Şimdi Ara

Gemide çalışmak!!! (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
4
Favori
107.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İzle ve bir kaç ayının bu şekilde geçeceğini düşün. Aynı şekilde gece uyurken de bu şekilde uyuyacaksın; (direkt 1.dk ya al)

http://www.youtube.com/watch?v=LwKXfc_a4Ag

• bir ara bende merak salmıştım hukuk bırakıp,gemi için tekrar hazırlanmaya da yemedi hocam.Yani düşündüm de ulan bir ömür öyle geçer mi ya ha diyeceksin sürekli geziyorsun daha ne yeni yerler görünüyorsun diye.Aile yok,eş yok hadi var diyelim çocukların olsa çok zor.Uzaktan bakınca çok hoş gibi duruyor,maaşları cidden iyi bugün başka iş yapıp kaç meslek dalı o paraları kazanıyor?
    Ben cesaret edemedim,ama çok merak ederim acaba insan 2-3-4 ay sürekli denizde geçirse 1-2 gün kara göreceksin.Yani baban-annen ölse allah korusun ona bile yetişemezsin.
    Forumda gemi de çalışan var mı ,bizi biraz aydınlatsa nasıl gemi yaşamı,aile özlemi,varsa eş-çocukları nasıl geçiyor zamanı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opium Mar -- 18 Mart 2013; 2:21:04 >
  • gerçekten denizde çalışanın vericeği bilgiler çok faydalı olacaktır ve şu videoyu yukleyen arkadasım gercekten gozum korktu bıraz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: AurorAbeam

İzle ve bir kaç ayının bu şekilde geçeceğini düşün. Aynı şekilde gece uyurken de bu şekilde uyuyacaksın; (direkt 1.dk ya al)

Bune lan oha
  • quote:

Orijinalden alıntı: vertugold

gerçekten denizde çalışanın vericeği bilgiler çok faydalı olacaktır ve şu videoyu yukleyen arkadasım gercekten gozum korktu bıraz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: emin_81

Zaten maaşı 4 bin tl civarı ilk 6 ay kontrat imzalıcam stajyer olarak sonra yapcağım iş yağlama vardiyem bitince elektrik zabıtının yanına gidicem iş öğrenmeye tek eksik yanı telefon internet televizyon olmamasıdır

Kim dedi 4 bin lirayı ?
  • 2 yıl önce uzun yol sefere çıkmıştım.Gittiğim gemi 50000 tonluk kuru yük gemisiydi.Kendi kamaramda kendime özel tuvaletim ve televizyonum mevcuttu.Ayrıca geminin spor salonuda vardı.Yemekler oldukça lezzetliydi.Fakat uzun süre denizde kalkmak insanın psikolojisini bozabiliyor.Maaşlar eğer rütbeniz yoksa adam gibi maaşlar yüksek değil.Benim çalıştığım gemide stajyere 1250 lira maaş veriyorlardı uzun yol gemisi olduğu halde.Kısa yola giderseniz bu rakam düşecektir.Vardiya zabiti, efendi kaptan ve süvarinin maaşlari oldukça yüksek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gaza gelip girmeyin bu işlere. Ben geri döneceğim diye okyanusun ortasında atlar kaçarsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stones -- 18 Mart 2013; 5:19:30 >
  • Her işin bir meziyeti vardır. Bu meslek zor olduğu kadar bir tutkudur, her insan yapamaz. Siz olaya para olarak baktığınız için gözünüzü korkutuyor olabilir;fakat bir denizci iseniz tutkunuzun çosmasi anlamanın gelir koca dalgalar. Uzun lafın kısası herkez sevdiği işi yapar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: excolizma

Her işin bir meziyeti vardır. Bu meslek zor olduğu kadar bir tutkudur, her insan yapamaz. Siz olaya para olarak baktığınız için gözünüzü korkutuyor olabilir;fakat bir denizci iseniz tutkunuzun çosmasi anlamanın gelir koca dalgalar. Uzun lafın kısası herkez sevdiği işi yapar.

O konuda haklisiniz iste. Meseka ÅŸahsim adina konusayim; o dalgalari gorunce korktum. Ama baska biri gorunce mutlu olabilir. Yani o dalgalari gormek bile mutlu eder adami, yakindan tatmak ister, bu iÅŸe adim atar.

• istanbulda bi devlet unisinde makina mühendisliği okuyorum(ingilizce).Denizi ve gemiciliği seviyorum gemide çalışabilme olasılığım var mıdır?Bilgili ablerimiz yardım ederse sevinirim.Az buçuk sordum sağa sola sertifika falan dediler tam anlatmadılar yardıcı olacallara teşekkürler şimdiden.
  • Aşktan uzaksın ya yeter.
  • Gemide cakismak diye okuyup gelmistim ama cok yanlis gelmisim heralde

• Açık lise mezunları calısamazmı illa ki üniversiteden gemi yada makine bölümündenmi mezun olmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unpredictable72

istanbulda bi devlet unisinde makina mühendisliği okuyorum(ingilizce).Denizi ve gemiciliği seviyorum gemide çalışabilme olasılığım var mıdır?Bilgili ablerimiz yardım ederse sevinirim.Az buçuk sordum sağa sola sertifika falan dediler tam anlatmadılar yardıcı olacallara teşekkürler şimdiden.

şimdi gemide ancak makine kisminda çalişabilirsin saniyorum, öncelikle 5 temel sertifika var ve bunlari alabilmek için sinavlar var tabi. Ayrica alman gereken ek dersler var, denizde güvenlik gibi makine mühendisliğinin (tahminimce) görmediği. Eğer bu ek dersleri ve sertifikalari alirsan mezuniyetinin ardindan gemide stajyer olarak 6 ay çalişman gerekir. Ardindan da uzak yol vardiya mühendisi olabilirsin. Verdiğim bilgilerde yanlişlik olabilir. O yüzden hocam profesör Adnan Parlak a sorup neler yapilmasi gerektiğini sorabilirim.
    Ama çok umutlanmani önermem zira çok fazla alman gereken ders çikabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Clavery

Açık lise mezunları calısamazmı illa ki üniversiteden gemi yada makine bölümündenmi mezun olmak lazım.

Makine kisminda meslek lisesi veya üni mezunu (o bölümden olan) harici çalişamaz diye biliyorum. Güverte için fikrim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: AurorAbeam

İzle ve bir kaç ayının bu şekilde geçeceğini düşün. Aynı şekilde gece uyurken de bu şekilde uyuyacaksın; (direkt 1.dk ya al)

Bu açıdan hiç bakmamıştık tabi..

• Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği :Kaptanlık(Zabitlik)

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği :Çarkçılık(Mühendislik)

4 yıllık üniversite bitirmek uzakyol gemilerinde çalışmak için şart.

Bu arada gece yatmak diye bir olay yok.1.2.3.4. kaptanın/mühin sırayla vardiyaları var.Belli saatlerde ve önemli zamanlarda da tabi ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 18 Mart 2013; 18:07:33 >
  • Genç yaşlarda çoğu kişi meraklanır bende meraklanmıştım hatta cüzdan çıkarıp kursa gidip 4 tane zorunlu sertikayıda almıştım ama deniz ticaret odasında en yüksek seviyede ki tanıdığımıza gittiğimde evladım yapma şimdi tatlı geliyor ama yapılacak iş değil demişti o zaman ona kızmıştım yardımcı olmak istemediği için böyle diyor diye sonra başka şeyler oldu gidemedim şimdi üzerinden çok uzun yıllar geçince doğru demiş diyorum eğer serseri ruhlu aile hayatı umrunda olmayan ye iç gez birisi değilse iyi rütbeler hariç yapılacak iş değil .

• quote:

Orijinalden alıntı: emrenaz

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği :Kaptanlık(Zabitlik)

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği :Çarkçılık(Mühendislik)

4 yıllık üniversite bitirmek uzakyol gemilerinde çalışmak için şart.

Bu arada gece yatmak diye bir olay yok.1.2.3.4. kaptanın/mühin sırayla vardiyaları var.Belli saatlerde ve önemli zamanlarda da tabi ki

Bknz. Vardiya düzeni.

En mantıklısı uzakyolda para yapıp yakın yola geçmek ve aile kurmak.

Darısı başımıza bakalım.Pruvası neta olsun arkadaşımızında...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.