Şimdi Ara

Genç İlahiyat - Prof. Dr. Şehmus Demir - (Kafkas Üniversitesi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Burdaki gereksiz bir çok tartışmayı bitirecek bir yayın,Yayını izlemeyi tavsiye ederim.

• o zamanın bilimsel veri dediği ne de ulaşamamış
    mesela fil suresindeki ebabillerin taş yağmuru ve güç atmaktır hadisi ve ok atma talimlerine peygamber tarafından verilen önem bilimsel veri değil mi
  • mhmt042 M kullanıcısına yanıt
    Bak kardeş,Hoca yayında,kendimizi kandırmamamız gerektiğini,Allahın! İnsana akıl vererek çözüm yollarını bulmamızı istediğini söylüyor,Kendimize propaganda yapmak,Gevşemekten başka bir işe yaramıyor.

• soygar kullanıcısına yanıt
    ne propagandası ya hoca dediğin adamı kaale bile almam
    üstte bahsettiğimi müslüman gibi anlayan fatih sultan mehmed gereğini yaptı topun çizimlewrini kendisi yaptı ve istanbulu fethetti bu mu propaganda
  • mhmt042 M kullanıcısına yanıt
    Kendin diyorsun,Fatih topları,Allahın verdiği aklı kullanarak yaptı,Hadislere bakarak,din sahtekarlarının verdiği fetfalarla yapmadı
    Allahın!İnsana kullan diye verdiği aklı,Kullanmak ne zamandır günah oldu,Hangi hadiste yazıyor
    Hadislerin en eskisi,Peygamberimizin ölümünden 150 yıl sonra yazılmış,Güvenirliği tartışılır
    Günümüzde, 15 yıl önce olan olaylar,Doğrumu,yanlış'mı diye tartışılırken,Hadislere nasıl körü körüne inanmamızı beklerler.
    kim diyor aklı kullanmak günah diye

aklı kullanma denilen şey bilgiyle olur. örneğini verdiğim ayet ve hadisten ön bilgiyi alan akıl topu bulmuştur diyorum ve sen aklı kullanmak günah diyorlar diyorsun

sözlerimden aklı kullanmak günah anlamı mı çıkıyor yani

tartışmak istedikten sonra, güveniliirliği yıkılmak istendikten sonra her şey yalanlanır.
    kuran ve sünnetten boşuna uzaklaştırılmadık. bunlar elimizden-aklımızdan-hayatımızdan alındığı için geriyiz.
    bu kadar basit

bakınız size absürt bir örnek vereyim. sanat tarihçisiyim sanattan bir örnek

osmanlı klasik dönem resim sanatı minyatür için picasso ulaşmak istediğim sanat yorumunu yapmıştır tabi bu bir tesadüftür yani islamı kötülemek isteyen için
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmt042

ne propagandası ya hoca dediğin adamı kaale bile almam
    üstte bahsettiğimi müslüman gibi anlayan fatih sultan mehmed gereğini yaptı topun çizimlewrini kendisi yaptı ve istanbulu fethetti bu mu propaganda
    örneğini verdiğim ayet ve hadisten ön bilgiyi alan akıl topu bulmuştur diyorum

Nerde yazıdğın Ayet ve Hadis,Göremiyorum

Barutu,Çinliler milattan önceki yüzyıllarda keşfetti,İlkel topuda yapanlar Çinliler,Yayını sonuna kadar izlemedin sanırım,Prof. Dr. Şehmus Demir,bir analiz yapmış,sömürgecilerin nasıl kolayca,Müslüman dünyasını ele geçirdiği anlatmış kısaca...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soygar -- 9 Ekim 2018; 15:31:57 >
    ilk mesajda yazdığım ayet ve hadisten bahsediyorum

yayını sonuna kadar dinlemedim. kuran bilim dışı argümanıdır sonucuna götürecek olan yorumlar ilgimi çekmiyor.

demek ki ilim çinde de olsa alınız hadisindeki çine atıf o bakımdan yapılmış

eeeeee yayının başında profun ben göremedim açıklamasını dikkate alırsak yanıldığı ortada
  • Fikirler tek bir çizgide değildir fakat gerçekler hiçbir zaman değişmezler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.