Şimdi Ara

Genç nufus işsizlik oranı %24, İşsiz sayısı 4 milyona yaklaştı. (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
552
Cevap
6
Favori
23.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben hiç bu çileyi çekecek adam değilim keyfime bakarım atlarım bir şekilde Amerika'ya giderim orda kaçakta olsa yaşarım ingilizce de var.Üniversite okuyorum şu anda.Diyiceksinki ABD'de seni bekliyordu ulan köpek pisliği toplasan 2 dolar para yapıyor.Ben zaten hayatta mutluluğu paraya indekslemiş birisi değilim bizim ülkemizde insanlar gergin stress dolu.Kimse birşeyden şikayetçi değil.Ben neden durayımki burada 3. sınıfta olsam giderim ABD'de çöp toplarım.Ülke insanının refahı düşünülse bu kadar suriyeli alınmaz bu kadar üniversite açılmaz değil mi.Bu kadar insanın geleceğini kimse düşünmüyor benim yaşım 22 herkes çok memnun heralde hayatından ama ben görüyorum internette insanlar nasıl yaşıyor.Daha iyisi varken neden kötüsüyle yetineyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: John WICK

Ben hiç bu çileyi çekecek adam değilim keyfime bakarım atlarım bir şekilde Amerika'ya giderim orda kaçakta olsa yaşarım ingilizce de var.Üniversite okuyorum şu anda.Diyiceksinki ABD'de seni bekliyordu ulan köpek pisliği toplasan 2 dolar para yapıyor.Ben zaten hayatta mutluluğu paraya indekslemiş birisi değilim bizim ülkemizde insanlar gergin stress dolu.Kimse birşeyden şikayetçi değil.Ben neden durayımki burada 3. sınıfta olsam giderim ABD'de çöp toplarım.Ülke insanının refahı düşünülse bu kadar suriyeli alınmaz bu kadar üniversite açılmaz değil mi.Bu kadar insanın geleceğini kimse düşünmüyor benim yaşım 22 herkes çok memnun heralde hayatından ama ben görüyorum internette insanlar nasıl yaşıyor.Daha iyisi varken neden kötüsüyle yetineyim.

Almanya da yrni yasa cikarmis disci, doktor makine muhendislerini once 6 ay deneme olarak alacak sonrssinda ise calisma izni ve vatandaslik sureci baslayacak. Zira ulkemizden okumus insanlar kaciyor ve gelismis ulkeler kabul ediyorlar iyi meslege sahip kisileri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Requizm kullanıcısına yanıt
    Sizinde anlamadığınız nokta şurası tamam ülkede işsizlik var ama şu an dediğiniz gibi x bölümünden onlarca mezun veriliyor ama eğerki sen kendini geliştirmezsen ve pasif kalırsan malesef işsiz kalırsın ve oturduğun yerden iş beklersen işsiz kalmak için herşeyi yapmış oluyorsun. Burada siz 4 tane vasıfsız Türkiyede mesleği olmayan işletme iktisat veya bölümlerden herhangi bitirirseniz bir amacı olmuyor zaten sadece üniversite okudum demek için okumuş oluyorsunuz. Ben elektrik müh. okuyorum ve biliyorum ki ben meslek hayatında kolay iş bulamayacağım bunun bilincindeyim eğer ki kolay iş bulacak bir meslek istersen tıp ve iyi bir üniversite bitirmen gerekiyor.Boş üniversite mezunları diploma için okuyanları lütfen üniversite okuyupta işsiz kalmış gözüyle bakmayın. Şayet 100000tane dediğiniz gibi üniversite mezunu olmazsa zaten orada okuyan çocuklar %99 garson yada herhangi birşey olacaktır.Keşke o mezunların hepsi üniversitelerde çok üst düzey eğitim verilse ama malesef daha o kadar gelişemedik ve zamanının olduğunu düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

Gece 2 de otobus zor buldum urfadan istanbula giden otoya bindim. Ankaradan. Arkadaslar adimimi attim icerisi multeci dolu. Full afgan veya suriyeli bilemiyorum ama turkce bilen yoktu otobuste. Durumun ciddiyetinin farkina vardim

Istanbul gibi guzel sehir bitti artik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • John WICK kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın ama bu kadar gerçekten cahil bir düşünce yapısı hayatımda ilk defa gördüm. Ülkenize bağlı değilsiniz 1.si milliyetçi bir insan imkanı yok bunları söyleyemez. 2.si siz de bu ülke için birşey yapmak varken kolayını bulup kaçmayı tercih ediyorsunuz. 3.sü ise en önemlisi bu tabiiki;amerikada sorun yok diyorsunuz ama hiç bbc,cnn yada diğer kanalları izlememiş olmanız gerek. Yaşam standartları daha yüksek ve daha lüx olabilir amerikanın ama emin olun birçok problem hatta o kadar gereksiz problemleri göreceksiniz ki insanların ne kadar cahil olduğunu o zaman anlayacaksınız(IRK-SİYAH BEYAZ FARKI-DİN FARKI vs.) inşallah gidersiniz çok isterim gidip görmenizi aşırı pişman olacaksınız hemde söylediklerinizden utanacaksınız.Ülkemiz her geçen gün üstüne katlıyor herşeyin zamanı var ve sabretmek düşüyor sadece bizlere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robin TheFox

quote:

Orijinalden alıntı: Rumpelstilzchen

İşsizlik diye birşey yok. Sokakta geziyorum her yerde is ilanlari marketler dukkanlar elektrik direklerine yapistirilmis kagitlar. Adam basliyor ise 1 hafta sonra zora gelemiyor of calisamama deyip basiyor istifayı. Ailesinin de durumu iyiyse onlardan gecinip gidiyor.

4 yıl üniversite okumuş birinin ayak işleri yapmak istememesi ve açlık sınırının bile altındaki asgari maaşa razı gelmemesi onuruyla ve değerleriyle alakalı bir şeydir.

kardeşim ne asgari ücreti ... Bu çok bilmiş arkadaşım gördüüğ ilanlarda adama 600-700 Tl para veriyorlar oda verirlerse. Niye o ilanlar hiç sökülmüyor zannediyor bu arkadaş hiç düşündü mü? Veya o işlerden birinde çalıştı mı?

Ben size söyliyim onu yazan arkadaşın eli soğuk su görmemiştir emin olun. O ilanlar hiçbir zaman bitmez çünkü devamlı sürkülasyon olur. 2 ay birini çalıştırır 1 ay maaş verir yollar, diğer ay başkası gelir memlekette adam biter mi?

O işlerden birince geçen sene arkadaşım çalıştı, adam 3 ay çalıştı ancak bir ay maaş alabilmişti. Dedim işi bırak ne çalışıyorsun bu seferde iş varda beğenmiyor, çalışmıyorlar diye devam ediyorum belki parayı verir diye bekliyorlar.

Ulan bu gözler nelere şahit oldu, götünü pamuk yumuşaklığından ayırmayanlar insanlara laf atıyor.

kardeşim bu ülkenin insanı tembel faln değildir, eğer karşılıını hakettiğini emeğinin karşılığını veririsen başka ülkede bu kdar çalışkan insan bulamazsın.. Geçin bu ayakları, yok çalışmıyorlar yok bilmem ne..

• quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

quote:

Orijinalden alıntı: black_flood

varsa madem bana bulsana ANTALYA ilinde bilgisayar servisi olabilir teknikerlik olabilir iş ama ebesinin örekesi gibi Elektriğinden tut digital elektroniğine kadar her bir işi benden istemeyecek. Ayrıca her muhasebe programını sormayacak. herkes kendi alanını yapacak tıpkı Yurt dışı gibi Hafta sonu yarım mesai Saat 19:00' ı geçtiği anda çift mesai yazılacak.

İş beğenmeyen yok sizler kahpesiniz köle istiyorsunuz Suriyeliler tam istediğiniz gibi.

Sakin ol şampiyon

Düzgün konuş

sakin olarak yazıyorum sanırsam böyle bir tepki beklemiyordunuz TROLLEME çekerim diyordun ama şunu belirteyim bir bitmediniz gittiniz mantar gibi sürekli çoğalıyorsunuz. laf var icraat yok.

o Gidere Gider yazımda saydıklarımın hepsini yapabilmekteyim fazlası var ama kafamın rahat olmasını istiyorum çalışırken 1400 tl maaş ama köle gibi çalışmak hiç mantıklı değil o fiyatlara çalışacağıma hiç çalışmam olur biter.

Genç nufus işsizlik oranı %24, İşsiz sayısı 4 milyona yaklaştı.

sonra dersiniz ki niye belliyorlar sürekli küfredip işte temsil resimdeki durumdan dolayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: akylozan

Yatırımcılar türkiyeye gelmediği sürece bu işsizlik düşmez tam tersi daha da artacaktır. Ülkemizin hali böyleyken yatrımcıda zor gelir.

Ulke komple satıldı ne yatırımcısı. Neye yatırım yapsınlar gelısme boyle olmazkı. Gelişmiş ulkelerın hangi birinde halk acken, yonetıcıler zengın? Gelişmiş ulkelerdekı sosyal imknalardan hiç mi haberınız yok? Adamlar ilk başta fakırlıgı, işsizliği , yolsuzlugu , hırsızlıgı, dolandırıcıgı cozmusler. Biz sadece gayrı safi mıllı hasılayı nasıl zengınlere paylastırırız onun derdıne dustuk. Böyle gelişme olmaz ki nitekim duble yol ve köpru dısında gelısım olmuyor. bundan sonra duble yol triple yola cıkar super guc mu oluruz o zman sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emretas205

Sizinde anlamadığınız nokta şurası tamam ülkede işsizlik var ama şu an dediğiniz gibi x bölümünden onlarca mezun veriliyor ama eğerki sen kendini geliştirmezsen ve pasif kalırsan malesef işsiz kalırsın ve oturduğun yerden iş beklersen işsiz kalmak için herşeyi yapmış oluyorsun. Burada siz 4 tane vasıfsız Türkiyede mesleği olmayan işletme iktisat veya bölümlerden herhangi bitirirseniz bir amacı olmuyor zaten sadece üniversite okudum demek için okumuş oluyorsunuz. Ben elektrik müh. okuyorum ve biliyorum ki ben meslek hayatında kolay iş bulamayacağım bunun bilincindeyim eğer ki kolay iş bulacak bir meslek istersen tıp ve iyi bir üniversite bitirmen gerekiyor.Boş üniversite mezunları diploma için okuyanları lütfen üniversite okuyupta işsiz kalmış gözüyle bakmayın. Şayet 100000tane dediğiniz gibi üniversite mezunu olmazsa zaten orada okuyan çocuklar %99 garson yada herhangi birşey olacaktır.Keşke o mezunların hepsi üniversitelerde çok üst düzey eğitim verilse ama malesef daha o kadar gelişemedik ve zamanının olduğunu düşünüyorum.

İşte bende onu diyorum. Israrla o bölüme insan alınmaya devam ediyor ve verdikleri eğitim de eğitim olsa. Kendimizi tabi ki geliştireceğiz.

• 12 bin Afganlı Türkiye’de kısa dönem ikamet izni aldı

İran’daki işsizlik, zorla geri gönderme ve savaştırılma iddiaları ülkede bulunan Afgan göçmenlerin Türkiye’yi kurtuluş olarak görmesine neden oluyor. BM kayıtlarına göre Türkiye’de 130 bin Afgan bulunuyor. Son 2.5 ayda Türkiye’ye gelen Afgan sayısı ise 4 bin 749

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1442778-12-bin-afganli-turkiyede-kisa-donem-ikamet-izni-aldi
  • ne oldu issizlik kalmadi mi ulkede yoksa ben baska ulkede mi yasiyorum haberim yok hala evet diyenler varmis benzin su fiyatinada haberimiz mi yok etin kilosu 15 tl olduda haberiz mi yok yoksa dogalgaz dustude haberiz mi yok senin ulkenin parasi diger ulkelerin parasinin 4 katida haberiz mi yok yoksa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrSAVIOR -- 9 Nisan 2017; 17:21:53 >
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.