Şimdi Ara

Genç nufus işsizlik oranı %24, İşsiz sayısı 4 milyona yaklaştı. (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
552
Cevap
6
Favori
23.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu yeni muhabet nedir ? Hani 1.502 lira ödeme maaş imkanı olan şey ? Bakın 1.502 lira ya ! 2 lira ne oluyorsa artık dalga geçiyorlar bir de.
  • artıs devam edıyor
  • Ben Eskişehirdeyim iş bulamadım. Masa başı işi falanda istemiyorum. Oturduğum yerden değil yani çöpçü,çevre temizliği,kapıcı ne olursa iş seçme şansım yok. Yarın tekrar iş bakacağım. İşsizlik oranı şu anda çok fazla gerçek oranları yansıtmıyorlar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi colsart -- 28 Şubat 2017; 23:53:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah milyonlarca issizin yardimcisi olsun devlete kaldiysak yandik zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ciddi ciddi düşünürseniz işsizliği %40+ bulabilirsiniz.

• 3.3 milyon emekli iş arıyor
    Türkiye'deki 8.7 milyon emeklinin 1.2 milyonu halen çalışıyor. 3.3 milyonu maaşları yetmediği için hâlâ iş arıyor.

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/3-3-milyon-emekli-is-ariyor-1702207/
  • quote:

Orijinalden alıntı: soniqueizm_777

3.3 milyon emekli iş arıyor
    Türkiye'deki 8.7 milyon emeklinin 1.2 milyonu halen çalışıyor. 3.3 milyonu maaşları yetmediği için hâlâ iş arıyor.

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/3-3-milyon-emekli-is-ariyor-1702207/

Heelki yeni nesil 65 uasinda emejki olacagi icin o kalan 4-5 milyon emekli gibi ev cami arasinda vakitte geciremeyecekker. Gin gectikcd kotuye gittik ama jeton koseli galiba

• Bence işsizliğin yüksek olmasında en büyük kısım iş beğenmeyenlerden oluşmaktadır.Bu konuda İşkur bence kişilere 10 ay işsizlik maaşı vereceğine 4 ay vermeli sonrasında önerilen işler kabul edilmediğinde bu ödenek kesilmelidir. Piyasada özellikle mağazacılık sektöründe birçok iş fırsatı bulunmaktadır. Vasıflı kişilerin birçoğu ise kapasitesinin çok üzerinde işleri hiçbir şey yapmadan ve kendini geliştirmeden beklediğinden işsizlik oranı bu seviyelerdedir.
  • ilginc :D
  • 3 ay sonr ayenı rakamlar acıklanır

• Gumleyen ekonomı evet hayır secımıne kadar dayandırmak ıcın bedava tesvıkler, bedava kredıler, işci alımına sgk muafıyeti vb seylerle kesenın agzını actılar. Çok geç artık . Zaten parası olmayan adama kredı verırsen daha kotu olacagı kesın. İçten çökerttıler ulkeyi
  • Ak gençlerde böyle bir işsizlik oranı yok , gayet keyifleri yerinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgora

Ak gençlerde böyle bir işsizlik oranı yok , gayet keyifleri yerinde.

Fetoculerde: memur polis asker onlarında keyfı yerınde. KPSSden sınavlardan kopya ceken kafa rahat kadrolu hepsi. Arada 3-5 ını gosterıs amaçlı içeri aldılar o kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

quote:

Fetoculerde: memur polis asker onlarında keyfı yerınde. KPSSden sınavlardan kopya ceken kafa rahat kadrolu hepsi. Arada 3-5 ını gosterıs amaçlı içeri aldılar o kadar.

Fetöcüler epey atıldı da onlarda yurtdışına kaçıyor olan ülkede kalan muhaliflere oluyor sürekli fakirleşip , sömürülüyorlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

quote:

Fetöcüler epey atıldı da onlarda yurtdışına kaçıyor olan ülkede kalan muhaliflere oluyor sürekli fakirleşip , sömürülüyorlar.

sadece bylock kullananların bır kısmı atılıyor. Diğerlerı hep duruyor. Ben unıversıteye gıderken sınıfın 3 te 1 ı fetocuydu. Hepsi memur oldu. Halada gorevıne devam edıyor. Tabı kpssde kopya ygsde kopya hersey acıkca anlasılıyor artık. Bu afrıkada bıle olsa halk ayaklanırdı bızde artık tık yok.. ne hale geldı ulke

• bu aykı rakamlar daha da kotu geldı
  • TÜİK verilerine göre Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2016 yılı Aralık döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 668 bin kişi artarak 3 milyon 872 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 1,9 puanlık artış ile %12,7 seviyesinde gerçekleşti. Aynı dönemde; tarım dışı işsizlik oranı 2,2 puanlık artış ile %14,9 olarak tahmin edildi. Genç nüfusta (15-24 yaş) işsizlik oranı 4,8 puanlık artış ile %24 olurken,15-64 yaş grubunda bu oran 1,9 puanlık artış ile %12,9 olarak gerçekleşti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osiosborn

TÜİK verilerine göre Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2016 yılı Aralık döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 668 bin kişi artarak 3 milyon 872 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 1,9 puanlık artış ile %12,7 seviyesinde gerçekleşti. Aynı dönemde; tarım dışı işsizlik oranı 2,2 puanlık artış ile %14,9 olarak tahmin edildi. Genç nüfusta (15-24 yaş) işsizlik oranı 4,8 puanlık artış ile %24 olurken,15-64 yaş grubunda bu oran 1,9 puanlık artış ile %12,9 olarak gerçekleşti.

sagol gunceledım konuyu
  • İşsizlik yok iş beğenmiyor gençler. Ah ah ! bu gençler. İşsizliğin çözümü herkesin zorla çalıştırılması. Bak o zaman işsizlik kalıyor mu ?Mühendislik okumuş iş beğenmiyor terbiyesiz.Ben satış danışöanlığı yapamam diyor. Eşek gibi yapacakssın. Bir de bunların özel'de okuyanları var. Paraylan geç iş beğenme olacak iş değil. Ben mi dedim sana oku diye. Bak yine sinirlerim tepeme çıktı.

• Resmen forumda paralel yapı kurmuslar ne zmn konu acsak 1-2 mesajlı aktroller damlıyor
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.