Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Gençlikten ümit bekleyenlere ayar oluyorum..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
89
Cevap
1
Favori
4.486
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Gençlikten ümit bekleyenlere ayar oluyorum..
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    24 Mesaj
    İşte senin gibileri o toplu taşımada büyüklerine saygısı yok yer verme yok.Bakıyorum okula gidiyor okulda oturacak ders görecek dolmuşta teyzeye yer vermiyor.

Hiç hep genç kalmayacaksınız o teyzenin ayakta gitti yolları sizlerde gideceksiniz.Hele bir yaşlanın bunu sizde yaşayacaksınız.

Araba tutkun olduğu çok belli.Toplu taşımalara laf atıp kendini ne zannediyorsun ki sen bir söz vardır.Akılsız başın cefasını ayaklar çeker diye bu laf tam sana göre.

Birde fabrika'da çalışanlar senin gibi asla düşünmüyor onlar akşam evime ekmek götüreceğim diye düşünüyorlar.Çalışan nesil şuan çok iyi paralar kazanıyor ve sen asla o nesil gibi olamayacaksın o nesil kendisine araba'da alır ev de alır ama sen bu kafayla asla birşey sahip olamazsın.

Eskiler eskide kaldı diyorsun ama o eskiler zamanı gelince çok özlüceksiniz.

Sanırım sen başka ülke'de yaşıyorsun?
    |
    |
    gren kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: sworders06

İşte senin gibileri o toplu taşımada büyüklerine saygısı yok yer verme yok.Bakıyorum okula gidiyor okulda oturacak ders görecek dolmuşta teyzeye yer vermiyor.

Hiç hep genç kalmayacaksınız o teyzenin ayakta gitti yolları sizlerde gideceksiniz.Hele bir yaşlanın bunu sizde yaşayacaksınız.

Araba tutkun olduğu çok belli.Toplu taşımalara laf atıp kendini ne zannediyorsun ki sen bir söz vardır.Akılsız başın cefasını ayaklar çeker diye bu laf tam sana göre.

Birde fabrika'da çalışanlar senin gibi asla düşünmüyor onlar akşam evime ekmek götüreceğim diye düşünüyorlar.Çalışan nesil şuan çok iyi paralar kazanıyor ve sen asla o nesil gibi olamayacaksın o nesil kendisine araba'da alır ev de alır ama sen bu kafayla asla birşey sahip olamazsın.

Eskiler eskide kaldı diyorsun ama o eskiler zamanı gelince çok özlüceksiniz.

Niye yer versin ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    3105 Mesaj
    Tamam sistem çok doğru çok iyi demeyeceğim ama sen ne yaptın bunu değiştirmek için? Çok mu çalıştın okuldan çıkıp işe mi girdin ekstra bir yeteneğinin üzerine mi gittin de olmadı.

|
    |
    |
    |
    |
    |
    ne salakça bir serzeniş.
    |
    |

bu yaşına kadar ne yaptın ? bu sözü söyleyebilmek için her gün işe giden insanlardan farklı bir şeyler yapman lazım bir şey mi icat ettin ? günde 7 8 saat işe gitmeyi kastetmiyor Atatürk bu cümlesinde veya kpss yi kazanıp memur olmayıda kastetmiyor yada esnaf olmayı ülkede orjinal olan bizim ürettiğimiz hiç bir şey yok yapmaya çalışanlarada devlet destek vermiyor astronomi okumak istedim bana dediler ki bu ülkede okursan bir şey olmaz ama ilahiyat okusaydım direk ben imam olayım diye bana özel cami bile yapardı devlet
    |
    |
    YOURMOVE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

her toplum hakkettiği şekilde yönetilir, olan arada kaynayan azınlığa olur, insanlık var olduğu müddetçe bu böyle olmuştur
    |
    |
    Patria o Muerte kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en çok beğendiğim sözüdür.

Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.

Sen çalış, senin peynirini kargalar çakallar kapsın buna ne diyeceksin peki?Mesele çalışıp üretmekte değil anlasanıza, insanları bir sistem, şahıs ideoloji uğruna kandırıyorlar bağnazlık bu işte her şeye açık olup olayları iyi değerlendirmek lazım Rockefeller ailesinin başlangıçta nasıl yükseldiğini bilen bilir, amerikanın nasıl muzzam bir toplum mühendisliği sergilediği dünya çapında ortada.. hala akıllanmayacaksınız zaten siz akıllansanız akıllıların aklı hükümsüz kalır bırakın da böyle gitsin bu düzen
    |
    |

• Yarbay
    7671 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SkeironnWH

bu yaşına kadar ne yaptın ? bu sözü söyleyebilmek için her gün işe giden insanlardan farklı bir şeyler yapman lazım bir şey mi icat ettin ? günde 7 8 saat işe gitmeyi kastetmiyor Atatürk bu cümlesinde veya kpss yi kazanıp memur olmayıda kastetmiyor yada esnaf olmayı ülkede orjinal olan bizim ürettiğimiz hiç bir şey yok yapmaya çalışanlarada devlet destek vermiyor astronomi okumak istedim bana dediler ki bu ülkede okursan bir şey olmaz ama ilahiyat okusaydım direk ben imam olayım diye bana özel cami bile yapardı devlet

Vaaayyy Atatürkten alıntı filan yapar olmuş akboylar. Boşuna laf anlatmayın adamın Atatürkü gram sevdiği filan yok, sözü de bu sene anıtkabire filan gittiler diye atmıştır.

Bilmiyorlar ki Atatürk zamanında bunların desteklediği her şey karşı durdu.

Şimdi alıntı yapıp çalışmaya mı karşıydı filan diyecek.
    |
    |

• Yarbay
    3272 Mesaj
    Her gün ankara kırıkkale arası gidip geliyorum

|
    |
    722 Mesaj
    Gençliğe hiç ..k atmayın. Ne gördülerse onu yaşıyorlar. Parayı Allah yapıp tapan da bizim nesil (benim yaş 40), zenginsen en şerefli, fakirsen insan bile değilsin diyen de bizim nesil, münafığa peygamber muamelesi yapan da bizim nesil, ilimi bilimi bırakıp 3 kuruşluk adamlara inananlar da bizim nesil.

3 kuruş para için veya yan baktın diye adam vuranların, çocuğuna işkence edip karısını öldürenlerin, bi fırsat çıksada birilerini vurup mallarını yağmalasam diyenlerin, ben kazanamıyorsam herkes batsın diyenlerin yaşadığı bir ülkeyiz. Daha ne olacaklar, en fazla bizim kadar olurlar işte.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
    yeni gelen gençlere laf ediyorsunuz iyide şunu unutmayın bütün dünya teknolojinin gelişmesinden etkileniyor ve bu çocuklar buna adapte yetişiyorlar tembellik dünya genelinde var sadece türkiyede yok türkiyede zaten devlet doğru düzgün imkan vermiyor ortaya birşey katan zeki çocuklarda imkanı varsa yurt dışına çıkıyor bunları bilmiyormuş gibi davranmayın ülkenin ne halde olduğunu bilmezmiş gibi patronların ne derece pislik insan sömürmeye çalıştığını atlamayın bakanlar bile biz üreticinin yanındayız tüketici ne ki diye söylemlerde bulunuyor televizyonda internette bunları görmüyormusunuz yada görmek mi istemiyorsunuz birşey yapmak isteyen imkanı olmayan çocuklarda var ve şevkleri kırılıyor bizim milletimiz zaten devlet kurumlarına girin zaten tembelliği seven zibilyon tane memur var zaten adama belge götürüyorsun ağzını yayarak 1 kelimeyi 1 dk anca telaffuz ediyor ee işçi bulma kurumunda birkaç kere iş bulmaya gittim vasıfsız adamlar kocaman insanlar çok basit işleri arıyor ya toplumumuz çalışmaya karşı bizim zaten burda bu gençlere laf sokmanın bir manası yok kanımca işten dönüyorsun herkes yakınıyor bu patron böyle bu bunu dedi şu şöyle yaptı herkes işinden yakınıyor gitmek istemiyor zaten otonom sistemler ve yapay zeka iyice hayatımıza oturduğunda dahada tembelleşicez hepimiz ama bir ton işsiz sürüsü oluşucak teknoloji sayesinde o zamanda şuçu nereye atacağız dünya tembelleşiyor sadece biz değil
    |
    |

• Yarbay
    8552 Mesaj
    turkiyede adalet çökmüş yandaşsan cebin para dolu değilse çok para istiyorsan asker polis olur ölür gidersiniz.turkiyede ya kendi işinizi yapın yada kendi işiniz yapın
    birde fazla siyasete bulaşmayın derim turkiye gitgide diktatürlükle yönetilen ortadağu ulkelerine benziyor.
    |
    |
    aldığı maaş net 7500 TL civarı dedi primleri cartı curtu ekleyince (8-9 yıl tecrübe ingilizce biliyor öss ilk 100 odtü mezunu)

almanyadayken dönerciyle konuştuydum kendisi iç anadoluda bir okuldan makine mezunuydu kuzeniylemi ne evlenip buraya gelmiş dönercilik yapıyor aylık 2300€ civarı kazanıyorum dediydi 10400 tl yapıyor günümüzün kuru ile

yaşam standartları,terör,vergiler, türkiyenin alış gücünün euroyu TL ye çevirip hesaplasan bile daha kötü olmasını falan saymıyorum bile.

3. dünya ülkelerinden nobel alan adam çıkmaz,en zeki adamı koysanız da , köpek gibi çalışsanızda bir yere gelemezsiniz. türkiye 1. si olup en iyi okullardan birinde mühendislik tıp ne isterseniz okuyun alacağınız para kuzeniyle evlenen bir almancı(gerçi türktü arkadaş oraya gidince almancı oldu )dan daha kötü olacak. bomba patlar ölebilirsiniz,can güvenliği mal güvenliği yok. tinerci,sokak köpeği, tıklım tıklım toplu taşıma vb pek çok rezillik var buralarda

olay gençlikle alakalı değil hatta aksine türkiyeyi en geriye götürenler ev hanımları ve yaşlılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi songsteel -- 29 Aralık 2017; 15:21:18 >

• Yarbay
    15696 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en çok beğendiğim sözüdür.

Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.

Akp'liler din ticareti üzerinden, o da iş yapmazsa Atatürk'ün sözlerini çarpıtıp algı yanılsaması ile böyle uyutuyor işte gençliği. Bravo.

Sen hırsızın, rantçının, haram yiyenin devletin en üst kademesinden en aşağısına kadar egemen olduğu bir ülke için Atatürk'ün sözleri ile boşuna nutuk atamazsın sevgili kardeşim.

|
    |
    turkiyede sizden beklenen köpek gibi çalışıp ya açlıktan yada savaşıp ölmeniz
    ha bu arada saray soytarıları iyi yaşarlar aferin onlara
    |
    |
Reklamlar
son dakika
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
google reklamları
Mobilya Takımları
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.