Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Gençlik kafayo yiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
117
Cevap
4
Favori
8.544
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Gençlik kafayo yiyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    52 Mesaj
    20 yaşındaki bir genç için çok güzel düşünce ve anlatım olmuş. tebrik ediyorum
    |
    |
    "İhtiyar birini görüp yer vermeyince rahatsız olmuyor musun?" - Oluyorum, lise ve üniversite sıralarında her yaşlıya istisnasız yer verdim, %90ı dönüp teşekkür etmeyi bırak yüzüme bile bakmadı. 25 yaşındayım artık yer vermiyorum

"Türkiye teorik olarak bu ülkelerden çok daha üstün ama pratikte hiç bir şey işlemiyor malesef :(" - Tamam

"Sen üstüne düşeni yapıyor musun?" - 20 yaşında adamdan ne bekliyorsun tam olarak? Adamın ne siyasi gücü var da neyi değiştiricek? Dilinden başka gücü yok, sen zengin siyasetçilerle karıştırdın herhalde. Paran yoksa öyle her yerde konuşamazsın yapıştırırlar fetöcü damgasını sesini bile çıkaramazsın, sen ölmeyi bayılmak mı sandın?

"İki felsefe kitabı okuyan filozof, spacex projesini okuyan bilim insanı, siyaset okuyan muhalif kesiliyor." - Genç adam 1 sayfa bile okusa düşünceleri inanılmaz şekillenir. Ne bekliyorsun önce 50 yaşına kadar okuyup profesör olup ondan sonra mı konuşsun?

Çok boş konu üzgünüm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLGz -- 28 Aralık 2017; 18:12:41 >
    |
    |

• Binbaşı
    1945 Mesaj
    Donanımhaber çoluk çocuk sitesi zaten burada olgunluk araman hata.
    |
    |

Bu mesaji sabit mesaj yapip bolumun basina koymalilar.
    |
    |
    SebnemFerahHayranı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Türkiye berbat değil ama bu kültür bana göre değil. Kendimi pek ait hissetmiyorum benim hükümetle siyasetle falan bir alakam yok hükümet değişse de ben aynı şeyi düşüncem ama insanlar falan övdüğümüz çoğu şey bana yabancı geliyor. Ateist olduğumdan olabilir herşey egzantirik geliyor bu ülkede bana. Kısaca Almanya'ya adapte olamamış gurbetçi gibiyim burada.
    |
    |
    267 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    volkan9705

quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

Bir dinim yok ve deistim.

Kafam rahat, huzurluyum.

Bilime çok meraklıyım, medeniyet nasıl gelişir, teknolojiyi takip ederim.

Hiçbir dine kinimde yok sevgimde yok.

Mükemmel
    |
    |

"Daha sayfalarca yazarım ama bu ülkenin gencinin moralinin yüksek olması için hiçbir sebep yok.Tek şansımız okulda vs. çevre yapmak onlarla eğlenmek.Durumu orta ve altı olan bir insan için çoğu şey hayal bu ülkede.Ayrıca can güvenliğimiz düşük.Adam nasıl sevgi dolu olabilir ki? Neden daha iyi bir ülkeye gitmek istemesin ki? Tamam bunu düzeltmek bizim elimizde ama bu kolay birşey mi? Bunu düzeltmek sence ne kadar zaman alır? 50 yıl mı? 100 yıl mı? Biz kaç yıl yaşıyoruz? Bir kere geldiğimiz şu hayatta neden mutlu mesut yaşamayalım?"

Yazıklar olsun böyle düşünen insanlara. Neyse ki Mustafa Kemal Atatürk de sizin gibi düşünmedi. 57 yıl hayatım var bana ne vatandan demedi. Bunu düzeltmek çok zaman alır demedi. Neyse ki vatan nöbetinde şehit olan aslanlarımız sizin gibi düşünmedi. 20li yaşlarımda niye yaşamayayım demedi. Ben de böyle uzatabilirim. Yazıklar olsun size.

Audio is objective. Your hearing and opinion is subjective.

• Yarbay
    4440 Mesaj
    bakın arkadaşlar bende lisenin başında araba sesi çıkartmaya başlamıştım.
    sorunlar üstüme geldikçe garip sesler ve hareketler yapmaya başladım.kendimden şüphe ettiğim dahi oluyor.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: SebnemFerahHayranı

Kafayı yemeyelim de ne yapalım? Nasıl içimiz nefretle dolmasın? Başlıyorum anlatmaya :

- İlkokuldan başlayan cinsiyetçi ayrımlar.

- Üniversiteye kadar ailen durumu iyi değilse burs vs. şansın olmadığı için sürünüyorsun.O yaşlar da ergenliğin başları ve insanda travma yaratıyor.

- Karşı cinsin egosu ve tabuları yüzünden adam akıllı bu işlere giremiyorsun.

- Lisede ve üniversitede hocaların egosunu tribini çekiyorsun.

- Herşey siyaset olmuş heryerde siyaset konuşuluyor ve sürekli birbirine öfkeli toplum.

- Mezun olduktan sonra iş bulma sıkıntısı.Ayriyeten askerlik araya giriyor.Evlenmeyi düşünüyorsan zaten borç batağını göze aldın demektir.

- Sokakta yürürken bomba patlayıp patlamayacağını bilemiyorsun sürekli terör korkusu var.

- İnsanlarla herhangi bir konuda tartışamıyorsun,ters bir eleştiride direk polise şikayet ediyorlar düşünce özgürlüğü yok.

- İktidarı eleştiremiyorsun.

- Heryerde Türk dışında ırktan insanlar var.Irkçı değilim ama sokakta Türköe konuşan göremiyorum artık ve kendi ülkemizde Arapça tabelalar gırla ve başka ırktan insanlara yapılan yardımlar bizim hayat standardımızdan yüksek.

- Teknoloji çok pahalı.Amerika'da adamların maaşlarının çeyreğiyle alabileceği bilgisayarı 3 yıl taksitle alıyoruz.Araba desen 10 yıl borç ev zaten hayal.

- Din takıntısı var.Herşeye dini karıştırıyorlar.

- Ülkenin kendi atasına saygısı yok.

- Trafikte öfke gırla ve her an bir barzoyla tartışabilirsin.

- İnsanlar sürekli vaatlerle kandırılıyorlar.

- Benzin aşırı pahalı.

Daha sayfalarca yazarım ama bu ülkenin gencinin moralinin yüksek olması için hiçbir sebep yok.Tek şansımız okulda vs. çevre yapmak onlarla eğlenmek.Durumu orta ve altı olan bir insan için çoğu şey hayal bu ülkede.Ayrıca can güvenliğimiz düşük.Adam nasıl sevgi dolu olabilir ki? Neden daha iyi bir ülkeye gitmek istemesin ki? Tamam bunu düzeltmek bizim elimizde ama bu kolay birşey mi? Bunu düzeltmek sence ne kadar zaman alır? 50 yıl mı? 100 yıl mı? Biz kaç yıl yaşıyoruz? Bir kere geldiğimiz şu hayatta neden mutlu mesut yaşamayalım?

Peki ya Atatürk?
    Kendin dedin, insanların atasına saygısı kalmamış diye.
    Peki senin çok mu saygın var da kurduğu ülkeyi kurtarmaya çalışmıyorsun?

Nutuk kitabında geçen bir kaç cümleyi paylaşmak isterim. Harfi harfine yazmayacağım, aklımda kalan kaba taslağı yazacağım.

"Türkiye'nin borcu 500 milyon lira, ülkenin geliri 10-15 milyon lira. Amerikan mandası düşünülüyor. Ülkenin geliri (10-15 milyon lira) daha borcumuzun (500 milyon lira) faizini bile ödeyecek güçte değil.(Şu vahim duruma bakar mısınız?) Tarım yok, toprak kötü, işlevsiz, eğitim oranı yerlerde, okuma-yazma oranı diplerde, asker yok denecek kadar az, tabiri caizse taş üstünde taş yok."

Ve Atatürk'ün önünü kesmeye çalışan İstanbul hükümeti.

Sen Atatürk sadece savaş mı yaptı sanıyorsun?

Atatürk ne dedi? "En büyük savaş cahilliğe karşı yapılan savaştır" dedi. O bilmiyor mu böyle cahillerin, yobazların olduğunu?

Lütfen arkadaşlar, yapmayın etmeyin.

Atatürk dedi ya; "Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur."

• Teğmen
    156 Mesaj

Bu ülke kendisine iyilik yapanlara karşı ''bana ne, benim için mi yapmış'' diyen insanlarla dolu. Bu ülkeye bir şeyler katmak isteyen insanları nasıl motive edeceksin bu ortamda? Emin ol Atatürk şu an kendinden bu kadar nefret eden nankör türkler olduğunu görse bunları mandadan kurtarmak yerine mykonosta tatil yapardı.
    |
    |
    DrHolyday kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Dh + team iş başında. Allahtan ülke de yönetim sizin oylarınızla belirlenmiyo. Kaçınız oy verebiliyosunuz o da ayrı mesele de neyse
    |
    |
    SebnemFerahHayranı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

Orijinalden alıntı: Drima

Arkadaşlar Kanada 2018 yılından itibaren dünyanın kıskandığı güzeller güzeli ülkemizi listesine ekledi ve mahkemesiz olarak iltica yolu açtı.
    Kredi neyin bi şekil az da olsa para yapıp Kanada ya gidin dil okulu vs ayağına ve başvuru yapın (İltica başvuru şartı Kanada sınırlarında olmak)
    soğuk moğuk ama her türlü katlanılır artılarını görünce (buraya nazaran)
    Konusuda vardı DH'mızda silmedilerse bi bakın derim..

Yaşım 29 Mühendisim işim bu ülkedeki çoğu genç arkadaşlarıma göre daha iyi, maddi olarak (bu ülkeye oranla) iyi ama düşünmüyor değilim hani..

Yaaa bir git de gör bakalım harika kanadayı.

|
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Kafayı yemeyelim de ne yapalım? Nasıl içimiz nefretle dolmasın? Başlıyorum anlatmaya :

- Üniversiteye kadar ailen durumu iyi değilse burs vs. şansın olmadığı için sürünüyorsun.O yaşlar da ergenliğin başları ve insanda travma yaratıyor.

- Herşey siyaset olmuş heryerde siyaset konuşuluyor ve sürekli birbirine öfkeli toplum.

- Mezun olduktan sonra iş bulma sıkıntısı.Ayriyeten askerlik araya giriyor.Evlenmeyi düşünüyorsan zaten borç batağını göze aldın demektir.

- Sokakta yürürken bomba patlayıp patlamayacağını bilemiyorsun sürekli terör korkusu var.

- İnsanlarla herhangi bir konuda tartışamıyorsun,ters bir eleştiride direk polise şikayet ediyorlar düşünce özgürlüğü yok.

- Heryerde Türk dışında ırktan insanlar var.Irkçı değilim ama sokakta Türköe konuşan göremiyorum artık ve kendi ülkemizde Arapça tabelalar gırla ve başka ırktan insanlara yapılan yardımlar bizim hayat standardımızdan yüksek.

- Teknoloji çok pahalı.Amerika'da adamların maaşlarının çeyreğiyle alabileceği bilgisayarı 3 yıl taksitle alıyoruz.Araba desen 10 yıl borç ev zaten hayal.

- Benzin aşırı pahalı.

Daha sayfalarca yazarım ama bu ülkenin gencinin moralinin yüksek olması için hiçbir sebep yok.Tek şansımız okulda vs. çevre yapmak onlarla eğlenmek.Durumu orta ve altı olan bir insan için çoğu şey hayal bu ülkede.Ayrıca can güvenliğimiz düşük.Adam nasıl sevgi dolu olabilir ki? Neden daha iyi bir ülkeye gitmek istemesin ki? Tamam bunu düzeltmek bizim elimizde ama bu kolay birşey mi? Bunu düzeltmek sence ne kadar zaman alır? 50 yıl mı? 100 yıl mı? Biz kaç yıl yaşıyoruz? Bir kere geldiğimiz şu hayatta neden mutlu mesut yaşamayalım?

internettede güvenlik yok zaten önüne gelen yazıyor facebook desen yol geçen hanı gibi.Bir linç edilmediğim kaldı.
    Birde ne suçum olduğunu bilsem özür dileyeceğim ama adamlardan küfür yedim tehdit edildim.
    |
    |

• Onbaşı
    16 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cokomayi1

quote:

- Benzin aşırı pahalı.

Peki ya Atatürk?
    Kendin dedin, insanların atasına saygısı kalmamış diye.
    Peki senin çok mu saygın var da kurduğu ülkeyi kurtarmaya çalışmıyorsun?

Nutuk kitabında geçen bir kaç cümleyi paylaşmak isterim. Harfi harfine yazmayacağım, aklımda kalan kaba taslağı yazacağım.

"Türkiye'nin borcu 500 milyon lira, ülkenin geliri 10-15 milyon lira. Amerikan mandası düşünülüyor. Ülkenin geliri (10-15 milyon lira) daha borcumuzun (500 milyon lira) faizini bile ödeyecek güçte değil.(Şu vahim duruma bakar mısınız?) Tarım yok, toprak kötü, işlevsiz, eğitim oranı yerlerde, okuma-yazma oranı diplerde, asker yok denecek kadar az, tabiri caizse taş üstünde taş yok."

Ve Atatürk'ün önünü kesmeye çalışan İstanbul hükümeti.

Sen Atatürk sadece savaş mı yaptı sanıyorsun?

Atatürk ne dedi? "En büyük savaş cahilliğe karşı yapılan savaştır" dedi. O bilmiyor mu böyle cahillerin, yobazların olduğunu?

Lütfen arkadaşlar, yapmayın etmeyin.

Atatürk dedi ya; "Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur."

Hocam bırak Allah aşkına bunları.Bunlar kayıp nesil. Vatan, Atatürk, şehitler zerre umurlarında değil ortamlarda ağızlarından Gazimizin adı düşmez ama açıp bir Nutuk bile okumamışlardır. Sosyal medya hesapları Atatürkümüzün fotoğraflarıyla doludur. Ha sorsan ben vatan için ölmek zorunda nıyım abiii der anında. Polis kimlik kontrolü yaparken kedidir sonra gelir üniversitede sınıfta bir tartışmada polise de sallar.

Yüzde 90ı da üni okuma ayağına öğlene kadsr uyur ayı gibi şişer, her yerinden tonlarca yağ fışkırır kendine bakmaz sporun yanından geçmemiştir askere gitmemek için yüksek lisans yapar. Sonra da abd kanays gidebilirim düşünüyorum... Yaaaa o dediğin ülkelerin anayasalsrının gücünü ve hükümetleriinin otoritesini git de gör birader. Polisten nasıl muamele görüyorsun git buyur.. Yalnız öyle bitarafını büyüterek geçinemezsin okuyamazsın orada. :))

|
    |

• Binbaşı
    1910 Mesaj
    İnsanları cahil ve kültürsüz. Herkez kaba ve bencil. hayat pahalı, insan fiyatı ucuz sadece...

neyini sevsinler niye nefret etmesinler?
    |
    |
    zorlama yıldıramaz beni düşüncelerimi cesurca ifade edebilmeliyim her platformda.Birileri göz dağı verdiğini falan zannediyorsa fikirlerimde biraz değişiklik olsada büyük çoğunluğu değişmedi.Halen o eski aklı mantığı savunan çağdaş modern bir insanım.
    Bu herifler dini savunayım derken akıllarını kaybetmiş bir çoğu.
    |
    |
    Bu genclige onlem alinmazsa(ozellille 90'dan sonrakiler) buyuk hüsranla r hayal kirikligi bizi bekliyor.Bu gençlikten su an ne ana ne baba olur.Yumurta cakmayi bilmeyen kizlar eli androidden nbaska bisey tutmamış erkekler.Bunlar birde devlet yonetecek vah vah

|
    |
    1)"Dinler yalandır" herkesin kendi düşüncesidir. Ona göre yalan, ve neden yalan olduğunu da belirten şeyler söylüyor. Bence de yalan mesela. Sana göre olmayabilir. Ancak forumda herkes konu açmakta özgür. İsteyen istediğini söyleyebilir.

2)"Türkiye berbattır, ilk fırsatta gitmek istiyorum" diyerek şikayet etmek de gayet doğal. Çünkü ülkede şu güzel diyebileceğin şey sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Lakin hiçbir vasfı olmayıp, hayatta hiçbir baltaya sap olamamış birisinin de gelip "yok ülkemden nefret ediyorum, yok iktidar yüzünden yaşama sevincim kalmadı" tarzında konuşması da ayrı bir ironi. Eyvallah ben de sevmiyorum ülkeyi ama o kadar boş bir adamsın ki, bu ülkede yaşadığın için bile şanslısın. Çünkü oksijen israfından başka bir şey değilsin sen.

Ama şu dediğine katılıyorum. "İki felsefe kitabı okuyan filozof, spacex projesini okuyan bilim insanı, siyaset okuyan muhalif kesiliyor."
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
google reklamları
haberler
Masal
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,813
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.