Şimdi Ara

GENEL SAĞLIK SİGORTASI ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
26.335
Cevap
254
Favori
1.024.943
Tıklama
Giriş
    70 Mesaj

Yaw etik bi yanı yok zaten işsiz kalırsan geber diyor devlet işte.bazı iktidar borazancılarıda şakşakçılık yapıyor.yeminlen suriye vatandaşlığına geçişi araştırdım geçen gün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    eyoruk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: iso.gomez

sağlık bedava olmasın ona itiraz yok. sen çalışmayan adamdan hastaneye bile gitmediği halde 60 lira haraç kesiyorsun her ay. bunun neresi etik?

Alıntıları Göster
    Bedava olmayan, sigortasız sağlık masrafının ne kadar olduğundan haberin var mı? Anlatamadık bir türlü, trol müsünüz nedir? Bir MRI için 2000-3000tl para istiyorlar, kompozit diş dolgusu 400tl, böyle gidiyor fiyatlar... razı mısın buna? razıysan neden 60-80tl paraya caz yapıyorsun? mantığınız nedir?
    Bakın, GSS gibi bir sistem çıktığından beri Türkiyede özel sağlık fiyatları üzerinde bir denetim yok, uçuk kaçık fiyatlar var o alanda, devlet de sistem dışından sağlık hizmeti aldığın için ilgilenmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyfi84 -- 31 Temmuz 2018; 10:1:31 >

• Yüzbaşı
    737 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Ayrıca bu yatırılan primler emekliliğe de etkisi olmuyor.Asıl büyük sıkıntı burada.

Bu noktada tamamen saçma ve bağımsız bir şey bu GSS.Bence bir haraç.Sigorta primi ile aynı değil
    Emekli maaşı veren sigorta istiyorsan ve işe de girmeyeceksen isteğe bağlı sigorta yaptıracaksın. Gİt bak onun primi ne kadar.. 60tl verdin diye her ay 1200-1600tl emekli maaşına hak kazanacak değilsin. Sigorta nedir bilmiyor burada kimse. Ne kadar prim ödersen o kadar hakkın olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: lake_house

Yalana gel.benim gelirim yok yine g1 yaptılar neymiş babamın varmış.benim babamla ne alakam var madem babam ile bir tutuluyorum o zaman onun sgk sından yararlanayım ? Suriyelilere bedava bana parayla hadi be ordan@seyfi84
    Suriyelinin ödemesi gereken primi vergisi Avrupadan geliyor, devlet 3 milyar Euro yardım alacak, işte o para içine dahil bunların hepsi.

Beğenmiyorsan evde oturmayıp bir işe gir. Sizin gibi gençler evde oturduğu için devlet böyle para kaynaklarına mecbur kalıyor işte.

|
    |
    ismailbbyigit

quote:

Orijinalden alıntı: seyfi84

Bedava olmayan, sigortasız sağlık masrafının ne kadar olduğundan haberin var mı? Anlatamadık bir türlü, trol müsünüz nedir? Bir MRI için 2000-3000tl para istiyorlar, kompozit diş dolgusu 400tl, böyle gidiyor fiyatlar... razı mısın buna? razıysan neden 60-80tl paraya caz yapıyorsun? mantığınız nedir?
    Bakın, GSS gibi bir sistem çıktığından beri Türkiyede özel sağlık fiyatları üzerinde bir denetim yok, uçuk kaçık fiyatlar var o alanda, devlet de sistem dışından sağlık hizmeti aldığın için ilgilenmiyor.

Alıntıları Göster
    sen anlamak istemiyorsun sırf iktidarı savunucam diye. ben ve benim gibiler çalışmıyorlar aylık 60 lira gelirimiz yok. üstüne üstlük hastaneye gitmiyoruz. gitmediğimiz halde 60 lira niye ödeyelim her ay? devlet halkını ve milletini düşünerek yapsa bu işi der ki ; çalışmayan adam sağlıktan faydalanmak istiyorsa 60 lira ödesin 1 ay faydalansın desin. ama amaç ne? fakirden ne kopartabilirsek kardır mantığı. siz sorgusuz sualsiz savunmaya devam edin. ah bu savunanların kuyruğuna basmazlar ki bi bassalar o zaman görücem ben bunları..

edit : millete çalış malış deme, senden öğrenecek değil millet çalışıp çalışmayacağını, anlaşılan tuzu kuru bi arkadaşsın. kaldı ki herkes anadan babadan şanslı da doğmuyor, ben öğretmenlik bitirdim gidip hamallık yapıcak halim yok elimde diploma varken. deniyoruz sınavlar mülakatlar. bu süreçte niye 60 lira ödüyelim devlete her ay?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iso.gomez -- 31 Temmuz 2018; 11:17:12 >
    FIFA 20 (PC) 1on1 Open Cup #15 Europe 1.
    FIFA 20 (PC) 1on1 Open Cup #16 Europe 1.
    FIFA 20 (PC) 1on1 Open Cup #17 Europe 1.

• Yüzbaşı
    737 Mesaj
    quote:

sen anlamak istemiyorsun sırf iktidarı savunucam diye. ben ve benim gibiler çalışmıyorlar aylık 60 lira gelirimiz yok. üstüne üstlük hastaneye gitmiyoruz. gitmediğimiz halde 60 lira niye ödeyelim her ay? devlet halkını ve milletini düşünerek yapsa bu işi der ki ; çalışmayan adam sağlıktan faydalanmak istiyorsa 60 lira ödesin 1 ay faydalansın desin. ama amaç ne? fakirden ne kopartabilirsek kardır mantığı. siz sorgusuz sualsiz savunmaya devam edin. ah bu savunanların kuyruğuna basmazlar ki bi bassalar o zaman görücem ben bunları..

edit : millete çalış malış deme, senden öğrenecek değil millet çalışıp çalışmayacağını, anlaşılan tuzu kuru bi arkadaşsın. kaldı ki herkes anadan babadan şanslı da doğmuyor, ben öğretmenlik bitirdim gidip hamallık yapıcak halim yok elimde diploma varken. deniyoruz sınavlar mülakatlar. bu süreçte niye 60 lira ödüyelim devlete her ay?

Alıntıları Göster
    Benimki iktidarı savunmak değil, ortak akıla hitap etmeye çalışıyorum kaç mesajdır.. CHP de MHP de gelse bu uygulama devam eder. Kaç mesaj yazdım ortak akıla hitap eden, kalkmış hala neden 60tl ödeyeyim diyorsun, duvara söylüyorum sanki.

60 tl ödeyerek 1 ay sağlıktan faydalanmak diye birşey yok, hiçbir zaman olmadı, gerçekleri görün. Her türlü sağlık probleminden bahsediyorum acil dahil, ameliyat dahil..

İş arıyorsun, çok güzel, fakat iş ararken başına bir kaza gelirse, araba çarparsa, dişin ağrırsa, belinde diskin kayarsa, gözlüğün kırılırsa hastaneye gittiğinde sana bakılsın ve sonra da kol gibi fatura çıkmasın diye işte o 60 tl'yi ödüyorsun. Onu da ödeyecek durumun yoksa gelir testi var, tamam o test çok aşağılayıcı bir süreç, eğer testi istemiyorsan ver 60tl yi kurtul.

Bir de şu var, iki aylık prim yatırırsan provizyon alınıyor diye biliyorum (geçmiş borçların olsa bile), geçmiş borçların da işe girdiğinde siliniyor veya işveren bir şekilde hallediyor olması lazım. Araştırın.

• Yarbay
    7117 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    ismailbbyigit

quote:

Benimki iktidarı savunmak değil, ortak akıla hitap etmeye çalışıyorum kaç mesajdır.. CHP de MHP de gelse bu uygulama devam eder. Kaç mesaj yazdım ortak akıla hitap eden, kalkmış hala neden 60tl ödeyeyim diyorsun, duvara söylüyorum sanki.

60 tl ödeyerek 1 ay sağlıktan faydalanmak diye birşey yok, hiçbir zaman olmadı, gerçekleri görün. Her türlü sağlık probleminden bahsediyorum acil dahil, ameliyat dahil..

İş arıyorsun, çok güzel, fakat iş ararken başına bir kaza gelirse, araba çarparsa, dişin ağrırsa, belinde diskin kayarsa, gözlüğün kırılırsa hastaneye gittiğinde sana bakılsın ve sonra da kol gibi fatura çıkmasın diye işte o 60 tl'yi ödüyorsun. Onu da ödeyecek durumun yoksa gelir testi var, tamam o test çok aşağılayıcı bir süreç, eğer testi istemiyorsan ver 60tl yi kurtul.

Bir de şu var, iki aylık prim yatırırsan provizyon alınıyor diye biliyorum (geçmiş borçların olsa bile), geçmiş borçların da işe girdiğinde siliniyor veya işveren bir şekilde hallediyor olması lazım. Araştırın.

Alıntıları Göster
    yav tamam da benim 60 lira gelirim yok ki? ne yapayım sokakta dileneyim mi? ben anamdan babamdan para istemiyorum, bunu nerden ödücem?

devlet halkını düşünse ya bunu isteğe göre yapar ya da dediğim şekilde insanların hastaneye işi düştüğü zaman yapabilmesi için fırsat tanır, halkçılık budur. onun dışında mevcut sistem ile eşit koşul göremiyorum ben.

• Yarbay
    7812 Mesaj
    ssklı, çalışan biriyim.
    Gss denen olay belki gelmişmiş ülkelerde olumlu olabilir fakat Türkiye gibi ülkelerde ne yazıkki hiçte iyi bir uygulama değil..
    Universite bitirmiş biri bile iş bulamazken, işsizlik bunca çokken, çalışmayan veya iş bulamayan birine gssyi dayatmak kesinlikle yanlıştır.
    Bugün son gün mü?
    |
    |

yav tamam da benim 60 lira gelirim yok ki? ne yapayım sokakta dileneyim mi? ben anamdan babamdan para istemiyorum, bunu nerden ödücem?

devlet halkını düşünse ya bunu isteğe göre yapar ya da dediğim şekilde insanların hastaneye işi düştüğü zaman yapabilmesi için fırsat tanır, halkçılık budur. onun dışında mevcut sistem ile eşit koşul göremiyorum ben.

Alıntıları Göster
    60tl bile verecek durumun yoksa TEKRAR GELİR TESTİNE GİR. Oradan ne sonuç çıktı? belki 60 değil 260tl lik sonuç çıkar. O nedenle sen o 60tl ye şükret. Bildiğim kadarı o test kafanı sokacak bir ev varsa o evde yemek pişiyor su akıyor elektrik gaz çalışıyorsa senin gelirin var diyor. Ve seni ana babadan para isteme utancına mahkum ediyor, işsiz oturduğunu sana her ay hatırlatıyor ve iş bulmaya mecbur ediyor. Eski GARİBANİZM devri artık bitti Türkiyede, düzenli vergi toplayan modern hizmet veren devlet istediniz, işte oldu.

• Yüzbaşı
    737 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MUTAF

ssklı, çalışan biriyim.
    Gss denen olay belki gelmişmiş ülkelerde olumlu olabilir fakat Türkiye gibi ülkelerde ne yazıkki hiçte iyi bir uygulama değil..
    Universite bitirmiş biri bile iş bulamazken, işsizlik bunca çokken, çalışmayan veya iş bulamayan birine gssyi dayatmak kesinlikle yanlıştır.
    bu işsizler İŞKur a kayıtlı mı? gitsin kayıt olsunlar ülkenin gerçek işsizlik rakamları ortaya çıksın, ondan sonra bazı şeyler belki değişir. Evde oturuyor, 8 ay 10 ay olmuş, tamam daha kaç ay bekleyeceksin diplomasını aldığın bir işi bulmak için? artık bir B planının olması lazım 10 aydan sonra, gideceksin kim iş veriyorsa gireceksin.

ismailbbyigit

quote:

60tl bile verecek durumun yoksa TEKRAR GELİR TESTİNE GİR. Oradan ne sonuç çıktı? belki 60 değil 260tl lik sonuç çıkar. O nedenle sen o 60tl ye şükret. Bildiğim kadarı o test kafanı sokacak bir ev varsa o evde yemek pişiyor su akıyor elektrik gaz çalışıyorsa senin gelirin var diyor. Ve seni ana babadan para isteme utancına mahkum ediyor, işsiz oturduğunu sana her ay hatırlatıyor ve iş bulmaya mecbur ediyor. Eski GARİBANİZM devri artık bitti Türkiyede, düzenli vergi toplayan modern hizmet veren devlet istediniz, işte oldu.

Alıntıları Göster
    eve giren para sadece annemin emekli maaşı, annem babam ayrı bi tane daha kardeşim var üni ye başlıcak. 650 lira kira ödüyoruz, buna ek olarak kışın 200 lira doğalgaz geliyor 850 eder, 50 tl su de 900. geri kalan 600 lira ile 3 kişi geçinsin mi mutfak alışverişi mi yapsın yoksa devlete 60 lira haraç mı versin? ha bu arada kardeşime de çıktı 60 lira ödeme ayni ödemeye kalksak haraç aylık 120 lira.

eğer hala bu sistemi savunacak olursan sana çok pis giydiricem haberin olsun, yukarıda yazdığım rakamlar sallama değil benim asabımı bozma. sana bir şey bozuk diyorsak bozuktur bu kadar basit. ne lan sizin bu sistemi savunma merakınız? tuzunuz kuruysa kurudur birader buraya gelip insanların asabını bozmaya hakkınız yok, sana götümüzden uydurmuyoruz bu sistem bozuk, haksızlık, adaletsizlik diye.

• Yarbay
    7812 Mesaj
    quote:

bu işsizler İŞKur a kayıtlı mı? gitsin kayıt olsunlar ülkenin gerçek işsizlik rakamları ortaya çıksın, ondan sonra bazı şeyler belki değişir. Evde oturuyor, 8 ay 10 ay olmuş, tamam daha kaç ay bekleyeceksin diplomasını aldığın bir işi bulmak için? artık bir B planının olması lazım 10 aydan sonra, gideceksin kim iş veriyorsa gireceksin.

Alıntıları Göster
    Son cümle hariç katılıyorum..

Iskura kaydı olmayan işsiz sayısı daha fazla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

eve giren para sadece annemin emekli maaşı, annem babam ayrı bi tane daha kardeşim var üni ye başlıcak. 650 lira kira ödüyoruz, buna ek olarak kışın 200 lira doğalgaz geliyor 850 eder, 50 tl su de 900. geri kalan 600 lira ile 3 kişi geçinsin mi mutfak alışverişi mi yapsın yoksa devlete 60 lira haraç mı versin? ha bu arada kardeşime de çıktı 60 lira ödeme ayni ödemeye kalksak haraç aylık 120 lira.

eğer hala bu sistemi savunacak olursan sana çok pis giydiricem haberin olsun, yukarıda yazdığım rakamlar sallama değil benim asabımı bozma. sana bir şey bozuk diyorsak bozuktur bu kadar basit. ne lan sizin bu sistemi savunma merakınız? tuzunuz kuruysa kurudur birader buraya gelip insanların asabını bozmaya hakkınız yok, sana götümüzden uydurmuyoruz bu sistem bozuk, haksızlık, adaletsizlik diye.

Alıntıları Göster
    bu enerjini bana değil gelir testini yapan devletin memuruna harcayacaksın.

ben hiçbir şeyi savunmuyorum, objektif bir ortak akılla yazıyorum, sen öfken sebebiyle bu ortak akıla sağır olmuş haldesin. Bana giydirmenin sana hiçbir faydası yok deşarj olmaktan başka...

tekrar ediyorum: 3 kişi 600 tl ye muhtaç halde olmak genç bir adam olarak sana dokunmuyor mu? niye bir işe girmiyor da prens gibi oturup klavye delikanlılığı yapıyorsun? işkur'a kayıt oldun mu?

• Yarbay
    7117 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    ismailbbyigit

quote:

bu enerjini bana değil gelir testini yapan devletin memuruna harcayacaksın.

ben hiçbir şeyi savunmuyorum, objektif bir ortak akılla yazıyorum, sen öfken sebebiyle bu ortak akıla sağır olmuş haldesin. Bana giydirmenin sana hiçbir faydası yok deşarj olmaktan başka...

tekrar ediyorum: 3 kişi 600 tl ye muhtaç halde olmak genç bir adam olarak sana dokunmuyor mu? niye bir işe girmiyor da prens gibi oturup klavye delikanlılığı yapıyorsun? işkur'a kayıt oldun mu?

Alıntıları Göster
    olm senin bilgin yok fikrin var, beyin hücrelerin ölmüş senin. ben beden eğitimi ve spor öğretmeniyim niye işkura kaydolayım? atanamadım, atanmaya çalışıyorum. bu süreçte niye işkura kaydolucam bana söylesene hamallık yapmak için mi? ben ailemden para almıyorum kendi harçlığımı çıkartmak için zaten antrenörlük yapıyorum oralar sana kalmadı bilip bilmeden ötüyosun işte.

• Binbaşı
    1750 Mesaj
    benım odenmeyen 800 tl borcum vardı sımdı baktım 150 yazıyor

gss de 2 ayrı bolum var ıkısındede farklı borc yazıyor

• 5510 sayılı kanun ve gelir testi yönetmeliği hakkında bilgisi olmayan,
    bilgi sahibi olmadan insanlara ayar vermeye çalışanlara cevap vermemeniz
    ruh sağlığınız açısından çok faydalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özgür irade -- 3 Ağustos 2018; 5:52:11 >
    |
    |
    ismailbbyigit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• 1.Borç:2018 nisan ayı öncesi borçlarınız paketlenerek yıl sonuna kadar uykuya yatırıldı.
    Eğer kanuna yeni bir geçici madde eklenmez ve bu borcu ödemezseniz 2019 da ücretli muayene ve tedaviye dahil olursunuz, 2019 dan itibaren de bu borca faiz eklenecek.

2.Borç:2018 nisan ayı sonrası, üzerine faiz eklenerek her ay yazılmaya devam edilen borç...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özgür irade -- 2 Ağustos 2018; 21:0:22 >
    |
    |
    aydınayhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    şu şakşakçı trolü niye kaale alıp cevap yazıyorsunuz ki...kudursun dursun bırakın...

bunlar mesaiyi burda yapıyor ,15 inde de bankamatikten çalıştık diye alın terlerini çekerler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boyka06 -- 3 Ağustos 2018; 7:13:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boyka06

şu şakşakçı trolü niye kaale alıp cevap yazıyorsunuz ki...kudursun dursun bırakın...

bunlar mesaiyi burda yapıyor ,15 inde de bankamatikten çalıştık diye alın terlerini çekerler...

Bilgiden yoksunlar ama kendilerince çok zeki ve çalışkanlar,
    insanlara emir ve ayar vermeye, sorguya çekmeye bayılıyorlar...

2012 yılından beri konuyu ve kanunları takip edenlere cahil,
    1200 sayfadır yorumlarda cehalet akıyor diyebiliyorlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özgür irade -- 3 Ağustos 2018; 21:0:24 >
    |
    |

Reklamlar
Mobilya Takımları
Canlı Tv izle
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,078
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.