Şimdi Ara

Genç yaşta evlenilir mi? (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
1
Favori
6.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ohooo daha ortada fol yok yumurta yok, ben de bi aksiyon var sandım
  • quote:

Orijinalden alıntı: controlgeek

Ohooo daha ortada fol yok yumurta yok, ben de bi aksiyon var sandım

hocam kız sürekli şakayla karışık evlenince şöyle yaparız, şuraları gezeriz vs diyor.
  • Ee ne bekliyorsun o zaman
  • Annem ve babam üniversitede tanışıyorlar, okul bitiyor ama annem babamın yanında kalmak için 1 dersini bırakıyor. Annemin babası, evliliğe onay vermiyor ve bizimkiler kaçıyor. Ardından evleniyorlar ve ben oluyorum, dedemle aralarında ben ortaya çıkınca sorun kalmıyor ve şuan 21 yaşımdayım.

Kısaca bizimkilerin hikayesi. Bu olaylar yaşandığında benim yaşımdalar. Yaşıtlarım ve ben gelecek kaygısı veya özgüven eksikliği yüzünden evlilik vs. ciddi konuları kendimize yakıştıramıyoruz. Evlilik basit birşey değil, avantajlar ve dezavantajlar düşünülmeden önce kendimize sormamız gereken sorular var.

1) Onu seviyor muyum?
    2) Hayatımın geri kalanında beraber yürüyeceğim kişi o mu?

gibi sorular işte..

Öyle anlattım biraz umarım biraz olsun destek olabilmişimdir.
  • Gelirin olsa da okul bitmeden evlenilmez 25-26 erkek 23-24 bayan için uygun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi kimsenin gönderisini okumadım. Kafalar uyuştuysa 18 yaşında da evlenirsin. Dibine kadar avantaj. dezavantaj 0. Takmayacaksın kimseyi. Mutluluklar.

• Değil 19 bence 25 yaş bile erken. Eğitimi ne olursa olsun, hiç fark etmez. İki taraf içinde söylüyorum. İnsanlar yaş ilerledikçe olgunlaşır. Genç yaşta kaldıramazsınız o yükü..

• dogukans13524 D kullanıcısına yanıt
    İşkence falan yapacak bi şey yok bu b..ku bile bile kendim yedim rezilliğini de çekecem. Beni bağlayan çocuklar onları bırakamam hele 15 aylık oğlum için asla daha minicik. Anne baba sevgisine muhtaç. Öyle güzel kokusu var ki ayrı kalamam. Mahkeme çocukları bana vermez ben de ayrı kalamam bu da cinslik yapıp göstermez. İşin oralara varmasına gerek yok en iyisi sabretmek iyi kötü çocuklarla vakit geçiriyorum. O bana yetiyor.

• snakefatih kullanıcısına yanıt
    Evlilk danışmanlarına (ismini böyle hatırlıyorum)gittinizmi hocam

Belki bir yerde hata yapıyorsunuzdur(siz veya eşiniz)

Belki tekrar mutlu olmanızı sağlarlar

İnanın bana aranızdaki kavgalardan çocuk da etkileniyor(kendimden biliyorum)

Çocuk için bi deneyin dediğimi bakarsınız mutlu bir evliliğiniz olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam tabii ki evlenebilebilir. Yaşlar da sıkıntı değil bence mesela biriniz 17 biriniz 16 değil sonuçta. Ama şunu da anla; evlilik çok önemli bir karar. Senin bütün hayatını değiştirir. Ne bileyim sorumlulukların 2 belki 3 katına çıkar. Kendine ayırdığın zaman büyük ölçüde azalır. Daha başka bir sürü neden var ama şu an bunlar aklıma geldi. Bir de şunu kendine sor: "Ben neden evlenmek istiyorum?" Bir anlık düşünce ile mi bu kararı verdim, yoksa zaten benim planlarım bu şekildeydi olarak mı istiyorsun?

Eğer bütün bunlara verdiğin cevaplar "Evet evet, ben bu sorumluluklara hazırım. Bunlara göğüs gereceğim. Gerçekten seviyorum bu kızı, onun da beni sevdiğinden %100(burası çok önemli) eminim. Ve onu asla pişman etmeyeceğim" ise buyur bence durduğunuz kabahat. Sevgi kolay kolay bulunmuyor bence.

Ama içinden ufak da olsa bir "acaba" çıkıyorsa hocam, bence sakin ol. Sonra sen de o da pişman olmayın diye diyorum. Hem sadece senin değil kızın da fikirleri önemli. Kız bile içinden "acaba" diyorsa bence bekleyin biraz. Acele etmenize gerek yok. Büyük bir karar bu.

Umarım doğru kararı verirsin hocam
  • Evlenmeyin.
  • Madem maddi durum sıkıntın yok, git gez, eğlen, hayatını yaşa, yurtdışına çık, extreme sporlar yap vs vs..

Bu yaşta ne evlenmesi.....

Genç yaşta evlenilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi friskyland -- 2 Nisan 2017; 11:33:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trancelegend

Madem maddi durum sıkıntın yok, git gez, eğlen, hayatını yaşa, yurtdışına çık, extreme sporlar yap vs vs..

Genç yaşta evlenilir mi?

çoğu şeyi denedim. düşündüm de mutlu olduğum anların hepsi sevgilimleykendi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Revion

quote:

Orijinalden alıntı: trancelegend

Madem maddi durum sıkıntın yok, git gez, eğlen, hayatını yaşa, yurtdışına çık, extreme sporlar yap vs vs..

Genç yaşta evlenilir mi?

çoğu şeyi denedim. düşündüm de mutlu olduğum anların hepsi sevgilimleykendi.

Evlendikten sonra herşey aynı kalmıyor hocam iyi düşün bunu, yanlış anlama evlilikten soğutmuyorum. Ama yarın öbürgün keşke bu kadar acele etmeseydim dersin
  • benim bölüm arkadaşım 2 side bu yaşta nişanlandı hala nişanlılar yaşları 26 ya 24 sanırsam şuan seneye evlenecekler ilk önce zaman lazım

yalnız dediğim gibi evlilik sorumluluk gerektiren bir iş sadece partnerinle değil ailesiyle de evleniyorsun yeterli bir olgunluğa erişmen lazım ayrıca benim görüşüm bu bana göre çok erken 26-27 yaşlar daha iyi en erken hem birşeyler görmüş geçirmiş olursunuz hayat çok çabuk değişiyor herkes her şeyden çok çabuk sıkılıyor herkes bir değişim arayışında pişman olabilirsiniz çocuk felan olursa oda ağır yük nişan atma bile sorun teşkil ediyor ilerde mahalle toplum açısından bazı yerlerde yada 1-2 ay birlikte olup ayrılsan bile sıkıntı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 2 Nisan 2017; 14:0:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: babacan0903

Hocam tabii ki evlenebilebilir. Yaşlar da sıkıntı değil bence mesela biriniz 17 biriniz 16 değil sonuçta. Ama şunu da anla; evlilik çok önemli bir karar. Senin bütün hayatını değiştirir. Ne bileyim sorumlulukların 2 belki 3 katına çıkar. Kendine ayırdığın zaman büyük ölçüde azalır. Daha başka bir sürü neden var ama şu an bunlar aklıma geldi. Bir de şunu kendine sor: "Ben neden evlenmek istiyorum?" Bir anlık düşünce ile mi bu kararı verdim, yoksa zaten benim planlarım bu şekildeydi olarak mı istiyorsun?

Eğer bütün bunlara verdiğin cevaplar "Evet evet, ben bu sorumluluklara hazırım. Bunlara göğüs gereceğim. Gerçekten seviyorum bu kızı, onun da beni sevdiğinden %100(burası çok önemli) eminim. Ve onu asla pişman etmeyeceğim" ise buyur bence durduğunuz kabahat. Sevgi kolay kolay bulunmuyor bence.

Ama içinden ufak da olsa bir "acaba" çıkıyorsa hocam, bence sakin ol. Sonra sen de o da pişman olmayın diye diyorum. Hem sadece senin değil kızın da fikirleri önemli. Kız bile içinden "acaba" diyorsa bence bekleyin biraz. Acele etmenize gerek yok. Büyük bir karar bu.

Umarım doğru kararı verirsin hocam

aynen aşk maşk hikaye önemli olan saygı ve sadakat aşk bir anlık hormonlarında tetiklemesiyle senin kendini kandırdığın bir avuntu sadece
  • Erkenden çökmek istiyorsanız evlenin.

Bana sorarsanız yiyin için gezin tozun yapmak istediğiniz herşeyi yapın öyle evlenin.

31 yaşındayım yaza evleniyorum hala erken olduğunu düşünüyorum.

Ama çok şükür yapmak istediğim bir çok şeyi imkanlar doğrultusunda yaptım.

İçimde bir şeyin uhdesi pek kalmadı sayılır.Kalanlarıda hanımla artık :)
  • İlişkiniz birbirinize destek olduğunuz ve iyi bir ilişkiyse bence sıkıntı yok evlenin gitsin. Ama eğer sık kavga eden yada tartışan bir çiftesiniz aynı evde yaşamak çok daha zor olur. Bunun kararını siz verebilirsiniz bence

• quote:

Orijinalden alıntı: zaomss

İlişkiniz birbirinize destek olduğunuz ve iyi bir ilişkiyse bence sıkıntı yok evlenin gitsin. Ama eğer sık kavga eden yada tartışan bir çiftesiniz aynı evde yaşamak çok daha zor olur. Bunun kararını siz verebilirsiniz bence

yok çok iyi anlaşırız, 7 ayda sadece 1 kere kavga ettik.
  • Sorması ayıp ne kadar zamandır berabersiniz hocam? Evlilik gerçekten ciddi bir karar. 7 aylık beraberlik günümüz koşullarında erken olabilir. Onun dışında konuda çok fazla "gez toz yapmak istediklerini yap evlenince olmuyor diyenler var" takma bunları hocam. Dediğim gibi iyi mutlu bir ilişkiniz var ise birbirinize ekonomik konulardan ders konularına kadar herşeyden konuşabiliyorsanız zevkleriniz uyuşuyorsa yapmak istediklerinizi de beraber yaparsınız olur biter. İnsan sosyal bir varlık. Gezmek tozmak tek başına yapılması gereken şeyler değil. Yapılmamalı da

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.