Şimdi Ara

GENEL SAĞLIK SİGORTASI ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
26.307
Cevap
253
Favori
1.022.047
Tıklama
Giriş
    626 Mesaj
    O paraya özel sağlık sigortası yapılır be.Neyin kafasında bunlar
    |
    |
    arkadaşlar borç sorgulama ekranı değişmiş nereden nasıl bakıcaz?bilen varsa alıntılasın mesajımı..
    |
    |

Orijinalden alıntı: Normandia_06

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Pink

quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Ödemeyin...hiçbir şekilde alamazlar ilk günlerden beri kaç kere dedik :)) icra / e haciz felan hikaye :)) hiçbir dayanakları bulabilecekleri bahaneleri bile yok....veren yontuluyor o kadar :))

Gelir testi yaptırmış olsak da hikaye mi e-haciz falan? Gelir testi yaptırmak istediğime dair imza atmıştım sgk'dan.

Hepsi hikaye.. sen çalışıyorsan gelirin ve sigortan var demektir zaten... çalışmıyorsan hatta ''yok arkadaş ben evde oturuyorum çalışmaya niyetimde yok'' diyorsanda hiç bir şekilde başkasının geliri üzerinden hesap yapıp tek kuruş ALAMAZLAR !
    Örnek veriyim... arkadaşım 30 yaşında hiçbir geliri-gideri işi yoktu bu da gitt gelir testini yaptırdı işi/gücü yok! anne -babasının maaşını hesap edip buna bir güzel o zaman her ay 60 bilmem kaç küsür çıkarmışlardı ..gel zaman git zaman
    borcıu olmuş faiziyle 3 bin bilmem kaç...rakamı görünce sigortası attı adamın :) gittik birlikte sgk genel müdürlüğüne dalga mı geçiyorsunuz diye birbirine kattı neyse sakinleştirdiler zar zor dilekçe yazmaya ikna ettiler adamı ...
    ''gelirim işim yok bu ücreti ödeyemem param olsa da tek kuruş vermem! ya bu borcu silin ya da hakkımda ödeme takibi başlatın gelin alın alabiliyorsanız diye de dilekçeyi yazdı :) neyse 2 gün sonra borcu sıfırlanmış tedavi giderleri devlet tarafından karşılanır diye cevap gelmişti adama onu bile kabul etmedi :)) bu devletle-hükümetle hiçbir işim olmaz diyor eee onurlu adam :)))))
    Benimde mesela hiç bir işim gücüm yok ..bana da 32 tl çıkarmışlardı yasanın ilk çıktığı günlerde bende savcılıkda almıştım soluğu tek kuruş da vermiyorum :))

Yani kısaca siz hakkınızı aramazsanız dik durmassanız çökerler üstünüze..burda yazılan çoğu şeylere kafayı takmayın..
    bu paraları ödeyen sesi çıkmayan; korkak,saf ve cahil insanlardır ! hakkınızı aramayı öğrenin ! Bilinçli insanlar karşısında hiç kimse sizden zorla hiçbişey alamazzzz ! Anayasa da her Türk vatandaşına devletin ücretsiz sağlık hizmeti vermesinin zorunlu olduğu yazar :))

Arkadaşın gibi mi yapsak yada senin gibi mi yapsak acaba? Arkadaşına bedava sağlık hizmeti vermek istemeleri de ilginç

bende başvurmak istiyordum ama hangisini istediğimi karar verememiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baudelaire -- 13 Kasım 2013; 3:03:18 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    283 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yaskoo_87

Bundan kurtulmanın yolu yok mu?

Yaşım 26, öğrenciliğim devam etmekte. Kendi adıma her hangi bir gelirim bulunmamakta. GSS ile ilgili hiç bir adım atmadım. Ne başvuru, ne gelir tespit, ne kağıt gelmesi/görevli gelmesi, ne ıvız zıvır, hiç bir şey. Sonuç; aylık 115 'er liradan borç yazılmış.

Yorumlarınızı alabilir miyim.

iş iyicene yolundan çıktı bu borçlandırma olayı tamamen saçmalık
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    gelde delirme arkadaş anamın babamın kardeşimin ablamın gelirinden sanane ulan sanane? gelir testi için gittim verdiler bi kağıt bunu ailedeki herkes imzalayacakmıs ya arkadaş böyle kanunmu olur allaha aşkına şöyle olsa ayda 35, 35 birikse bu borç kişi işe girince ödese eyvallah ama aydan aya ben evdekilere el açmak zorundamıyım. zaten 1900 lira gelirimiz var toplam 120 sini buna yatırmam gerekecek gelir testi sonucunda kimin cebine kimin boğazına giriyorsa bu paralar kalsın boğazında ne diyelim.
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris195 -- 13 Kasım 2013; 11:34:27 >
    Arkadaşlar ben de işsizim borcum 976 tl faizi pardon kar payı 99 tl.Yazacak o kadar çok şeyim var ki çok doluyum ama şu anda vaktim yok.İleri demokrasi sağlık sistemimizle şu anda oldukça haşır neşirim.Kısaca özetlemem gerekirse Temmuz ayında babamın sağlık sorunu nedeniyle koşuşturmacamız başladı bu koşuşturmaların sonucunda maalesef babamda Pankreas kanseri çıktı... Babam emekli öğretmen ileri demokrasi sağlık sistemimiz sağolsun hastanelerde doktor bırakmamış o yüzden işlerin tıkır tıkır ilerlemesi için eliniz mahkum durumunuz varsa özeş muayenehanelerine gideceksiniz durumunuz yoksa Allah size kolaylık versin kalan doktorlar performans adına sizi oradan oraya koşturtup dururlar.Parayı özelde doktora verince yolunuzdaki kapılar ardına kadar açılır yapacağınız yapmanız gereken prosedürler işlemler tespih tanesi gibi sıraya diziliverirler.En son örneğim geçen hafta beklenmeyen bir gelişme oldu babam mide kanamsı geçirdi sağolsun ileri demokrasi sağlık sistemimizdeki hastaneler performans notları düşmesin imajları zedelenmesin diye ölümcül nitelikli hastaları hastanelerine kabul dahi etmiyorlar buna özel de dahil.Özel hastanenin kapısından döndürüldük Üni. hastanesinde yaşadığımız çok can sıkıcı bir durumdan dolayı orayı istememiştik gitmeyi ama el mahkum mecbur kaldık gene gitmeye ama Allah'ın sevdiği kuluymuşuz demek ki Acil yoğun bakımında boş yer vardı da kabul edildik.Halbuki bizim şikayetimiz pakreas kanseri ile alakalı değil ve hastamız ölümcül durumda da değildi sorunumuz mide kanaması ve bu rahatsızlığı bu yılın başında gene geçirmiştik zaten kanamaya sebep olabilecek duodonum yani onikiparmak bağırsağında ülseri duruyordu babamın.Üniversite ne mi yaptı? Kanamayı durdurup hastayı servise dahi çıkartmaya gerek görmeden kan değerleri normale gelmeden acilden tabiri caizse kapının önüne koydu ne olur ne olmaz ölür mölür de bize patlar kabak dercesine.Buyrun sağlık sisteminin özetle hali.Bakmayın siz padişahım çok yaşa diyen yasa savunucularının dediklerine bu parayı ödememiz ücretsiz tedavi olabileceğimiz anlamına gelmiyor maalesefEmekli öğretmen babamın rahatsızlığından dolayı yaşadıklarımız özetle böyle varsa bir babayiğit çıksın bana yalan söylüyorsun desin hodri meydan.Gittiğimiz doktorların adlarını muayenehane adreslerini görev yaptıkları üniversite hastanesinin adını vermeyen namerttir.Yüce Allah'a şükürler olsun 3-5 kuruş kenarda birikmişimiz vardı bu masrafların altından kalkabildik ya olmasaydı veyahut olmayanlar ne yapacak ne yapsın.Allah olmayanların ve bu tür ağır hastalıkla mücadele edenlerin yardımcısı olsun çünkü onları adeta ölüme terketmiş bulunan ileri demokrasi bir sağlık sistemimiz var.Bu ülkenin vatandaşının bir Suriye'li kadar değeri yokmuş ben ona yanarım...Yazıklar olsun ne diyeyim durmak yok uyumaya devam.

• Yarbay
    2309 Mesaj

Borçların affa uğrayacağına dair bilgiler var, ama o size gelen kağıdın yasal bir dayanağı varmı bilmem bi avukata gösterebiliyosanız gösterin bana çok sade geldi niyeyse.
    |
    |
    Bahsedilenler: baris195
    quote:

Orijinalden alıntı: baris195

borcu ödemedim diye bu geldi,acala edöyeyimmi yoksa,bir şey yapamazlarmı itiraz edebiliyormuyum,15 gündür banlıydım ban yeni açıldı msj atamadım

HOCAM NE KADAR BORCUN VARKİ SENİN? BİRDE NE İSİM VAR NE DE MÜHÜR NE BİÇİM KAĞIT BU?

Sorgu Durum
    Sorgulama Sonuc Kodu : 6
    Sorgulama Sonuc Açıklama : Kişi kaydı bulunamadı.
    Sorgu ID : 0
    Sicil No :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legen wait for it dary -- 13 Kasım 2013; 14:29:59 >
    |
    |

ARİ GOLD
  • Yarbay
    9894 Mesaj
    cidden yani ne bilgi var adam gibi ne isim unvan var hic bir sey yok ki garip bir bildiri gelmis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |

Arkadaşlarınızdan biri size şaka yapmaya çalışmış hocam. Metindeki cümlelerde sıkıntı var, kime geldiği hakkında herhangi bir bilgi yok, yollayan imzada ne mühür var ne ad soyad var, borç miktarı yok. Ayrıca çilingirle hacze gelmek nasıl bir iş. Devlet hırsızlığa da mı başladı? Sordurun bir yerlere ama itimat edilecek bir belge olduğunu zannetmiyorum.
    |
    |
    baris195 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Inverness

quote:

borcu ödemedim diye bu geldi,acala edöyeyimmi yoksa,bir şey yapamazlarmı itiraz edebiliyormuyum,15 gündür banlıydım ban yeni açıldı msj atamadım

HOCAM NE KADAR BORCUN VARKİ SENİN? BİRDE NE İSİM VAR NE DE MÜHÜR NE BİÇİM KAĞIT BU?

onun gss le alkası yok şahsi bir borç şu an gss le ilgli haciz olayı yok 2 milyondan fazla insana haciz sıkar gss borcunu %80 ni rahat odemiyor çünkü salakmı millet..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 13 Kasım 2013; 14:35:42 >
    |
    |

• Yarbay
    4629 Mesaj
    Geçen gün bankamatikde kadının biride 150-200 civarında bir para çıkmış onu yatırıyordu,sordum siz emekli değilmisiniz dedim,"evet" dedi peki bunu neden yatırıyorsunuz diye sordum,memur birkerelik yatırılacağını söylemiş kadına....
    |
    |

çünkü işsiz olana bu ülkede adam gözüyle pek bakılmıyor yarım adam sorunlu gözüyle bakılıyor o yüzden kimse gidip sayfayı beğenemiyor kuzenime onerdim çocuk 1 seneye yakın isşiz o bile beğenemedi :) aşağlanma piskolojisi yani bide üstüne devlet koyuyor işte diz boyu eziklik işte
    |
    |
    1myst kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    sanırım siz yeni gördünüz alışık değilsiniz,borç 2600 tl

Orijinalden alıntı: Inverness

quote:

te 4 cü icra müdürlüğü yazıyor işte
    adamlar kendi adınımı yazcak başına belamı alıcak o adamı bul konuş muhattap ol,adamlar isim yazmıyor,müdürlüğü yazıyor,müdürlüğe gitmek lazım

icradan kurtulmak için taşınmakmı lazım,adres değişirmi

HızlıCevap
Reklamlar
SEO
SEO
Canlı Tv izle
Bey Azura
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.