Şimdi Ara

Genç yaşta evlenilir mi? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
1
Favori
6.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çevrendeki evlenen insanlara bir göz at. Onların hallerini bir gör mutlular mı değiller mi bir bak. Evlilik öyle sevgililiğe, ilişkiye benzemez. Ben çevremdeki insanlarda kardeşlerimde akrabalarımda arkadaşlarımda vs evlendikten sonra mutlu olanı daha görmedim bilmiyorum. Evliliğe dair çok şey gördüm o yüzden tiksindim ve külliyen karşı biriyim. Evlilik tamamen hayata külfettir. Erken yaşta evlenip saçlarının erken beyazlamasını istiyorsan hayatına bir külfet getirmek istiyorsan evlen. Bonus olarak sonrasında benim gibi evlilik karşıtlığına evrile de bilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ezmer

Çevrendeki evlenen insanlara bir göz at. Onların hallerini bir gör mutlular mı değiller mi bir bak. Evlilik öyle sevgililiğe, ilişkiye benzemez. Ben çevremdeki insanlarda kardeşlerimde akrabalarımda arkadaşlarımda vs evlendikten sonra mutlu olanı daha görmedim bilmiyorum. Evliliğe dair çok şey gördüm o yüzden tiksindim ve külliyen karşı biriyim. Evlilik tamamen hayata külfettir. Erken yaşta evlenip saçlarının erken beyazlamasını istiyorsan hayatına bir külfet getirmek istiyorsan evlen. Bonus olarak sonrasında benim gibi evlilik karşıtlığına evrile de bilirsin.

babam master yaparken annemle üni son sınıfta evlenmiş. gayette mutlular.
  • Gerçekten iyi tanımışsanız birbirinizi ve seviyorsanız evlenin.

Üniversite insanları uzun süre gözlemleyip tanımak için iyi bir ortamdır. Bu şansı bir daha bulamayacaksınız.

Hayat gerçekten kısa, zaman çok hızlı geçiyor. Göz açıp kapayıncaya kadar 40 yaşına geliyorsun, o saatten sonra da asla eş bulamazsın, kimseye güvenemezsin.

Evlenmenin tek olumsuz yanı eşiniz ile olan ilişkinize ailelerden gerekli gereksiz müdahaleleri. Aranızda olup biteni ailenize yansıtmazsanız olur biter.
  • Bana göre okul hayatını bitirip düzenli iş hayatına başlandığı zaman evlenmek daha mantıklı geliyor. Maddi açıdan kendini güvende hissetmek bazı şeyleri kolaylaştırabilir diye düşünüyorum.
  • Aaa ne evlemesi, hangi devirde yasiyoruz. Erkegin en az yirmi kiz, kizin en ez 20 erkek degistirmesi lazim.
    Bu isler ter temiz olarak yapilmaz, yeni neslin pislik olmasi lazim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok küçükler cahiller gençler evlilik erken olur. kafaya dank eder ama iş işten geçer.
  • bence okul bitene kadar birlikte olmaya devam edersiniz okul bitince para kazanmaya başlayınca nişanlanırsınız. gerçekten evlilik yapacağın biriyse bu süre zarfında ayrılmazsınız zaten bu sene liseyi bitirdim, 8. sınıftan beri kız arkadaşım var kısmet olursa ben böyle yapacağım
  • 23-24 yaşınızdan önce evlenmeyin.
  • 19 Yaşında evlendim askere gittiğimde 4 aylık oğlum vardı. Şuan yaş 30 çocuklar biri 10 diğeri 4 yaşında.Boşanmadım eşimle aramız gayet iyi ama Sana tek tavsiyem 28 den aşağı evlenme.Bir insan 28 e kadar kimse kusura bakmasın ama çocuk. 28 den sonra fikirler çok değişiyor. Kesinlikle bu yaş beklenmeli.Ayrıca erken yaşta bu kadar sorumluluk almak hiç iyi birşey deil.Resmen erkenden yaşlanıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Revion

quote:

Çevrendeki evlenen insanlara bir göz at. Onların hallerini bir gör mutlular mı değiller mi bir bak. Evlilik öyle sevgililiğe, ilişkiye benzemez. Ben çevremdeki insanlarda kardeşlerimde akrabalarımda arkadaşlarımda vs evlendikten sonra mutlu olanı daha görmedim bilmiyorum. Evliliğe dair çok şey gördüm o yüzden tiksindim ve külliyen karşı biriyim. Evlilik tamamen hayata külfettir. Erken yaşta evlenip saçlarının erken beyazlamasını istiyorsan hayatına bir külfet getirmek istiyorsan evlen. Bonus olarak sonrasında benim gibi evlilik karşıtlığına evrile de bilirsin.

Sen seninkilere bakma, kırık onlar... Mahsül hatalı çıkmış, oradan pay biç

• 20 yaşında evlenen erkekler yüzünden türk kızları evlenme düşkünü hiçbir planı olmayan vizyonsuz tipler haline geldi. Hiçbiri eğitm kariyer vs. düşünmüyor. Düşünmek işlerine de gelmiyor. İyi bir işi olan biri beni alsın evde yatıyım çocuk büyüteyim derdinde hepsi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dentex Dentex

quote:

Orijinalden alıntı: Revion

quote:

Sen seninkilere bakma, kırık onlar... Mahsül hatalı çıkmış, oradan pay biç

allah ıslah etsin seni asosyal ergen

• quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

20 yaşında evlenen erkekler yüzünden türk kızları evlenme düşkünü hiçbir planı olmayan vizyonsuz tipler haline geldi. Hiçbiri eğitm kariyer vs. düşünmüyor. Düşünmek işlerine de gelmiyor. İyi bir işi olan biri beni alsın evde yatıyım çocuk büyüteyim derdinde hepsi.

Hocam bu ülkede iyi bir eğitim alıp kariyer şansınızın olması için aileden zengin olmanız gerekiyor. Çok azdır maddi durumu kötü olupta iyi yerlere gelmiş insan sayısı.Hele hele bayanlarda daha da zor iş. Maddi durumu iyi olanlar zaten bir şekilde okuyor olmayanlar bekliyor yirmisinde evlenmeyi. Çok da hor görmemek lazım. Ülkenin durumu ortada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞAhin

quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

20 yaşında evlenen erkekler yüzünden türk kızları evlenme düşkünü hiçbir planı olmayan vizyonsuz tipler haline geldi. Hiçbiri eğitm kariyer vs. düşünmüyor. Düşünmek işlerine de gelmiyor. İyi bir işi olan biri beni alsın evde yatıyım çocuk büyüteyim derdinde hepsi.

Hocam bu ülkede iyi bir eğitim alıp kariyer şansınızın olması için aileden zengin olmanız gerekiyor. Çok azdır maddi durumu kötü olupta iyi yerlere gelmiş insan sayısı.Hele hele bayanlarda daha da zor iş. Maddi durumu iyi olanlar zaten bir şekilde okuyor olmayanlar bekliyor yirmisinde evlenmeyi. Çok da hor görmemek lazım. Ülkenin durumu ortada.

İnsanımızın kolayına geliyor o şekil yaşamak. Her yer burs veriyor öğrencilere. Birçok yer öğrencileri part time çalıştırıyor. Okumak isteyen her türlü okuyor istemeyen liseyi bitirir bitirmez evleniyor. Yok durumumuz yoktu okuyamadım şeklinde söylemler 2017 türkiyesinde bahanedir bana göre.

• Doğru yazdıklarınız valla okumak isteyen ne yapar ne eder okur.
  • O yaşta evlenen kaç kişi gördüysem 3 sene sonra boşandılar. Bir de o araya çocuk sıkıştırmıyorlar mı kafayı yiyorum. Ulan 19-20 yaşında çocuk yapmak bu devirde çılgınlık. Ben 28 yaşındayım, 31 de evlenip 33-34 gibi çocuk düşünüyorum. Günümüzde bence erkek 28' den, kadın 25' den önce evlenmemeli. Yaşa hayatını birader derdin nedir yaa
  • aradığı kişiyse neden olmasın
  • Mutlaka evlenilmez diyen çıkacaktır ama ben öyle düşünmüyorum.
    Evlenebilmek için evlenince yüklenecek sorumlulukların farkında olmak , nelerden fedekarlık edileceğini güzelce kavramak gerekir.
    Bu yüklenecek sorumlulukları ve vazgeçebileceği şeylerin farkında olan insan yaşı ne olursa olsun(tabi +18 yaş olanlar için ) evlenmesinde sakınca yoktur.
    Kimi evlilikler vardır eşler 50 yaşındadır ama evlilik 1 yıl sürmez kimi evlilikler vardır 20li yaşlarda evlenilir ömür boyu sürer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IntZTü -- 2 Nisan 2017; 18:7:19 >
  • evlenilir , atasözü bile var :
    ''ERKEN KALKAN YOL ALIR '' diye
    farz et ki 35-40 yaşında evlendin ,40 yaşında baba oldun ,
    çocuk büyüdü üni bitirdi ,askere gidecek , sen olmuşsun 65 yaşında ,peh :)
    bunun peşınde baston la mı koşacaksın , o da senin gibi 40 yaşında evlenmeye kalkarsa ,
    zaten peşın peşın yandın :) , ne torun görürsün ne mürüvetini ,
  • Evlenilmez.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.