Şimdi Ara

GENEL SAĞLIK SİGORTASI ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26.683
Cevap
253
Favori
1.057.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen hafta
  • Cevaplayan Üyeler 3215
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 266
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 7 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 142
  • Favoriye Eklediklerim 253
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • darkmoon34 (1393 mesaj) farego (1156 mesaj) runic (823 mesaj) McOrco (445 mesaj) 78cougar (426 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (9086 mesaj) Mobil (3986 mesaj) Tablet (782 mesaj) (5 mesaj) Mini (886 mesaj) Uygulama (125 mesaj) (1 mesaj)
  • @
25 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> GENEL SAĞLIK SİGORTASI ANA KONU
Giriş
    257 Mesaj

2012'den beri gıyabımda borç yazıp durmuşlar. Hiç birini ödemedim. Kaç para borcum olduğunu bile bilmiyorum. İşe girip çıkmıştım, araba alıp satmıştım, normal sigortam yatarken de hastaneye de gittim, kredi çektim, pasaport aldım yurtdışına çıktım geldim. Hiç bir yerde karşıma çıkmadı bu borç.

|
    |
  • Yüzbaşı
    257 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

GSS borcu yüzünden banka hesaplarına haciz gelebiliyor mu arkadaşlar? Arkadaşımın banka hesabına KYK kredisini geri ödemediği için haciz gelmişti, bu durum GSS'de de var mı acaba? Ay sonuna kadar faizler silinmiş bir hâlde ödeme yapabiliyorum ama yarın bir gün borçlar silinir belki diye de ödemek içimden gelmiyor. Ne yapsam bilemedim ödesem mi belesem mi. Yarın bir gün sorun yaşamaktan da çekiniyorum açıkçası. :) Borç: 1375 Tl.

Gelmiyor kardeşim rahat ol. Benim 8 senedir duruyor. Araba bile alıp sattım.

|
    |
  • Yüzbaşı
    257 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: horizont1905

Gss borcu olupta pandemi yardımı çıkan var mı saçma bir durum ama ?

Benim arkadaşıma çıktı. Adamın hem senelerce ödenmemiş GSS borcu vardı hem de bankadan kredi çekip ödememişti.

|
    |
  • Yarbay
    9436 Mesaj

af gecerli mi? kyk gibi silinir mi buda :)

• Yüzbaşı
    314 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    shyne

Silinmez de yine geçenki yapılandırma gibi yaparlar. Faizi silip borcu ödetirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Hakan.. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    12950 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Stand Alone

GSS ödenmesine rağmen hastanede kendisine muayene ücretinin çıktığını söyleyen bir arkadaşım var. Bu mümkün mü?

|
    |
  • Yüzbaşı
    547 Mesaj
    GSS borcu olanlar hastane acilinden ve sağlık ocağından ücretsiz giriş yapıp muayene olabiliyor. Bilginize...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kurmay Yarbay
    16427 Mesaj

Hastane aciline yeşil alandan giriş yaparsanız ücret ödemeden hekim ile görüşemiyorsunuz, bilginize.

|
    |
    xhacker09x kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    547 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Hastane aciline yeşil alandan giriş yaparsanız ücret ödemeden hekim ile görüşemiyorsunuz, bilginize.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/d8/6c/81/d86c81889b287212b0d1041ad99c783f.jpg&t=0&width=480&text=1
  • Kurmay Yarbay
    16427 Mesaj

Evet hocam, yeşilden giriş yaparsanız para istiyorlar. Diğerlerinde durum nasıl bilmiyorum.

|
    |
  • Yüzbaşı
    547 Mesaj
    quote:

Evet hocam, yeşilden giriş yaparsanız para istiyorlar. Diğerlerinde durum nasıl bilmiyorum.

Sigortam yok . ben hep yeşilden giriyorum para istemiyorlar.

• Kurmay Yarbay
    16427 Mesaj

Eczaneye gittiğinizde muayene ücreti çıkıyor mu veya ücretli vezne den para yatırmanız talep edilmiyor mu?

|
    |
  • Yüzbaşı
    547 Mesaj
    quote:

Eczaneye gittiğinizde muayene ücreti çıkıyor mu veya ücretli vezne den para yatırmanız talep edilmiyor mu?

ücreti vezneye para yatırmam istenmiyor.

eczaneden ilaç alırken ilacın ana fiyatından alıyorum. ek muayene ücreti ödemedim.

ilacıda piyasa fiyatından indirimsiz alıyorum...örneğin: bu ilacı doktor bana yazdığında https://ilacabak.com/parol-500-mg-30-tablet-701 8,74 tl yazıyor bu fiyat ödüyorum eczaneye ilacı almak için.

yalnızca bundan 2 ay önce koronavirüs testi için 6 tl vezneye para ödedim.

En son 15 gün önce acile gittim antibiyotik yazdılar.

• Binbaşı
    1514 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Innerpeace

Ne diye ödüyorsun hocam. Zorunda değilsin, askerlik değilki bu.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
    hexedemical kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    16427 Mesaj

Teşekkürler hocam bilgiler için. Yalnız ben bu konuda şunu okudum daha önce. İlgili kişi muayene için gidiyor hastaneye 182 üzerinden randevu alarak. Doktor ile görüşüyor ve hasta kayıt sırasında herhangi bir şey söylemiyorlar. Daha sonra ortaya çıkıyor ki adına borç olarak kayıt etmişler muayene bedelini ve bunu çok sonra öğreniyor. İlgili borcu hastanedeki vezneden ödediğini belirtmişti daha sonrasında. (Muayene ile acil farklı tabi biliyorum hocam)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 12 Haziran 2021; 21:2:39 >
    |
    |
  • Yarbay
    14016 Mesaj

Ben çalıştığım halde 891.20 borç görünüyor nasıl oluyor bu ne haber ne bir şey ?

• Kurmay Yarbay
    16427 Mesaj

Hangi dönemler arasında yazıldı ise, ilgili dönem aralığında öğrenci iseniz öğrenci olduğunuzu gösterir belge, çalışıyor iseniz çalıştığınızı gösteren belge ile sildirebilirsiniz hocam.

|
    |
    AMC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    889 Mesaj

Gss borcuna bir kaç yıldır bakmıyorum ödeme taraftarı da değilim bana havadan borç yazıyorlar hastaneye de gittiğim yok, bana şimdi mail atmışlar hatırlatıyorlar heralde borç fena birikti sanırım açıp ta bakmadım.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/30/a3/74/30a3747823eb7090a3c9ca9d3e0e1e47.png&t=0&width=480&text=1
    |
    |
  • Yarbay
    10678 Mesaj
    Bu sistemdeki asıl sıkıntı sanırım örnekleyecek olursam eğer …

Şimdi borcun var , ama aynı zamanda özel sigortan var veya para biriktirdin özele gittin. Paran ve sigortan olmasına rağmen bu borç sana engel oluyor gibi bir durum var sanırım ? Yani hem borcu öde sonra paranı ver veya sigortana bakalım diyorlar ( mış )

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    1719 Mesaj

Hayır, özel sigortanız varsa o karşılar.

Sadece Sgk sorgusu yapıldığında Gss borcu engel yaratır, parayla veya özel sigortayla tedavide bu sisteme giriş dahi yapmazlar.

|
    |
    eyoruk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Radyo Dinle
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
En ucuz kedi maması fiyatları
triple negative breast cancer
eksikgedik.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.