Şimdi Ara

Gelir kaygısı olmasa tercih edeceğiniz bölüm? (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
369
Cevap
4
Favori
7.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sekhmet95 S kullanıcısına yanıt
    Aynen bunları yazmaya geldim. tek fark ben sınava bu yıl girip hukuk yazıcam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabiki de Fizik. Fizik her zaman hayranlık uyandırmıştır bende. Dünyanın gelişmesine katkı sağlayan en önemli bilim dalı.
  • kesinlikle fizik olurdu türkiye şartlarında fizik okumak tam bir fiyasko oluyor fizik hayatın gerçeğiyken nasıl işsiz kaldıklarını cidden anlayamıyorum
  • Gastronomi veya Radyo Sinema TV
  • Hukuk yerine psikoloji olabilirdi.
    Tm olmasam tıp isterdim herhalde. İdealist bir doktor olmak isterdim.
  • felsefe veya psikoloji derdim. Gerçi psikologlar iyi kazanıyor.

• Yazilim cok iyi bir secim olacaktir. Kendini gelistirirsen okul bitmeden bile iyi paralar kazanirsin. Cunku teknoloji malum bitmez yazilimda teknolojinin olmazsa olmazi

• Geçen tv de gördüm orman ve su işleri bakanlığı yangın gözetleme merkezi kurmuş adamların tek yaptığı bilgisayar ekranından kamerala bakmak valla imrendim bu adamlar birde memur gözüküyor ve 2000 tlden aşağı almıyorlar. 😵

• İstihbarat bölümlerinde okumak isterdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deptura

İlgi, yetenek ve gelir kesişimi zor sağlanıyor. Hem önü açık hem ideali olan bölümü seçen var mı? Değilse hangi bölümü okumak isterdiniz?

Benimki tam tersiydi. Yine de içimde ukde kaldı. Açıköğretimden okuyacağım.
    Antropoloji - Felsefe - Sosyoloji bölümlerinden birinde okumak isterdim.

Not: Gelir kaygısı olmadan tercih yapamayacak biriyim.

Edit: Kimse istediği bölümü okumuyor herhalde. :-) Sonra neden her alanda başarısız oluyoruz :/

Sinema ve Televizyon

• quote:

Orijinalden alıntı: achmaster

quote:

Orijinalden alıntı: deoksiriboz1000

quote:

Yalnız öyle bölümler yazılmış ki bu bölümleri yazan arkadaşların nasıl gelir kaygısı var.

Gastronomi denmiş aşçılıktan çok iyi paralar dönüyor bölümü bitirip daha sonra başka ülke mutfaklarını yerinde öğrenseniz fransa italya gibi 4-5 bin tl ücretle otellerde cafelerde restorantlarda işiniz hazır. Tanıdığım çok cafe sahibi aşçılardan şikayetçi iyi bir aşcı aşırı kıymetli futbolcu gibi transfer ediliyor.

Psikoloji denmiş, bu bölümün gayet önü açık, zaten sadece kendi kliniğinizi açarak bile güzel paralar kazanırsınız.

Odtü matematik denmiş, burdan mezun olan öğrencilerin çoğu ya akademisyen yada çözümleyici olarak çalışıyor şirketlerde maaşları da gayet iyi. Veya çoğu matematikçi gibi parayı kırmak için öğretmenlik artı özel ders yapıyor özel ders ile 3 senede jeep çekenleri gördüm.

Yani bunları yazanlar ya bölümleri bilmiyor yada yeteneklerine güvenmiyor.
    Ha diyen olabilir ki ben tıp yazacağım kendimi geliştirmekle uğraşamam ordandan da aile hekimliği 6 sene sonra gelsin 7-8 bin tl :) ona lafım yok.

Lan tıp okuyan adam sırf okurken bile senin yıllarca yapamayacağın kadar özelleştirip geliştiriyor kendini doktorluğu çok basit bir meslek sanıyorsun herhalde en ufak bir hatanda trilyonluk tazminat davaları kıçına kitlenir

Lan mı yaşın kaç senin çocuk ?! boyunu aşan cümleler kurma reelde pişman olursun.
    Ayrıca trilyonluk dava mı ? Çok film izliyorsun heralde o dediğin yabancı ülkelerde mevcut bizde öyle şeyler yok. En yakın arkadaşlarım doktor 6 senede bitirip şimdi aile hekimliği yapıyorlar gayet rahatlar kendini geliştirme derdi yok yatışta aman diyor kim uzmanlığa çalışcak parama bakarım.

anca atarlan liseli seni. sen o aile hekimlerini doktordan sayıyorsan o başka. günde 5-10 hasta bakmakla doktor olunmuyor. git bi genel cerrahla. kadın doğum uzmanıyla konuş gör bakalım davaları. şu memlekette herkes doktorluğu doktorlardan daha iyi biliyor zaten. senin o arkadaşın direk aile hekimi olmuşsa zaten bakanlıktan falan torpili de vardır kesin.

• Kesinlikle konservatuar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben pdr okuyorum işi rahat ve tatili çok diye seçtim geliri de fena değil ama bi indiana jones şapkası alıp arkeoloji okumak isterdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: deoksiriboz1001

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deoksiriboz1000

quote:

Yalnız öyle bölümler yazılmış ki bu bölümleri yazan arkadaşların nasıl gelir kaygısı var.

Gastronomi denmiş aşçılıktan çok iyi paralar dönüyor bölümü bitirip daha sonra başka ülke mutfaklarını yerinde öğrenseniz fransa italya gibi 4-5 bin tl ücretle otellerde cafelerde restorantlarda işiniz hazır. Tanıdığım çok cafe sahibi aşçılardan şikayetçi iyi bir aşcı aşırı kıymetli futbolcu gibi transfer ediliyor.

Psikoloji denmiş, bu bölümün gayet önü açık, zaten sadece kendi kliniğinizi açarak bile güzel paralar kazanırsınız.

Odtü matematik denmiş, burdan mezun olan öğrencilerin çoğu ya akademisyen yada çözümleyici olarak çalışıyor şirketlerde maaşları da gayet iyi. Veya çoğu matematikçi gibi parayı kırmak için öğretmenlik artı özel ders yapıyor özel ders ile 3 senede jeep çekenleri gördüm.

Yani bunları yazanlar ya bölümleri bilmiyor yada yeteneklerine güvenmiyor.
    Ha diyen olabilir ki ben tıp yazacağım kendimi geliştirmekle uğraşamam ordandan da aile hekimliği 6 sene sonra gelsin 7-8 bin tl :) ona lafım yok.

Lan tıp okuyan adam sırf okurken bile senin yıllarca yapamayacağın kadar özelleştirip geliştiriyor kendini doktorluğu çok basit bir meslek sanıyorsun herhalde en ufak bir hatanda trilyonluk tazminat davaları kıçına kitlenir

Lan mı yaşın kaç senin çocuk ?! boyunu aşan cümleler kurma reelde pişman olursun.
    Ayrıca trilyonluk dava mı ? Çok film izliyorsun heralde o dediğin yabancı ülkelerde mevcut bizde öyle şeyler yok. En yakın arkadaşlarım doktor 6 senede bitirip şimdi aile hekimliği yapıyorlar gayet rahatlar kendini geliştirme derdi yok yatışta aman diyor kim uzmanlığa çalışcak parama bakarım.

anca atarlan liseli seni. sen o aile hekimlerini doktordan sayıyorsan o başka. günde 5-10 hasta bakmakla doktor olunmuyor. git bi genel cerrahla. kadın doğum uzmanıyla konuş gör bakalım davaları. şu memlekette herkes doktorluğu doktorlardan daha iyi biliyor zaten. senin o arkadaşın direk aile hekimi olmuşsa zaten bakanlıktan falan torpili de vardır kesin.

26 yaşındayım sen kaç yaşındasın bakalım ?
    Aile hekimliği doktordan sayılmıyor mu güldürme beni o ne bitirdi hemşirelik mi adam 6 yıl tıp fakültesi okudu daha yorulmak istemedi aile hekimliği yapıyor, günde 5-6 hasta bakınca doktor olunmuyor mu ?
    Kendini geliştirmek derken bunu kastettim bende algı kısıtlı olunca zor tabi büyük ihtimalle annesi veya babası doktor olan liselinin tekisin asıl senin tıp okuma şansın olduğunu bile sanmıyorum.

• ailem sorun yapmasaydi gemi guverte okur acilirdim yolcu gemisiyle her yeri gorurdum

• Arkeoloji, Tarih, Grafik Animasyon, Bilgisayar Programcılığı.... Ama hepsi ile okurken ilgilenecegim

• hayaller arkeoloji

hayatlar ekonomi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr NO -- 21 Temmuz 2015; 15:39:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Detective W.

Fizik

+1

Hani sen fizikçiydin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ratch -- 21 Temmuz 2015; 15:40:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fakir misin nesin defol

odtü havacılık ve uzay okumak isterdim. puanım da yetiyordu ama işte gelecek kaygısı...

ODTÜ Havacılık'tan nasıl gelecek kaygısı duyuyorsun anlamadım. Ben de odtü inşaat mezunuyum. Bizim zamanımızda 40 mezun verirdi havacılık. Piyasadaki adamlar kariyer günlerinde daha 3 sınıfta sıkıştırırlardı çabuk mezun olun mühendise ihtiyacımız var diye. Şuan oradan mezun tüm tanıdıklarım çok rahatlar.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.