Şimdi Ara

Gelin Size Takıntılarımı Anlatayım (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
5
Favori
10.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: SudaEriyenAspirin

bu mesajım 500 artı alırsa başına çok kötü şeyler gelecek
    benden söylemesi
    Ahhhahahha helal çok ince zekice espiri

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kardeşim tanı okb

• OLM BÜTÜN FORUM TAKINTI HASTASIYMIŞ LAN ŞU MESAJALRA BAK BENİM HİÇBİŞEYE TAKINTIM YOK HİÇBİŞEY UMRUMDA DEĞİL DÜNYANIN EM GAMSIZ EN UMURSAMAZ İNSANIYIM.

SADECE BAZEN OTOBÜSLE BİYERDEN BİYERE GİDERKEN KENDİ İÇ DÜNYAMDA OYUNLAR OYNUYORUM ( EVE GİDENE KADAR 10 TANE SARIŞIN KADIN GÖRME OYUNU, EVE GİDENE KADAR 20 TANE KEL ADAM GÖRME OYUNU VSVS )
  • Hepsini okumadım aynılarını yaşarım diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okb ye benziyor ama biraz değişikmiş. Bende okb oldugundan biliyorum çok acayip takintilarim var . Geçmiyor fakat kontrol edilebiliyor ama ilaçla. İlaçlar da uyku ve kilo yapiyor o yüzden kullanamiyorum,bazı ilaclar acayip sıkıntı yapıyor hicbir seyden zevk almiyorsun çok salak yan etkileri var ilac önermem ama ilacsiz da pek çözümü yok gibi. Bu takintilar genelde serotonin ve dopaminle ilgili olduğu için kimyasal bir duruma baska türlü karşilip verilmesi zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3042DE2E5 -- 16 Şubat 2020; 18:40:47 >
  • hocam sana yeni takıntı buldum. Jim carrey nin "23" filmini izle kesinlikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Puppey

Kendimi bildim bileli bu takıntı hastalığı ile savaşıyorum.Bunun bir hastalık olduğunu lisede yine bu durumu yaşayan biri anlatınca öğrendim.Bazen öyle zamanlar oluyor ki yatakta 5 6 saat kitleniyorum tek bir düşünceye takılı kalmışım çıkmıyor aklımdan.okbnin zaten klasik durumunu uygulamaya çalışıyorum başka bir şeye takarak o an takmış olduğum düşünceyi unutmaya çalışmak böyle böyle zincirleme gidiyor.Biri bir laf etsin ben onu kendi içimde düşünür dururum sürekli acaba neden böyle söyledi acaba şöyle mi demek istedi halbuki söyleyen kişi hiç aklından geçirmemiştir belki öylesine söylemiştir.Soruyorum sonra sen şunu söylerken bu yüzden mi dedin sonra deli misin ne alakası var falan diyorlar yok yere psikopat muamelesi görüyoruz.Belirli rutinlerim var (banyoda sadece 2 kez şampuan kullanmak, yemekhanede 3 tane su almak gibi gibi) bu rutinlerimi bozarsam her şey kötüye gidicekmiş gibi geliyor.Bu durumun en kötü yanı beynim ciddi anlamda 16 saat uyanıksam 15.5 saatinde sürekli çalışıyor sürekli bir şey düşünüyor ve ciddi anlamda yoruluyorum.Bazen taktığım bir düşünceyi ben de acaba hiç unutamıcak mıyım diyorum sonra sırf bunu düşündüğüm için gerçekten unutamicam diyorum benzer zincirde devam ediyor.Ya arkadaş cidden yoruldum böyle yazınca daha da bir bunalma geldi yok mu bu belanın bir çözümü yahu
    Aynen şunu yapmazsam en sevdiğim ölecek şuraya bakmazsam işlerim yolunda gider bakarsam işlerim sarpa sarpar ki sarptıda zaten 3 tane yırtılmış tuvalet kağıdını kıçıma sürmemek ( Allah’ın hakkı üçtür misali) ne alakaysa dördüncüsünü alır temiz olsa bile silerim kıçımı beynim zaten içi dopdolu bir şeyler düşünemeden edemiyorum yakın geçmişle alakalı şeyler kafamda kurarım boş kalmaz yani aslında artık iplemiyorum bu saatten sonra ölecek değiliz bir hayat şansımız var sonuna kadar yaşayalım.

• Askerliği nasıl yaptınız

• Her gördüğüm yazıyı(haber başlıkları,tabelalar) önce düz sonra tersten okur ve kaç harf olduğunu sayarım yıllardır

• Takam kafana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Time Lord -- 16 Şubat 2020; 21:47:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Veysigz

Cidden zor mu ? Buna üşengeçlik diyebiliriz :)

Alıntıları Göster
    Buna değil de bırakmamaya diyebiliriz.
  • "Farkındalığın farkındalığı" diye bir kitap var. Onu al uygula. Tüm hayatın değilecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3042DE2E5

Okb ye benziyor ama biraz değişikmiş. Bende okb oldugundan biliyorum çok acayip takintilarim var . Geçmiyor fakat kontrol edilebiliyor ama ilaçla. İlaçlar da uyku ve kilo yapiyor o yüzden kullanamiyorum,bazı ilaclar acayip sıkıntı yapıyor hicbir seyden zevk almiyorsun çok salak yan etkileri var ilac önermem ama ilacsiz da pek çözümü yok gibi. Bu takintilar genelde serotonin ve dopaminle ilgili olduğu için kimyasal bir duruma baska türlü karşilip verilmesi zor
    İlaçsız OKB tedavisi mümkün değil mi? CBT gibi bilişsel terapi yöntemleri falan diyorlar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen.md

Üzgünüm ki böyle bir tedavi yok. Geçici rahatlama sağlayabilir ama çok kısa sürer ve çözüm odaklı değildir.
    OKB hastalığı olup imam müezzin olan bir sürü hastam var. Öyle olsaydı bu insanlar böyle bir hastalığa sahip olmazdı.

Not: İlgili kişinin videolarını izledim.
    Korku, kusursuzluk, sağlık kaygısı ve bunları tetikleyen unsurlara ve ortamlara karşı avoidance (uzak durma/önleme/kaçma) gibi kendiliğinden sinsi şekilde gelişen OKB tiplerinin ilaçsız bir tedavisi yok mu hocam?

Özellikle bizim gibi yaşını başını almış kişilerde kısa sürede son birkaç ayda birden ortaya çıkan ama halen devam etmekte olan ve süreklilik kazanmış vakalar için sormak istedim. CBT tek başına işe yaramıyor mu? İlaç istemiyor kimse haklı olarak yarattığı bağımlılık ve çeşitli yan etkilerinden dolayı. Sanırım psikiyatri uzmanısınız. Teşekkürler. Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 21 Şubat 2020; 18:20:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C59A4F632

Hocam Kerem Önder var youtubeda izlermisiniz. Sizin sorunlarınız çaresi belli. Lütfen ön yargısız bir kaç video izleyin. Bol bol namaz dua zikir yapın.
    Umarım nu dertlerden kurtulursunuz. Zaten bu ibadetleri düzenli yapan kolay kolay anlattıklarınızı yaşamaz. Ömür boşa akıp gidiyor bu dünya için çalıştığımız kadar öteki dünyamızı da düşünmeliyiz.
    İhramcızade İlim Yayma kanalı ile kendi şahsi Kerem Önder hesabını birlikte işletiyor kendisi. Bana son zamanlarda iyice ticarete dökmüş gibi geldi işi.

Onun yerine Youtube'da İZZET GÜLLÜ falan izlemenizi tavsiye ederim.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Sanmiyorum

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Bilişsel davranışçı terapinin en etkili olduğu alanlardan birisi OKB. İlaç kullanmadan sadece terapi ile yürütülebilir.
    Obsesyonların türü, yaş, cinsiyet, ek ruhsal veya başka bir hastalığın varlığı, çevre şartları vs bunlara göre etkinliği değişiyor tabi
    Kendisini terapist ilan eden çok fazla kişi var. Terapiste göre etkinlik çok değişmekte
    O nedenle terapi alacaksanız bu alanda yetkin birisini bulmaya çalışın

• Aşağı yukarı hepsi oldu bende, okb hastasıyım artık terapiye para yetmiyor gidemiyorum.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.