Şimdi Ara

Genç nufus işsizlik oranı %24, İşsiz sayısı 4 milyona yaklaştı. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
552
Cevap
6
Favori
23.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşım mezun oldu atanamadı sözleşmeli öğretmen olarak ilçeye 1000 lirayla işe başladı lisedeki hademe 1400 lira maaş alıyordu yol masrafı sadece hergün 15 tl olunca işten çıktı.Şimdi bu adam işten çıkınca adı iş beğenmiyor oldu.İnşallah çoluğunuz çocuğunuzla sınar Allah sizi de anlarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Theumit

yogo hayir tabiki var yok demedikki
    bizda diyoruz iste ist atmakop gelsinler orta caddede ilan panosu var is var yani
    hade onuda gectim internette 10larca site var isci arayan
    yani is bulamiyorum deyip gelip forumda aglama
    gel deki ark ben calismak istiyorum surda oturuyorum
    etrafinizda soyle bir is varmi
    asil kisilestiren onlar hemen sov devlete anasini satayim nasil olsa bedava

10 larca site varmış sen hayatında kaç kere internetten iş başvurdun da kaçı döndü
    öyle hariçten gazel okumayla olmuyor bu işler
  • real_madrid_ kullanıcısına yanıt
    yogo vallahi buldum ve baska biride eski is yerimi internetten buldu :D
    birkac ay evvelde yine netten is bulmustum
    lan hepbi kivirm hepbi kivirma
    tamam kardesim istanbuldakiler gelsin yariun aymkoopa is bulsun diyoruz orayi neden okumuyorsun
  • işçinin sigortasını asgariden gösteren esnaflar iş çok gençler beğenmiyor demiş hemen :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Theumit

yogo vallahi buldum ve baska biride eski is yerimi internetten buldu :D
    birkac ay evvelde yine netten is bulmustum
    lan hepbi kivirm hepbi kivirma
    tamam kardesim istanbuldakiler gelsin yariun aymkoopa is bulsun diyoruz orayi neden okumuyorsun

Ben sizin amacınızı anladım siz çalışan felan aramıyorsunuz sizin istediğiniz paralı köle.İstiyorsunuz ki koşulsuz şartsız işverene biat edelim.Ensemizi okşatıp asgari ücrete mahkum olalım.Günde 12 saat çalışalım tatilimiz olmasın ne haddimize.Bazen 4 5 saat fazladan çalışalım mesai de istemeyiz.Her işi yaparız en büyüğünden en küçüğüne.Neden çünkü biz paralı köleyiz.Bizler kapitalist sistemin uşaklarıyız.Sonra burda yırtınırsız iş çok çalışmayan var diye.Sizin dediğiniz iş buysa tüküreyim o işin içine !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi real_madrid_ -- 15 Şubat 2017; 22:29:53 >

• Mal gibi oturup üniversite bitirmek sizi iş sahibi yapmaz. Önemli olan vazgeçilmez olabilmektir. Yoksa dışarıda benzer vasıfta binlerce kişi var. İş veren bunları ne yapsın?
    eheheehehe
    bende calisanim mubarek ne aramasi :D
    simdi eklindeki klavyeyi sakince yere birak git elini yuzunu yika
    ha buarada demin demistik zaten is begenilmiyor diye buyrun ispati
    birde is hayatinda ben is ariyorum amaaaaaa su asaatte gelirim bu saatte giderim sunu yemem bunu yerim
    falan gibi seyleri is ararken is gorusmesinde soyleyion bakalim ne olucak :D
    haahahah sen cidden yat uyu bak boyle olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theumit -- 15 Şubat 2017; 22:35:52 >
    Dostum muhabbet kuslari bile eğitilebiliyor ama bosa kurek cekme, anlatamazin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercument.cozer

Dostum muhabbet kuslari bile eğitilebiliyor ama bosa kurek cekme, anlatamazin.

yapacak bir şey yok hocam bu ülkede amcan veya dayın yoksa sürünmeye devam.
  • Tamam üniversiteli işsiz çok ama bunun sebebi bence her şehire üniversite açılmasıdır. E tabi doğru orantılı olarak da kalite düşüyor. Sonuçta üniversiteli işsizlik durumu ODTU veya İTÜ nün iyi bölümlerinin mezunlarında az. Kalite dustukce işsizlik artıyor. Adam 300 puanla okul kazanıyor sonra neden issizim. Normal şartlarda üniversite kazanmaman lazım da ondan... Bu durumun sebebi de üniversite mezunu sayımız bilmem ne kadar diyebilmek tabii

• arkadaşlarımın yüzde 90 ı işsiz işi olanda kölelik yapıyor
  • muradisdan kullanıcısına yanıt
    Üstad sorması ayıp vergi geliri olmayan bir devlet sermaye sahiplerini nasıl destekleyecek ? Sizin tezinize göre hareket etmek icin yani sermaye sahiplerini desteklemek için devletin çalışandan aldığı vergileri artırması gerekecektir. Bu mu işçi yi rahatlatacak ? Kaldi ki asgari ücretteki artışın tamamını iş veren mi yükleniyor sanıyorsunuz. Devlet bu günkü uygulamada işverene ekstra yük olmaması için önlemler alıyor. Örneğin çalıştırdığı işçinin priminin bir kısmını karşılıyor ya da faizsiz kredi sağlıyor vs. Bunun karşılığında da sadece ödeme lerin zamanın da yapılmasını istiyor. Tek basina liberal ekonomik yönetim hiç bir zaman tam refah sağlamaz sağlayamaz. Devlet eli işçinin ve işverenin üzerinden çekilirse 1400 tl asgari ödemeyi kim kaybetmiş de biz bulalim

• Atılgan oo kullanıcısına yanıt
    Cevabın için teşekkür ederim.

• Aktrol cevapları

-evet dersek işsizlik azalır

-paralel yapmıştır

-cehape zamanında daha fazlaydı karne vardı

Sonuc : makarna ve kömüre devam

• Kiminin siyasi görüşü doğru konuşmasına engel olmuş. Benimde siyasi görüşüm akp, ama son 3 yılda torpiller aldı başını gitti.

Eskiden cemaat vardı. Cemaatte adamın varsa işin hemen görülüyordu.

Ama şimdi herşey siyasete, sendikaya bindi.

Iş yerlerine işinin ehli insanları değilde torpilli insanları alırsak olacağı bu.

Vasıflı insanlar dışarıda başı boş gezer. Vasıfsız kişiler maaş gününü bekler.

• Geçen İşkurda medya ile alakalı bir ilan açtılar.Kurum iktidara yakın.20 kişi işe alınacaktı ve 39 kişi başvurdu.Görüşmeye bile çağırmadılar.İşle alakalı görüşmek için firmaya gittim ve elemanların işe alındığını gördüm.Abartmıyorum bilgisayar başındaki kız mouse tutmayı bile beceremiyordu.Şuan part time bir dükkanda çalışıyorum ve garip tiplerle uğraşıyorum.Apolitik takılıyorum ama iş dünyasında durum vahim.Bir örnek daha vereyim, staj yapabilmenin zor olduğu prestijli bir kurumda apartman üniversitesi diyebileceğimiz bir üniversiteden onlarca öğrenci kuruma dizilmişti ve adamlar stajda yatıp uyuyordu.Yatıp uyuma konusunda gerçekten abartmıyorum ve adamlar baba parası ile okuyan büyük kısmı boş beleş tiplerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedelekk

Üstad sorması ayıp vergi geliri olmayan bir devlet sermaye sahiplerini nasıl destekleyecek ? Sizin tezinize göre hareket etmek icin yani sermaye sahiplerini desteklemek için devletin çalışandan aldığı vergileri artırması gerekecektir. Bu mu işçi yi rahatlatacak ? Kaldi ki asgari ücretteki artışın tamamını iş veren mi yükleniyor sanıyorsunuz. Devlet bu günkü uygulamada işverene ekstra yük olmaması için önlemler alıyor. Örneğin çalıştırdığı işçinin priminin bir kısmını karşılıyor ya da faizsiz kredi sağlıyor vs. Bunun karşılığında da sadece ödeme lerin zamanın da yapılmasını istiyor. Tek basina liberal ekonomik yönetim hiç bir zaman tam refah sağlamaz sağlayamaz. Devlet eli işçinin ve işverenin üzerinden çekilirse 1400 tl asgari ödemeyi kim kaybetmiş de biz bulalim

devlet hiçkimseden vergi almasın demedim.

zaten işverenden aldığı vergiler dolaylı yoldan işçinin cebinden çıkıyor bunu daha önceki mesajlarımda belirtmiştim. ben diyorumki şirketlerden vergi alınmasın vergi şahıslardan alınsınki gerçek vergi oranlarını hep beraber görelim.

evet tamamı işverene yükleniyor göstermelik bikaç destek dışında işverene destek yok bazı seçilmiş kişilere torpilli kişilere destek veriyor olabilir. herkese vermiyor çatır çatır alıyor.

çok yüzeysel düşünüyorsunuz o yüzden asgari ücreti kaldırma fikrini anlamanızı beklemiyorum.

sadece şunu düşünün bu gün 5 bin tl oldu diyelim.

ben size olacakları söyleyeyim. asgari ücrete zam geldiği için mecburen diğer yüksek maaşlı çalışan vasıflı elemanlarada zam yapacaksınız. ülke genelinde işçilik maliyetleri artacağından enflasyon artacak buda hammadde fiyatlarını arttıracak. hem maliyetler arttı hemde işçilik giderleriniz arttı aradaki farkı kapatmak içim mecburen sattığınız ürüne asgari ücrete yapılan zammın katkat fazlası zam yapacaksınız. makineleşebildiğiniz kadar makineleşeceksiniz. işçi çıkaracaksınız. bazı fabrikalar uğraşmak yerine enflasyondan korkup fabrikasını ekonominin daha stabil olduğu ülkelere taşıyacak. sonuç olarak işsizlik artacak, para değer kaybedecek. olan gene işçiye olacak hatta dahada kötüsü işsize olacak. evet rakamsal olarak işçinin eline geçen para arttı ama para değersizleşti. eskiden aldığı az paranın alım gücü daha yüksekti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Vermeye devam et.Yarın 1300 Tl aldığın maaşıda elinden alacaklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

İşsizlik maaşının sürekli verildiğini sanıyorsun, değil mi?

Sürekli olmasına gerek yok 3-6-9 farketmez

• Umarım seni bir gün işten atarlar o paraya muhtaç kalırsın

Kimseyi savunduğum falan yok, işsizlik maaşı ile işsizlik ile orantı kurmaya çalışıyorsan sana laf anlatmaya da gerek yok...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.