DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
GENEL SAĞLIK SİGORTASI ANA KONU
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: newyorktelefon Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
24.720
Cevap
251
Favori
911.578
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> GENEL SAĞLIK SİGORTASI ANA KONU
Sayfaya Git:
Sayfa: << < önceki 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 sonraki >>>
Giriş
      103 Mesaj
      12 Şubat 2012 16:06:15
      quote:

Orijinalden alıntı: ataseven1972

merak etmeyin evlere sgk prim borçlarını göndermeye başladı 2 gün önce ilk bana geldi yakında hepinizin nur topu gibi borçları olacak ozaman bu uyuyan milletimiz belki hafif bir kıpırdar

nasil bir sey geldi size?

Yani su kadar borcunuz var su tarihe kadar suraya yatirin yoksa ceza gelir falanmi diyor?

HAYATTA O KADAR COK YALAN VE YANLIS VARKI INANILMAZ!!!!!
    • Çavuş
      79 Mesaj
      12 Şubat 2012 16:07:32
      quote:

Orijinalden alıntı: kel_bakkal

Bizin kaymakamlik cep tele mesaj atmis yarin 12:30 da kaymakamlikta olun sizin gelir testiniz yapilacak demis...

nasıl iş anlamıyorum heryerde kafasına göre uygulama yapıyorlar bizim burda admlar eve kadar geldiler sizin ise gelir testiniz kaymakamlıkta yapılacakmış ne alaka

• Çavuş
      79 Mesaj
      12 Şubat 2012 16:09:38
      quote:

Orijinalden alıntı: misterno1

Alıntıları Göster

nasil bir sey geldi size?

Yani su kadar borcunuz var su tarihe kadar suraya yatirin yoksa ceza gelir falanmi diyor?

az yukardaki mesajlarımı okursa bir kaç mesaj önce gelen yazının tamamını yazdım bir zahmet okuyun

• Yüzbaşı
      713 Mesaj
      12 Şubat 2012 16:10:08

quote:

Alıntıları Göster

nasıl iş anlamıyorum heryerde kafasına göre uygulama yapıyorlar bizim burda admlar eve kadar geldiler sizin ise gelir testiniz kaymakamlıkta yapılacakmış ne alaka

İşin kötüsü dersim var napcan bilmiyorun iyi bir azar çekeyim şunlara

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
      237 Mesaj
      12 Şubat 2012 16:10:24
      quote:

Orijinalden alıntı: avianca

Alıntıları Göster

yalnız ben 2010 ağustos ile eylül 2011 arasında bankada sigortalı olarak çalıştım sonra babam kendi üzerine aldı sağlık sigortamı. ben aöf okuyanların da sağlık sigortası kapsamında olacağını duymuştum. yinede sormam gerekirse resmi olarak bir kuruma nereye sorabilirim ?

acık öğretimile ilgili birşey diyemeyecem baglı olduğun ilin sgk müdürlüğüne sorman lazım veya Aile ve sosyal politikalar olabilir bukonuda ortak çalışıyorlar

http://www.sydgm.gov.tr/tr/

http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/tr/ana_sayfa/!ut/p/b1/04_Sj9CPykssy0xPLMnMz0vMAfGjzOI9DTzcLZ0MHQ3cfbxMDTx9HN3cvE2DjQ0sDIAKIoEKDHAARwNC-r30o9Jz8pOAVoXrR4EVuxu6QxRbBANN8DQ0MgkzCA409DQxgCrAY5mfR35uqn5BbkRlcEC6IgAzrNPT/dl4/d5/L2dBISEvZ0FBIS9nQSEh/

INTEL Core i5-2500K + Noctua NH-D14 *** MSI P67A-G45 *** KINGSTON 8GB (2*2 + 2*2GB) Hyperx T1 DDR3 2000MHz CL9 XMP *** SAPPHIRE HD5850 Xtreme 1GB GDDR5 *** 2 x OCZ Vertex 2 60GB *** COOLER MASTER RC-690 *** SEASONIC SEA-SS-850AT, 850W *** Philips 32PFL7962D LCD *** MICROSOFT WIRELESS LASER DESKTOP 7000
    • Teğmen
      225 Mesaj
      12 Şubat 2012 16:20:38
      quote:

Alıntıları Göster

özel sigortalıda olsan devlet kabul etmiyor sana zorla gss yi dayatıyor ya koyun gibi paşa paşa ödeceksin yada mücadele edeceksin başka yolu yok

aslında onu anladım ama merak ettiğim ayda 213 tl prim ödeyen biri nasıl haklara sahip olucak mesela bazı hastanelerde sgklılar muayene olabilir diyor onlara gidebilirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagle16 -- 12 Şubat 2012; 16:22:12 >

• Binbaşı
      1126 Mesaj
      12 Şubat 2012 16:23:42
      quote:

Orijinalden alıntı: baracuda-x

Alıntıları Göster

tebligat öylede böylede sana ulaşır türkiyedeki kayıtlı adresine gönderilir tebligat tahahütlü geliyor
      hiç kıvırmaya calışma işçiysen ssk an ödenir, patronsan bakurun aylaksan yurtdışına cıkıcak paran var sgk primine yok kim inanır

Taahhüt filan hikaye, postacı kapıya bırakıp gidiyor.

• Er
      0 Mesaj
      12 Şubat 2012 16:35:14
      quote:

Alıntıları Göster

evde 3 kişiyiz anne baba ve ben gelir olarak 1500 tl yazdım bir kuruşu bile benim gelirim değil(işsizim)eve geldiler donlarımızı bile incelediler 35 tl çıkarmışlar ev kendimizin

peki babanızın gelirinimi 1500 gösterdiniz neye göre hesapladıkları belirsiz

• Teğmen
      103 Mesaj
      12 Şubat 2012 16:36:34
      Umarim bu yazdiklarim siyasete girmez ama bir seyi gercekten cok merak diyorum

Nasil oluyorda bu forum olsun baska forumlar olsun 1 ama bir tane bile mevcut duzeni oven yani iktidar partisini oven bir yazi yada yorum gormuyorum?

AKP liler internete girmeyimi sevmiyor? Yahu bir kisi de yokmu aranizda? Yada koca internette? Ben bir seyi kaciriyorum ama neyi?

Yoksa onlarin forumlari mi farkli? Bir kisi bile olmamasi cok ilginc!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi misterno1 -- 12 Şubat 2012; 16:38:24 >

HAYATTA O KADAR COK YALAN VE YANLIS VARKI INANILMAZ!!!!!
    • Binbaşı
      1126 Mesaj
      12 Şubat 2012 16:41:32
      quote:

Nasil oluyorda bu forum olsun baska forumlar olsun 1 ama bir tane bile mevcut duzeni oven yani iktidar partisini oven bir yazi yada yorum gormuyorum?

AKP liler internete girmeyimi sevmiyor? Yahu bir kisi de yokmu aranizda? Yada koca internette? Ben bir seyi kaciriyorum ama neyi?

Bunun partiyle filan ilgisi yok, bu uygulama çok üst gelir düzeyindeki belki birkaç onbin kişi ile durumları belli olan en alttaki belki birkaç yüz bin kişi dışında Türkiyedeki herkesi negatif etkiliyor. Savunulacak bir yanı yok, gerçi yine de savunmaya kalkışan bir kaç kişi de yok değil, gözünüzden kaçmış.

• Er
      0 Mesaj
      12 Şubat 2012 16:41:57
      quote:

Alıntıları Göster

az yukardaki mesajlarımı okursa bir kaç mesaj önce gelen yazının tamamını yazdım bir zahmet okuyun

geliri yüksek gönderenlere bence evlerine gitmiyolar 106 veya 212 kitliyolar

• Yarbay
      2827 Mesaj
      12 Şubat 2012 17:06:11
      bana kitlesinler 212 vermicemm..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bir sonraki nesli düşün.
    • Yarbay
      6932 Mesaj
      12 Şubat 2012 17:07:54
      quote:

5510 sayılı sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası kanununun 60 ıncı maddesinin birinci fıkrasının(g)bendi kapsamında 01.01.2012 tarihi itibariyle genel sağlık sigortalısı olarak tescil işlemeiniz yapılmıştır. gss dolayı anılan kanunun 80 inci maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca gelir durumunuz ve asgari ücret diklkate alınmak suretiyle belirlenmiş olan 35,46 tl tutarındaki primin en geç ertesi ayın sonuna kadar sosyal güvenlik il müdürlüklerine sosyal güvenlik merkezlerine ödenmesi gerekmektedir aksi halde sözkonusu primler kanunu 89 uncu maddesi uyarınca hesaplanacak gecikme cezası ve gecikme zammı ile birlikte tahsil edilecektir gelir durumunuz ve asgari ücrette meydana gelecek değişikliklere bağlı olarak ödenmesi gereken gss primleri değiştirilecektir. bilgi edinilmesi rica ederim. TC SOSYAL GÜVENLİK KURUMU MÜDÜR YARIDIMCISI İMZA
      BU BANA GELEN SGK DAN MEKTUB BU MERKTUBU BÜTÜN UYUYAN MİLLETİMİZE ARZ EDERİM

peki bu şimdi 1 kereye mi mahsus, her aya mı acaba ?
      rica ediyorum ters cevap vereceksen hiç cevap yazma daha iyi, zaten herkesin sinirleri bozuk bu konu yüzünden
      kırmayalım birbirimizi.

• Yarbay
      9862 Mesaj
      12 Şubat 2012 18:37:46
      quote:

Orijinalden alıntı: Hakan..

Alıntıları Göster

rica ediyorum ters cevap vereceksen hiç cevap yazma daha iyi, zaten herkesin sinirleri bozuk bu konu yüzünden
      kırmayalım birbirimizi.

gelir tespitinde hakkında yapılan incelemede 35tl-106tl-212tl prim biçilen her ay bunu düzenli ödemek zorunda !

eski nick svideoz
    • Yüzbaşı
      693 Mesaj
      12 Şubat 2012 18:41:16
      quote:

Alıntıları Göster

kırmayalım birbirimizi.

her ay ödencek o rakam gelir testine göre evde kaç kişi varsa kişi başı 295 tl den az para giriyorsa devletten bedava sağlık (geçincen) kardeş...

• Çavuş
      79 Mesaj
      12 Şubat 2012 18:49:42
      quote:

Alıntıları Göster

kırmayalım birbirimizi.

her ay ödenecek ve asgari ücreete ve ailenin gelirinde(benim gelirim değil) farklılık olursa prim ona göre değişecek mektubda öyle yazıyor

• Binbaşı
      1723 Mesaj
      12 Şubat 2012 18:53:47
      quote:

bilgisayar kullanamıyor genelde onlar. okuma yazmada bilmiyor çoğu. ama televizyonlarda yorum yapıyorlar.

i want to play a game
      make your choice... live or die
    • Çavuş
      79 Mesaj
      12 Şubat 2012 18:58:13
      quote:

Orijinalden alıntı: ekrem.kolu

Alıntıları Göster

her ay ödencek o rakam gelir testine göre evde kaç kişi varsa kişi başı 295 tl den az para giriyorsa devletten bedava sağlık (geçincen) kardeş...

bu bedava çok zor gözüküyor eğer yaşıyorsan en az 35 tl kitlerler

• Er
      0 Mesaj
      12 Şubat 2012 19:05:31
      quote:

Alıntıları Göster

kırmayalım birbirimizi.

kanun iptal olmassa 65 yaşına kadar yada sigortalı işte calışılıcak

• Yüzbaşı
      283 Mesaj
      12 Şubat 2012 19:47:00
      quote:

Alıntıları Göster

sıkma canını yakında sgk dan prim borcun gelir dua ette 35 tl olsun haracın

35 olur umarım .....

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.