Şimdi Ara

GENEL SAĞLIK SİGORTASI ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
26.307
Cevap
253
Favori
1.022.136
Tıklama
Giriş
    429 Mesaj
    Kaç seçim geçti kaldırmadılar. Bu gidişle de kaldırmazlar. Ha ödeyecek miyim, hayır. Yine de bunun parasını bir kenarda hazır tutuyorum. Hastaneye birgün yolum falan düşer diye... Allah inşallah o günleri göstermez. Hastaneye giren sağlam insan hasta çıkıyor artık.

Devlet nezaman ana parayı silmiş mi !!! Sizden ricam şöyle bir arşivi taramanız bakalım bu konuyla ilgili karşınıza neler çıkıcak ama ben birkaç örnek vereyim.Davutoğlu seçim öncesi vaat etti ve 25 yaş öncesi nekadar borç varsa ana para,gecikme dahil hepsi silindi ve silinen para 4-5 milyar tl yani katrilyondu bu bir.Geçen sene ise mart 2017 dahil g1,g2,g3 denen ayrı rakamlarla borç yüklenen milyonlarca vatandaşın ana para dahil nekadar borcu varsa tek rakam 53 tl’den yeniden hesaplandı yani yine 4-5 milyar tl silindi ve ödiyenlere kusura bakmayın iade etmiyoruz maddesi kanuna eklendi.Özetle gss’yi diğer tahakkuk eden vergiler gibi düşünmeyin.Ana parada silinir ne varsa silinir.Çünkü vatandaşın beyan ettiği vergi değil bu kendilerinde borç yükleyip ödiyen olurmu diye bekleniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Panamalı Hasta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ben dişim için gittim de ne oldu devlet hastahanesine,iltihaplı dişe kanal tedavisi uyguluyordu doktor e bu böyle olur mu hiç dediğimde tedavi sonrası sıkıntı olabilir olursa diş çekilir diyip özel doktor önerdi kendileri.

içimden küfür ede ede soluğu özel diş polikliniğinde aldım.

allah hastahanelere kimseyi düşürmesin ama devlet hastahanelerine hiç düşürmesin.
    |
    |
    SwordBreaker kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

TRABZONSPOR
  • Yüzbaşı
    409 Mesaj
    Yine 1 Nisan son gün diye haberler çıkmaya başladı.

Her sene 1 Nisan son gün diyor Devlet vatandaşına düzenli olarak 1 Nisan şakası yapıyor.

|
    |

Orijinalden alıntı: boyka06

Böyle tahrik edici konuşmalar yapmayın...devlet yaklaşık 5 milyon kişiyi borçlandırmış gss ile.

Ha bunu zorla hacizle de alırsa,Afrinde de suriyeliler gider savaşır artık..7 haziran seçimlerini ne çabuk unuttunuz,evet bizim millet sessizdir sakindir,herşeye eyvallah çeker..ama bir yediği ayazı da unutmaz..

Kardeş sen çok iyimsersin.Son yapılan seçim yasası değişiklikleriyle ve ohal kararnameleriyle önümüzdeki seçimleri bir şekilde kazanacaklar. çünkü AKP bir daha gitmemek üzere iktidara getirilmiş bir partidir!

• Binbaşı
    1555 Mesaj

Haklı olabilirsin ama napalım peki bir önerin var mı,örneğin bütün Avrupa bizi kıskanıyorken ama kimse vatandaşlık da vermiyor ki,göç edelim..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    çiko miko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Fx_57,5

ben dişim için gittim de ne oldu devlet hastahanesine,iltihaplı dişe kanal tedavisi uyguluyordu doktor e bu böyle olur mu hiç dediğimde tedavi sonrası sıkıntı olabilir olursa diş çekilir diyip özel doktor önerdi kendileri.

içimden küfür ede ede soluğu özel diş polikliniğinde aldım.

allah hastahanelere kimseyi düşürmesin ama devlet hastahanelerine hiç düşürmesin.

özel de ne yaptılar ?

Orijinalden alıntı: boyka06

Böyle tahrik edici konuşmalar yapmayın...devlet yaklaşık 5 milyon kişiyi borçlandırmış gss ile.

Ha bunu zorla hacizle de alırsa,Afrinde de suriyeliler gider savaşır artık..7 haziran seçimlerini ne çabuk unuttunuz,evet bizim millet sessizdir sakindir,herşeye eyvallah çeker..ama bir yediği ayazı da unutmaz..

Seçimlere malesef daha var..Bu hükümetin de bu arada daha yapacak çok şeyi ! var.
    |
    |

özelde iltihabın geçmesini için antibiyotik kullanımımı beklediler,devlet hastahanesinde beklemediler.

d.hastanesinde yaptığı işlemi anlatmaya açıklamaya bile tenezzül etmezken özel hastahanede 1 dr 2 hemşire başımdaydı,dişe işlem yaparken her yapacağı işlemi açıklaya açıklaya yaptılar.
    |
    |
    eyoruk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

TRABZONSPOR
  • Er
    9 Mesaj
    Milletvekilleri ve generallere yeni haklar:Genel Kurul’da görüşülen KDV Yasası’nda iki yeni madde ihdasına ilişkin önergeler son anda gündeme geldi.

AK Parti, CHP ve MHP grup başkanvekillerinin imzalarını taşıyan önergeler, HDP’nin itirazına karşın kabul edildi. Yasaya eklenen ilk maddeye göre, TBMM üyeleri ve üyeliği sona erenler ile dışarıdan atanan bakanlar, kamu kurum ve kuruluşlarının tüm sosyal tesis ve imkanlarından, bu tesislerin en üst düzey amirlerine sağlanan en uygun şartlara göre yararlanacaklar. İkinci madde ihdası da Genelkurmay Başkanı, kuvvet komutanları, general ve amirallerle ilgili oldu. Buna göre, Genelkurmay Başkanı, Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanları ile orgeneral ve oramiral rütbesinde bulunanlar, bu görevlerden emekli olanlar ile bakmakla yükümlü oldukları aile fertlerinin sağlık hakları, TBMM üyeleriyle eşitlendi. Bu statüde olanların sağlık giderleri, milletvekillerinin bağlı oldukları esaslara göre kendi kurumlarının bütçelerinden karşılanacak. Bu hak daha önce ayrı bir yasayla yüksek yargı üyeleri ve aile fertleri için de tanınmıştı.

|
    |

• Yarbay
    5943 Mesaj

Arkadaşlar e-devlet üzerinde herhangi bir borç falan görünmüyor. 3 martta 25 yaşıma girdim. Geçen hafta hastaneye gittiğimde sağlık güvencen yok denilerek geri çevrildim.

Haberlerde 2 nisana kadar gelir testi yaptırın falan deniliyor.

Üniversiteden geçen yıl mezun oldum. Şu an KPSS çalışıyorum. Herhangi bir gelirim yok, İşsizim yani. Farklı şehirde memur olan abimle beraber kalıyorum. Bana yeşil kart statüsü çıkar mı acaba?

ismailbbyigit

quote:

Orijinalden alıntı: #Ramazan

Arkadaşlar e-devlet üzerinde herhangi bir borç falan görünmüyor. 3 martta 25 yaşıma girdim. Geçen hafta hastaneye gittiğimde sağlık güvencen yok denilerek geri çevrildim.

Haberlerde 2 nisana kadar gelir testi yaptırın falan deniliyor.

Üniversiteden geçen yıl mezun oldum. Şu an KPSS çalışıyorum. Herhangi bir gelirim yok, İşsizim yani. Farklı şehirde memur olan abimle beraber kalıyorum. Bana yeşil kart statüsü çıkar mı acaba?

çıkabilir de çıkmayabilir de tamamen keyiflerine kalmış bir şey, siz gidip başvurunuzu yapın geciktirmeden

origin id : ismailbbyigit

ESL FIFA 16 (PC) 1on1 Community Cup 1.

FIFA 20 (PC) 1on1 Open Cup #15 Europe 1.

FIFA 20 (PC) 1on1 Open Cup #16 Europe 1.

FIFA 20 (PC) 1on1 Open Cup #17 Europe 1.

• Yarbay
    5943 Mesaj

Alo 170'i aradım önce uykulu ses ile konuşan bir temsilci ile konuştum.

Sorgulama yapıp bana sosyal güvenlik kurumuna başvurun dedi başka bir şey söylemedi. İnternette bazı yerlerde kaymakamlığa, bazı yerlerde valiliğe gidin diyor. Gece gece cidden kafayı yemek üzereyim.

|
    |
    ismailbbyigit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben dün gittim kaymakamlığa gelir testi yaptırmak için, önce sgk'ya gidip belge almanız sonra buraya gelmeniz lazım dedi vaktim olmadığına uğraşamadım bende.
    |
    |
    #Ramazan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam borcunuz falan gözüküyor mu?

|
    |
    FasTBoY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Borcum var, Nisanda önceki birikmişlerde var.
    Daha öncesinden gelir testi yaptırmıştım, yeşil kartlıydım 2-3 yıl öyle devam etti sonra taşındık yeniden gelir testi yaptırmanız gerekti mecburen yaptırdık bu seferde en alt seviyeden ücretli çıktı(Neye göre bilmiyorum onuda) 2-3 yıldırda bunun borcu geliyor, dün işim vardı ilçede dedim yaptırayım belki yeşil kart vs olur diye kaymakamlığa gittim, oda sgk'ya gitmeniz gerekli birşey yapamayız dedi arada mesafe ve eve dönüş için son araca yetişemeyeceğim için kaldı şimdilik.
    Yanlış bilmiyorsam 25 yaşını geçtikten sonra yansımaya başlıyor, büyük bir ihtimalle önümüzdeki aydan itibaren yansımaya başlar borç. E-devletten sgk altından provizyon sorgulamaya bakabilirsin(orda daha net yazar bilgi olarak), borcun yoksa alabiliyor olman lazım. 2ay veya 3 ay ödeme yapmasan bile. Gelir testinin vakti bitmiş gibi görünüyor attığın resimde belki onada provizyon vermiyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 30 Mart 2018; 1:21:56 >
    |
    |
    #Ramazan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    6888 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    ismailbbyigit

quote:

Orijinalden alıntı: #Ramazan

Alo 170'i aradım önce uykulu ses ile konuşan bir temsilci ile konuştum.

Sorgulama yapıp bana sosyal güvenlik kurumuna başvurun dedi başka bir şey söylemedi. İnternette bazı yerlerde kaymakamlığa, bazı yerlerde valiliğe gidin diyor. Gece gece cidden kafayı yemek üzereyim.

ben giresunda yaşıyorum ilk yaptığım valiliğe gidip gelir tespiti yaptırıyorum sonucunu 15 gün sonra sgk dan öğreniyorum.
    |
    |

• Yarbay
    3875 Mesaj
    nisan 2017den sonraki borçlar var. 480 tl. ne yapayım gençler ödeyeyim mi?
    ismailbbyigit

quote:

Orijinalden alıntı: Ken Block43

nisan 2017den sonraki borçlar var. 480 tl. ne yapayım gençler ödeyeyim mi?

niye?
    |
    |

• Yarbay
    2208 Mesaj
    2016 Haziran'da mezun oldum.2016 Nisan ayından askerliğime kadar olan aylarda gss borcum gözüküyor.170 deki sistemde güncelleme var.Burdan kontrol edemiyoruz dedi.Bağlı bulunduğum sgk dan baya uzaktayım.Nasıl düzeltebilirim?Yaş 24
    |
    |
Canlı Tv izle
son dakika
Bey Azura
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.