Şimdi Ara

Genç yaşta evlenilir mi? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
1
Favori
6.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geç evlenenlerde boşanıyorlar, erken evlenip ömur boyu evlı kalanda cok tanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Requizm

Kendini çok olgun gibi gösteriyorsun, kız zaten çocuk. Çocuk derken henüz karakteri oturmamış. Tamam bir kız ahlaklı karakterli saygılı düzgün biri olabilir ama 19 riskli bir yaş. İleride olabilecek bir sürü şey hayata olan bakışını, düşüncesini değiştirebilir.

Senin olgunluğuna gelirsek. Başka düzgün kız yok diye mi, bunu kaçırırsam diye mi bu kızla evleniyorsun. Bu düşüncen çok yanlış çünkü sende aslında küçüksün. Daha 22 yaşındasın abi neler yaşadın hayatında neler gördün daha. Şimdiden böyle evliliği, ilerde düzgün kız kalmama durumunu düşünüyosun...

Hatırladığıma göre bilkent bilgisayar mühendisliği okuyordun. Geleceğin nasıl planların var mı, babadan şirket var mı durumlar nasıl.

bunun gibisi insanın hayatına bir kere girer. o kadar çok seviyorum ki kelimelerle anlatamam. ilk görüşte yoğun şeyler hissetmiştim zaten, tanıdıkça katlandı sevgim. birlikte her konuyu konuşabiliyoruz, sadece sevgili gibi değil yakın bir dost gibiyiz. düşünce yapımız, hoşlandığımız şeyler, kariyer hedeflerimiz, gelecek planlarımız çok benzer. bu kızla evlenmeyeceksem kimle evleneceğim ki?

şirket yok. anne baba büyük kurumsal firmalarda yönetici. babamın mühendislik firması kurma planı var da bakalım. ben mezun olunca aselsan'a girmeyi düşünüyorum, kız arkadaşım da muhtemelen oraya girer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A5D1A0F50 -- 2 Nisan 2017; 0:25:40 >

• snakefatih kullanıcısına yanıt
    Keşke annenizi üzmeseydiniz hocam

Değmez aslında bunlar gibileri değersiz ancak erkeklerin zaafı olankonuları sayesinde inanılmaz değer kazanıyorlar

Şimdi çocuk için boşanmıyorum diyorsunuz da kendinize işkence yapıyorsunuz

Haddime değil ama bence çocuklara en az zarar verecek şekilde boşanın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maddi sorun yoksa kaçırma . Ben 24 te evlendim 7 yılda öncesi var ve 9 yıl oldu evleneli zorluklar oluyor ama büyük değil çok şükür bakma buradaki bos yazanlara helâl süt içmiş kızı bulunca kacirmayacaksin bu zamanda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben nikah dairesinde evlilik işlemlerini yapıyorum 2000 liler bile geliyor evlenmeye sen geç kalmışsın şaka bi yana evlenenlerin bi çogu boşanıyomuş o işle ilgenen memur demişti bi çoguda gün alıp 1 hafta sonra iptal ettiriyor enteresanlar .

• Ikisiside gönülluyse evlenilebilir neden olmasin sakincasi yok normal uygun müsait olabilir parada varsa fingirdeşip haram işlemekten iyidir

• Gitmesen iyiydi

• Kardeşim mutlu oluyorsanız evlenilir bu konu dısındakıler cogu bos konusuyo yok kariyer var yok okul var ulan hayata bir kere geliyon ömür calısıp arkana baktıgında kendi mutlulugun icin ne yaptı diye bakarsın.bunlar konussun kardeşim eger mutlu olup güzel hayat sunarsan evlenilir.

• evlenilmez. günümüzde gençlerin geç olgunlaşması sebebi ile (bunun sebebi modern dünyadaki neredeyse her unsur) tavsiye etmiyorum, siz ne kadar kendinizi olgun sansanız da, öyle düşünseniz de bu bir gerçek. birbirinizden sıkılma ya da yeni insanlar ile tanışma ihtimalinize (orası üniversite sonuçta) hiç girmiyorum bile. bir insanla hayat paylaşmak kolay bir iş değildir. kankalığa benzemez bu iş. erken azizim. hele kendinize %100 güvenmiyorsanız, içinizde en ufak bir şüphe, sorgulama, ya sonrasında öyle böyle olursa diye kuruntu varsa bu işe sakın kalkışmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cosmos Bebop -- 2 Nisan 2017; 0:45:24 >
  • Karşılıklı bireyler ve aileleri de anlaşabiliyorsa evlenilebilir, güzel de olur.

• hemen cocuk yapacaksan evlen. Aksi taktirde degisen birsey olmaz. bekar kalmak daha mantıklı

• quote:

Orijinalden alıntı: mlbozkurt

hemen cocuk yapacaksan evlen. Aksi taktirde degisen birsey olmaz. bekar kalmak daha mantıklı

kız arkadaşım 25 yaşına gelene kadar çocuk olmaz.
  • snakefatih kullanıcısına yanıt
    Senin hikayen nereden baksan zor görünüyor, Allah yardımcın ola.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba kardeşim benimde tanıdıklarım var 21 22 yaşlarında nişanlıları vardı ve onlara hep evlenin derdim,eğer iyi anlaşıyorsanız,zaten maddi sıkıntınızda yok evlilikte en güzel durum maddi durumun kötü olmaması ben onu her haliylede severim diyiyorsan malum evde yaşamak bi cafede oturup sohbet etmekten çok daha farklı işte o zaman evlen.

Toplumda böyle bi öngörü var malesef 30 yaşında evlenenlerin evliliği daha uzun ömülü yok 40 ı bekle daha iyi olur sonra bi bakarsınki tabuttasın,hatta bence 30 unda evlenip boşanmaktansa 20 yaşımda evlenip ayrılmayı tercih ederdim ikiside kötü ama gençsin daha çabuk kendine gelirsin ayrıntılı düşünmekte fayda var 30 una geldiğin zamanda karşına o yaşa uygun kadınlar çıkacak.

Evllik zor evet burda okuyoruz evli insanların yaşadığını ama ahmete araba çarptı diye hiç karşıdan karşıya geçmiyelimmi bekarlıgında zorlugu var zina yapmamaya çalışacan,her tanıştıgın kızla ilişkiye girmemeye çalışacan falan falan falan bence bu evliliğin sorumlulugundan daha zor,yani şunu anlamıyorum 30 yaşına gelince çokmu iyi evlilikler yapılıyor bence tam tersi içinde heycan bile olmuyor,o yaşlara gelince işte evliyim çocugum var demek için evleniyosun inan bana,ben 32 yaşındayım senin yaşında oldugum zaman benimde sevgilim vardı ama dedim gencim işte etraftakileri dinledim yok evlilik zor gençsin hayatını yaşa falan filan valla şimdide karşıma çıkan hiçbi kızı beğenmiyorum ve içimde öyle bi heycanda olmuyor ayrıca işlediğim günahlarda yanıma kar kaldı.

Düşün en kötü ne olabilir canınımı alacaklar,hapisleremi düşecen ne olabilir şimdi gözün karaya harbi seviyorum dersen kimseyi dinleme,evlenmedin ayrıldınız diyelim ya böyle birini bulamassan bidaha bulursan amenna ama ya bulamassan 10 yıl sonra geriye bakıp ağladığını düşünsene,kız genç rahat yönlendirirsin herşeyini biliyosun ne yaşamış olabilir yaşın gelecek 30 a o zamanda karşına yüzlerce erkekle sevgili olup ayrılmış kadınlar denk gelecek olay budur.

• 20 yaşında evli arkadaşım var ve 1 yaşında çocuğu var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

Merhaba kardeşim benimde tanıdıklarım var 21 22 yaşlarında nişanlıları vardı ve onlara hep evlenin derdim,eğer iyi anlaşıyorsanız,zaten maddi sıkıntınızda yok evlilikte en güzel durum maddi durumun kötü olmaması ben onu her haliylede severim diyiyorsan malum evde yaşamak bi cafede oturup sohbet etmekten çok daha farklı işte o zaman evlen.

Toplumda böyle bi öngörü var malesef 30 yaşında evlenenlerin evliliği daha uzun ömülü yok 40 ı bekle daha iyi olur sonra bi bakarsınki tabuttasın,hatta bence 30 unda evlenip boşanmaktansa 20 yaşımda evlenip ayrılmayı tercih ederdim ikiside kötü ama gençsin daha çabuk kendine gelirsin ayrıntılı düşünmekte fayda var 30 una geldiğin zamanda karşına o yaşa uygun kadınlar çıkacak.

Evllik zor evet burda okuyoruz evli insanların yaşadığını ama ahmete araba çarptı diye hiç karşıdan karşıya geçmiyelimmi bekarlıgında zorlugu var zina yapmamaya çalışacan,her tanıştıgın kızla ilişkiye girmemeye çalışacan falan falan falan bence bu evliliğin sorumlulugundan daha zor,yani şunu anlamıyorum 30 yaşına gelince çokmu iyi evlilikler yapılıyor bence tam tersi içinde heycan bile olmuyor,o yaşlara gelince işte evliyim çocugum var demek için evleniyosun inan bana,ben 32 yaşındayım senin yaşında oldugum zaman benimde sevgilim vardı ama dedim gencim işte etraftakileri dinledim yok evlilik zor gençsin hayatını yaşa falan filan valla şimdide karşıma çıkan hiçbi kızı beğenmiyorum ve içimde öyle bi heycanda olmuyor ayrıca işlediğim günahlarda yanıma kar kaldı.

Düşün en kötü ne olabilir canınımı alacaklar,hapisleremi düşecen ne olabilir şimdi gözün karaya harbi seviyorum dersen kimseyi dinleme,evlenmedin ayrıldınız diyelim ya böyle birini bulamassan bidaha bulursan amenna ama ya bulamassan 10 yıl sonra geriye bakıp ağladığını düşünsene,kız genç rahat yönlendirirsin herşeyini biliyosun ne yaşamış olabilir yaşın gelecek 30 a o zamanda karşına yüzlerce erkekle sevgili olup ayrılmış kadınlar denk gelecek olay budur.

hocam aynısını yukarıda yazdım yapıştırıyorum

"onun gibisi insanın hayatına bir kere girer. o kadar çok seviyorum ki kelimelerle anlatamam. daha ilk görüşte yoğun şeyler hissetmiştim zaten, tanıdıkça katlandı sevgim. birlikte her konuyu konuşabiliyoruz, sadece sevgili gibi değil yakın bir dost gibiyiz. düşünce yapımız, hoşlandığımız şeyler, kariyer hedeflerimiz, gelecek planlarımız çok benzer. bu kızla evlenmeyeceksem kimle evleneceğim ki?"

bu arada 2 sene sonra mezun olur olmaz evlenmeyi düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Revion

quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

Merhaba kardeşim benimde tanıdıklarım var 21 22 yaşlarında nişanlıları vardı ve onlara hep evlenin derdim,eğer iyi anlaşıyorsanız,zaten maddi sıkıntınızda yok evlilikte en güzel durum maddi durumun kötü olmaması ben onu her haliylede severim diyiyorsan malum evde yaşamak bi cafede oturup sohbet etmekten çok daha farklı işte o zaman evlen.

hocam aynısını yukarıda yazdım yapıştırıyorum

"onun gibisi insanın hayatına bir kere girer. o kadar çok seviyorum ki kelimelerle anlatamam. daha ilk görüşte yoğun şeyler hissetmiştim zaten, tanıdıkça katlandı sevgim. birlikte her konuyu konuşabiliyoruz, sadece sevgili gibi değil yakın bir dost gibiyiz. düşünce yapımız, hoşlandığımız şeyler, kariyer hedeflerimiz, gelecek planlarımız çok benzer. bu kızla evlenmeyeceksem kimle evleneceğim ki?"

bu arada 2 sene sonra mezun olur olmaz evlenmeyi düşünüyorum.

Bende dedim ne çabuk yazdın senin nicin bana yabancı gelmiyor nedense şu var sadece sevgi yetmiyor bak bu doğru deli gibi sevip ayrılanda biliyorum ama bu geç evlensen iyi olacağı anlamınada gelmez.İnsan kaç kez sevebilirki bi sevdiğim vardı 10 yıl önce ayrıldık inanırmısın bi restorantta denk geldim gördüm çocugu vardı saatlerce kendime gelemedim çok garip oldum cidden.

• Duruma göre değişir ama senin durumunda iken EVLENİLMEZ.

Not:28 yaşındayım. 3 hafta sonra evleniyorum : (
  • Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    Bosver bilkenti gel odtu daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: GenkaNuank

Bosver bilkenti gel odtu daha iyi

yaw he he
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.