Şimdi Ara

GEMİ İLE İLGİLİ MÜHENDİSLİK ASKERLİK HAKKINDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet sorum gemi ile ilgili bölüm okuyanları askeriye de deniz kuvvetlerine verirler mi böyle bir garanti var mıdır ? yoksa tamamen şansa mı alınıyor

• Birçok yerde okuduğuma göre şansa bağlı.Ama genelde deniz kuvvetlerine gönderilenler denizcilik kökenli olanlardır.
  • bende şans diye öğrendim çoğu kişiden ama seçerek yaptırsalar askerlikleri işler daha çabuk halledilir diye düşünüyorum askeriye de.
  • Karabatu05 kullanıcısına yanıt
    Haklısın hocam.
  • Ekim 20 de açıklancak benim ama arkadaşlarımın hepsi karacı oldu.Tamamen ihtiyacın olduğu yerle alakalı.Biz bilmiyoruz o şans dediğimiz kısma.
  • Tamamen şans :) Benim gittiğim dönemde ben denizci gittim ama arkadaşlarımdan karacı giden de vardı, hatta jandarma bile vardı.

Ancak askerlik şubesine doğru beyanda bulunduysan bu göz önünde bulundurulabiliyor.
  • güverte mezunu ve askerliğini yapmış biri olarak söyleyebilirim ki %90 DzKK'da yapılır.İstinasları olmuştur. Tabi ben 20 sene önce yapmıştım, şimdi değişmiş midir bilemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coaxem

Tamamen şans :) Benim gittiğim dönemde ben denizci gittim ama arkadaşlarımdan karacı giden de vardı, hatta jandarma bile vardı.

Ancak askerlik şubesine doğru beyanda bulunduysan bu göz önünde bulundurulabiliyor.

kesinlikle, diploma ve ehliyetlerini sunulursa
  • Askerlik şubesine başvuruda diploma fotokopisi alındığında zaten işleme giriyor. 2011 yılında yedek subaylık sınavı da vardı. Orada da gelen yedek subayların arasında gemi makina mezunu veya deniz ulaştırma mezunu varsa ayrılsın diye bağırıyorlardı.

%90-95 oranda acemi birliği İskenderun Dz Er Eğitim Alayı olacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.