Şimdi Ara

Genel bir kaç soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Geçenlerde anakart ve cpu'yu yeniledim de bir sorum olacak. i5 3570k kullanıyorum ve gördüğüm kadarıyla içine Intel HD 4000 gömülü. İşlemcinin içindeki bu ekran kartını sisteme bağlı olan asıl GPU ile kullanmanın bir yolu var mı? Anakartın özelliklerinde iGPU diye birşey var fakat anladığım kadarıyla işlemcinin içindeki gpu'yu overclock'lamaya yarıyor. Emin olamadım. sistemi yandan görebilirsiniz.

Ayrıca soğutucu konusunda önerisi olan varmı? Bu sistemden önce Q9400 üzerinde Thermalright Cogage True Spirit kullanıyordum. Sıcaklık değerleri yük altında 50 civarında dolanıyor ve fan kesinlikle ses yapmıyordu. Şu anki sistem stok fan ile 4.2'de çalışıyor (default saat hızı 3.4). Hani sağda solda görüyorum, işlemcinin stok fanı çok kötü diyip duruyor millet ama işini gayet başarılı bir şekilde yerine getiriyor aslında. Oyundayken sıcaklıkları izliyorum, sürekli 45-50 civarında. Tek eksi tarafı çıkardığı ses sanırım (zaten eski işlemcinin fanını değiştirmemin sebebi de buydu).

Şu an stok fan diye çok zorlamak istemedim fakat sağlam bir soğutucu ile işlemciyi biraz daha itekleyebilrim. Hem sessiz hem işini doğru düzgün yapan bir alet biliyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: sovere1gn

Merhaba. Geçenlerde anakart ve cpu'yu yeniledim de bir sorum olacak. i5 3570k kullanıyorum ve gördüğüm kadarıyla içine Intel HD 4000 gömülü. İşlemcinin içindeki bu ekran kartını sisteme bağlı olan asıl GPU ile kullanmanın bir yolu var mı? Anakartın özelliklerinde iGPU diye birşey var fakat anladığım kadarıyla işlemcinin içindeki gpu'yu overclock'lamaya yarıyor. Emin olamadım. sistemi yandan görebilirsiniz.

Ayrıca soğutucu konusunda önerisi olan varmı? Bu sistemden önce Q9400 üzerinde Thermalright Cogage True Spirit kullanıyordum. Sıcaklık değerleri yük altında 50 civarında dolanıyor ve fan kesinlikle ses yapmıyordu. Şu anki sistem stok fan ile 4.2'de çalışıyor (default saat hızı 3.4). Hani sağda solda görüyorum, işlemcinin stok fanı çok kötü diyip duruyor millet ama işini gayet başarılı bir şekilde yerine getiriyor aslında. Oyundayken sıcaklıkları izliyorum, sürekli 45-50 civarında. Tek eksi tarafı çıkardığı ses sanırım (zaten eski işlemcinin fanını değiştirmemin sebebi de buydu).

Şu an stok fan diye çok zorlamak istemedim fakat sağlam bir soğutucu ile işlemciyi biraz daha itekleyebilrim. Hem sessiz hem işini doğru düzgün yapan bir alet biliyor musunuz?

ikisini birlikte kullanamzsınız.
    bütçe belirtirseniz daha ddoğru bir öneri verebilirim.

• valla bir sonraki aya bırakıcağım için 100 civarı diyelim. bir arkadaş coolermaster hyper 412s'i önerdi. incelemelerine biraz baktım, çalışma devri ve çıkardığı ses eskiden kullandığım fanla hemen hemen aynı değerlerde. bundan daha uygun fiyata, daha net çalışan bir alet varsa neden olmasın ama.

• Fanla beraber o çevirici geldi aslında fakat yakın bir arkadaşıma zaten satmış bulunmuştum. Geri almak olmazdı..
  • Siz bilirsiniz de fazla masrafa gerek yok çevirici ucuz nasıl olsa. 100TL civarında alacağınız soğutucu elinizdekinden çok da iyi olmayacaktır gerçi 2.el de uygun ve daha iyi birşeyler olabilir tabii
  • onu soruyorum bende. fan zaten satıldı ve arkadaşın siateme bağlandı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • neyse hallettim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.