Şimdi Ara

GENEL SAĞLIK SİGORTASI ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
26.334
Cevap
254
Favori
1.024.631
Tıklama
Giriş
    163 Mesaj
    arkadaşlar merhaba, 27 yaşındayım bu ay mezun oldum. mezun olmadan önce girip baktığımda gss prim borcum görünmüyordu ancak mezun olduktan sonra girip baktığımda 488 liralık bir borcum olduğunu gördüm. şu an işsizim ancak üniversite okurken çalıştığım dönemler oldu. incelediğim kadarıyla bu dönemlere borcum yazılmamış.

benim sorum şu, öğrenci olduğum ancak 25 yaş üstü olduğum dönemde (2016 aralıktan itibaren) yazılan borçları sildirme ihtimalim var mıdır ? sonuçta öğrenciydim o dönemde. yoksa 25 yaş üstü olduğum için her türlü ödemem mi gerekecek ?

selamlar hocam bu 25 yaşına kadar olan borclar silinecek yasası çıktıktan sonra sgk dan itiraz ettiğimiz halde

belgeleri ankaraya gönderdik cevap bekliyoruz gibi şeylerle bizi oyaladılar borçları silmediler

bende bimere durumu anlatan yazı gönderdim 25 yaşına kadar olan borcunuz silinmiştir 26 yaştan itibaren olan borcunuz

sisteme işlenmiştir gibi bir cevap verdiler eğer sgk dan sildiremezsen bimere yaz silerler 26 yaş üzeri olan borclarını eklerler

öğrenci belgesi ile sgk ya gidersen öğrencilik yıllarındaki borcunu silerler boşta kaldıgın dönemi eklerler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -IMAX- -- 16 Temmuz 2018; 15:44:31 >
    |
    |
    zamazingo mühendisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

öncelikle cevabın için teşekkür ederim. benim zaten 25 yaş altı olduğum dönemde herhangi bir borcum görünmüyor. dediğim gibi 2016 aralıktan itibaren başlamış borç.

şimdi anladığım kadarıyla, eğer o dönemde öğrenci olduğumu kanıtlarsam, 25 yaşın üstünde de olsam öğrenci olduğum dönemin borçlarını sildirme ihtimalim de var. yanlış anlamamışım değil mi ?
    |
    |
    -IMAX- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaslar merhaba,22 yasındayım ogrenci ve calısan biri olarak gorunmedigim icin borc sorguladıgım zaman resimlerde goruldugu gibi 1500TL borc cıkıyor. Bu borcu sildirmenin veya azaltmanın bir yolu var mı ? Bu borcu odedigim taktirde ozel hastaneye gidebilir miyim ? Gss hangi saglık hizmetlerini karsılıyor ? Ayagımda sıkıntı var artık yurumekte sıkıntı cekiyorum borcu odedigim taktirde ortopediye gidebilir miyim ? Bilgisi olan arkadaslar yardımcı olursa cok sevinirim

• Yarbay
    4281 Mesaj
    ben sigortalı bir işe başladım ama muayene olmak için kaç gün prim yatması lazım ? sanırım 15 günlüktü sigorta çünkü 15 gün çalışıyorum ayda

AMD Ryzen İşlemci Kullananlar Kulübü 130+ Kullanıcı
  • Uzaklaştırılmış 2 gün cezanın, 1 gün 13 saat 19 dakika kadarı kaldı.
    5 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: Gold D. Roger

Arkadaslar merhaba,22 yasındayım ogrenci ve calısan biri olarak gorunmedigim icin borc sorguladıgım zaman resimlerde goruldugu gibi 1500TL borc cıkıyor. Bu borcu sildirmenin veya azaltmanın bir yolu var mı ? Bu borcu odedigim taktirde ozel hastaneye gidebilir miyim ? Gss hangi saglık hizmetlerini karsılıyor ? Ayagımda sıkıntı var artık yurumekte sıkıntı cekiyorum borcu odedigim taktirde ortopediye gidebilir miyim ? Bilgisi olan arkadaslar yardımcı olursa cok sevinirim

sgk olsa dahi paralı bildiğim kadarıyla özel.

gss borçlarını ödersen devlet hastanesinde ücretsiz tedavi olabilirsin, bunun dışında ilaç vb şeyler paralı. ha birde gelir testi yaptırman lazım valiliğe gidip, gelirine göre ya aylık ödeme çıkıyor ya da ücretsiz gss li oluyorsun. gelir tespiti yaptırmazsan yine borç çıkacaktır. bu borcu da ödemeni tavsiye etmem, git sgk ya bilmiyodum haberim yoktu falan de silerler. silmezlerse artık araya birilerini sokun sildirin bi şekilde ödemeden siliyorlar
    |
    |
    FIFA 20 (PC) 1on1 Open Cup #15 Europe 1.
    FIFA 20 (PC) 1on1 Open Cup #16 Europe 1.
    FIFA 20 (PC) 1on1 Open Cup #17 Europe 1.

• Yüzbaşı
    384 Mesaj
    1350 tl borcum vardı elime para geçti peşin ödedim aslında bu zamana kadar zaten rahatlıkla ödeyebilirdim..
    keşke ödemeseydim devletin haksız bir geliri bu.. o yüzden haram zıkkım olsun..

kesinlikle benim gibi enayilik edip ödemeyin bu borcu.. eninde sonunda silinecek..
    benim muayene olduğum tarihleri borçlandırsa eyvallah dicem..
    en ufak hizmetime aylık borç saysın ama beni borçlu olarak gösterdiği dönemlerde hastaneyi bırakın sağlık ocağına gitmişliğim yok..

bu işin özeti şudur:

ALINMAMIŞ HİZMETİN BİR BORCU OLAMAZ!!!!!

Orijinalden alıntı: snl_

1350 tl borcum vardı elime para geçti peşin ödedim aslında bu zamana kadar zaten rahatlıkla ödeyebilirdim..
    keşke ödemeseydim devletin haksız bir geliri bu.. o yüzden haram zıkkım olsun..

kesinlikle benim gibi enayilik edip ödemeyin bu borcu.. eninde sonunda silinecek..
    benim muayene olduğum tarihleri borçlandırsa eyvallah dicem..
    en ufak hizmetime aylık borç saysın ama beni borçlu olarak gösterdiği dönemlerde hastaneyi bırakın sağlık ocağına gitmişliğim yok..

bu işin özeti şudur:

ALINMAMIŞ HİZMETİN BİR BORCU OLAMAZ!!!!!
    ödediğin şeyin adı sigorta, hizmet bedeli değil.
    hizmetin bedelini öğrenmek istersen, git bir özel hastaneye film çektir, muayene ol, dişine dolgu yaptır, faturayı gör...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyfi84 -- 25 Temmuz 2018; 8:45:53 >

• Yüzbaşı
    384 Mesaj

doğru söylüyosun ödediğim şeyin adı suriyelere gelir kapısı birilerinin cebini doldurma..
    gss prim borcunu haklı buluyosun yani sen almadığın hizmete bişey ödemeyi kabul ediyomusun?

siz hastasınız bence beyni bi çektirin baktırın.. bi gidin diş çektir film çektir diyosun kardeşim bu süreçte hastalanmamışım hizmet almamışım zaten diyorum!!!!!!! anlıyomusun okudunmu yazıyı tam..

hizmet aldığım ayları saysa eyvallah borçlandır diyorum İYİ OKU YAZDIĞIM YAZIYI canının istediği gibi algıladığın için boş cevap veriyosun

benim hasta olduğum hizmet aldığım dönemleri borçlandırırsan borçlu olduğum süreçte hiç hastalanmadım hiçbir hizmet almadım Allaha şükür.. hee bu yarın kaza geçirip hastalanmayacağım başıma bişey gelmeyeceği anlamına gelmez.. ama 1 ay içinde 10 dk hizmet alsamda 25 gün hizmet alsamda beni o ayla borçlandır diyorum.. bu hizmeti verecekse madem o zaman haksız kazanç elde etmeyecek devlet.. benim gibi aylarca sağlık hizmeti almadan borçlanan bir sürü insan var.. hizmet almadığım aylara para veremem.. BURDAKİ ARKADAŞLARADA SÖYLÜYORUM ASLA ÖDEMEYİN BENİM GİBİ ENAYİLİK EDİP ÖDEMEYİN sizin gibi yanlış düşünenlerede kanmasınlar diye uyarıyorum..

sizin gibi düşünenler olduğu sürece devletin alacağı saçma sapan borçlandırmalar devam edecektir..

ve yineliyorum benim gelir düzeyim Allaha şükür iyi askerliğimi yaptım bedellide yapabilirdim kısa dönem vatan borcu dedim yaptım geldim.. borçlu kalmayı asla sevmem.. şimdiye kadar rahatlıkla ödemyebilrdim ama bu haksız bir borç anladınızmı?.. ARKADAŞLAR SAKIN BENİM GİBİ ENAYİLİK EDİP BORCU ÖDEMEYİN ÖDEMEYİN MÜCADELEYE DEVAM EDİN.. MADEM 1 NİSAN SONDU YOK TEMMUZ OLDU YOK SEÇİMDEN ÖNCE ERTELEDİLER.. NE LAN BU OY ALICAM DİYE ERTELİYOSUN?? DİKKAT EDİN RESMEN SEÇİM ARACI OLDU BU GSS PRİM BORCU..

İNSAN HAKLARIN AYKIRI BİR BORÇ!!
    ALINMAMIŞ HİZMETİN BORCU OLMAZ!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snl_ -- 25 Temmuz 2018; 9:8:30 >
    |
    |
    seyfi84 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1923 Mesaj

Aralıksız olarak 30 gün primin yatması gerekli ve primlerin tahakkuk etmesi lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Rivalı Efsunger kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    795 Mesaj

4 sene önce yazdığına şuan cevap veriyorum
    çok güzelmüşsüm de orda mevla değil önemli olan1 Tl de çok 1000 Tl de çok
    burda komik olan sensin olayı anlamamışsın bile
    iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BBC886F5C -- 25 Temmuz 2018; 12:19:35 >
    |
    |
    brev kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bozuk plak gibi aynı şeyleri tekrar ediyorsun, sigorta nedir biliyor musun? belli ki bilmiyorsun, önce onun ne demek olduğunu öğren. Kaskoyu anlarsınız, zorunlu trafik sigortasını anlarsınız da bunu niye anlamıyorsun?
    ha ben bu uygulamayı savunup savunmadığımı söylemiyorum, ama sigorta budur. hizmet bedeli değildir.
    özelde biraz makul ücretler olsa karşı çıkmak isterim, ama yok. sigortan varsa devlet kliniğinde kompozit diş dolgu ya bedava veya 20-30tl gibi bir farkla yapılıyor, sigortasız özele gidersen 400tl den başlıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    snl_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kardeşim o bozuk plak dediğini sen yapıyosun ama sen tekrar etmiyosun senin algın bozuk baştan bozuksun yani bakış açın yanlış.. Sigortanın ne demek olduğunu biliyorum.. ama sen önce şunu anla.. çalışan adam sigorta öder.. (GEÇTİMİ FİLTREDEN) tortuların fazla bence.. filtreyi bi değiştirmen lazım.. İŞSİZ ADAMDAN GELİRİ OLMAYAN ADAMDAN ÖĞRENCİ ADAMDAN para alamazsın devlet olarak bunlara bakmak zorundasın bakamıyosanda eğer sağlık hizmeti almışsa sadece hizmet aldığı aylardan sorumlu tutmak zorundasın!!!
    bu adam öğrenciyse işsizse ailesine zaten yüktür sağlık kesintiside ailede olacak.. ama devletin işine gelmiyor böyle yapmak devlet senin düşündüğün gibi insanları araba olarak görüyor işte.. kaskonu sigortanı yap sonradan üzülme.. senin verdiğin bu örneği ben sayfalar önce verdim.. hatta ben bu örnekle arabaya döndük diye aşağılayodum.. sense adeta örneği benimsemiş kabullenmiş takdir ediyosun.. şaka gibi yemin ederim yaa..

adamda iş yok para yok gelir yok.. yok yok anlıyomusun yok ne demek sen biliyomusun??
    sen kendini kaskolanmış binilen arabaya benzetiyosan sen yaptır kaskonu sigortanı sana binen çok olur bu kafayla..

1275 sayfadır konu tartışılmış burda.. ne sen beni düşüncemden vazgeçirirsin anladığım kadarıylada ne ben seni..
    benim görüşüm bu insan haklarına aykırı bir durumdur..

SAĞLIK - ULAŞIM - EĞİTİM bir ülkenin bir devletin yapmakla yükümlüğü olduğu görevlerdir..
    bunları seçim malzemesiymiş ekstra bir işmiş gibi göstermekse ÜLKENİN GERİ KALMIŞLIĞININ GÖSTERGESİDİR!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snl_ -- 25 Temmuz 2018; 15:25:43 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    737 Mesaj

Hakaret etme. Ben senin akranın değilim, yaşım 48.

Geliri olmayan zaten bedava GSS li oluyor, giriyorsun gelir testine. Ama evde oturup gökten bedava GSS li olmayı hayal etme.

1200 sayfalık cehalet akıyor, hepsi bu. Nicelik niteliğe üstün gelmez.

Gidişatın değişmesini istersen aktif siyaset yapacaksın, GSS'ye hayır derneği kur, GSS zorunlu olmaktan çıksın diye imza kampanyası başlat.. demokrasiyi kullan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    snl_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yaşınıza saygı duyarım.. Bana söylüyosanız evde oturmayı bedava GSS li olmayı ben aileme yük olmadım çalıştım okul zamanları garsonlukta yaptım bimde çalışıp yerlere mobta attım panda dondurma fabrikasında mevsimlik işçi olarak çalıştım 2004 yılında ihtiyacım yoktu aslında bunları yaşamak istedim ama şimdi iyikide yapmışım diyorum.. sigortam öyle yada böyle işledi hep, çalışarak aslında.. 2014 yüksek lisans mezunuyum Allah nasip ederse Dr. mı yapıcam ileride.. ama cahilliğin ne eğitimle ne yaşla ilgisi vardır.. herşey kafada bitiyor önce.. sizinle tartışmayacağım bu konudada çok yazdım çok tartıştım zaten..

Allah'ıma çok şükür bu borcu ödesemde ekonomik olarak beni sarsmayacak durumdayım.. ama yarın ne olacağını bilemeyiz değilmi? ben demiyorumki devlet GSS borcu çıkarmasın ama çalışmayandan işsizden öğrenciden sadece hizmet aldığı ayları borçlandırsın.. ortak verdiğimiz örnekteki gibi biz araba değiliz ki sigortamız kaskomuz olsun.. hadi size ve devletimize göre arabayız biz arabası olmayana sigorta ve kasko yapmaktır bunun adı.. uzun yıllardır çalışıyorum ama çalışmadığım y.lisans öğrencisi olduğum dönemi iş değiştirdiğim ara dönemleri devletimiz beni borçlu göstermiş hatta askerlik dönemimi bile borçlu göstermiş.. eczaneye dahi gitmedim yaşım 32 olduğundan 25 yaş üstü öğrenci olarak kabul edilmiyormuş.. ben ödediğim bu parayı helal etmiyorum bana koymaz bu para.. devlet hastanesine pek ihtiyacım olmadı hep özel sağlık sigortam oldu çalıştığım için bu imkanlara sahip oldum.. ama bu milletin %80 i bu imkanlara sahip değil.. devlet desteğine ihtiyacı var yarın benim ihtiyacım olmayacağı ne malum?

Yol yapmayı ulaşımı geliştirmeyi hastaneleri eğitimi şov yapmayı siyaset malzemesi yapan yani yapması gereken temel hizmetleri sanki artı hizmetlermiş gibi gösteren bir hükümet var.. ben çift vatandaşım vatandaşı olduğum diğer ülkenin parası bile şuan ülkemde x3 değerinde.. şimdi bana git o zaman diğer ülkene gibi cevapta verirsiniz.. ben bu ülkede büyüdüm bu ülkede yetiştim burada hizmet edeceğim ama gidişat böyle olursa çocuklarımın geleceği için onları bu ülkede tutmayı düşünmem.. Devlet olabilmek devlet yönetebilmek kolay bişey değil.. Siz bu ülkenin durumunu normal buluyorsanız vay halinize..

çanakkale destanı ile aynı kefeye konan sözde 15 temmuzdan sonra nedense demokrasi kelimesini ağzına almaya başladı hükümet yanlıları.. Bu ülkeye demokrasiyi şuanki hükümet getirmedi Atatürk'ün getirdiği demokratik hakkımı herzaman kullandım.. kullanılıyor zaten.. Gidişatın değişmesi için uzun yıllardır toplu bir hukuk mücadelesi veiliyor zaten bende takipçisiyim.. yeterli sayıda imza yıllar önce toplandı ve başlatıldı rahat olun.. Bu ülkede insanlar için toplum için haksız olan herşeye mücadele ettim ederim etmeyede devam edeceğim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snl_ -- 26 Temmuz 2018; 9:59:53 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    599 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: seyfi84

Hakaret etme. Ben senin akranın değilim, yaşım 48.

Geliri olmayan zaten bedava GSS li oluyor, giriyorsun gelir testine. Ama evde oturup gökten bedava GSS li olmayı hayal etme.

1200 sayfalık cehalet akıyor, hepsi bu. Nicelik niteliğe üstün gelmez.

Gidişatın değişmesini istersen aktif siyaset yapacaksın, GSS'ye hayır derneği kur, GSS zorunlu olmaktan çıksın diye imza kampanyası başlat.. demokrasiyi kullan.
    GSS hakkında bilgin sıfıra yakın,Gelir testi değil bu,Varlık vergisinin başka türlüsü
    Bütün hane halkının gelir,gider hesabı yapılıyor,Bir yerde zorunlu fişleme bu,Fişleme testinden sonra,Yapılan hesaplamada,aç ve parasız kaldığını kanıtlarsan GSS ücretsiz oluyor,Kanıtlayamazsan beş parasız olduğunu,2012 yılında 212-106-35 liradan prim ödemeye,hemde ölene kadar mahkum oluyorsun.

Diyelimki,2 ay prim ödemedin,hastanede tedavi olamazsın,GSS,tedavi olmana engel oluyor ama tedavi olmuş gibi,borç yazmaya devam ediyor,ne zamana kadar ölene kadar

Hem hastanede tedavi olamaya engel ol,hemde prim,borç yazmaya devam et,Süper bir yasaymış bu GSS

GSS ölene kadar prim almaya devam edecekse,Ölene kadar hastanede,Türk vatandaşlarını prim ödesin,ödemezsin bakmak zorunda,Bakmam diyorsa,aylık borçta yazamaz,Yasanın en çelişkili yeri burası

• Yüzbaşı
    737 Mesaj

Sigorta mekanizması böyle işler, düzenli prim yatırırsın, prim aksattın mı sigorta çalışmaz eksikleri tamamlarsan çalışmaya başlar. Hizmet bedeli değildir.

Sen 80lerde 90larda hiç devlet hastanesine gittin mi? biliyorsan o zamanları tartış, ama bilmeden ahkam kesme. Hiçbir zaman bedava sağlık hizmeti olmadı bu ülkede.

Geçen bir haber vardı ülkede 18 milyon kişi direkt veya dolaylı devletten yardım alarak yaşıyormuş. Siz de öğrenin sistemi, kullanın, prim yatırmayın. En kolayı bir işe girmek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    soygar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: seyfi84

Sigorta mekanizması böyle işler, düzenli prim yatırırsın, prim aksattın mı sigorta çalışmaz eksikleri tamamlarsan çalışmaya başlar. Hizmet bedeli değildir.

Sen 80lerde 90larda hiç devlet hastanesine gittin mi? biliyorsan o zamanları tartış, ama bilmeden ahkam kesme. Hiçbir zaman bedava sağlık hizmeti olmadı bu ülkede.

Geçen bir haber vardı ülkede 18 milyon kişi direkt veya dolaylı devletten yardım alarak yaşıyormuş. Siz de öğrenin sistemi, kullanın, prim yatırmayın. En kolayı bir işe girmek.
    sağlık bedava olmasın ona itiraz yok. sen çalışmayan adamdan hastaneye bile gitmediği halde 60 lira haraç kesiyorsun her ay. bunun neresi etik?
    FIFA 20 (PC) 1on1 Open Cup #15 Europe 1.
    FIFA 20 (PC) 1on1 Open Cup #16 Europe 1.
    FIFA 20 (PC) 1on1 Open Cup #17 Europe 1.
  • Yarbay
    9917 Mesaj
    Ayrıca bu yatırılan primler emekliliğe de etkisi olmuyor.Asıl büyük sıkıntı burada.

Bu noktada tamamen saçma ve bağımsız bir şey bu GSS.Bence bir haraç.Sigorta primi ile aynı değil

Yalana gel.benim gelirim yok yine g1 yaptılar neymiş babamın varmış.benim babamla ne alakam var madem babam ile bir tutuluyorum o zaman onun sgk sından yararlanayım ? Suriyelilere bedava bana parayla hadi be ordan@seyfi84

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
SEO
Mobilya Takımları
SEO
Bey Azura
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,922
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.