Şimdi Ara

Genç nufus işsizlik oranı %24, İşsiz sayısı 4 milyona yaklaştı. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
552
Cevap
6
Favori
23.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşsizlik diye bir şey yok. Çalışacak işçi bulamıyor firmalar, çünkü maaş beğenmiyorlar. Organize sanayi sitesinde pek çok fabrikada işçi açığı var, ve insanlar asgari ücret beğenmiyorlar çünkü yaşam standartları değişti beğenmeme lüksü var, aç insan asgari ücret de olsa çalışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gök Gürültüsü

quote:

Orijinalden alıntı: Semper Fidelis

quote:

Orijinalden alıntı: bloodletting.

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rumpelstilzchen

İşsizlik diye birşey yok. Sokakta geziyorum her yerde is ilanlari marketler dukkanlar elektrik direklerine yapistirilmis kagitlar. Adam basliyor ise 1 hafta sonra zora gelemiyor of calisamama deyip basiyor istifayı. Ailesinin de durumu iyiyse onlardan gecinip gidiyor.

Adam 20 yıl okumuş.Markette ve bakkalda ayak işlerini yapacak değil mi doğru

herkes okuyacak diye bir kanun yok

Ben zaten herkes okuyacak diye bir şey söylemedim lafı nasıl anladınız bilmiyorum.

okumasaymış diyorum iste bende girseydi markete zamaninda şimdi evide olurdu arabasida 20+ yasinda isşiz vasifsiz olmazdi

Katılıyorum üstüne üç çocuk yapıp,tatil için miamiye bile gidebilirdi.

önce iş bulun çalışın sonra konuşuruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Adam 20 sene okumuş sorsan meslek yok

Yahu sen neden okudun diye sorsan meslek sahıbı olmak için der

Geçenlerde bize sövmüşlerdi

Yanlış şeyleri öğretiyorlar dediğimizd

Üni mezunu ayakkabıda cırak aranıyor yanina alicam

Benmi ilkokul mezunuyum saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

İşsizlik diye bir şey yok. Çalışacak işçi bulamıyor firmalar, çünkü maaş beğenmiyorlar. Organize sanayi sitesinde pek çok fabrikada işçi açığı var, ve insanlar asgari ücret beğenmiyorlar çünkü yaşam standartları değişti beğenmeme lüksü var, aç insan asgari ücret de olsa çalışır.

İşsizlik yok,kölelik var,insanlar köleliği beğenmiyor,diyorsun.Anlıyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gök Gürültüsü

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rumpelstilzchen

İşsizlik diye birşey yok. Sokakta geziyorum her yerde is ilanlari marketler dukkanlar elektrik direklerine yapistirilmis kagitlar. Adam basliyor ise 1 hafta sonra zora gelemiyor of calisamama deyip basiyor istifayı. Ailesinin de durumu iyiyse onlardan gecinip gidiyor.

Adam 20 yıl okumuş.Markette ve bakkalda ayak işlerini yapacak değil mi doğru

herkes okuyacak diye bir kanun yok

Ben zaten herkes okuyacak diye bir şey söylemedim lafı nasıl anladınız bilmiyorum.

okumasaymış diyorum iste bende girseydi markete zamaninda şimdi evide olurdu arabasida 20+ yasinda isşiz vasifsiz olmazdi

Katılıyorum üstüne üç çocuk yapıp,tatil için miamiye bile gidebilirdi.

önce iş bulun çalışın sonra konuşuruz

Ne konuşacağız?

• Gök Gürültüsü kullanıcısına yanıt
    38 yaşındayım 19 yasından beri calisiyorum

Evde aldık arabada

Meslek desen ayakkabı bilgisayarlı kesim

Maaş olayına girmeyin simdi

Başka meslek mi var var çok şükür

Soruyorum 20 sene okumuş adama.

Meslek ne paşam diye utanmasa cırak dıcek

• quote:

Orijinalden alıntı: Theumit

Evde aldık arabada

Senin kişisel durumun,kişisel başarın,ülkenin şu an içinde bulunduğu durumu açıklamaz.Eğitim yerlerde sürünüyor,pisa sonuçları ortada.Sanayi yok,teknoloji yok,bilim yok,üretim yok,iş alanı yok.Durum buyken,sen gelip,kişisel yaşam öykünden yola çıkarak,benim ayakkabı kesim işim var,ev de aldım,araba da aldım dersen,sana gülerler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gök Gürültüsü -- 15 Şubat 2017; 16:18:18 >
  • Niteliksiz, is beğenmeyen, kısa yoldan çok para hevesinde olan gençlerimiz için vallahi harika rakam. Kuzenim hükümlü, 24 yaşında. Denetimli serbestlik ile çıktı ve bir yerde çalışması gerekiyordu. Kendisine aynı gün bir cnc üretim fabrikasında meslek sahibi olabileceği, bir oto yıkama firmasında ve bir osgb de iş buldum ve işleri anlattım. Hiçbirini beğenmedi. Halen işsiz...

• quote:

Orijinalden alıntı: mertua35_35

quote:

Orijinalden alıntı: ozfidelio

Caddede yürüyormuş 10 dükkandan 3 ünde eleman ilanı varmışşşş... TISSSSSS sesi hissettinizmi bu AKPLİ kardeşime bir sözüm var,

AKP li bir belediyenin istanbuldaki trafiğe kapalı ANA caddesinden manzaradır; Aynen şöyle

- Sigorta yok
    - Haftalık 250 TL
    - 6 Gün iş günü
    - Günde 12 saat iş

Bu türk tarifesi, genelliklede suriyeliler kabul ediyor onların ücretleri daha düşük oluyor.

Bu arada sen dükkan sahibi olarak asgari ücret vereceğim sigortalı yapacağım dersen senin rakiplerin bunu yapmadığından sen zarar edeceğin için otomatikman bu navlonu istesende istemesende kabul ediyorsun.

Hocam zaten İş verenler işçi aramıyor ki köle arıyor,12 saat çalışacaksın,1300 lira maaş alacaksın,Evin uzaksa en az işe gitmek için 1 saat erken kalkacaksın,akşam 1 saat yolda geçecek.Toplam 14 saat çalışacak köleyi herkes arar.Önemli olan 8 saat çalıştırıp 1400 lira para vermek isteğe göre mesai yaptırmak.

Aynen Hocam onu geçtim 1300 vermiyor bak haftada 250 liradan ayda 1000 lira eder verdikleri max para bu vatandaşta sanıyorki ooo bir sürü eleman arıyorlar.

• Sokak başı üniversite kurarsan türev integral bilmeden adamı mühendis yaparsan. tabikide işsizlik olur. Sonra ağlarlar ben mühendisim asgari ücret istemiyorum diye.(öğrenciye lafım yok suç devletin) Tonla çer çöp bölüm var adamın okuyunca iş bulamayacağı. Kapat kardeşim çek barajı 100 bine. Burda bilmem nerede mühendislik okuyan veya eğitim fakültesindeki birinede ilerde sıkıntılar açma başka yol çizsin. Herkes üni mezunu olack diye birşey yok. Harcanan parayada yazık harcanan zamanada yazık...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asgari ücret 1400 tl
    -Ev kirası:700 tl
    -Doğalgaz:300 tl
    Geriye kaldı 400 tl.Beslenme,giysi,elektrik,su,ulaşım,internet,telefon vs vs.Eksiye geçiyor.Yetmiyor.
    Bir de bu kişi 7 günün,6 gününde eşşek gibi çalışacak,soluk almaya zamanı olmayacak,sosyal yaşamı olmayacak,gezemeyecek,eğlenmeyecek.Yıllık izni olmayacak.Çağcıl bir köle olacak.
    Kraldan çok kralcı benciller,bu kölelik düzenini bir güzellik olarak görüyorlar.Bir de utanmadan,dalga geçer gibi en az üç çocuk yapın diyorlar.Evi de binlerce tl tutan eşyaları alarak,siz düzersiniz artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gök Gürültüsü -- 15 Şubat 2017; 16:29:9 >
  • İşçi sınıfı bilinclenmedigi, yaşadığı toplumu sorugulamadigi,kendi hayatini ve yoneticilerin hayatini karsilastirmadigi surece bu sorunlar bitmez!

• Neyse ki suriyeliler dükkan açıyor da vatandaşlarımıza iş imkanı sağlıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Theumit

Evde aldık arabada

Siz ya gerçekten anlamıyorsunuz yada anlamak istemiyorsunuz.
    Diyorum ki adamın hayali öğretmen olmak veya mühendis olmak adam bunun yıllarca bunun için çabalamış durmuş.
    Ortaokulda eşek gibi ders çalışmış niye Anadolu fen lisesine gitmek için.
    Çocukluğundan beri dershanelere gitmiş niye üniversiteyi kazanmak ve hayalindeki mesleği yapmak için.
    Sonra üniversitede yüzlerce vizeye,finale,quize girmiş.Bazen onlarda yetmemiş büte kalmış.4 senelik okul olmuş 5 sene.
    Bitirme döneminde tez yazmış.Gıcık bir danışmana tezi kabul edene kadar çocuklara bin dereden su getirmiş.
    Üniversite bitmiş asıl mesele bundan sonra başlıyor.
    İşe girmek için o mülakat senin bu mülakat benim o sınavdan senin bu sınav benim demiş yüzlerde sınava girmiş.
    Ve sonuç ne biliyor musun?
    3.5 milyonun girdiği sınavda 2.500 kişilik kontenjan açılmış ve 85 puanla atanamamış.
    Özele girmek mi istiyorsun hemen gir kariyer.nete
    Bu zamana kadar kariyer.netten işe giren var mı bilmiyorum.
    Var ama olasılığı %1.
    Gidersin bir şirkete istediği ölmüş eşek arayan patronlar asgari ücrete çalışacaksan gel der.
    Neden bahaneleri hazır yeni mezunsun.
    Sanki 10 yıllık deneyimi olan adama çok iyi imkanlar sunuyorlar da.
    Şunu söylemek lazım bu ülkede hayat standartları vasatın altında.
    Yaşam pahalı.Üniversite mezunları itibarsızlaştırılmış malum iktidar sayesinde.
    O yüzden fazla şey söylemeye gerek yok siz işveren gözünden bakmaya devam edin.
    Ama üniversite mezunlarını küçümsemeyin çünkü onun verdiği emeğin 10 da 1 ini siz vermediniz.
    Yada onun girdiği sınavların 10 da 1 ine girmediniz.
    O yüzden üniversite mezunlarına laf söylerken önce aynaya bakın.Onun geçtiği yollardan geçin ondan sonra laf söylersiniz.
    Biliyorum ilkokul mezunu patronlar okumamış olmanın verdiği eziklikle okumuş kesimi eziyor ama
    herkesi bir tutmaya çalışırsanız sonucuna katlanırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodletting. -- 15 Şubat 2017; 16:47:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: star_lord

20 yıl dirsek çürütüp bunun sonunun asgari ücretli ve sigortasız bir iş olmasını eminim hiçbir üniversite mezunu istemiyordur. Üniversite mezunlarının İş beğenmemesi diye bir olay yok. Çünkü çalışan değil az masraflı köle arıyorlar. İTÜ çevre mühendisliği mezunu bir tanıdığım 4 yıl boyunca evet yanlış değil dört yıl boyunca kendi alanında özel sektörde asgari ücretle çalıştı. Ne zaman istifasını verdi o zaman akıllarına dank etti maaş yükseltmek oysa hiç niyetleri yoktu. Başka türlü örnekleri ülkemizde bolca mevcut.

Hocam o çevre mühendisliği bölümlerini bu ülkede ne gazladılar bir ara 2000 lerde çok revaçtaydı puanlarıda yüksekti acıdım vallahi arkadaşına o kadar puana okula gir oku çık aaaa birde ne görsün çevre kimsenin umurunda değil uygun yasalarda yok iş alanı çok çok az.

• Padişah çıkıp diyecek 5 çocuk yapın

Ekonomi vasat vatandaş iş kurmaya çalışıyor devlet yardım etmiyor milletimize yazık yemin ediyorum

• abi bu saatten sonra köpek gibi çalışmadıktan sonra hiçbir halt olamazsınız üniversite okuyarak.
    meslek edinin,ticarete atılın başka birşeyler yapın.
  • 15 aydır bende işsizim. saldım artık aramıyorumda. her şey olacağına varır ne yapayım.
  • Adamlara bak iş çok beğenmiyorlar diyor.

Sen adama yol yok sigorta yok yemek yok 1300 lira veririm dersen tabi beğenmez.

Ellerine almışlar zamanında ilerini, gençlere köpek gibi kölelik yapın neyini beğenmiyorsunuz diyor.

Bak bak bir tanesi de aç olsan yaparsın diyor.

Yani sen eğlenme gezme kendine harcama yapma, boş vaktin olmasın köpek gibi çalış nolacak aç kalmazsın diyeibliyor.

Oldu daha ne diye öyle övündüğünüz dev Türkiye kendi mühendisine asgari şartları sağlayamıyor?

Adam 20 yılı birilerinin köpeği olmak için mi okuyor?

O da kendi mesleğini de değil adam diyor git tezgahtarlık yap. Oldu ben 4 sene mühendisliği gidip birielreini tezgahtarlığını yapmak için okudum. Eğer devlet bana sen bunu okuyacaksın diyorsa hiç kimse kusura bakmasın iş güvencemi de sağlayacak.
  • İngilizce öğretmenliği mezunuyum. Tabikide atanamamış biriyim. Allahdan rahmetliden tarla kaldıda çitçilik yapıyorum. Onda da 200 dönüm tarlayı mısır eksen bakın sadece tohumuna 15-20bin tl para ödüyoruz. Yazık değilmi bu milletin çocuklarına. Allah yardımcımız olsun...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.