DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Genç nufus işsizlik oranı %24, İşsiz sayısı 4 milyona yaklaştı.
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
560
Cevap
5
Favori
22.213
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Genç nufus işsizlik oranı %24, İşsiz sayısı 4 milyona yaklaştı.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      17 Şubat 2017 19:00:28
      İşsiz olan millet,goygoyunu maaşlı ,paralı troler ypaıyor.Şu sanal alemde bile millet derdini anlatamıyor troller yüzünden.
      Yeterki eleştirelim,hemen başlıyorlar sulandırmaya.İşsiz vatandaş yerine yine bunlar mağdur oldu.
      Allah(c.c) tek dileğim var.Hakkımı ben helal etmiyorum.Hak sorsun hakkımı nasıl olsa öleceğiz
      |
      |

• Yarbay
      2329 Mesaj
      17 Şubat 2017 19:07:36
      quote:

Orijinalden alıntı: sabe

Alıntıları Göster

Saptırma konuyu birader, söylediğini kanıtla, kanıtlayana kadar yalancının kralısın.

Yalanlarınla kirletme ortalığı. Allah korkunda yok bu kadar açıkça yalan konuşabildiğine göre.

http://mobil.hurriyet.c...iller-aciklandi-26718871

Al al oku...neresiymis il bazında sok gözüne iyice bak...

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Yüzbaşı
      605 Mesaj
      17 Şubat 2017 19:12:19
      quote:

Orijinalden alıntı: hardday

Alıntıları Göster

http://mobil.hurriyet.c...iller-aciklandi-26718871

Al al oku...neresiymis il bazında sok gözüne iyice bak...

Toplam işsizliğin %75'i diye bir bilgi göremedim, yani hala yalancının kralısın.

Evet, yalanlarınla lütfen kirletme forumu, teşekkürler.

Gigabyte 990FXA-UD3 | Asus 560 Ti DirectCU II | AMD Phenom 955 BE | Thermalright Ultra 120 Rev. C Soğutucu | Gskill Ripjaws 1600 MHz 2x4gb CL 9 DDR 3 | HEC Cougar 700Watt PSU | Dark Knight Kasa | AOC V22+ Monitör
    • Yarbay
      2329 Mesaj
      17 Şubat 2017 19:53:52

Ben doğu ve güneydoğu nun başını çektiğini ve bu %75 i çoğunluğun bu bölgedeki orantisiz çocuk yapımından kaynaklandığını defalarca belirttim. Yani bu 75 çoğunluk babında söylediğimi gene defalarca anlattım. Ama sende ki algı artık ıyice su üstüne çıktı:)

Bazen bukemedigin bileği öpmek eedemliktir. Haksız durumda iken haklı çıkabilmek adına komik dusmen senide strese sokar: )

Analiz yeteneğini araştırma yaparak gelistirebilirsin..babam a bile beceriksiz dedin devalüasyon un ne olduğunu bilmeden. Orda notunu verdim ama bir ümit anlarsın diye cevap vermeye devam ettin. Ama sende bozuk plak gibi takıldın.. neyse inşaallah daha beteri başına gelmeden anlarsın. Hadi selametle kardeş: )

|
      |
      sabe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      605 Mesaj
      17 Şubat 2017 20:24:27
      quote:

Ben doğu ve güneydoğu nun başını çektiğini ve bu %75 i çoğunluğun bu bölgedeki orantisiz çocuk yapımından kaynaklandığını defalarca belirttim. Yani bu 75 çoğunluk babında söylediğimi gene defalarca anlattım. Ama sende ki algı artık ıyice su üstüne çıktı:)

Bazen bukemedigin bileği öpmek eedemliktir. Haksız durumda iken haklı çıkabilmek adına komik dusmen senide strese sokar: )

Analiz yeteneğini araştırma yaparak gelistirebilirsin..babam a bile beceriksiz dedin devalüasyon un ne olduğunu bilmeden. Orda notunu verdim ama bir ümit anlarsın diye cevap vermeye devam ettin. Ama sende bozuk plak gibi takıldın.. neyse inşaallah daha beteri başına gelmeden anlarsın. Hadi selametle kardeş: )

Sen ne demişsin bakıyoruz;

"Orijinalden alıntı: hardday

Ha bu arada bu işsiz gençlerin çoğunu güneydoğu ve doğuda bir hanede 15 çocuk yapıp dışarı saldiklari kesim %75 ni oluşturuyor. Saygılar. "

Bu söylediğine dair bir veri verebiliyor musun? Veremedin.

Evet, sen hakikaten bir yalancısın.

Gigabyte 990FXA-UD3 | Asus 560 Ti DirectCU II | AMD Phenom 955 BE | Thermalright Ultra 120 Rev. C Soğutucu | Gskill Ripjaws 1600 MHz 2x4gb CL 9 DDR 3 | HEC Cougar 700Watt PSU | Dark Knight Kasa | AOC V22+ Monitör
    • Yarbay
      2329 Mesaj
      17 Şubat 2017 20:59:07

Anlamamazliga yatıp cumlemde çoğunluk olarak kullandigimi (ki cümlede onuda belirtmisim) bildiğin halde kıvranmaların çok hoş: ))

Dediğim yere geldik, en çok işsiZlik il bazında güneydoğu ve doğu illerinde. Bunlardan birtanesinin sebebidir deli gibi çocuk yapmak. Hadi anlayacan ha gayret çırpın brader. :)) zor be işin: ))

|
      |

• Yüzbaşı
      605 Mesaj
      17 Şubat 2017 21:16:40
      quote:

Anlamamazliga yatıp cumlemde çoğunluk olarak kullandigimi (ki cümlede onuda belirtmisim) bildiğin halde kıvranmaların çok hoş: ))

Dediğim yere geldik, en çok işsiZlik il bazında güneydoğu ve doğu illerinde. Bunlardan birtanesinin sebebidir deli gibi çocuk yapmak. Hadi anlayacan ha gayret çırpın brader. :)) zor be işin: ))

15 sene öncede deli gibi çocuk yapılıyordu, yeni bir durum değil.

Verilen oranlar % delik olarak veriliyor, 15 sene öncede o bölgelerde bu oranlar yüksekti.

AMA hiç işsizlik bu kadar yüksek olmadı, bu durumda bu hükümetin beceriksizliğidir.

15 sene boyunca yaptıklarının sonucu işsizliktir. Yani başarısızlıktır.

Gördükki sen boş beleş konuşuyorsun, zaten bakan kendisi söylüyor, eğitim seviyesi arttıkça oy oranlarımız düşüyor diye.
      https://www.youtube.com/watch?v=mfTxE4w322U

Sen yalanlarınla forumu kirletme yeter.

• Yüzbaşı
      520 Mesaj
      17 Şubat 2017 21:27:30
      quote:

Orijinalden alıntı: Robin TheFox

Alıntıları Göster

4 yıl üniversite okumuş birinin ayak işleri yapmak istememesi ve açlık sınırının bile altındaki asgari maaşa razı gelmemesi onuruyla ve değerleriyle alakalı bir şeydir.

Hiç dışarı çıkmamış piyasayı görmemiş birisin.16 yaşında çocuğa 30 tl veriyoruz gittiği gün boyu 30 tane sipariş onuda yapsın.1 ay çalışmıyor...
      |
      |

I ❤ Sketch
    • Yarbay
      2329 Mesaj
      17 Şubat 2017 21:55:17
      quote:

Orijinalden alıntı: sabe

Alıntıları Göster

15 sene öncede deli gibi çocuk yapılıyordu, yeni bir durum değil.

Verilen oranlar % delik olarak veriliyor, 15 sene öncede o bölgelerde bu oranlar yüksekti.

AMA hiç işsizlik bu kadar yüksek olmadı, bu durumda bu hükümetin beceriksizliğidir.

15 sene boyunca yaptıklarının sonucu işsizliktir. Yani başarısızlıktır.

Gördükki sen boş beleş konuşuyorsun, zaten bakan kendisi söylüyor, eğitim seviyesi arttıkça oy oranlarımız düşüyor diye.
      https://www.youtube.com/watch?v=mfTxE4w322U

Sen yalanlarınla forumu kirletme yeter.

Çünkü o zaman onlar 1/5 yaşında idi ve çalışır iş gücü sınıfına girmiyordu. İşte 15 yıl sonra. Bu genç çalışır dilimine girdiler bu 10 yıl sonrası için daha da vahim olacak. Gene boş konustun: ))

Bakacağı kadar yapacaklar sokağa bırakacakları kadar değil...

Selamet ile

• Yüzbaşı
      605 Mesaj
      17 Şubat 2017 22:22:31
      quote:

Alıntıları Göster

Çünkü o zaman onlar 1/5 yaşında idi ve çalışır iş gücü sınıfına girmiyordu. İşte 15 yıl sonra. Bu genç çalışır dilimine girdiler bu 10 yıl sonrası için daha da vahim olacak. Gene boş konustun: ))

Bakacağı kadar yapacaklar sokağa bırakacakları kadar değil...

Selamet ile

Bu dediğini kanıtlayabilecek bir araştırma gösterebilir misin ya da yalan söylemeye devam mı edeceksin?

Evet doğuda insanlar 20 sene önce ilk çocuklarını yaptılar, 1997'den önce çocuk doğurmak yasaktı. Boş konuşan sensin, söylediklerini destekleyecek hiçbir şey gösteremiyorsun.

En az 3 çocuk diye konuşan şahsa söylesene bakabilecekleri kadar yapsınlar diye?

Neyse senin yalancı olduğunu görmüş olduk, artık umuyorum uydurma şeyler yazmazsın.

• 17 Şubat 2017 23:25:06

Yetkili serviste abim var 1600 tl maas 8-6 arasi 1 saat yemek molasi 2 kere 15 dakika cay molasi cumartesi 8-12.30 pazar tatil ?

|
      |
      Xreleave kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2329 Mesaj
      18 Şubat 2017 00:17:44

97 de kim yasakladı çocuk dogurmalarini ? Sana istatistiği gösterdim hala takılı plak gibi delil diyorsun: ))) gerçekten 33 yaşında mısın?

Evet neyse 97 öncesi çocuk doğurmayı yasaklayan kimdi ?

|
      |

• Yüzbaşı
      605 Mesaj
      18 Şubat 2017 00:57:59
      quote:

97 de kim yasakladı çocuk dogurmalarini ? Sana istatistiği gösterdim hala takılı plak gibi delil diyorsun: ))) gerçekten 33 yaşında mısın?

Evet neyse 97 öncesi çocuk doğurmayı yasaklayan kimdi ?

İroni yaptım anlamadın ama hata bende, anlamayacağını düşünemedim.

Ne gösterdin? 2014 ten kalma bir haber, neresinde doğudaki gençlerin işsiz gençlerin çoğunluğunu oluşturur diyor?
      Bak çok basit soracağım, toplam genç işsiz sayısı nedir ve doğu illerindeki genç işsizlerin sayısı nedir? Çok basit, madem konuşuyorsun sana yalancı olmadığını kanıtlaman için şans.

Nüfus ne zaten doğuda, işsizlerin çoğu orada olsun? Pkk doğuda hendek kazarken, silah yığınağı yaparken hükümet izledi. Sonra mecburen şehirleri savaş alanına çevirdiler. Ne insan kaldı ne ev ne dükkan.
      Bunlar hep yanlış politikanın sonucu.

Bak yine Urfa'da patlama oldu:(

|
      |

• Binbaşı
      1661 Mesaj
      18 Şubat 2017 00:59:57
      sırf açıköğretime kayıtlı olduğu için öğrenci statüsünde gözüküp işsizlik verisinde dikkate alınmayan milyona yakın kişiyi de ekleyiverin de gerçek rakam çıksın.
      |
      |

• Yarbay
      3871 Mesaj
      [07 Ağustos 2017 17:28:24 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
      18 Şubat 2017 12:28:10 Konu Sahibi

|
      |

YURUTME YETKİSİNİN MECLİSTEN ALINARAK TEK BİR KİŞİYE VERİLMESİNE HAYIR !!!
    • Binbaşı
      1065 Mesaj
      18 Şubat 2017 13:59:57
      quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Kış aylarında insanların evine gelen faturalar 300-400 tl buluyor sadece . Daha ne mi istiyorlar ? Tabiki isteyecekler en doğal hakları.

Müslüman kardeşlerin ülkelerine geri dönsün orada kendi ülkelerinin hayrı için çalışsınlar . Hayır kurumu değil Türkiye Cumhuriyeti .

Sen onlardan önce burdaki kendi insanını düşün . İnsanların yaşam hakları dinden önce gelir . Din kardeşi olmaları onlara ayrıcalık tanınacağı anlamına gelmiyor.

İnternette biraz araştır da suriyelilerin bu ülkeyi ne kadar zarara soktuğunu öğren de gel sonra konuş.

Senin gibi zihniyet işte bu ülkenin içine etti . Daha da hala din kardeşi muhabbeti yapıyorsunuz .

35 yıldır PKK bize kurşun sıkarken nereydi bu müslüman kardeşlerin ? Neredeydi Katar neredeydi Suudi kardeşlerin ?

100 yıl önce Avrupalılar metre metre bize girerken neredeydiler ?

Başka kapıya gitsinler . Bu ülkenin kendi öz evlatları işsiz dururken yürüsünler başka kapıya . Kudurmuş gibi Esada kurşun sıkarken düşünselerdi olacakları .

ole diyon herkes memnun bak

|
      |

• Çavuş
      65 Mesaj
      18 Şubat 2017 14:37:43
      Dün asgari ücretin yarısına çalışırım dedim adam yüzüme bakmadı. İş beğenmiyorsunuz diyen falan var forumda,adam kapı kapı dolaşıp pazarlama yap diyor. Siz olsanız yabancı birisini evinize alır mısınız? Temizlik,kapıcılık gibi olsa valla hemen koşarım. Yok işte belediyelerde bile kontenjan yok. Anca forum dolduruyosun.

|
      |

• 18 Şubat 2017 19:56:06
      işssizlik artıyor..
      |
      |

• Yarbay
      3871 Mesaj
      18 Şubat 2017 20:17:36 Konu Sahibi
      |
      |

• Yarbay
      3871 Mesaj
      20 Şubat 2017 21:15:32 Konu Sahibi

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.