Şimdi Ara

genç HAGİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Werner Heisenberg

quote:

Orijinalden alıntı: Ne Birası Sevim

genç HAGİ

Bu adamlar jeep alabileck kadar kazanıyor mu yav

Emre kazanıyor hocam, genç futbolcuların kendilerine ilk aldıkları şey zaten araba oluyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Werner Heisenberg

quote:

genç HAGİ

Bu adamlar jeep alabileck kadar kazanıyor mu yav

Emre kazanıyor hocam, genç futbolcuların kendilerine ilk aldıkları şey zaten araba oluyor

erkek fıtratı işte, at-avrat-silah.

işe girince ilk aldığım şey araba oldu, daha 4. ayında. senede 1 milyon kazanan birisi olsam gözünün yaşına bakmadan 700 bin'i aventador'a verirdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

genç HAGİ

ortada gözükenler sigara paketlerimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: «hidalgo»

quote:

genç HAGİ

ortada gözükenler sigara paketlerimi

Ortadaki sanırım sigara paketi, diğeri sakız olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: il buono 10

kim ne derse desin galatasaray altyapısı berbat .. böyle çocukların gelmesi ise yeniden bir kıpırdanma yaratacaktır ne varsa gençlerde bizim evlatlarımız da var

Bizim altyapımız berbatsa diğer takımlar altyapılarını kapatsınlar bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barbar

quote:

kim ne derse desin galatasaray altyapısı berbat .. böyle çocukların gelmesi ise yeniden bir kıpırdanma yaratacaktır ne varsa gençlerde bizim evlatlarımız da var

2004- 2007 arası 3 sezon üst üste PAF takımımız şampiyon olmuştu.O kadrodan çıka çıka bi Arda çıktı.2 sene öncede şampiyon olduk o kadrodan da bi Emre bide Semih çıktı.
    3 sene üst üste şampiyon olan defalarca Genç Milli formayı giymiş olan kadrodaki gençlere yeterli ve gerekli eğitim verilebilseydi şuan takımın iskeletini oluşturuyor olurlardı.Ama gençlere sadece skorun ve şampiyonluğun önemi öğretildiği için o gençler şimdi kaybolup gitti.
    Şimdiki kadroya bakıyorum da sanki her hafta değişiyor gibi takip etmekte zorlanıyorum.Zaten takımın durumu berbat ligde sonuncu ama asıl önemli olan o oyunculara futbolun sistemini öğretebilmek.Eğer o öğretiliyorsa ilk başlarda başarısızlık olabilir ama ilerleyen yıllarda başarı kendiliğinden gelecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bar10ist

quote:

quote:

2004- 2007 arası 3 sezon üst üste PAF takımımız şampiyon olmuştu.O kadrodan çıka çıka bi Arda çıktı.2 sene öncede şampiyon olduk o kadrodan da bi Emre bide Semih çıktı.
    3 sene üst üste şampiyon olan defalarca Genç Milli formayı giymiş olan kadrodaki gençlere yeterli ve gerekli eğitim verilebilseydi şuan takımın iskeletini oluşturuyor olurlardı.Ama gençlere sadece skorun ve şampiyonluğun önemi öğretildiği için o gençler şimdi kaybolup gitti.
    Şimdiki kadroya bakıyorum da sanki her hafta değişiyor gibi takip etmekte zorlanıyorum.Zaten takımın durumu berbat ligde sonuncu ama asıl önemli olan o oyunculara futbolun sistemini öğretebilmek.Eğer o öğretiliyorsa ilk başlarda başarısızlık olabilir ama ilerleyen yıllarda başarı kendiliğinden gelecektir.

Mesajında ki yanlış kısımları düzeltmek isterim.

Öncelikle özellikle Türkiye şartları göz önünde bulundurulursa altyapıdan 1 oyuncu bile çıkartmak başarıdır. Keza şuan Galatasaray A Takım kadrosunda ilk 18'e giren altyapı ürünü 5 oyuncu var (Emre, Sabri, Semih, Eray, Aydın). 4 büyüklerde bu alanda uzak ara lideriz. Bu durum her daim böyle olmuştur.

Diğer taraftan o bahsettiğin gençler kaybolmadı aslında. Çoğu Süper lig ve PTT 1.lig takımlarında oynamaya devam ediyorlar. Gökhan Süzen Bjk'de, Ferhat daha düne kadar Trabzon'da oynuyordu. Uğur Uçar, Mehmet Güven gibi oyuncular Süper ligde devam ediyorlar. İrfan, Cafercan, Özgürcan, Anıl, Serdar, Alpaslan ve adını hatırlayamadığım diğerleri PTT 1.ligde top koşturuyor.

Keza Arda şuan A.Madrid'in vazgeçilmezi. Emre B. Fenerbahçe kaptanı.

Bunun haricinde A2 liginde sonuncuyuz evet doğrudur ama Final grubunda 5 maç sonunda sonuncuyuz. Klasman grubunu 2.bitirip Final grubuna kaldık. Liderle aramızda 6 puan var ve kapanmayacak diye bir kural yok.

Altyapından her çıkan oyuncu yıldız olacak diye bir beklenti olmamalı zaten. Semih bile futbol hayatı bitti denirken biranda Galatasaray'ın vazgeçilmezi oldu. Böyle potansiyeli olan oyuncular var şuan altyapımızda ve içlerinden birkaçı A takımda olacaktır önümüzde ki yıllarda.

Şuan bu şartlar altında geçmişe bakılarak ta rahatlıkla söylenebilir ki bu ülkenin en iyi altyapısı Galatasaray'dadır. Kötünün iyisi biziz bu kadar basit.

• Benim anlatmak istediğim o 3 sene üst üste şampiyon olan kadrodan neden A takımda 3-5 oyuncu daha yok.Cafercan, Özgürcan, Anıl,Oğuz A takımda neden uyum sağlayamadı yada neden uyum sağlar hale getirilemedi.?
    Alt yapıdaki oyuncuyu A takıma hazırlayan bir sistem bulmamız lazım.(aynı barcelona gibi)Bu sistem geçmiş yıllarda yoktu ve bu yüzden bu saydığın oyuncular kaybolup gitti.

( Bu arada 15 ila 18 yaş arasında harikalar yaratıp şampiyon olan, hatta her yaş kategorisinde Milli formayı giymiş, Avrupadaki turnuvalarda bile parmakla gösterilmiş gençler A takımda değilse benim için kaybolup gitmiştir. )

Ligdeki sonunculuğumuzu ben sorun olarak görmüyorum.Tabi eğer gençlere bir sistem öğretilip A takıma hazırlanıyorsa.
  • quote:

quote:

ne onların altyapısı berbat diye biz bu vasat altyapıya şükür mü edeceğiz ? neden iyi olmayı denemiyoruz ?
  • quote:

quote:

quote:

ne onların altyapısı berbat diye biz bu vasat altyapıya şükür mü edeceğiz ? neden iyi olmayı denemiyoruz ?

Türkiye'yi Almanya, İspanya, Hollanda ile karıştırmamak lazım. Bu ülkede yetişen ve yıldız olan futbolcuyu öpün başınıza koyun. Ha bu bir ömür böyle mi gider ya da gitmeli tabi ki hayır. Belki bir gün bir teknik direktör gelir bir devrim yaratır. Ya da bir yönetici çıkar gündelik başarılardan vazgeçer ve altyapıya muazzam yatırımlar yapar vb. Ben saniyesi saniyesini tutmayan ve böyle bir medyaya sahip olan bir ülkede bunun asla gerçekleşmeyeceğini düşünüyorum. Etraf skor taraftarı dolu. Medya desen gazı verdikçe veriyor. Yöneticilerin tek derdi para. Futbolcuların tek derdi para. Böyle bir ortamda nasıl genç oyuncu yetişsin ve takımında ilk 11'de forma giysin. Bu taraftar zamanında Arda'yı tefe koydu çaldı, yıllardır Sabri'yle dalga geçiyor, şimdi Emre Çolak yerin dibine sokuluyor. Bunu gören genç oyuncu nasıl motive olsun sorarım.

O yüzden hiç boşa hayal kurmanın anlamı yok. Her yıl 1 tane oyuncu ilk 11'i zorlasın altyapıdan benim için yeterlidir. Öyle gidip Barcelona gibi uçuk örnekler vermeyin lütfen. Ben 34 yaşındayım Barcelona gibi bir takım ne duydum ne gördüm.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Türkiye'yi Almanya, İspanya, Hollanda ile karıştırmamak lazım. Bu ülkede yetişen ve yıldız olan futbolcuyu öpün başınıza koyun. Ha bu bir ömür böyle mi gider ya da gitmeli tabi ki hayır. Belki bir gün bir teknik direktör gelir bir devrim yaratır. Ya da bir yönetici çıkar gündelik başarılardan vazgeçer ve altyapıya muazzam yatırımlar yapar vb. Ben saniyesi saniyesini tutmayan ve böyle bir medyaya sahip olan bir ülkede bunun asla gerçekleşmeyeceğini düşünüyorum. Etraf skor taraftarı dolu. Medya desen gazı verdikçe veriyor. Yöneticilerin tek derdi para. Futbolcuların tek derdi para. Böyle bir ortamda nasıl genç oyuncu yetişsin ve takımında ilk 11'de forma giysin. Bu taraftar zamanında Arda'yı tefe koydu çaldı, yıllardır Sabri'yle dalga geçiyor, şimdi Emre Çolak yerin dibine sokuluyor. Bunu gören genç oyuncu nasıl motive olsun sorarım.

O yüzden hiç boşa hayal kurmanın anlamı yok. Her yıl 1 tane oyuncu ilk 11'i zorlasın altyapıdan benim için yeterlidir. Öyle gidip Barcelona gibi uçuk örnekler vermeyin lütfen. Ben 34 yaşındayım Barcelona gibi bir takım ne duydum ne gördüm.

o zaman bizde türkiye sınırları dışına kurarız bu sistemi

• quote:

genç HAGİ

Sigara mı o ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

quote:

genç HAGİ

Sigara mı o ?

reserveye benziyor.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.