Şimdi Ara

Gemi Yaşamı - Denizcilik vLog (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
22
Favori
4.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: coaxem

quote:

Orijinalden alıntı: Zuko

quote:

Orijinalden alıntı: Zuko

Tayfa olarak alsana yanına beni. Uslu dururum, yol-yemek yeter.

Ciddiydim ya. Umursanmamisim bile.

Kusura bakma Meşguliyetten birkaç dakika vaktim oluyor dh'ye bakmak için. Onda da eklendiğim mesaj veya cevaplandıklarıma yazdım. Arada kaynamış

Malesef tüm tayfa filipinli veya uzakdoğulu

Ben senin gemine girebilir miyim hocam ondan haber ver sen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Zuko kullanıcısına yanıt
    Malesef mümkün değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Malesef mümkün değil

Nedennn?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zuko kullanıcısına yanıt
    Tayfa sınıfının da sahip olması gereken sertifikalar ve gerekli eğitimleri vardır. Bunlar olmadan gemide bulunamazsın.

• 08 Kasım Edit: Kanalı sonunda oluşturdum, şimdilik vlog videosu yok, yavaş yavaş eski videolardan koyacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coaxem -- 16 Kasım 2015; 3:28:44 >
  • coaxem kullanıcısına yanıt
    Kanal kapatılmış galiba.Geçmiş olsun.Yenisini açtınız mı?
  • Denizcilik isteyen ve puanlar yükselmesin diğer kişiler mesleği tanıyamasın diye düşünen birkaç kişi vardı Kanalda video olmadığından telif şikayeti yapıp kapanabiliyor.

Neyse, ben kaç ay denizlerde gemilerde fırtına görmüş biri olarak 16-17 yaşındaki gençlerin bu anlamsız hareketlerinden tabiiki yılmayacağım , bakalım itiraz formu doldurdum. Açarlarsa açılır açılmazsa yeni kanalı kurarız

• Up

• yazmak istiyorum ama korkularım var
    edit: kanala üzüldüm ilk ben abone olmuştum. bi kaç arkadaş bana denizcilik konusu açma diye pm attı. maaşlara vurur, önüne gelen yazar falan diye düşünüyorlar. hakları olabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fikirist -- 15 Kasım 2015; 16:24:00 >
  • Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi Güverte bölümü mezunuyum.

Konularınızı zamanında okumuştum.

Gerek kendi araştırmalarım gerek sizin gibi insanların internet ortamında bilgilendirmesi olsun çok faydası oldu bana.

Meslek yapısı itibariyle asosyal bir yaşantıya sahip olduğu için cesaret edemedim açıkçası.

Şu an Elektronik okuyorum.
  • "Allah selamet versin" lafı tüm denizciler tarafından kullanılan bir söz sanırım. Bir kültür olmuş

bir de cumartesi veya pazar günü aşçının kuru fasülye yaptığı doğru mu
  • JANJANT kullanıcısına yanıt
    1) İkisi de aynı Sanırım deniz işletmeciliği yönetimi ve deniz ulaştırma işletme mühendisliğini kastettin

2) İş imkanı var ancak her sene açılan okullar ve artan mezun sayısı nedeniyle azalıyor.

3) Yeni mezun olarak sınavı geçerseniz (12 ay stajı tamamladıktan sonra) Uzakyol Vardiya Zabiti olursunuz ve yaklaşık 2000-2500usd civarında kazanmaya başlarsın.

4) İnternet yakın hat gemilerinde 3g olarak var, uzak hatta yavaş yavaş uydudan erişim başladı ama 100mb günlük kotalı ve yavaş

• mcrew kullanıcısına yanıt
    Türk gemilerinde özellikle köprüüstüne girişte görevli zabitler veya kaptana söylenir, sık kullanılan bir sözdür.

Pazar günleri öğlen yemekleri Türk gemilerinde kuru-pilav günüdür

• quote:

1) İkisi de aynı Sanırım deniz işletmeciliği yönetimi ve deniz ulaştırma işletme mühendisliğini kastettin

2) İş imkanı var ancak her sene açılan okullar ve artan mezun sayısı nedeniyle azalıyor.

3) Yeni mezun olarak sınavı geçerseniz (12 ay stajı tamamladıktan sonra) Uzakyol Vardiya Zabiti olursunuz ve yaklaşık 2000-2500usd civarında kazanmaya başlarsın.

4) İnternet yakın hat gemilerinde 3g olarak var, uzak hatta yavaş yavaş uydudan erişim başladı ama 100mb günlük kotalı ve yavaş

DUİM bölümünden mezun olan kişilerin mi 2000-2500 usd maaşla başladığını söylüyorsunuz? Ben mi yanlış anladım :)

• chefarcher C kullanıcısına yanıt
    Uzakyol Vardiya Zabitleri hemen hemen bu kadar alıyor düzgün firmalarda

• quote:

Uzakyol Vardiya Zabitleri hemen hemen bu kadar alıyor düzgün firmalarda

Daha fazla alan birkac kisiye tanik olmustum. Ibre kaliteli universitelerden mezun ve kaliteli sirketlere giren kisiler icin biraz daha fazla sanirim :) 3000-5000$ diyebiliriz.

• chefarcher C kullanıcısına yanıt
    Gemi tipine göre değişir, mesela kimyasal tankerde risklerinden dolayı maaş skalaları biraz daha yüksektir.

Okulun herhangi bir önemi yok.

• quote:

Gemi tipine göre değişir, mesela kimyasal tankerde risklerinden dolayı maaş skalaları biraz daha yüksektir.

Okulun herhangi bir önemi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chefarcher -- 28 Aralık 2015; 18:57:33 >
  • Hocam okudugunuz okul ve egitiminiz hakkinda bilgi verir misiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.