Şimdi Ara

Gelen Gecen Tokatliyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
1
Favori
4.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam doğan slx var birde ben tokatlamak istiyorum sizi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aye aye

Hocam doğan slx var birde ben tokatlamak istiyorum sizi

Şamar oglanina donduk zaten neden olmasin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cihatair

quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

son vitese atıp yarışmaya çalışmıyorsan araban bozuk. 135hp 1.6 herhalde araban

Zaten kalkinca hemen 2 yi istiyor o sirada millet uzuyor ben hicbisey anlamadım zaten bu isten.Benim araba hemen 2yi istiyorda bunlarinki birinci viteste 50-60mi yapiyor nedir anlamadım.

araba dizel herhalde 0-100 10sn imkansız

hb için 11.5 diyelim sanırım golfu 0-100de yemeniz çok zor, arabada bir hantallık var evet çünkü 110hp 1.6cdti j kasa astra bile 11.7 saniyede 0-100ü alabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimhendrix -- 13 Nisan 2016; 12:32:05 >

• Vites geçişlerini yapamıyorsunuzaman sanırım.

• Kesinlikle işe yarar, tork yükseliyor ve yanlış bilmiyorsam azami torku aldığınız devir de düşüyor. Hocam işin garip tarafı sizin aracınızın ki yazdığınızdan anladığım i30 dizel düz; 1500 devirden itibaren maks tork almaya başlıyor. Yani rölantinin biraz üzerinden. Acaba siz debriyaj kavramasına mı alışamadınız ?

Yani şöyle sorayım, vitese attıktan sonra araçta bir kararsızlık oluyorsa debriyaj ayarına adapte olamadığınızı düşünürüm. Çünkü bu aracın 260 torku var ve 1500 civarında tork alırken yavaş hızlanması söz konusu bile olamaz. Siz eski aracınızda debriyaj kavramasını düşükte mi yoksa yüksekte mi kullanıyordunuz onu bir düşünün. Eğer düşükte kullanmaya alıştıysanız ve bu araçta yüksek pedalda kavrama yapıyorsa sıkıntı olur.

Bildiğim kadarıyla pedalın ayarı yapılıyordu
  • Nicki cihanair diye okuyorum ya

Bazen tokat yemek iyidir . Tokat yememek istiyorsan 40-45 e 2011 bocanegra , cupra al

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cihatair

quote:

son vitese atıp yarışmaya çalışmıyorsan araban bozuk. 135hp 1.6 herhalde araban

Zaten kalkinca hemen 2 yi istiyor o sirada millet uzuyor ben hicbisey anlamadım zaten bu isten.Benim araba hemen 2yi istiyorda bunlarinki birinci viteste 50-60mi yapiyor nedir anlamadım.

araba dizel herhalde 0-100 10sn imkansız

hb için 11.5 diyelim sanırım golfu 0-100de yemeniz çok zor, arabada bir hantallık var evet çünkü 110hp 1.6cdti j kasa astra bile 11.7 saniyede 0-100ü alabiliyor

Bu kadar kötü kalkış görmedim. Sanki bilerek hızlanmayı baltalamışlar.

Edit: şunuda söylemekte yarar var, araç gerçekten gitmiyor, atmosferik motorlara laf atanlar karşılaştırmalı testleri incelemeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbayram -- 13 Nisan 2016; 12:40:38 >

• Tahminim düşük devirde vites yükseltiyorsun.

Eğer hızlanma istiyorsan vitesi 4000 devire yakın değiştirebilirsin.
  • DeepNote kullanıcısına yanıt
    Oncelikle yardimci olmaya calistiniz tesekkur ederim.Aracla kalkiyorum hizlanamadan ikinci vitesi istiyor zaten.

• Est.. elbette yardımcı olmaya çalışıyorum. İkinci vitesi istemesi normal tork 1500 de max'a geliyor zaten. Sizin lastik ölçüsü 16 mı 17'' mi ? Onun da etkisi olur. Yani yüksek inç lastikle daha zor hızlanır araç, ama yol tutuşu biraz daha iyi olur ayrı konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Nicki cihanair diye okuyorum ya

Bazen tokat yemek iyidir . Tokat yememek istiyorsan 40-45 e 2011 bocanegra , cupra al

Nicki degistircem cihan kiziyor.Onun yüzünden 2 senedir otomobil genele girmiyorum beni sikayet ediyor
    Yag yakan araba almam satarsam juke dig-t alicam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeneryongur -- 13 Nisan 2016; 12:44:22 >
  • Arabada bir sıkıntı olmadığından eminsen iğneyi kendine batırma zamanın gelmiştir

• Eğlenceli konu olmuş. :)
    Küçük arabadan tokat yemek çok acayip. Böyle soğuk duş etkisi yaşatıyo resmen. Ben de bi anımı anlatayım. :)
    170 hp tct giuliettamı satmadan önce gücüne güveniyoruz ya hani kaptırıp gidiyordum hep. Tokatlamadığım araba çok nadir oluyordu. Bir gün bi polo yol istedi benden 30-40 gibi bi hızda. Ben aynada küçültmek isteyip gaza asılırken polo yanımdan geçti.
    Meğersem polo gti imiş araç. Ondan beri gti leri ilk bakışta tanırım.

Not:tqmamen benim beceriksizliğim. Giu nun her türlü yemesi gerekirdi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkemalyigit -- 13 Nisan 2016; 12:44:02 >
  • Araç ikinci vitesi nasıl istiyor, 1 vitesten itibaren 4000 devirde vites atın hızlı bir şekilde, siz araç gitmeye başladığı gibi 2. Vitese alıyırsanız hantal kalıyordur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

Araç ikinci vitesi nasıl istiyor, 1 vitesten itibaren 4000 devirde vites atın hızlı bir şekilde, siz araç gitmeye başladığı gibi 2. Vitese alıyırsanız hantal kalıyordur.

Bide bunu deneyeyim tesekkurler.

• Blue 'dan tokat yemen normal.
    Tokat yiye yiye evlat...

• quote:

Orijinalden alıntı: mkemalyigit

Eğlenceli konu olmuş. :)
    Küçük arabadan tokat yemek çok acayip. Böyle soğuk duş etkisi yaşatıyo resmen. Ben de bi anımı anlatayım. :)
    170 hp tct giuliettamı satmadan önce gücüne güveniyoruz ya hani kaptırıp gidiyordum hep. Tokatlamadığım araba çok nadir oluyordu. Bir gün bi polo yol istedi benden 30-40 gibi bi hızda. Ben aynada küçültmek isteyip gaza asılırken polo yanımdan geçti.
    Meğersem polo gti imiş araç. Ondan beri gti leri ilk bakışta tanırım.

Not:tqmamen benim beceriksizliğim. Giu nun her türlü yemesi gerekirdi :)

poluyu nasıl yiycen , senden 10hp artısı var ve daha hafif

• quote:

Orijinalden alıntı: Kavurma verin lan !

Blue 'dan tokat yemen normal.
    Tokat yiye yiye evlat...

Ne abarttiniz ya gorende bluedan degil m3 ten bahsediyoruz sanacak.

• Sevmem öyle hareketler fakat bazen arkadaşlar denkgelip gaza getiriyordu ışıklarda, bi de merak ediyodum bi deneyeyim diyordum sonuç ne olacak,
    ben daha 50-60 km hıza ulaşmadan uzayıp gidiyolardı. Meğerse lastikler o kadar sertleşmiş ki aracın tork yüksek olduğu için 3. vites dahil patinaj ediyomuş, farkediyodum lastiklerin sardığını fakat o kadar da tahmin etmiyodum.
    Sizin de öyle bişey olabilir mi?
  • Türk milletinin performans anlayışı at ya 5 ve 6 ya 100 km de tapa gaz bastir. Sonra yandan 70 beygir araba beni gecince araba cekmiyor.

Hocam araba kalkar kalmaz 2 istiyor diyorsun. Sen kacinci devirde vites atiyorsun.

Ben bile 75 beygir puntoyla milletle başabaş gidebiliyorum.

4000 4500 devir arasinda vites değişimi yapman lazim. Vites gecislerin 1 sn civarinda olmali.

Tahminimce cok erken vites atiyorsun ve viteslileri uzun surede atiyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctor I -- 13 Nisan 2016; 13:15:36 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.