Şimdi Ara

GENEL SAĞLIK SİGORTASI ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.599
Cevap
253
Favori
1.049.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 gün
  • Cevaplayan Üyeler 3202
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 266
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 142
  • Favoriye Eklediklerim 253
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • darkmoon34 (1393 mesaj) farego (1154 mesaj) runic (823 mesaj) McOrco (445 mesaj) 78cougar (426 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (9297 mesaj) Mobil (3697 mesaj) Tablet (782 mesaj) (5 mesaj) Mini (879 mesaj) Uygulama (123 mesaj)
  • @
24 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> GENEL SAĞLIK SİGORTASI ANA KONU
Giriş
    8655 Mesaj

yazık yav gerçekten yazık, benim ülkemin vatandaşı sağlık güvencesi olmadan hastaneye gidip doktor için sıra alıp muayene olamıyor ama elin suriyelisi hiç çalışmasa dahi gidip bedavadan tedavi oluyor

zaman su gibi akıyor, yarın 2023 seçimleri yaklaştığında ya bu borçlar silinir ya da faizler silinir bakın dedi dersiniz bu mesajım burada dursun.. he ondan sonra nolcak? bu sistem şimdiye kadar kalkmadıysa ondan sonra da kalkmaz, düzenleme falan da gelmez. bu sistem çalışmayan adamdan koparılan haraç, bu forumdan yazılanlardan bi haber olup veya okusa dahi borcum olmasın devlet bana sıkıntı çıkartır diye korkup ödeyen milyonlarca insan var bu ülkede..

emin olun hiç bir yerde karşınıza sorun olarak çıkartamazlar, ödeyenlere geçmiş olsun diyorum ben başka da bişi diyemiyorum..

|
    |
  • Binbaşı
    1204 Mesaj

Dediğiniz mantıklı ama gidersem geriye dönük ayları borç olarak yansıtırlar mı? Yoksa sadece gittiğim günden itibaren mı borç işlenir? Kesin bilgi var mı bu konu hakkında?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: nike35, ismailbbyigit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8655 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: phorever

Dediğiniz mantıklı ama gidersem geriye dönük ayları borç olarak yansıtırlar mı? Yoksa sadece gittiğim günden itibaren mı borç işlenir? Kesin bilgi var mı bu konu hakkında?

bunu görevliye sorabilirsin kapıdan girer gitmez gss başlatıcak halleri yok önce gelir testi falan yaparlar sonuç hemen çıkmaz bence, ben şahsi fikrimi söyliyim geriye dönük borç çıkmaz bu durumda çünkü askerden gelmişsin tedavi ihtiyacı duymamışsın boşta gezmişsin ama burası tr çıkar mı çıkar belli olmaz, zaten bi ödemeye niyetlendiysen sana ödediğini bile borç çıkartır bunlar 1-2 sayfa geriye git görürsün adam ödediği borcu bi daha ödemiş ne diyim ki ben allah akıl fikir versin

• Binbaşı
    1204 Mesaj

Gelir testi yaptırırsam 86 TL'yi geçer. Bir akrabam hiç araştırmadan gitmiş, gelir testi yaptırmış aylık 150 TL civarı ödüyor.

Acil durumum yok ama 1-2 kere doktora gitmem lazım. Geriye dönük borç çıkmayacaksa iyi ama çıkıyor diyenler var. SSK'ya gidip iyice öğrenmek lazım, belki onlar da tam bilmiyordur :)

|
    |
    ismailbbyigit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8655 Mesaj
    quote:

Gelir testi yaptırırsam 86 TL'yi geçer. Bir akrabam hiç araştırmadan gitmiş, gelir testi yaptırmış aylık 150 TL civarı ödüyor.

Acil durumum yok ama 1-2 kere doktora gitmem lazım. Geriye dönük borç çıkmayacaksa iyi ama çıkıyor diyenler var. SSK'ya gidip iyice öğrenmek lazım, belki onlar da tam bilmiyordur :)

aynen öyle başkan hepsinin ağzında tek bir cümle geçen sene öyleydi bu sene böyle şu değişti bu değişti işleri güçleri dalavere, bende asteğmen olarak yaptım askerden geleli 7-8 ay oldu hala gitmedim test falan yaptırmaya, allah a şükürler olsun hastanelik bir durumla da karşılaşmadım, sevindiğim şeyler bunlar işte düşün kendi ülkemde

|
    |
  • Yarbay
    2252 Mesaj

Kesin borc cikiyor sen ne diyosun devlet bu, askerden dondugun gunun dakkasini hesap edecek sgk

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    phorever kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    270 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Vatikanli Mumin

Kesin borc cikiyor sen ne diyosun devlet bu, askerden dondugun gunun dakkasini hesap edecek sgk

Bu arkadaşa sonuna kadar katılıyorum. Geçmişte işgüzar memurların hesaplamadığı günleri bile 4 sene sonra çıkartıp bu senelerde bunları ödememişsiniz diyip borç çıkartıyorlar. Sen hastaneye ister git ister gitme askerden sonra senin askerlik ile ilişkin kesilir artık çalımıyorsa gss ye otomatik düşersin. Şimdi sistemde görünmüyor olabilir hatta 4 aydada görünmeyebilir fakat 5. ayda çattt 4 aylık toplam borç çıkmıştır karşına. Devlet son kuruşuna kadar gss yi alıyor. Bazıları acile gider girersin demiş borcu ödemeden. Tamam acilden girdi muayene oldu tedavide oldu doktor ilaç yazınca o ilaçları nasıl alcak? Onu söyleyen yok. ilacın piyasası ne kadar 100tl mi tek ilaca 100 isticek. Ben raporlu hastayım ben ilaç almaya gittiğimde ortalama 40-50 tl veriyorum raporlu ilaçlarıma artık siz düşünün gerisini

• Binbaşı
    1203 Mesaj
    quote:

Martta askere gittim nisanda döndüm. Döndüğüm günden gss başladı. Seninde o günden itibaren borç çıkacak. Hastahane git yada gitme fark etmez. Geriye dönük borçlanacaksın. Askerden döndükten 14 gün sonra sigorta girişim oldu. (14gün ev karantinasındaydım) 14 günlük borç çıktı GSS.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3308 Mesaj

2020 yılının sonuna kadar GSS borcu olanlar sağlık hizmeti alabilecekmiş. Ancak GSS'li gibi sayılıp ücretsiz mi muayene olacak bilmiyorum?

Zaten borcun olsa da parasını verip tedavi olabiliyordun. Bilgisi olan var mı bu konuda?

https://www.haberturk.com/son-dakika-gss-borcu-olanlar-saglik-hizmeti-alabilecek-2556565-ekonomi

Devlet hastanesinde D ve B12 vitamin değerlerime baktırmak istiyorum ancak sigortam yok. Ücret ortalama ne kadar tutabilir?

• Yarbay
    8655 Mesaj

Gss li olsanda indirimli alamıyosun ilacı?? Gene her türlü gss liyken bile sana ekstra muayne ücreti bile çıkartıyorlar..

İnsanlara yanlış bilgi verme sisteme otomatik düşme diye bişi yok, öyle olsa neredeyse 1 sene olacak benim ben niye düşmedim hala geldikten sonra?

|
    |
    ozkan_mee kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    179 Mesaj

En son devlet hastanesi için 5 lira eğitim araştırma ve üniversite hastaneleri için 7-8 lira ödeme yapılıyordu. Ama testler ve görüntülemeler için ücret vermiyorsunuz. İlaç yazılırsa onu ücretini ödeyip alıyorsunuz.

Kan testleri için aile hekimine de gidebilirsiniz orası ücretsiz ama pandemi dönemi bir çok aile hekimi kapıdan içeri bile sokmuyor direk hastaneye git diyor. Siz yinede bir şansınızı deneyin.

|
    |
    Vega kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8655 Mesaj
    Sistemde en son 2018de gss li gözüküyorum 1200 lira üste bi gecikme zammı 1700 küsür borç var, ben işe girsem bunu ödemesem gene tedavi olabiliyorum ücretsiz şekilde, bunun bana zerre engeli yok elinde sonunda kaldırılacak bu sistem ya da isteğe bağlı adam gibi düzenleme getirilecek. Ha ödeyenler olduğu sürece 2023e kadar düzenleme gelmez !

Sen her ay prim borcu ekle hemde borcun varken tedavi olamazsın de... böyle bir sistem yok olamaz soygun bu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailbbyigit -- 22 Ağustos 2020; 10:23:41 >
  • Yarbay
    2252 Mesaj
    quote:

2020 yılının sonuna kadar GSS borcu olanlar sağlık hizmeti alabilecekmiş. Ancak GSS'li gibi sayılıp ücretsiz mi muayene olacak bilmiyorum?Zaten borcun olsa da parasını verip tedavi olabiliyordun. Bilgisi olan var mı bu konuda?https://www.haberturk.com/son-dakika-gss-borcu-olanlar-saglik-hizmeti-alabilecek-2556565-ekonomiDevlet hastanesinde D ve B12 vitamin değerlerime baktırmak istiyorum ancak sigortam yok. Ücret ortalama ne kadar tutabilir?

Pazarlikla cuzi bisey odeyip cikarsin nasilsa gss lisin sen degerlisin

|
    |
  • Yarbay
    2252 Mesaj

Ne ucretsizinden bahsediyorsun, ayda 80 kusur tl borc yaziliyor herkese neresi ucretsiz bunun ?

Eczaneye bi ton para bayiliyorum her gidisimde

Ucretsizmis peh

|
    |
    ismailbbyigit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    912 Mesaj
    Daha geçen hastanede yanımdaki bi yaşlı adamı gss borcu var diye kaydını almayıp ödenmesi gerektiğini söylediler adam da gitti sonra.

|
    |
  • Yüzbaşı
    270 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ismailbbyigit

Gss li olsanda indirimli alamıyosun ilacı?? Gene her türlü gss liyken bile sana ekstra muayne ücreti bile çıkartıyorlar..

İnsanlara yanlış bilgi verme sisteme otomatik düşme diye bişi yok, öyle olsa neredeyse 1 sene olacak benim ben niye düşmedim hala geldikten sonra?

Gss'li olsan raporda olsa evet muayene ücreti ve ilaç farkları çıkıyor. Otomatik düşmüyor diyorsun :) peki öyle olsun fakat en son sigortalı işte çalışırken neden 100 gün sonra gss prim borcu benim sistemde çıkmaya başladığını tarafıma iletebilirmisin. Doktora gitmediğim halde :). Benim bildiğim bu sistem otomatik devlet ne diyor yasayla koymuş herkes gss den yararlanacak ben istemiyorum diye bir şey yok :). Umarım ben insanları yanlış bilgilendirmişim fakat niyeyse realitede GSS borcumu ben ödüyorum ve karşımada çıkıyor. Bu arada işe girsem muayene olurum demişsin evet muayene olursun zaten orda sigorta pirimin yatıyor gss den yaratlanmıyorsun. Sen ne zaman çalışmazsan ve gss pirim borcunu yatırmadan muayeneye gidersen o zaman yaşadıklarını bizlerle paylaşırsın =) ara ara şöyle oluyor ücretsiz muayene olabiliyorsun poliklinikte bu sefer ilaca tam para veriyorsun. Astım hastası olduğum için arada işsiz kaldığımda doktora gitmem gerekiyordu o zamanlar bu durumlarla karşılaştım. Yaşamadığım bir olayı anlatmıyorum burda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkan_mee -- 22 Ağustos 2020; 15:24:27 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    541 Mesaj
    quote:

Nisan'da askerden gelmiştim. O günden beri borç hep 0 TL. Bugün hastanede provizyon sorunu yaşadım.

Bu hafta SSK'ya gitmem gerek.

Nisandan sonraki ayları toplu olarak borç yazarlar mı yoksa 86 TL ile mi devam eder?

dostum bendede öyle bişey olmuştu ama sonra bam diye topluca güncellediler.

|
    |
  • Binbaşı
    1074 Mesaj
    Dün özel güvenlik sertifikası için heyet raporu almaya gittim ertesi gün 830 TL borcu yapistirmislar hemen bide heyet raporu alırken 170tl ödedim bu 830tlyi odemesem ne gibi işlemlerle karsilasirim arkadaş lar ilk defa böyle bişey başıma geliyor

• Binbaşı
    1071 Mesaj

Arkadaşlar sizinle bir bilgiyi paylaşmak istiyorum.GSS prim borcum 6200 liraydı ve aniden bir sağlık sorunum nüksetti.Aylık olarak ödenen 86 lirayı, müstehaklık açılır diye ödedim fakat açılmadı.Eğer böyle bir düşünceniz varsa paranız boşa gider.Bilgilendirmek istedim.Hatta bu mesajımı konunun ilk mesajına alıntılayın ki millet görsün.

• Çavuş
    98 Mesaj
    Arkadaşlar bir sorum olacak ikametgahımı babamın 2. adresine aldım. Babam emekli onun geliri benim gss primine etkisi olur mu?

Veya bu soruyu nereye sormalıyım?

|
    |
Reklamlar
Masal Oku
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Ko Cuce
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.