Şimdi Ara

Gelecekte olacak bir olayı görmek - Belkide ilk defa ispatlı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
232
Cevap
16
Favori
20.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sadece bu olaya dayanarak yorum yapacak olursam tesadüf diyebilirim. Çünkü gölün hangi kaleye atılacağını bilebilirsin çünkü iki kale var ya sağ kaleye ya da sol kaleye. Golün hangi şekilde olacağını da takımın oynayış tarzından bulabilirsin. Futbolla pek aram yoktur o yüzden şöyle anlatıyım onu da umarım anlarsınız. O zamanki takımın sağ açığı hızlıdır fiziklidir oyun onun cezasahasına orta açmasına kurulmuştur. Ha bir de ilk yarı olayı var o da yine sağ kale mi sol kale mi olayıyla aynı. Ama bunlar dışında var diyorsan tesadüf demiyorum.
  • Zaten 2 seçenek var ilk golün soldaki kaleye atılma ihtimali %50.İlk golün ilk yarı olma ihtimali de %50 nin üstünde sayılır yani genel olarak en az %25 civarı tutma şansı var zaten.Top direğe çarpıp gelmiş adama kafayla da atmamış ayrıca.Hadi yaklaştın diyelim %10 olsun Çok yüksek bi oran %0.001 lik bişeyi tutturursan inanırım.

Yukardaki bütün yüzdeler bi tarafımdan uydurulmuştur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [Raist] -- 14 Şubat 2012; 5:39:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erolegemenesor

Sadece bu olaya dayanarak yorum yapacak olursam tesadüf diyebilirim. Çünkü gölün hangi kaleye atılacağını bilebilirsin çünkü iki kale var ya sağ kaleye ya da sol kaleye. Golün hangi şekilde olacağını da takımın oynayış tarzından bulabilirsin. Futbolla pek aram yoktur o yüzden şöyle anlatıyım onu da umarım anlarsınız. O zamanki takımın sağ açığı hızlıdır fiziklidir oyun onun cezasahasına orta açmasına kurulmuştur. Ha bir de ilk yarı olayı var o da yine sağ kale mi sol kale mi olayıyla aynı. Ama bunlar dışında var diyorsan tesadüf demiyorum.

Bunları maç başlamadan önce yazdım. Kaleler seçilmeden takımlar sahaya çıkmadan.

Neyse arkadaşlar dediğiniz gibi hepsi birer tesadüf.

• quote:

Orijinalden alıntı: [Raist]

Zaten 2 seçenek var ilk golün soldaki kaleye atılma ihtimali %50.İlk golün ilk yarı olma ihtimali de %50 nin üstünde sayılır yani genel olarak en az %25 civarı tutma şansı var zaten.Top direğe çarpıp gelmiş adama kafayla da atmamış ayrıca.Hadi yaklaştın diyelim %10 olsun Çok yüksek bi oran %0.001 lik bişeyi tutturursan inanırım.

Yukardaki bütün yüzdeler bi tarafımdan uydurulmuştur

raytingleri bozmasaydın

• quote:

Orijinalden alıntı: simple

quote:

Sadece bu olaya dayanarak yorum yapacak olursam tesadüf diyebilirim. Çünkü gölün hangi kaleye atılacağını bilebilirsin çünkü iki kale var ya sağ kaleye ya da sol kaleye. Golün hangi şekilde olacağını da takımın oynayış tarzından bulabilirsin. Futbolla pek aram yoktur o yüzden şöyle anlatıyım onu da umarım anlarsınız. O zamanki takımın sağ açığı hızlıdır fiziklidir oyun onun cezasahasına orta açmasına kurulmuştur. Ha bir de ilk yarı olayı var o da yine sağ kale mi sol kale mi olayıyla aynı. Ama bunlar dışında var diyorsan tesadüf demiyorum.

Bunları maç başlamadan önce yazdım. Kaleler seçilmeden takımlar sahaya çıkmadan.

Hocam nasil görüyorsun uyurken mi yoksa uyanikken dalip gidiyor musun ?

• quote:

Orijinalden alıntı: DeveloperROCK

quote:

quote:

Uykuya dalmadan önce görüyorum. Mesela uzanıyorum. Bir anda ağırlık çöküyor hafif bir uyku hali geliyor uyur uyanık ama uyandığında ne gördüğünü hatırlamadığın bir uyku varya tam o anda görüyorum ama nasıl oluyorsa hatırlıyorum. İşte tam o uyku. Gördükten hemen sonrada uyanıyorsun zaten.

Bu maçtan öncede biraz kestireyim demiştim. Sonra görür görmez uyandım çizip foruma koydum.

Burada yüzde ellici arkadaşlara bir teklifim var.

Önümüzdeki ilk süper lig maçı mersin idman yurdu galatasaray maçı. Bu arkadaşlardan rica ediyorum her biri benim yukarıda yaptığım tahminin aynısını yapsınlar bakalım. Her birinin 10 ar hakkı var. 10 farklı kombinasyon deneyebilirler.

İlk yarı hangi takım hangi kaleye doğru oynayacak?
    İlk yarı hangi takım 1 - 0 öne geçecek?
    Atılan gol hangi kaleye atılacak?
    ilk gol hangi devrede hangi kaleye atılacak?
    Golün atağı hangi kanattan gelişecek?
    ve topa kalenin önünde nereden vurulacak?

Bakalım ki yüzde elli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simple -- 14 Şubat 2012; 5:51:14 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Uykuya dalmadan önce görüyorum. Mesela uzanıyorum. Bir anda ağırlık çöküyor hafif bir uyku hali geliyor uyur uyanık ama uyandığında ne gördüğünü hatırlamadığın bir uyku varya tam o anda görüyorum ama nasıl oluyorsa hatırlıyorum. İşte tam o uyku. Gördükten hemen sonrada uyanıyorsun zaten.

Bu maçtan öncede biraz kestireyim demiştim. Sonra görür görmez uyandım çizip foruma koydum.

Burada yüzde ellici arkadaşlara bir teklifim var.

Önümüzdeki ilk süper lig maçı mersin idman yurdu galatasaray maçı. Bu arkadaşlardan rica ediyorum her biri benim yukarıda yaptığım tahminin aynısını yapsınlar bakalım. Her birinin 10 ar hakkı var. 10 farklı kombinasyon deneyebilirler.

İlk yarı hangi takım hangi kaleye doğru oynayacak?
    İlk yarı hangi takım 1 - 0 öne geçecek?
    Atılan gol hangi kaleye atılacak?
    ilk gol hangi devrede hangi kaleye atılacak?
    Golün atağı hangi kanattan gelişecek?
    ve topa kalenin önünde nereden vurulacak?

Bakalım ki yüzde elli mi?

hocam sen o %50 cileri bosver de yeni bir istisareye yatsan foruma yine ayni o konu gibi bir konu acsan ?

• quote:

hocam sen o %50 cileri bosver de yeni bir istisareye yatsan foruma yine ayni o konu gibi bir konu acsan ?

dostum bu nasıl anlatayım bilmiyorum öyle görmek istiyorum diye yatıp uyuduğun zaman göremiyorsun. Mesela bazı tespitlerim var. Normal günlerde 5 görmüşsem pazar günleri 10 defa görmüşümdür. Pazar günleir biraz daha fazla oluyor. Bir tespitimde biraz düzgün yaşadığın zaman oluyor.
  • quote:

quote:

dostum bu nasıl anlatayım bilmiyorum öyle görmek istiyorum diye yatıp uyuduğun zaman göremiyorsun. Mesela bazı tespitlerim var. Normal günlerde 5 görmüşsem pazar günleri 10 defa görmüşümdür. Pazar günleir biraz daha fazla oluyor. Bir tespitimde biraz düzgün yaşadığın zaman oluyor.

hocam herhangi bir mactan önce maci cok düsün kafaya tak maci düsünerek kestir bilmiyorum ise yarar mi ama bana mantikli geliyor

• usta DeveloperROCK arkadaşımızın dediği gibi bişeyi önceden görüp daha gerçekleşmeden aç yeni bi konu olarak bizde hep beraber takip edip olayın gerçekleşip gerçekleşmediğini görelim, yoksa başka şekilde inandıramazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rapaizi91

usta DeveloperROCK arkadaşımızın dediği gibi bişeyi önceden görüp daha gerçekleşmeden aç yeni bi konu olarak bizde hep beraber takip edip olayın gerçekleşip gerçekleşmediğini görelim, yoksa başka şekilde inandıramazsın

İnan bu konuyla kimseyi inandıramadım ya artık kimseyi inandırmayı düşünmüyorum. Yakınımda ve paylaştığım insanlar için bu durum sıradanlaştı diyebilirim. Mesela bir önceki çalıştığım şirkette personel müdürü hakkında gördüğüm şeyleri paylaşıyordum direkt. Adam bir noktadan sonra dinlemek istemedi. Bilmeden yaşamak istiyorum dedi:)

Çook uzun zamandır foruma girmiyordum geçenlerde aklıma geldi bu konu ve hala veri tabanında duruyormudur diye düşündüm ve foruma girdim. Sonra konuyu birde sizlerle paylaştım. Tabi kaç yıldır bu konuda birde profesyonel oldum neredeyse. Aslında benim gibi insanların olduğunu biliyorum onları bulmak istiyorum. İnsanlar bana inanmış ya da inanmamış konuyu açarken hatta foruma giriş yaptığımda umrumdaydıda konuyu açtıktan sonra gelen yorumlardan dolayı önemini kaybetti.

• o deglde uykuya dalma esnalarinda oyle rifler oyle melodiler ge ciyoki beynimden ahhh biseklde kaydetne hatrlama imkanim olsa guetta tiesto halt etmis olur yanimda ama olmuyor iste
  • Guzel
  • Gelecegi gormekmis, kafaniz mi iyi olm sizin? Ne ictiyseniz bana da verin...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rapaizi91

usta DeveloperROCK arkadaşımızın dediği gibi bişeyi önceden görüp daha gerçekleşmeden aç yeni bi konu olarak bizde hep beraber takip edip olayın gerçekleşip gerçekleşmediğini görelim, yoksa başka şekilde inandıramazsın

İnan bu konuyla kimseyi inandıramadım ya artık kimseyi inandırmayı düşünmüyorum. Yakınımda ve paylaştığım insanlar için bu durum sıradanlaştı diyebilirim. Mesela bir önceki çalıştığım şirkette personel müdürü hakkında gördüğüm şeyleri paylaşıyordum direkt. Adam bir noktadan sonra dinlemek istemedi. Bilmeden yaşamak istiyorum dedi:)

Çook uzun zamandır foruma girmiyordum geçenlerde aklıma geldi bu konu ve hala veri tabanında duruyormudur diye düşündüm ve foruma girdim. Sonra konuyu birde sizlerle paylaştım. Tabi kaç yıldır bu konuda birde profesyonel oldum neredeyse. Aslında benim gibi insanların olduğunu biliyorum onları bulmak istiyorum. İnsanlar bana inanmış ya da inanmamış konuyu açarken hatta foruma giriş yaptığımda umrumdaydıda konuyu açtıktan sonra gelen yorumlardan dolayı önemini kaybetti.

Hocam bu tür konular öyle iğne ucu konular ki, sen arka arkaya burada 3-4 kez ispatlamadıkça, üstüne üstlük koyu harflediğim yerleri yazarsan kusura bakma da gülüp geçilir yani, kendini bizim yerimize koy.
    Arkadaşlar da demiş, böyle şeyler oluyor madem biz sana hadi bil demiyoruz koy arka arkaya 3-5 olayı kanıtla aynen burdaki gibi, sonra iş ciddileşir, biz ciddileşiriz. saygılar

• Hocam hep ilk golu mu goruyosun?Mac sonucunu gordugun olmuyor mu ya? Skor fala.
  • Bazen bana da oluyor. Tabi kimse inanmiyor,bu olaylari yasayan bilir. Ben sana inaniyorum dostum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

Sen desenki bana. 2 saat sonra gökyüzü pespembe olucak bursa şehri diye bi şehir kalmayacak heryer bi anda yok olacak. 2 saat sonra gerçektende dediklerin olsa geleceği gördüğüne genede inanmam isterse 3 kanıt göster isterse 1000 genede inanmam.

Gelecek yazıldımı demişin kastetdiğin şey kader ise evet kader vardır.
    kader değişebilirmi: çok derin bi konudur bu konuyu haftalarca aylarca araştırıp düşünmüşümdür... Kısaca özetleyecek olursak:
    Kader güneş sistemi gibidir. mesela ben sabah 7 de güneş doğacağını biliyorum. Ama bi doğa olayı olsa dünyaya büyük bir meteor çarpsa dünyanın hızı yörüngesi değişse sabah 7 de güneş doğmaz. 1. kader böyledir sonucu bellidir ama biz yön verebilirz. 2. kader ise asla değişmeyen kaderdir. buna verilebilecek en iyi örnek bence ecel. Ecel kaçınılmazdır. Her canlı elbet birgün ölümü tadacaktır.
    kader değişebilir. Ancak hiç kimse ama hiç kimse göremez. değişsede değişmesede. Geleceği göremez. peygamberde olsa evliyada olsa geleceği göremez.sadece Allahın izniyle peygamberler ve evliyalara bildirilir. ama peygamberler ve evliyalar kendileri göremez.

edit:imla

Hocam cok guzel anlatmıssın helal olsun vallaha.

@simple Hocam sizi de cekemeyenler olmuş resmen . Size bir soru soracagım imanınız kuvvetli midir?

• bence bir adnan hoca efendimize görünsen iyi olur.
  • Beşiktaş maçı skor tahmini yap hoca 20 lira atarım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.