
69.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ozan Artun

Yalnız bu programın çalışması için yapılması gerekenleri yazdım.

Kopyalıyorum

------------------------------

Yapılması gereken işlemler.
    1-)Ht500 Progralama modu ile gece saat 00.00 dan başlamak üzere her yarım saate bir derece atamak.

Saat----derece
    00.00-----23.0
    00.30----22.9
    01.00-----23.0
    01.30------22.9
    02.00------23.0

Bu döngüyü evden ayrılış saatine kadar devam ettirmek gerekiyor. Siz oda derecesi 22.5 olsun istiyorsanız o zaman

00.00---22.5
    00.30---22.4
    01.00---22.5

Programını yapmalısınız bu şekilde sıcaklık dalgalanması 22.4 ile 22.6 arası olacak

2-) Isıtıcı kaynağının (Doğalgaz,ısı pompası, elektrikli kombi v.b ) çıkış sıcaklık suyunu mümkün olduğunca düşük tutmalısınız. Bu şekilde termostat stop ettirdikten sonra ısı artışının önüne geçmiş olacaksınız.

Özellikle
    -İyi yalıtımlı olan
    -Yerden ısıtmalı olan
    -Petek sayısının veya uzunluğunun fazla olduğu evler için bu nokta çok önemli.

Eğer su çıkış sıcaklığını düşük tutmazsanız o zaman bu algoritma işe yaramaz ve 23.00 22.9 programına rağmen sıcaklık 23.5 hatta daha üstüne çıkar.

-----------------------------------------------

Eğer kombiyi 70 derecede çalıştırırsanız elbette bu yöntem işe yaramaz.

Alıntıları Göster
    Ozan bey merhabalar bahsettiğiniz bu programlamada sürekli sabit ısıda tutacagimiz için hassasiyet azalmış dolayısı ile maliyet çoğalmış oluyor değil mi bir nevi. Maliyet açısından 0.5 farkla kullanmaya devam etmeli miyim birde kombi su 60 derecede kullanıyorum çok mu acaba siz 37.5 lardan bahsetmissiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: zevallielci

Ozan bey merhabalar bahsettiğiniz bu programlamada sürekli sabit ısıda tutacagimiz için hassasiyet azalmış dolayısı ile maliyet çoğalmış oluyor değil mi bir nevi. Maliyet açısından 0.5 farkla kullanmaya devam etmeli miyim birde kombi su 60 derecede kullanıyorum çok mu acaba siz 37.5 lardan bahsetmissiniz

Alıntıları Göster
    Merhaba.

Evet maliyet açısından bakınca 0.5 dalgalanma kesinlikle daha ekonomik olur.

Eğer petek uzunluğunuz fazla değilse mecburen yüksek derecede çalıştırmak zorundasınız . Bizim 125m'2 evde 15-16 metre tül petek olduğu için hava sıcaklığı 2 dereceyken bile 38 derece sıcaklıkla rahatlıkla ısınıyoruz.

• Bızım de yaklaşık 125 m2. Yaklaşık 8 metre petek var. Hava genelde 0 civari suyu 50 de denemesem sizce mantıklı olur mu

• quote:

Orijinalden alıntı: zevallielci

Bızım de yaklaşık 125 m2. Yaklaşık 8 metre petek var. Hava genelde 0 civari suyu 50 de denemesem sizce mantıklı olur mu
    Olur denemeyin..
  • Merhabalar Daikin ndj28 kW kombim için termostat almak istiyorum,pek anlamıyorum bu işlerden istedigim oda sıcaklığını 22 ye ayarladigimda sıcaklık 22 ye geldiğinde kombi kendini kişisin mesela ve telefondan iş çıkışı eve gelmeden kombimin derecesini yükseltip alçakta bileyim böyle donanımlı bir termostat öneriniz olur mu şimdiden teşekkürler.

• Bende satın aldım, montaj yapmadığım daha. Kombi sigortasına elektrikçiye priz yaptıracağım. Kabloyu falan kesmedim. Belki arızalanır vs geri almazlar diye.
    inş pişman olmam. Netatmo alıp paraya kıyacaktım lakin garanti vs olmaması beni ht500 e yönlendirdi. Tüm konuyu okudum. Programla modu sayesinde hassasiyet düşürülmüş oldu lakin keşke bi yazılımla hassasiyeti düşürme opsiyonu verseler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 22 Ocak 2020; 23:23:27 >
  • Ozan Bey bu ayki grafik bu şekilde nasıl yorumlama iz gerekiyor. Anormal bi durum var mı acaba
    General HT500 Set akıllı oda termostatı kullanıcı yorumları ve önerileri

• zevallielci Z kullanıcısına yanıt
    Soldaki rakamlar görünmediği için bir yorum yapamıyorum.

• ayhand28 kullanıcısına yanıt
    O zaman termostatın tasarruf ettirme oranı düşeceği için firma bunu kabul etmiyor maalesef. Oysaki ben bunu doğru bulmuyorum. Bazı insanlar için tasarruf etmesi değil ısı dalgalanması olmaması önemli. Hassasiyetin 0.1 olarak ayarlanmasıyla bu kesim de memnun edilecek.

Eğer 0.1 hassasiyet kombiyi bozarsa veya yakıtı arttırırsa bu , 0.1 hassasiyette çalıştıranların sorumluluğunda olur . Firma, kullanım kılavuzunda ya da garanti koşullarında yazacağı bir disclaimer ile bunu açıklayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozan Artun -- 22 Ocak 2020; 23:45:54 >
  • İki resim şeklinde yükledim. Yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim

• a-y-k-u-t kullanıcısına yanıt
    Ht500 ün konum modu ile bunu yapmak mümkün..

• Ozan hocam mesela;
    00:00 dan 06:00 a kadar 21 derece
    06:00 dan 09:00 a kadar 22 derece
    09:00 dan 17:00 a kadar 21 derece
    17:00 dan 00:00 a kadar 22.5 derece yapmak için hassasiyeti düşük nasıl bir programlama yapmamız gerek?
    Yada daha basit
    00:00 06:00 arası 21 derece
    06:00 17:00 arası 22 derece
    17:00 00:00 arası 23 derece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 23 Ocak 2020; 0:11:44 >
  • zevallielci Z kullanıcısına yanıt
    29 Aralık -3 Ocak arası kombi hiç çalışmamış görünüyor. Çalışmadı mı gerçekten?

00:00 06:00 arası 30 dakikada bir değişecek şekilde 21.0 ve 20.9 dereceleri
    06:00 17:00 arası 30 dakikada bir değişecek şekilde 22.0 ve 21.9 dereceleri
    17:00 00:00 arası 30 dakikada bir değişecek şekilde 23.0 ve 22.9 dereceleri tanımlanırsa istediğiniz olur .

• Ozan Artun O kullanıcısına yanıt
    Çalıştı makina aslında evdeydik sistemsel olabilir. Grafik e göre anormal bir çalışma saati var mı acaba

• Montajı bugün yaptım.
    Program modunda kullanıyorum. Diğer Modlarda 0.5 lik fark yüksek olduğu için ortalama 1 derecenin üzerinde düşüş yapıp sonra ısıtmaya geçeceğinden dolayı diğer modlar sıkıntılı.

Eksik gördüğüm yanları
    Raporlama ekranı zayıf. Kombi kaç saat çalıştı ev saatlik kaç derece oldu gibi döküm vermesi iyi olurdu.
    Telefondan uygulamaya girince anlık sıcaklık değeri hemen kendini güncellemiyor. Tekrar anasayfa ekranını yenilemek gerekiyor.
    Ios'da uygulamanı araç takımlarına eklenmesini isterdim.
    Hassasiyet ayarının 0.5 derece olması.

Benim evde petek metrajı şuanlık düşük. Büyük radyatörleri aldım sadece montajın yapılmasını bekliyorum. Büyük peteklerden sonra ısınma hızlı olacak.

Size sormak istediğim. Günlük programla yaptım.
    00:00 - 06:00 arası 21.5
    06:00 - 18:00 arası 22
    18:00 - 00:00 arası 22,5 derece yaptım.
    Bu programlama ile kazan suyu sıcaklığını kaçta kullanmak gerekiyor. Ben 55'e ayarladım. Sıcaklık düşüşlerinde hemen istenilen sıcaklığa ulaşabilmesi için
    Sizce hangisi mantıklı? Kazan suyu sıcaklığını düşük tutup ısınma süresini uzatmak mı? Yoksa kazan suyu sıcaklığını yüksekte tutup ısınmayı hızlı yapmak mı?

Birde şu resimde 23.00 22.5 ayarlı 23.30 22.4 ayarlı kombi şuan neden çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 23 Ocak 2020; 23:19:30 >

Bende ozan beyin verdiği program modunu kullanıyorum yaklaşık 1 aydır fakat son 2 gündür sizin gibi sapıttı termostat

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • djilkeruslu D kullanıcısına yanıt
    Hocam sanırım şu şekilde çalışıyor. Misal 18.00 da 22 dereceye 18.30 da 21.9 a ayarlı. Saat 18’00 da 21.9 derece, ve kombi çalışmaya devam başlıyor. Diyelim ki 18.15 de 22.2 oldu yani istenilen sıcaklığa ulaştı. Ama kombi durmuyor ta ki 18.30 a kadar çalışmaya devam ediyor. 18.30 daki program saatini bekliyor. Demek istediğim özetle kombi ayarlanan zaman aralığında istenilen sıcaklığa ulaşınca durmuyor. Bir sonraki program zamanını bekliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 24 Ocak 2020; 21:38:26 >
  • Birde akşamleyin istenilen sıcaklığa ulaşmak için kombi 3-4 saat çalışmak zorunda kalıyor. Kombinin sürekli çalışması bir sorun teşkil eder mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

Montajı bugün yaptım.
    Program modunda kullanıyorum. Diğer Modlarda 0.5 lik fark yüksek olduğu için ortalama 1 derecenin üzerinde düşüş yapıp sonra ısıtmaya geçeceğinden dolayı diğer modlar sıkıntılı.

Eksik gördüğüm yanları
    Raporlama ekranı zayıf. Kombi kaç saat çalıştı ev saatlik kaç derece oldu gibi döküm vermesi iyi olurdu.
    Telefondan uygulamaya girince anlık sıcaklık değeri hemen kendini güncellemiyor. Tekrar anasayfa ekranını yenilemek gerekiyor.
    Ios'da uygulamanı araç takımlarına eklenmesini isterdim.
    Hassasiyet ayarının 0.5 derece olması.

Benim evde petek metrajı şuanlık düşük. Büyük radyatörleri aldım sadece montajın yapılmasını bekliyorum. Büyük peteklerden sonra ısınma hızlı olacak.

Size sormak istediğim. Günlük programla yaptım.
    00:00 - 06:00 arası 21.5
    06:00 - 18:00 arası 22
    18:00 - 00:00 arası 22,5 derece yaptım.
    Bu programlama ile kazan suyu sıcaklığını kaçta kullanmak gerekiyor. Ben 55'e ayarladım. Sıcaklık düşüşlerinde hemen istenilen sıcaklığa ulaşabilmesi için
    Sizce hangisi mantıklı? Kazan suyu sıcaklığını düşük tutup ısınma süresini uzatmak mı? Yoksa kazan suyu sıcaklığını yüksekte tutup ısınmayı hızlı yapmak mı?

Birde şu resimde 23.00 22.5 ayarlı 23.30 22.4 ayarlı kombi şuan neden çalışıyor.

30 dakikalık periyotlarda,
    oda derecesi, program modu derecesine eşit veya program derecesinden düşükse ısıtma başlar. Oda derecesi Program derecesinden yüksekse ısıtma durur yukarıdaki mesajlarda da anlatıldı.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.