Şimdi Ara

GENEL SAĞLIK SİGORTASI ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.637
Cevap
254
Favori
1.052.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen hafta
  • Cevaplayan Üyeler 3209
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 266
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 3 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 142
  • Favoriye Eklediklerim 254
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • darkmoon34 (1393 mesaj) farego (1156 mesaj) runic (823 mesaj) McOrco (445 mesaj) 78cougar (426 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (9331 mesaj) Mobil (3701 mesaj) Tablet (782 mesaj) (5 mesaj) Mini (883 mesaj) Uygulama (123 mesaj)
  • @
24 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> GENEL SAĞLIK SİGORTASI ANA KONU
Giriş
    1400 Mesaj
    Her sene aynı şekil..
    Borcu olanların çoğu zaten akp seçmeni bunların çoğu da borcunun olduğundan habersiz. Hastaneye gidince sizin borcunuz var denilince o zaman uyanıyorlar. Uyanmasınlar diye de habire yıl sonuna kadar uzatılıyor.

Borcu ödesen de sigortalı olsan da ilaç parası ödüyorsun ama daha az oluyor. Bu ilaç parası haricinde borçlu olanla olmayan arasında fark var mı bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    15853 Mesaj

Hocam geçtiğimiz yıl bu konuda çok okudum, ağır hastalığı olanlar vardı mesela veya takipli hastalar. Geçen yıl bu af ile birlikte 7TL idi muayene ücreti. Çok faydalanan olmuştu o açıdan yazmıştım ben o mesajı.  

İlahi hocam, Allah da sizi güldürsün.  

|
    |
    çiko miko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1594 Mesaj

Merhaba, ben şu an işsizim istifa ettim ve GSS ödüyorum cebimden. Yıl sonuna kadar ödemezsem ödemediklerimden muaf mı olacağım? Yoksa yine ödemem gerekecek mi faiziyle?

• Yüzbaşı
    463 Mesaj

borç birikecek her zaman ama kanun gereği yine hastaneden faydalanabileceksin.

faiz bindirecekler sonra bakk kıyak yaptım hee faizi siliyorum falan diyecekler :)

belki arada evine kağıt yollayacaklar korkar ödersin diye işte

mafya gibiler mübarekler....

|
    |
    Discursive kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2726 Mesaj

8 bin lira olan borcum 4 bin liraya inmiş 2 yılın borcunu silmişler.

hastahaneye gidince muayene parası ödeyecek miyim? ben en son 2017'de gitmiştim o zaman 50tl istemişlerdi.

|
    |
  • Yarbay
    10539 Mesaj

Yine uzatmışlar.

Ee arkadaş bu kaçıncı   Seçim falan var diye uzatırlar bundan sonraki sefer diyordum ama seçimi beklememişler.

Eee şimdi izaten ödeyen/ödeyebilen çok az.Ödeyen az sayıda kişi bile ödemeyecek artık nasılsa erteleniyor diye

|
    |
  • Yarbay
    8124 Mesaj

Borcu nisan sonuna kadar sabitlemişler(1375 TL). Bir yandan ödeyip kurtulsam mı diyorum bir yandan da yarın bir gün komple silinir bu borçla,r boşuna ödemiş olurum diyorum. Önceki dönemlerde(üniversiteye başlamadan mezun senemde) taksit taksit ödeme yapıyordum sonraki senelerde borçluların borçlarının tamamını sildiler kendimi bir acayip hissetmiştim. :) Ödemeyince kredi kartına, banka hesaplarına bloke vs gelir mi acaba? Ne yapsam bilemedim.

• Binbaşı
    1251 Mesaj
    GSS saçmalığı toptan iptal edilmeli. Yeşilkart meşilkart beleşe sağlık hizmeti de son bulmalı. Tembelleri çalışmamaya ve cahilleri de öğrenmeye itiyor bu sağlık hümanizmi. Batı'da neyse öyle olmalı. Yoksa bu kafayla adalet sağlanmaz.

|
    |
  • Binbaşı
    1543 Mesaj

Gelmez de hastaneye işiniz düşerse seve seve zamlı ödersiniz.

En son Covid'li birisine devlet hastanesinde borç çıkarıp, iyileşmeden hastaneden çıkarttıkları haberi vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darch -- 25 Ocak 2021; 13:52:1 >
    |
    |
    sasa_iliç kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    106 Mesaj

Borcuma hiç bakmadım bile, 2013'den 6 ay, 2019'dan 3 ay, 2020 Eylül'den beri 4. ay toplamda 1000 lira falan vardır herhalde. Hayatta ödemem. Millet ekmek alacak para bulamıyor, bunlar 108 lira istiyor her ay. Bir gün gelecek silinecek.

|
    |
  • Yarbay
    3203 Mesaj

27 yaşındayım borç 0 gözüküyor her ay 100 lira falan çıkmış ama tahsilinden vazgeçilmiştir diyor anlamadım ben bu olayı işsizim bu arada sigortam falan yok

|
    |
  • Yarbay
    8124 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Darch

Gelmez de hastaneye işiniz düşerse seve seve zamlı ödersiniz.

En son Covid'li birisine devlet hastanesinde borç çıkarıp, iyileşmeden hastaneden çıkarttıkları haberi vardı.

Kaçış yok o zaman. :)

|
    |
  • Çavuş
    54 Mesaj

şuna genel sağlık sigortası demeyin. bu bildiğin işsizlik vergisi. ailenin gelirine göre hesaplanıp işsiz olana borç çıkarıyorlar ama aileden biri sigortalı olunca onun sigortasına seni dahil etmiyorlar. Dolayısı ile bu bir işsizlik vergisidir. başka bir açıklaması yok...

• Yarbay
    3860 Mesaj
    ben 280 tl ödedım faiz ile 550 tl olmuştu.

Ödemeyı düşünmeyen ödemesın belkı 2 3 sene sonra silinecek ama ben yine ödedım .

bu sene uzatmışlar. seneyede seçim var o yüzden uzatırlar. diğer gelecek partinin başında patlar bu borç sanırım onlarda kaldırır gibi geliyor bana

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    680 Mesaj

Bence hiç GSS olmasa daha iyi, zorla mı ya. Paramı verip özelden hizmet almak istiyorumi neden GSS yatırayım. Bence Bağ-Kur'un bile zorunlu olmaması gerekir. Emekli Sandığı isteğe bağlı, SSK ise işverenler hak yemesin diye zorunlu olabilir.

|
    |
  • Yüzbaşı
    744 Mesaj
    Muayene olacağın zaman para alsa eyvallah ama her ay bu parayı ödemek bi o kadar saçma geliyor. Ben artık ödemiyorum 1 senedir.

|
    |
  • Binbaşı
    1400 Mesaj
    Uzatamama şansları belki de yasal olarak olmayabilir, tabi yasal derken yerli ve milli mahkemelerde her türlü haklıdırlar ama iş dışarıya taşınınca işler değişebilir.

Affı uzatmadıkları zaman benim borcum var sağlık hizmeti alamıyorum, iyi tamam borcum var bana hizmet vermek istemiyorsun.
    Hizmet vermek istemiyorsun ama borç yazmaya da devam ediyorsun nasıl olacak bu iş?
    Birisinden para istiyorsan veya birisine borç yazıyorsan ona bir ürün veya hizmet vermek zorundasın ortada bu da yok.
    Belki de bu yüzden bu sigortaya her zaman af gelecek ta ki gss isteğe bağlı olana kadar.
    Belki ani hastalık veya ihtiyaç oldu o ayın sigortasını istemezler de son 2-3 ayın sigortasını isterler bunu belki herkes kabul edebilir.

Şuana kadar belki 10 yıla yaklaştı ödeyen ödediği ile kaldı, korkutup ödettikleri kızdığı ile kaldı.
    Sen 10 yılda bir sistemi oturtamadıysan bir yerlerde sıkıntı var demektir.

|
    |
  • Arkadaşlar 5- 6 ay kadar önce göz muanesi oldum. her şey sorunsuz evime geldim sonra kalp rahatsızlığım olduğu için rutin kontrole gittiğimde hastaneye 50 tl borcum olduğunu vezneden onu ödeyip muane olabileceğimi söylediler sinirlenip eve döndüm o gün bu gündür hastaneye uğramıyorum.

Benim anlamadığım borcu olan bile muane olabildiği yazıyor ben neden olamıyorum beni geri çeviriyorlar. ekg eko çekersem ona da ayrı para isterler mi?

• Teğmen
    179 Mesaj

ücretsiz muayene diye bir şey yok katılım payı altında 7-10 lira arası (devlet hastanesi/üniversite hastanesi farklı) ücret ödemeniz gerekiyor. Muhtemelen bunlar birikmiştir. Benimde böyle birikmiş var geçen sene doktordan çıkarken "ödemen gereken ücret var çıkarken vezneden öde" demişti. Bende ödemeden çıkmıştım. Bazen de bunu hasta kayıttaki sekreter söylüyor gidip vezneden ödeme yapıyorsun sonra sistemini açıyor.

|
    |
    KimliğimdenUtanıyorum kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Valla hocam oradaki kadın muane olmadan önce söylemediler mi diyordu. muhtemelen sadece göz muanesinden o para. 7 - 10 tl'ye muane olunuyorsa ödeyebileceğim bir miktar. normal mhrs'den randevu alıp gitsem 10 tl mi ücret çıkartacaklar yani? birden fazla gitmem gereken pol. var

|
    |
    anilzi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Webtures SEO;SEO Nedir?
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.