Şimdi Ara

GENEL SAĞLIK SİGORTASI ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.637
Cevap
254
Favori
1.052.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen hafta
  • Cevaplayan Üyeler 3209
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 266
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 3 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 142
  • Favoriye Eklediklerim 254
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • darkmoon34 (1393 mesaj) farego (1156 mesaj) runic (823 mesaj) McOrco (445 mesaj) 78cougar (426 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (9331 mesaj) Mobil (3701 mesaj) Tablet (782 mesaj) (5 mesaj) Mini (883 mesaj) Uygulama (123 mesaj)
  • @
24 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> GENEL SAĞLIK SİGORTASI ANA KONU
Giriş
    106 Mesaj

Ödemedim, borcuma hiç bakmadım bile.

|
    |
  • Onbaşı
    27 Mesaj
    Arkadaşlar bugün hastaneye gittim muayene olmak için. 3600 TL borcum varmış fakat kararname gereği yıl sonuna kadar borç otelenmis. Fakat ben bundan yararlanamiyorum. SGK bana son üç ayın borcunu ödemen lazım yoksa bu muafiyetten yararlanamazsin dedi. Var mı böyle bir durum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    9807 Mesaj

Üni öğrencisi olmama rağmen benim de saglık sigortam ara ara kesiliyor ve gss borcu düşüyor sonra sgkya gidip öğrenci olduğumu beyan ediyorum bir gün sonrada borcu sildirmeye gidiyorum.

İşin kötü yanı sigortanın kesildiğini tam hastenede öğreniyorum. Geçen yıl tam dişciye randevu aldım gittim derken doktor sigortan yok ücret çıkar varsa hakkın hallet gel yoksa rötngen vs çok para çıkar dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SYLAS -- 1 Şubat 2021; 23:23:36 >
  • arkadaşlar ilk kez gelir testi yaptırdım ve g0 çıktı. hizmetden yararlanabilmek için geçmişe dair borçları hala ödemem şart mı?

• Kurmay Yarbay
    15853 Mesaj

Nasıl çıktı G0?

|
    |
    KimliğimdenUtanıyorum kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • bulunduğum ilin sydv sitesinde başvuru yaptım 2 haftada sonuçlandı. gelirimiz düşük, demek ki çıkıyormuş :) ailemde malum partiye oy veren yok.

• Yüzbaşı
    744 Mesaj

ev ziyareti filan oldu mu gerçi bu zamanda mantıklı olmaz ama.?

|
    |

• Benim ev işleri karışık olduğundan bir facebook gurubunda 2 kişiye sordum onlara gelmemişler bana da gelmedi

|
    |
    walrass kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    15853 Mesaj

Bu dönemde gelmezler diye düşündüm ben de.

|
    |
  • Yüzbaşı
    345 Mesaj

GSS zaten başlı başına saçmalık. Gelir testi için sydv na müracaat etmemiz gerekiyor. Saçmalığa bak. Sen devletsin ya.

Şimdi hane 5 kişi(18+ bekar hepsi), baba bey memur 4-5 arası bir maaşı var bildiğim kadarıyla. Ben gelir testine gitsem gss denen illetten kurtulabilir miyim ?

1 kere ödedim 100 lira, o zamanlar herhalde 1 kerelik bir ücret zannediyordum sonra baktım işlemeye devam ediyor. Ödemedim bir daha.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/74/2b/53/742b53bcd515425431e6507bf4378a10.png&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRYGZ -- 14 Şubat 2021; 2:54:13 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1400 Mesaj
    Bugün diş için hastaneye gittim , girişte 6 TL verdim sıkıntı olmadı, şuan ya ilaç veriyorlarmış yada dişi cekiyorlarmış.

• Binbaşı
    1427 Mesaj

e-devlettten takip edebilirsiniz.

benimde başıma 1-2 kere geldi.

iş değiştirdiğim zamanlardı. çalıştığım işten ayrılıp, yeni başlayacağım iş arasında 10-15 günlük boşluk olmuştu.

öyle bir sistem ki, SGK dan düşünce sistem otomatik gss'ye atıyor seni. ama sen tekrar işe girip SGK'lı olduğunda GSS'den kaydını silmiyor.

ama SGK'dan çıkıp, 15 gün sonra yeni işe başlamama rağmen işten ayrıldığım andan itibaren başlamış borç yazmaya.

böyle bir sistem bu

|
    |
    SYLAS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9807 Mesaj

Eskişehir'de açıldı hastane. Bugün gittim haftaya kanal tedavi uygulanacak. Yakında hepsi açılır umarım.

|
    |
    isviçreli bilim adamı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9807 Mesaj

Teşekkürler hocam. Zar zor randevu alıyoruz 2hacta sonrasina onda da sürpriz ile karşılaşıyoruz.

E devletten hangi menü hocam sigorta durumu öğrenebilirim.

|
    |
    winwin35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    15853 Mesaj

Müstehaklık sorgulama yazın e devlete. Müstehaktır, provizyon alabilir diyorsa sorun yok demektir.

|
    |
  • Yarbay
    9807 Mesaj

Çok teşekkür ederim hocam. Hastaneye güç bela randevu alıp geri dönüp soluğu sgk da almaktan bıktım 2 oldu bu. Buradan üniversite dönemi bitince kontrol edeyim habire de aksilik olmasin gene. Bugün gene dış için gittim röntgen vs çok tutuyor tedavi de öyle. Sigorta babamdan bayağı kesiliyor yararlanmak hakkımız. Dönem bitince kesiliyor saçma sapan bir şekilde.

|
    |
    XpressMusic34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    15853 Mesaj

Anladım hocam rica ederim. O sayfadan bakarsınız hocam.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    570 Mesaj

gençler selam sizlere bir sorum var. şimdi ben gss borcumu ödedim şimdi hastaneye gidersem önceki sigortalı olduğum vakitlerdeki gibi ilacı ve tedaviyi ücretsiz olacağım değil mi? birisi internete ilaçlara para veriyorum yazmış da kafam karıştı.

• Yarbay
    12879 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Brisbane

gençler selam sizlere bir sorum var. şimdi ben gss borcumu ödedim şimdi hastaneye gidersem önceki sigortalı olduğum vakitlerdeki gibi ilacı ve tedaviyi ücretsiz olacağım değil mi? birisi internete ilaçlara para veriyorum yazmış da kafam karıştı.

GSS borcun yoksa evet.

• Teğmen
    106 Mesaj

Katkı payı ödeniyordur. Normal sigortalı olsanız da muayene ve ilaç katkı payı alınıyor. İşin saçmalığı bu zaten. Ne zaman tedaviye ihtiyaç duyup hastaneye gideceğin belli değil iken her ay 100 küsur lira öde. İhtiyaç duydun, hastaneye gittin, ilaç ve muayene katkı payı öde. Saçmalık.

|
    |
    Brisbane kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
konkasör
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.