Şimdi Ara

Gençliğim çalınıyor (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
288
Cevap
3
Favori
17.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
354 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bosver takma kafaya

• Deden yatmayıp çalışsaydı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dybbukim kullanıcısına yanıt
    Derken?Dedem fabrika sahibi zaten.
  • CrewShadYS kullanıcısına yanıt

Deden fabrika sahibi ve dhde ağlıyorsun. İnandırıcı. Bakın beyler dedelerimiz babalarımız zamanında memleketi menderes ve türevlerine -ampul de de dahil- Bırakmasa belki biraz daha rahat yaşayabilirdik. Ama geçti o tren ömrümüzün sonuna kadar borç ödeyeceğiz. Belki torunlarımız refaha ulaşır.

• 60 yaş üstü insanlar oy kullanmasa daha parlak bi gelecek olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Novagate

MB zırt pırt değişmesi bana göre de sorun, ama MB konusu değil bu mesele. Sen sorunu iktidarın değişmesinde görüyorsundur saygı duyarım. Bende diyorum ki iktidar değişse de ayni sorunlar aynen devam edecek Türkiye'yi hcbirnzaman büyütmeyecekler, mesela yeni iktidar gelse dolar 1 TL falan olmayacak.
    Sen düzgün yaşamak istiyorsan iş kuracaksın iş adamı olacaksın, ya da memur olup normal veya memurluk derecene gör normal- üst seviye yaşayacaksın.

Alıntıları Göster

iktidar değişirse, ve yeni gelen iktidar yolsuzluk yapmaz ve ülkeye güven verirse, 1 senede çok ciddi düzelme olur.

20 senede kaybettiklerimizi, 1 senede toparlayamayız elbet, size katılıyorum.

Ama her şey zamanla düzelir.

• Dybbukim kullanıcısına yanıt
    Ben tuzun kuru diye insanları düşünmiyim mi?Tuzum kuru diye ps5 e fiyatı kadar mı vergi veriyim?Sana bir şeyi inandırma gibi bir gayem yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dybbukim

Deden fabrika sahibi ve dhde ağlıyorsun. İnandırıcı. Bakın beyler dedelerimiz babalarımız zamanında memleketi menderes ve türevlerine -ampul de de dahil- Bırakmasa belki biraz daha rahat yaşayabilirdik. Ama geçti o tren ömrümüzün sonuna kadar borç ödeyeceğiz. Belki torunlarımız refaha ulaşır.

mutemelen liseli yaşlarında anasının babasının durumuda oldukça iyi gelmiş burda traş yapıyor,coronadan dünya batıcak bir kaç senede insanlığa şamar misali biraz ortalık kuru ekmeğin ve suyun önemini anylayan gençlerle şenlenir ortalık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Nisan 2021; 2:22:27 >
  • Üzüldüğüm ve sinirlendiğim kısım asgari ücretle çalışan, emekli maaşıyla ev geçindirmeye çalışan adamlar 4-5 tane maaş alan adamları savunuyor delirmemek elde değil. Koca bir nesile gençlik borcu var bu iktidarın

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Fotinix kullanıcısına yanıt
    O kadar çok katılıyorum ki
  • genç arkadaşım burda sana kimse iyiyiz süperiz demiyor dünya boyle biryer senden iyileride olucak kötüleride refah olarak, 5000 yıllık sistem ,ha şimdiki yönetimden memnun değilsen seçimde istediğine ver tepkini koy tutan yok.

ama 1500 tl kulaklık 15.000 tl telefon arayan msjların var daha bu gencecik yaşında, dedesi fabrika sahibi biri için senin o geleceğin biraz zor biter yani coronanın yanında birde sıcak savaş lazım sana :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Nisan 2021; 4:48:28 >
  • Başlığa göre cevap vereyim..ben 40 yaşındayım ve bu ülkede sürekli gençliği çalındı insanların. Şuan 20 li yaştaki insanlara üzülüyorum ömürlerinin en güzel yıllarını sorunlarla geçirecekler.

Ekonomi konusunda ise şunu söyleyim. Ülkede ki ekonomik sıkıntının sebebi ekonomi değil. Adaletin olmamasıdır. Toplum ne zaman adaleti ister o zaman düzelir. Dönem dönem iyi yada kötü olduğu zamanlar olabilir ama ülkenin ekonomisi hiç bir zaman sabit olmadı çünkü hiç bir zaman adalet olmadı.

Bireyler ne zaman adaleti kendi için değil herkes için isterse o zaman düzelir.

• bu hükümete oy verenler hala neden oy veriyor anlamıyorum ben

• tekerrür ediomu etmio mu bak.

doru cevaplardan önemlisi doru sorulardır. Bu millet adam olur mu? Sanırım cevabı bilioz.

• Alım gücü çok çok kötü durumda.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Gencecik diyorsun 22 yaşındayım,her şeyin en iyisini kullanma hakkım var,bu benim vergi vermekten memnun olduğu mu mu gösteriyor yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrewShadYS

Gencecik diyorsun 22 yaşındayım,her şeyin en iyisini kullanma hakkım var,bu benim vergi vermekten memnun olduğu mu mu gösteriyor yani?

hayır yok dünyada 8 milyar insan yaşıyor 8 milyar kanadadamı almanyadamı doğuyor canım? ailen fazla şımartmış gibi seni .

dünyanın %80 ni fakir küçük bir azınlık sürüyor sadece sefasını, tuzu kuru aileye denk geldiğine git biraz şükret bari asgari ücretli aileyede denk gelebilirdin bu ülkede hayatı daha hard yaşardın öğrenirdin bir güzel tek derdin iphone ps5 olmazdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Nisan 2021; 15:39:52 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Hayır yok mu?Git bu konudan,özgürlük hakkını dahi bilmyorsun
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.