Şimdi Ara

..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetxy1 -- 18 Temmuz 2022; 8:19:33 >

• Ben bu ülkenin düzelmesi için yıllarca çabalayacağım cefasını çekeceğim sonra boş gezen youtuber ,influencer,oyuncu,şarkıcı,futbolcu,siyasetçi vb ülke gelişiminde katkısı olmayanlar sefasını çekecek bence o devir geçeli çok oldu.Kendi hayatını feda edecek mühendislerin sayısı da ülkeyi düzeltmeye yetmez insanlar emeklerinin karşılığını ufak da olsa görmediği için bu ülkede bu dediklerinizin olması çok zor. Zaten bu ülkede hiçbir iyilik cezasız kalmaz iyiliğe karşılık ceza görmek isteyen varsa buyursun .

Söyleyecek çok şey var ama bu ülkenin en iyi yetişmiş gençleri yurt dışına gidecek, iktidarın değişmesinin de etkileyeceğini zannetmiyorum, göreceksiniz. Milyonlarca kişinin katıldığı sınavda Dereceye girmiş, 6 yıl alın teri dökmüş, uzmanlık sınavı için ter dökmüş, haftanın 36 saati leş gibi hastane ortamında nöbet tutan, günde onlarca bazen yüzlerce hastaya bakan insanlara 700 dolar aylık parayı reva görürseniz, diğer bir deyişle Amerikadaki liseli bebelerin hafta sonu yaşlıların köpeklerini gezdirerek kazandığı parayı verirseniz, gelecekte bedelini ağır ödersiniz. Aslan gençler, akıllı gençler, Z kuşağı pohpohlamaları da anlamsız. Başarılı olanlar yurtdışında okuduğu bölümü icra ediyor, çok başarılı olmayan diğer bir kesim ise yurtdışında kuryelik, garsonluk yapmak için uğraşıyor. İkisini de yapamayanlar depresyon, anksiyete binbir türlü psikolojik, toplumsal, maddi sorunlarla uğraşıyor. Gençlerin özeti buyrun...
    Yöneticilerle falan değişeceğini düşünmüyorum ne zaman bir türk bir güney koreli,japon veya alman kadar çalışkan olursa o zaman işlerin değişeceğini düşünüyorum.

Mesela arkadaşım Almanya ya erasmusa gitmişti kütüphanede yer bulmanın çok zor olduğundan 3-5 gün sonraya sıra aldığından ve herkesin arı gibi ders çalıştığından bahsetmişti
  • Şu andan itibaren hep en doğru kararlar verilmeye başlansa 5. yıldan itibaren sonuçlarını görmeye başlarız tamamen düzelmemiz 10 yıl sürer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • türkiye potansiyelli bir ülke zaten düzgün bir ekip başımızda olsa 10 seneye düzgün bir ülke konumuna gelir

• Türkiyenin bu bataklıktan çıkması çok zor artık

• Ben bu ülkenin düzelmesi için yıllarca çabalayacağım cefasını çekeceğim sonra boş gezen youtuber ,influencer,oyuncu,şarkıcı,futbolcu,siyasetçi vb ülke gelişiminde katkısı olmayanlar sefasını çekecek bence o devir geçeli çok oldu.Kendi hayatını feda edecek mühendislerin sayısı da ülkeyi düzeltmeye yetmez insanlar emeklerinin karşılığını ufak da olsa görmediği için bu ülkede bu dediklerinizin olması çok zor. Zaten bu ülkede hiçbir iyilik cezasız kalmaz iyiliğe karşılık ceza görmek isteyen varsa buyursun .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1997 ile 2021 arasında 24 yıl var, şu an 18 olan insanlar 24 yıl sonra 42 oluyorlar. Bütün genç yetişkinlikleri, kariyerleri, eğitimleri geçip gittikten sonra ne anladım ben o işten? Belki 2017-2018de doğan çocuklar için iyi bir ülke olur burası, 30 yıl sonra biz yaşlılar da sağlık hizmetlerinden yararlanırız artık.

• Yöneticilerle falan değişeceğini düşünmüyorum ne zaman bir türk bir güney koreli,japon veya alman kadar çalışkan olursa o zaman işlerin değişeceğini düşünüyorum.

Mesela arkadaşım Almanya ya erasmusa gitmişti kütüphanede yer bulmanın çok zor olduğundan 3-5 gün sonraya sıra aldığından ve herkesin arı gibi ders çalıştığından bahsetmişti

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Neyi başarıyorsun amk boş hayal kurmayın

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Söyleyecek çok şey var ama bu ülkenin en iyi yetişmiş gençleri yurt dışına gidecek, iktidarın değişmesinin de etkileyeceğini zannetmiyorum, göreceksiniz. Milyonlarca kişinin katıldığı sınavda Dereceye girmiş, 6 yıl alın teri dökmüş, uzmanlık sınavı için ter dökmüş, haftanın 36 saati leş gibi hastane ortamında nöbet tutan, günde onlarca bazen yüzlerce hastaya bakan insanlara 700 dolar aylık parayı reva görürseniz, diğer bir deyişle Amerikadaki liseli bebelerin hafta sonu yaşlıların köpeklerini gezdirerek kazandığı parayı verirseniz, gelecekte bedelini ağır ödersiniz. Aslan gençler, akıllı gençler, Z kuşağı pohpohlamaları da anlamsız. Başarılı olanlar yurtdışında okuduğu bölümü icra ediyor, çok başarılı olmayan diğer bir kesim ise yurtdışında kuryelik, garsonluk yapmak için uğraşıyor. İkisini de yapamayanlar depresyon, anksiyete binbir türlü psikolojik, toplumsal, maddi sorunlarla uğraşıyor. Gençlerin özeti buyrun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NothinNew -- 4 Ağustos 2021; 14:48:42 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: richardfeymanınsaçı

türkiye potansiyelli bir ülke zaten düzgün bir ekip başımızda olsa 10 seneye düzgün bir ülke konumuna gelir

20 yılımız gitti, bi 10 senemizi daha heba edecek değiliz.

Şeriatçılar ve mafyalarla mutluluklar dilerim hocam.

• MehmetNY kullanıcısına yanıt

herkes gibi benimde yurt dışı hedefim var hocam  

• quote:

Orijinalden alıntı: richardfeymanınsaçı

herkes gibi benimde yurt dışı hedefim var hocam  

Ben Polonya'ya gidiyorum hocam. Siz nereye?  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNY -- 4 Ağustos 2021; 20:46:28 >
  • MehmetNY kullanıcısına yanıt

üniversiteler bi açıklansın bende almanya ya gitmek için planlarımı yaptım

• Bu saatten sonra z neslinde biraz beyni çalışan bir üniversite öğrencisi ilk fırsatta yurtdışına nasıl çıkarım orada hayat kurarım diye düşünmeye başlar.

• Bu ülkenin kaymağını yiyen telefonunu çıkart diyen çizgili tişörtlü dayılar için yıllarımı feda edemem.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.